برگزیده های پرشین تولز

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

30r.sadegh

Registered User
لایک‌ها
82
سلام
من تا 4 سال پیش خیلی مستمر و جدی بسکتبال بازی می کردم بدنم کلا رو فرم بود کم کم یه حالتی بهم دست داد که موقع ورزش کردن سر درد های خیلی شدیدی میگیرم
از اون موقع به بعد ورزش رو گزاشتم کنار و فعالیت بدنیم به حداقل رسیده
از نظر پزشکی این حالت بر اثر فعالیت های شدید ورزشی پیش میاد و باید قرص خورد و درمان نداره
الان میخام بدنسازی رو شروع کنم چون از این وضعیتم خسته شدم
قد 180 هست و وزنم 100 ولی ظاهرم 80-90 نشون میده تو پرم
پیشنهاد دوستان برای شروع کار من با توجه به 4 سال نداشتن هیچ فعالیتی چیه ؟
ممنون

Last edited by a moderator:

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام
من تا 4 سال پیش خیلی مستمر و جدی بسکتبال بازی می کردم بدنم کلا رو فرم بود کم کم یه حالتی بهم دست داد که موقع ورزش کردن سر درد های خیلی شدیدی میگیرم
از اون موقع به بعد ورزش رو گزاشتم کنار و فعالیت بدنیم به حداقل رسیده
از نظر پزشکی این حالت بر اثر فعالیت های شدید ورزشی پیش میاد و باید قرص خورد و درمان نداره
الان میخام بدنسازی رو شروع کنم چون از این وضعیتم خسته شدم
قد 180 هست و وزنم 100 ولی ظاهرم 80-90 نشون میده تو پرم
پیشنهاد دوستان برای شروع کار من با توجه به 4 سال نداشتن هیچ فعالیتی چیه ؟
ممنون
ابتدا مطبی که براتون کپی کردم رو مطالعه بفرمائید
به پزشک حتما مراجعه کنید

برای شروع بدنسازی فعلا باید 3 الی 4 هفته آماده سازی رو در باشگاه انجام بدید
کامنت 4749 رو در همین تاپیک مطالعه بفرمائید

=======================
عوامل و راه های درمان سردرد در هنگام ورزش کردن

137055764-talab-ir.jpg

عوامل و راه های درمان سردرد در هنگام ورزش کردن

اگر در هنگام ورزش دچار سردرد شدید چیکار باید انجام دهید ؟

روش های زیر را کامل بخوانید تا مشخص شود علت سردرد شما چیست ؟

پزشکان سردرد ناشی از ورزش را به دو گروه تقسیم بندی می کنند:

سردردهای اولیه و سردردهای ثانویه.
– سردردهای اولیه ناشی از ورزش معمولا ضرری ندارند، در اثر یک بیماری ایجاد نمی شوند و اغلب با مصرف دارو می توان از بروز آنها جلوگیری کرد.
– سردردهای ثانویه ناشی از ورزش اغلب در اثر وجود یک مشکل جدی در مغز مانند خونریزی مغزی یا تومور مغزی و یا یک مشکل در خارج از مغز مانند بیماری عروق کرونر (بیماری شریان کرونر) ایجاد می شوند. این سردردها نیاز فوری به درمان و مراقبت پزشکی دارند.

نشانه ها
سردردهای ناشی از ورزش اولیه:
– معمولا ضربان دار هستند (می زند).
– هنگام ورزش شدید و یا بعد از آن اتفاق می افتند.
– در بیشتر موارد، در هر دو طرف سر بروز می کنند.

سردردهای ناشی از ورزش ثانویه باعث بروز علائم زیر می شوند:
– همان علائم سردردهای ناشی از ورزش اولیه
– استفراغ
– بیهوشی
– دوبینی چشم
– خشکی و سفتی گردن
سردردهای اولیه معمولا 5 دقیقه تا 48 ساعت طول می کشند، در حالی که سردردهای ثانویه حداقل یک روز و گاهی اوقات چند روز یا بیشتر ادامه دارند.

مراجعه به پزشک
اگر هنگام ورزش کردن و یا بعد از آن دچار سردرد گشتید، به پزشک مراجعه کنید. البته زمانی که این سردرد به طور ناگهانی شروع می شود و یا برای اولین بار آن را تجربه می کنید، فورا به پزشک مراجعه کنید.

علل سردرد ناشی از ورزش اولیه
علت دقیق این نوع سردرد معلوم نیست. البته یک نظریه می گوید ورزش شدید با گشاد کردن رگ های خونی داخل جمجمه، باعث بروز این سردرد می شود.

علل سردرد ناشی از ورزش ثانویه
سردرد ثانویه در اثر یک مشکل زمینه ای مانند موارد زیر اتفاق می افتد:
– خونریزی ناحیه بین مغز و پرده نازکی که آن را می پوشاند ( خونریزی زیر پرده مغز)
– ناهنجاری رگ های خونی که به مغز می روند و یا داخل آن قرار دارند.
– تومورهای سرطانی (بدخیم) و یا غیر سرطانی (خوش خیم) مغز
– انسداد جریان مایع مغزی – نخاعی
– کاهش جریان خون در رگ های خونی (سرخرگ های) تغذیه کننده قلب
– عفونت سینوس ها (سینوزیت)

در شرایط زیر بیشتر در معرض خطر ابتلا به سردرد ناشی از ورزش هستید:
– ورزش کردن در هوای گرم
– ورزش کردن در مناطق مرتفع (ارتفاعات)
– داشتن سابقه شخصی یا خانوادگی ابتلا به سردرد میگرنی

سردرد ناشی از ورزش بیشتر در جوانان و نوجوانان بروز می کند.

پزشک برای تشخیص سردرد، یک تست تصویربرداری برای شما می نویسد، به خصوص اگر:

– سردرد شما بیشتر از چند ساعت طول بکشد.

– سردرد شما به طور ناگهانی شروع شود، مثل شنیدن صدای رعد و برق.

– سن شما بیشتر از 40 سال باشد.

– سایر علائم سردرد ناشی از ورزش مثل حالت تهوع، استفراغ و اختلالات بینایی را داشته باشید.

در این گونه موارد، انجام آزمایشات تصویربرداری مانند سی تی اسکن، ام آر آی (MRI) ، ام آر آ (MRA) و سی تی آنژیوگرافی به پزشک کمک می کند تا تشخیص دهد که آیا شما نوع بی ضرر این سردرد را دارید و یا نوعی از آن را در اثر ناهنجاری ساختاری و یا عروقی ایجاد شده است.

درمان
اگر یک مشکل ساختاری یا عروقی باعث ایجاد سردرد ناشی از ورزش نشده باشد، پزشک یک سری دارو برای شما تجویز می کند که با مصرف منظم آنها می توانید دچار سردرد نشوید، مانند داروهای زیر:

– ایندومتاسین : یک داروی مسکن رایج

– پروپرانولول: یک داروی ضد فشار خون بالا که برای پیشگیری از سردرد ناشی از ورزش نیز مصرف می شود.

اگر از قبل بدنید که چه موقع سردرد شما شروع می شود، می توانید یک یا دو ساعت قبل از شروع ورزش داروی خود را مصرف کنید، مثلا قبل از مسابقه تنیس یا کوهنوردی در ارتفاعات.

داروهایی که توسط پزشک تجویز می شوند شامل ایندومتاسین و تریپتانس هستند که معمولا برای درمان سردردهای حاد میگرنی مورد استفاده قرار می گیرند.اگر سردردهای شما پی در پی و غیر قابل پیش بینی باشد، برای جلوگیری از بروز سردرد بایستی داروهای تجویز شده توسط پزشک را هر روز مصرف کنید.

جلوگیری
سردردهای ناشی از ورزش بیشتر در هوای گرم و شرجی (مرطوب) و یا موقع ورزش کردن در ارتفاعات بروز می کنند.

لذا اگر مستعد ابتلا به سردرد ناشی از ورزش هستید، در هوای گرم و شرجی و نیز در مناطق مرتفع ورزش نکنید.برخی افراد موقع انجام برخی فعالیت های بدنی خاص دچار این سردرد می شوند. لذا با پرهیز از انجام این فعالیت ها، از بروز سردرد جلوگیری کنید.

گرم کردن بدن (با انجام تمرینات بدنی ملایم) قبل از انجام ورزش شدید نیز از بروز سردرد ناشی از ورزش جلوگیری خواهد کرد.

apple iphone

Registered User
لایک‌ها
486
@OVH
سلام داداش من چند تا سوال دارم ازت میشه پخ بدم؟؟؟؟؟
تازه میخوام شروع کنم بدن سازی سوالام در مورد باشگاه و ایناس خیلی وقتت نمیگیرم

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
@OVH
سلام داداش من چند تا سوال دارم ازت میشه پخ بدم؟؟؟؟؟
تازه میخوام شروع کنم بدن سازی سوالام در مورد باشگاه و ایناس خیلی وقتت نمیگیرم

درود عزیزم ای کاش در همین تاپیک عنوان کنید که دیگران هم استفاده کنند با این حال اگر مورد شخصی خاصی است پیام خصوصی بفرمائید

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,402
سلام دوستان
من قدم 180 و وزنم حدود 98 99 ئه
بسیار کم تحرکم و فست فود و چیپس و تخمه و ... زیاد مصرف میکردم
الان حدود یک ماهه که فست فود و هله هوله رو ترک کردم
و جسته و گریخته از قرص اسلیم کوئیک استفاده میکنم
برای کاهش وزنم چه کاری انجام بدم؟
خواب منظمی ندارم،تحرک اصلا ندارم متاسفانه اصلا علاقه ای به ورزش ندارم
کارمم طوریه که باید همش پشت کامپیوتر باشم،ممنون میشم راهنمایی کنید

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
سلام دوستان
من قدم 180 و وزنم حدود 98 99 ئه
بسیار کم تحرکم و فست فود و چیپس و تخمه و ... زیاد مصرف میکردم
الان حدود یک ماهه که فست فود و هله هوله رو ترک کردم
و جسته و گریخته از قرص اسلیم کوئیک استفاده میکنم
برای کاهش وزنم چه کاری انجام بدم؟
خواب منظمی ندارم،تحرک اصلا ندارم متاسفانه اصلا علاقه ای به ورزش ندارم
کارمم طوریه که باید همش پشت کامپیوتر باشم،ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
با توجه به این صحبت های شما ، افزایش وزنتون چیز عجیی نیست و برای رفع باید به دنبال رفع عادت های اشتباه تون باشید.
فست فود و هله هوله نخورید
صبح ها همراه با صبحانه تون نان جو مصرف کنید
بعد از صبجانه چای سبز بخورید ، سهم مواد پروتینی مثل سفیده تخم مرغ ، انواع گوشت ، سویا و حبوبات رو در غذاتون بیشتر کنید و کربوهیدراتتون رو کم تر کنید مثل برنج و نان سفید و ماکارونی
میوه 2-3 وعده در روز بخورید
20 دقیقه قبل از ناهار خوردن ، یک سیب قرمز یا درختی بزرگ بخورید
حتما خوابتون رو تنظیم کنید چون سهم به سزایی در اضافه وزن داره
و سعی کنید ورزش کنید یا تا محل کارتون پیاده روی کنید یا با دوچرخه به محل کار برید و کار های روزانه تون رو انجام بدید
حتما جواب می گیرید

عصفور

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
86
درود
برای بر طرف کردن چاقی موضعی من باید چیکار بکنم با **** های کم کالری و ورزشهای هوازی من در 8 ماه وزنم رو حدود 23 کیلو کاهش دادم اما در قسمت شکم و بمقدار کمتر در سینه و باسن هنوز حس میکنم مقداری چربی اضافه دارم گفتنی هست من در ابتدای ****(8ماه قبل) 73 کیلو بودم و امروز نزدیک 50 کیلو (قد 172).
همه چی خوبه آزمایش خونم هم همه چی رو نرمال اعلام میکنه اما این چاقی موضعی اعصابمو خرد کرده هر کار میکنم نمیره.

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
درود
برای بر طرف کردن چاقی موضعی من باید چیکار بکنم با **** های کم کالری و ورزشهای هوازی من در 8 ماه وزنم رو حدود 23 کیلو کاهش دادم اما در قسمت شکم و بمقدار کمتر در سینه و باسن هنوز حس میکنم مقداری چربی اضافه دارم گفتنی هست من در ابتدای ****(8ماه قبل) 73 کیلو بودم و امروز نزدیک 50 کیلو (قد 172).
همه چی خوبه آزمایش خونم هم همه چی رو نرمال اعلام میکنه اما این چاقی موضعی اعصابمو خرد کرده هر کار میکنم نمیره.
سلام
جنسیت شما مرد هست یا زن ؟
با توجه به صحبت های شما ، شما دچار ریزش عضلانی به خاطر گرسنگی کشیدن شدید تا چربی سوزی !
احتمالا شما از اون دسته افرادی هستید که فقط به عدد وزنه نگاه می کنید و همیشه من بهشون میگم که اگر شما یکی از دستاتون رو هم قطع کنید وزنتون رو وزنه کمتر میشه !
و نکته بعد ! چرا اینقدر خودتون رو لاغر می کنید ؟ اگر جنس مذکر باشید که 50 کیلو برای قد 172 سانتی متر یعنی لاغری مفرط !

چاقی موضعی شما اینه که هرچقدر عضله در بدنتون به عنوان یک انسان نرمال بوده تا حد ممکن از بین رفته ! و چربی ها به جاش مونده ! در نوع تفکرتون به کاهش وزن و **** تون تجدید نظر کنید !

عصفور

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
86
سلام
جنسیت شما مرد هست یا زن ؟
با توجه به صحبت های شما ، شما دچار ریزش عضلانی به خاطر گرسنگی کشیدن شدید تا چربی سوزی !
احتمالا شما از اون دسته افرادی هستید که فقط به عدد وزنه نگاه می کنید و همیشه من بهشون میگم که اگر شما یکی از دستاتون رو هم قطع کنید وزنتون رو وزنه کمتر میشه !
و نکته بعد ! چرا اینقدر خودتون رو لاغر می کنید ؟ اگر جنس مذکر باشید که 50 کیلو برای قد 172 سانتی متر یعنی لاغری مفرط !

چاقی موضعی شما اینه که هرچقدر عضله در بدنتون به عنوان یک انسان نرمال بوده تا حد ممکن از بین رفته ! و چربی ها به جاش مونده ! در نوع تفکرتون به کاهش وزن و **** تون تجدید نظر کنید !

سلام من پسر هستم.
راستش شروع این افزایش وزن ها برگشت به وقتی که من حدود 5 سال دور از خانواده و در یکی از کشورهای مجاور تنهایی زندگی کردم خلاصه تنهایی از یک طرف و افراط من یک طرف باعث شد که وحشتناک چاق شدم متاسفانه مصرف بیش از حد الکل هم احتمالا بی تاثیر نبود.
تا سال قبل که برگشتم و با بهت و حیرت همه از اینکه چقدر چاق شدم روبرو شدم و به توصیه دختر طبقه پایینمون که اونم وزن کم کرده بود رژیمی بهم معرفی کرد اصطلاحا بهش میگفت 700 کالری که میگفت حتما ورزش هم باید بنی خلاصه ما هم انجام دادیم و کلا 8 ماهی از دسترس فامیل و آشنا و دوست باز هم دور شدم و اینبار باز هم با بهتشون که چقدر لاغر شدی روبرو شدم :D
القصه حالا 90 درصد چربیا رفتن و اون 10 درصد رفته رو مخم. اینم بگم که وحشتناک از غذا خوردن دیگه میترسم فکر کنم از همون روز اول **** تا الان که اصطلاحا **** تموم شده کلا گرسنه ام. البته دیگه یجوری کنار اومدم و عادت کردم بهش فقط رو این چاقی شکم موندم اصلا رمقی هم ندارم که بیشتر از 10 تا دراز نشست برم

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
سلام من پسر هستم.
راستش شروع این افزایش وزن ها برگشت به وقتی که من حدود 5 سال دور از خانواده و در یکی از کشورهای مجاور تنهایی زندگی کردم خلاصه تنهایی از یک طرف و افراط من یک طرف باعث شد که وحشتناک چاق شدم متاسفانه مصرف بیش از حد الکل هم احتمالا بی تاثیر نبود.
تا سال قبل که برگشتم و با بهت و حیرت همه از اینکه چقدر چاق شدم روبرو شدم و به توصیه دختر طبقه پایینمون که اونم وزن کم کرده بود رژیمی بهم معرفی کرد اصطلاحا بهش میگفت 700 کالری که میگفت حتما ورزش هم باید بنی خلاصه ما هم انجام دادیم و کلا 8 ماهی از دسترس فامیل و آشنا و دوست باز هم دور شدم و اینبار باز هم با بهتشون که چقدر لاغر شدی روبرو شدم :D
القصه حالا 90 درصد چربیا رفتن و اون 10 درصد رفته رو مخم. اینم بگم که وحشتناک از غذا خوردن دیگه میترسم فکر کنم از همون روز اول **** تا الان که اصطلاحا **** تموم شده کلا گرسنه ام. البته دیگه یجوری کنار اومدم و عادت کردم بهش فقط رو این چاقی شکم موندم اصلا رمقی هم ندارم که بیشتر از 10 تا دراز نشست برم

اصلا خوب نیست
وزن شما باید حدود 68 تا 70 کیلو باشه با توجه به قدتون
700 کالری در روز خیلی کمه ! دارید به خودتون اسیب می زنید ! شما هر وقت حجم عضلانی بدنتون رو بالا بردید در کنارش چربی ها رو از بین ببرید
نه با گرسنگی کشیدن و این داستان ها ، اول عضلات بدن تون و بعد چربی هاتون رو سوزوندید ! اصلا خوب نیست !
شما الان یه ذره شیر غذا خوردنتون رو شل کنید وزن تون میره بالا !
بعد شما با این وزنتون ، تو روز هایی که باد میاد چجوری میرید بیرون ؟ :D

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,370
سلام
من قدم 175 وزنم 78
هرکی منو میبینه فکر میکنه 70 کیلو وزنم . بدنم عضله ای نیست اصلا
از لحاظ قدرت تو شرایط نرمال و خوبیم
چربی دور شکمی هم دارم ک اصلا آب نمیشه
حدود یک ماهه ک باشگاه رفتن رو شروع کردم
میخوام اول چربی های شکمی رو اب کنم و بعد هم بدنم رو عضله ای کنم

یه دوستی داشتم وزنش 70 بود اما از لحاظ عضله و هیکل دوبرابر من ب نظر میرسید
این موضوع خیلی ناراحتم کرده لطفا ب من بگید چیکار کنم بدنم عضله ای بشه؟ چه رژیمی رو باید رعایت کنم و کلا باید چیکار کنم ک بدنم نرمال بشه؟

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
سلام
من قدم 175 وزنم 78
هرکی منو میبینه فکر میکنه 70 کیلو وزنم . بدنم عضله ای نیست اصلا
از لحاظ قدرت تو شرایط نرمال و خوبیم
چربی دور شکمی هم دارم ک اصلا آب نمیشه
حدود یک ماهه ک باشگاه رفتن رو شروع کردم
میخوام اول چربی های شکمی رو اب کنم و بعد هم بدنم رو عضله ای کنم

یه دوستی داشتم وزنش 70 بود اما از لحاظ عضله و هیکل دوبرابر من ب نظر میرسید
این موضوع خیلی ناراحتم کرده لطفا ب من بگید چیکار کنم بدنم عضله ای بشه؟ چه رژیمی رو باید رعایت کنم و کلا باید چیکار کنم ک بدنم نرمال بشه؟

سلام دوست عزیز

با توجه به توضیحاتی که شما دادید تفاوت شما و اون دوستتون در میزان عضلانی بودن بدن و نحوه توزیع وزنشون در کل بدنشون هست ، البته استخوان بندی هم کمی موثره
شما با یک ماه باشگاه رفتن و نداشتن تجربه قبلی انتظار چه چیزی در این مدت داشتید ؟
اشتباه اول شما مثل خیلی از تازه کار ها اینه که ، فکر می کنند عضله سازی و چربی سوزی دو امر جداگونه در بدن سازی هستند و نمیشه هر دو رو به طور همزمان داشت و علت این هم اینکه وقتی عضله سازی می کنند و فعالیت های چربی سوزی رو انجام میدن وزنشون شاید تغییری نکنه به همین خاطر این اشخاص به خاطر دید نامناسبی که نسبت به این ورزش دارند مدعی میشند که این روند ناکاراست

شما برای داشتن بدن عضله ای باید اول از همه صبر داشته باشید ، خوب تغذیه کنید ( همه مدعی خوب تغذیه کردن هستند ! اما منظور من تعداد بشقاب های برنج نیست ! منظورم نوع و مقدار مواد غذایی مصرفی هست) و خوب تمرین کنید
شما همین که درست غذا خوردن رو یاد بگیرید و خوب تمرین کنید و کمی صبر داشته باشید بدنتون ساخته و زیبا میشه
چربی دور شکم هم از چربی هاییه که سخت تر از بین میره

rasoolAsal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
با عرض سلام
کسی رو تا حالا دیدید که با اراده چربی دور شکمیش رو از بین برده باشه؟
آیا عزیری برنامه ای جامع یا تجربه ای داره برای از بین بردن چربی شکمی؟
یه برنامه ای که جواب بده.من کاملا میدونم که تغزیه خیلی مهمه ،ورزش های هوازی خیلی مهمه و.... ولی یه برنامه جامع یا یه تجربه قوی می خواهم .
مثلا اگر روزی 120 کالری روی تردمیل کار کنی+چربی های غیر اشباع ممنون+100 تا شکم و طناب + قند مصنوعی ممنون = سه هفته شکمت آب میشه
قد:170 وزن:69

ببینم عزیزی هست راهنمایی کنه

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
با عرض سلام
یه برنامه ای که جواب بده.من کاملا میدونم که تغزیه خیلی مهمه ،ورزش های هوازی خیلی مهمه و.... ولی یه برنامه جامع یا یه تجربه قوی می خواهم .
مثلا اگر روزی 120 کالری روی تردمیل کار کنی+چربی های غیر اشباع ممنون+100 تا شکم و طناب + قند مصنوعی ممنون = سه هفته شکمت آب میشه

بیا داداش برنامه کامل شامل تمرینات روزانه و برنامه غذایی و ساپلمنت.دیگه بقیه ش بستگی به تعهد و اراده خودت داره که چقدر به برنامه وفادار باشی و اجراش کنی.خیلیا برنامه بدنسازیشون فقط 2 روز اول کامل اجرا میشه و ول میکنن به امون خدا.
http://www.bodybuilding.com/fun/lee-labrada-12-week-lean-body-trainer.html
برنامه های دیگه هم برای چربی سوزی و ماهیچه سازی توی همون سایت بالا هست بسته به فیزیک بدنی و شرایطط میتونی انتخاب کنی.
برای چربی سوزی باید ترکیبی از هوازی و کار با وزنه باشه نه فقط صرفا هوازی و یا صرفا وزنه.

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
دوستان سلام
يه برنامه حجم يك ماهه ميخواستم+ مكمل و برنامه غذايي تا مرز 200،300 دوستاني كه ميتوانند تهييه كنند لطفا اطلاع دهند متشكر

سلام دوست عزیز
در پیام خصوصی توضیحاتی براتون ارسال کردم

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
با عرض سلام

درود عزیزم
بله باید اراده و برنامه ریزی داشته باشید

**** غذایی مهمترین عامله و بعد از اون نوع تمرینات ( برنامه باید طبق وضعیت فعلی شما تنظیم بشه ! در کل من توصیه نمی کنم از برنامه های آماده استفاده کنید ولی می تونید اونها رو مطالعه و بررسی کنید تا حداقل یک سری آموزش های مفید کسب کرده باشید ( البته تشخیص مفید و مضر بودنشون هم برای افرادی که تخصص ندارند خودش یک علامت سواله ؟ )

در مورد **** غذایی به صورت کلی توضیح دادم که با مطالعه این تاپیک می تونید به لحاظ کلی با نوع برنامه ریزی آشنایی پیدا کنید مثلا یکی از کامنت هایی که باید مطالعه کنید 4853
در مورد نوع تمرینات برای از بین بردن چربی های دور شکم - شکم و زیرشکم هم این موارد رو می تونید ازش بهره بگیرید :
در مورد برنامه تمرینی و غذایی باید به یک مربی رجوع کنید

اما یکسری راهنمایی های کوچک :
در دوران کات استراحت بین ست ها باید 30 الی 45 ثانیه باشه
در دوران کات باید تعداد حرکات و ست ها رو بالا ببرید و از وزنه های سبک تر استفاده کنید

در رابطه با تغذیه در مورد دوره های زیرسازی و **** های معمولی توضیح فراوان در تاپیک های مشاوره بدنسازی - معرفی مکمل های بدنسازی وجود داره که می تونید کمی وقت بگذارید و مطالعه بفرمائید
اما در مورد از بین بردن چربی های شکم و پهلو باید تمرینات هوازی رو به صورت روزانه و یا 1 روز در میان انجام بدید
دوچرخه ثابت یا تردمیل درجه متوسط 20 دقیقه ( اگر دسترسی ندارید می تونید روزانه 20 دقیقه پیاده روی سریع رو جایگزین کنید )
برای زیرشکم از پرش به حالت طناب بهره ببرید روزانه 3 ست 60 تایی و از هفته دوم به بعد 4 ست 60 تایی )
برای پهلوها : چرخش چوب به طرفین 3 ست 2 دقیقه ای و از هفته دوم به بعد 3 ست 3 دقیقه ای
چرخش تنه : این ورزش باعث باریک شدن کمر می شود و شما می توانید در منزل یا باشگاه به راحتی آن را انجام دهید، برای انجام این ورزش باید تکیه گاهی را با دست گرفته سپس به سمت چپ و راست بچرخید ( این برای منزل ولی در باشگاه از مس گری استفاده کنید )
رکاب زدن در هوا : برای انجام این ورزش باید روی زمین دراز بکشید و دستان خود را در دو طرف پاهایتان قرار دهید و پاهای خود را بالا ببرید و در هوا رکاب بزنید و این کار را تا ۲ دقیقه ادامه دهید و سپس پاهای خود را پایین آورده دوباره این کار را تکرار کنید این ورزش با عث آب شدن چربی های اطراف کمر شما می شود.

در مورن خوردن آب :
دقت کن قبل از غذا آب بخور ( در هنگام خوردن غذا و تا 20 الی 25 دقیقه بعد از غذا از خوردن آب پرهیز کن )
در موقع تمرین اون هم در دوران کات باید هر 2 ست یکبار 1 جرعه آب بخوری

Last edited:

rasoolAsal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
بسیار متشکرم از بچه ها
خدا خیرتون بده
من با مقاله های خارجی اصلا حال نمیکنم . احساس میکنم برای جذب مخاطب مقاله می نویسن.
بخاطر همین هم هست که دوست دارم از تجربیات برادرای خودم استفاده کنم.
خودتون که میدونید معمولا آدم هایی که به یه جایی میرسن یکم غرور میگیرتشون و ممکنه اطلاعاتشونو به کسی ندن ولی لذت میبرم از کسایی که تجربیاتشونو در اختیار مردم میگزارن و راه چند سالشونو تبدیل به چند ماه میکنن
واقعا ممنون

• Like
Reactions: OVH

g-killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان عزیز
من 5 سال کیک بوکس حرفه ای قهرمانی کار میکردم تا سال اسفند 92.وزنم 80 تا 82 بود. بعد از اون سال بخاطر عمل چشمم (لیزیک) دیگه کار نکردم. عملم یک هفته بعد از مسابقات بود و میدونید یهو وِل کردن اونم بعد از مسابقات چه بلایی سر بدن میاره.
خلاصه تو این مدت جسته گریخته ورزش میکردم و وزنم روی 85 تا 90 بود. امسال واسه کنکور نتونستم کار کنم وزنم رسید به 99 !
با کم خوری و این حرفا 3 ماهه به 95 رسیدم

قد 178
وزن 95
سن 25

ویژگی بدنم اینه که حافظه عضلانی فوق العاده ای دارم. با یکماه تمرین فرم قبلم رو تا 70 % به دست میارم.
قوت اصلی بدن : پشت بازو، شکم، زیر بغل، سینه، ماهیچه جلوی ران و تبعا ساق پا، کول
ضعف : جلو بازو، پهلو، باسن، پشت ران، سرشانه

چربی بدنم اول از همه پشت ران و باسنم جمع میشه.

هدف : رسیدن به وزن 80 کیلو توی 1سال آینده ( کلا رزمی کارا زیاد اهل عجله نیستند:)) ) ، کوچک شدن پهلو و مخصوصا ران پا. شکل گیری عضلات (دنبال خط انداختن و خشک کردن نیستم فقط چربی دور عضلاتم کمتر بشه)

لطفا یه برنامه بهم بدید !...
روزی دو ساعت وقت دارم واسه تمرین؛ نیم ساعت هم بیشتر مهم نیست. بیشتر هوازی دوست دارم کار کنم(بی هوازی زیاد راضیم نمیکنه). میز پرس سینه چند حالته دارم با دمبل و هالتر.
با سنگین بودن برنامه هیچ مشکلی ندارم.

برنامه غذایی هم بهم بدید که دیگه عالی میشه. به هیچ غذایی انقدر علاقه ندارم که نتونم نخورم

دوتا عکس هم از بدنم گرفتم اگر لازم هست بفرستم واستون.

ممنونم @OVH

Last edited:

rasoolAsal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
سلام خدمت همه عزیزان
اساتید لطفا راجع به این دو برنامه به من نظر بدن. مشکلات برنامه چیه.
ماه اول(که تموم شد):

روز اول
زیربغل سیم کش از جلو ۳*۱۰
زیربغل دمبل خم ۳*۱۰
زیربغل سیم کش از عقب ۳*۱۰
پارویی ۳*۱۰
جلو بازو سیم کش (ترجیحا تکی) ۳*۱۰
جلو بازو دمبل ۳*۱۰
لاری ۳*۱۰

روز دوم
سرشانه هالتر از جلو ۳*۱۰
سرشانه دمبل ۳*۱۰