برگزیده های پرشین تولز

ITO.Calendars تقویم فارسی بدون نیاز به فارسی ساز

moalla

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
از بچه های دیگه هم شکایت دارم که چرا وقتی ایشون برنامه خودشون رو رایگان در اختیارتون میذارن تا نظراتتون رو بگید اینقدر سرد برخورد میکنید.
بجای " ای ول دمت گرم" گفتن برنامه رو زیر و رو کنید و نظراتتون رو بگید

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
از بچه های دیگه هم شکایت دارم که چرا وقتی ایشون برنامه خودشون رو رایگان در اختیارتون میذارن تا نظراتتون رو بگید اینقدر سرد برخورد میکنید.
بجای " ای ول دمت گرم" گفتن برنامه رو زیر و رو کنید و نظراتتون رو بگید

جناب معلی جان
ما که هر چی در نظرمان امد گفتیم بی تعارف
از الفاظ خودمانی هم جرات نداریم استفاده کنیم ، جناب قربانی استاد ما هستند.

اما ایشان قول تغییرات داده اند که ما منتظریم.
راستی این چند روز به دلایل نامعلوم دستگاه من یک روز می پرد جلو ، به خاطر تقویم شما نیست جناب قربانی؟ اصولا کاری به بخش ساعت و روز سیستم ندارد؟

یک چیزی هم که می شود به برنامه اضافه کرد اینه که شما تاریخ شمسی بدید به دستگاه و دستگاه تاریخ میلادی دستگاهتون رو تنظیم کنه:blink:

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
معلی جان، دوست عزیز خیلی ممنون از لطفت و خوشحالم که برنامه بدون مشکل برای شما اجرا شد! در مورد پیشنهادها خیلی ممنون و باید بگم به لیست درخواستها در نگارش آینده اضافه شده :rolleyes: در نسخه آینده بخش Deskop کاملا حذف شده و در خود تقویم قرار خواهد گرفت و شما چیزی جدا از خود تقویم نخواهید داشت. با اضافه کردن Day View یا همان نمایش روز شاید بخش ساعات شرعی هم وارد تقویم بشه و نه یک بخش جدا! در مورد سرعت لود شدن صفحه هم من در حال بهینه سازی هستم و تا الان تونستم تا حد نصف زمان قبلی برای لود شدن بالا ببرم ولی در نگارش سه با تغییر طراحی سیستم فکر کنم بتونم به یک الی دو ثانیه کاهش بدم ( دیگه از کنترلهای استاندارد استفاده نمی کنم و برای نمایش عکس از VC استفاده خواهم کرد که سرعتی در حد 10 برابر حالت عادی داره! )

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب معلی جان
ما که هر چی در نظرمان امد گفتیم بی تعارف
از الفاظ خودمانی هم جرات نداریم استفاده کنیم ، جناب قربانی استاد ما هستند.

اما ایشان قول تغییرات داده اند که ما منتظریم.
راستی این چند روز به دلایل نامعلوم دستگاه من یک روز می پرد جلو ، به خاطر تقویم شما نیست جناب قربانی؟ اصولا کاری به بخش ساعت و روز سیستم ندارد؟

یک چیزی هم که می شود به برنامه اضافه کرد اینه که شما تاریخ شمسی بدید به دستگاه و دستگاه تاریخ میلادی دستگاهتون رو تنظیم کنه:blink:

با سلام. در مورد برنامه باید بگم من در هیج حای برنامه ساعت سیستم رو تغییر نمی دم و دست به هیچ تنظیماتی هم نمی زنم چون اصلا با این کار موافق نیستم ( یکی از دلایلی که از فارسی سازها بدم میاد همینه ) . دلیل تغییر ساعت شما شاید مثل دستگاه من بخاطر Daylight Saving هست که وقتی با PC سینک می کنیم تغییر می کنه! و امری عادیه که برای منم پیش اومده! :happy:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
با سلام. در مورد برنامه باید بگم من در هیج حای برنامه ساعت سیستم رو تغییر نمی دم و دست به هیچ تنظیماتی هم نمی زنم چون اصلا با این کار موافق نیستم ( یکی از دلایلی که از فارسی سازها بدم میاد همینه ) . دلیل تغییر ساعت شما شاید مثل دستگاه من بخاطر Daylight Saving هست که وقتی با PC سینک می کنیم تغییر می کنه! و امری عادیه که برای منم پیش اومده! :happy:

قربان یک روز می پره ها !!!نه یک ساعت.ولی فکر کنم مشکل از برنامه شما نیست

Nucleus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه و با تشکر از آقای قربانی به خاطر برنامه تقویم فارسی که خیلی وقت بود دنبالش میگشتم من برنامه ورژن 2 رو نصب کردم خوب کار میکنه فقط جای روزهای سه شنبه و پنجشنبه رو توی تقویم فارسی برعکس نشون میده به جای سه شنبه , پنج شنبه نشون میده و برعکس

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه و با تشکر از آقای قربانی به خاطر برنامه تقویم فارسی که خیلی وقت بود دنبالش میگشتم من برنامه ورژن 2 رو نصب کردم خوب کار میکنه فقط جای روزهای سه شنبه و پنجشنبه رو توی تقویم فارسی برعکس نشون میده به جای سه شنبه , پنج شنبه نشون میده و برعکس

دوست عزیز سلام.

اول از هر چیز خیلی ممنون از گزارش شما ولی متاسفانه منظور شما رو متوجه نشدم:blush: میشه توضیح بدین منظور از اینکه سه شنبه و پنج شنبه جایجا شده چیه؟ من برنامه رو بررسی کردم و این مشکل رو ندیدم بنابراین فکر می کنم منظور شما رو درست متوجه نشدم.

با تشکر:)

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
جناب قربانی کاربر فعالی تون رو تبریک می گم
این عنوان واقعا برازنده شماست

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب قربانی کاربر فعالی تون رو تبریک می گم
این عنوان واقعا برازنده شماست

با سلام ... تنها چیزی که میتونم بگم اینه که " واقعا ممنونم ! " :blush: امیدوارم بتونم حضور بهتری بعد از یک هفته آینده داشته باشم. مسیر زندگی من توی این هفته مشخص میشه و امیدوارم کاری که شروع کردم با موفقیت تمام یشه. با عزض شرمندگی از همه بابت عدم حضور من در هفته آینده!!!

بازم از همگی شما ممنونم

moalla

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقای قربانی بد نیست توی قسمت ساعات شرعی، ساعت نیمه شب شرعی رو هم اضافه کنید.
توضیح: نیمه شب شرعی زمانیه که نماز مغرب و عشاء قضا میشه. محاسبه اون هم خیلی راحته: دقیقا بین زمان اذاب مغرب تا اذان صبح روز بعد.

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقای قربانی بد نیست توی قسمت ساعات شرعی، ساعت نیمه شب شرعی رو هم اضافه کنید.
توضیح: نیمه شب شرعی زمانیه که نماز مغرب و عشاء قضا میشه. محاسبه اون هم خیلی راحته: دقیقا بین زمان اذاب مغرب تا اذان صبح روز بعد.

دوست عزیز ممنون از لطف و پیشنهادهای بسیار مفیدتان. در مورد ساعات شرعی باید بگم کلیه الگوریتم ها عوض خواهد شد و با تنظیمات خیلی قوی تر در نسخه آینده قرار خواهد گرفت و حتی شکل ماه و محاسبه برای انواع سنی و شیعه اضافه می شود. و اینکه شما می تونین حتی زمان وقوع یک درجه خاص قرارگیری خورشید رو بدست آورید. ( مثلا ظهر 90 درجه و طلوع خورشید 0.18 درجه برای شیعه )

تحقیقات جدیدی در این باره انجام دادم و به زودی پیاده سازی خواهم کرد. منتظر نسخه آینده باشید. :cool:

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ایول رضا جان می خوامت اگه حال داری این تقویم فارسی را با گذاشتن ایام تعطیل و مناسبت ها تکمیل کن
clap.gif

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ایول رضا جان می خوامت اگه حال داری این تقویم فارسی را با گذاشتن ایام تعطیل و مناسبت ها تکمیل کن
clap.gif

دوست عزیز من که حالشو دارم ولی متاسفانه زیاد وقتشو نداشتم ولی اگه خدا بخواد به زودی با نیروی بیشتری روش کار خواهم کرد و بنا به درخواست همگی اولین گزینه ایام تعطیل خواهد بود که به سیستم اضافه خواهد شد.

با تشکر از لطف شما

djgholum

Registered User
لایک‌ها
1
calendar.jpg

با سلام به تمامی دوستان عزیز

در اینجا می خواهم برنامه ای را که برای Pocket PC طراحی کرده ام معرفی کنم. این برنامه تقویم و مبدل تاریخ به همراه نمایش ساعات شرعی به زبان فارسی می باشد که مزیت اصلی آن عدم نیاز این برنامه به فارسی ساز می باشد!

طبق پیشنهاد مدیر بخش Pocket PC این Thread را ایجاد کردم تا نگارشهای جدید این برنامه را معرفی کنم و مکانی باشد برای دریافت نظرات و پیشنهادهای شما. انتقال نظرات و پیشنهادهای شما باعث بهتر شدن این برنامه رایگان برای خود شما می شود.

امیدوارم از این برنامه خوشتان بیاید.

با تشکر
رضا قربانی
IT Originator

اولا سلام و ممنون
من نصب کردم و بسیار راضی ام. اما یه سوال شما این جا ورژن دو را نشان داده اید و پایین تر ITO.Calendars v1.0 Released را برای داونلود داده اید. بالاخره این کدومه ورژن یک یا دو

ممنون

djgholum

Registered User
لایک‌ها
1
آقا ممنون
من الان ورژن یک رو حذف کردم و ورژن دو رو نصب کردم عالیه فقط الان که سه شنبه 5 نیر ماهه 1386 هست رو می نویسه پنج شنبه 5 نیر 1386 بقیه اش همه اش درسته جالا چه باید کرد؟

djgholum

Registered User
لایک‌ها
1
آقا ممنون
من الان ورژن یک رو حذف کردم و ورژن دو رو نصب کردم عالیه فقط الان که سه شنبه 5 نیر ماهه 1386 هست رو می نویسه پنج شنبه 5 نیر 1386 بقیه اش همه اش درسته جالا چه باید کرد؟

سلام
امروز چهارشنبه خود به خود درست شد.
بسیار عالی کار می کنه فقط موقعی که از میز کار می خواهی استفاده کنی در قسمت درج تاریخ تولد پس از کلیک وارد آدرس بوک می شه ومیگه یکی رو انتخاب کن پس از انتخاب اما دوباره به پنجره میزکار برمی گرده بدون اونکه بشه کاری کرد. آیا من ناواردم و یا این باگ برنامه هست؟

در هر حال برنامه ی عالی و خوبیه من که بسیار راضی ام.
در ضمن یک پیشنهاد هم داشتم. اگر کنار نام ماه های ایرانی در داخل پرانتز مشابه افغانی آن را هم بنویسید برای دوستان افغانی هم قابل استفاده می شود. چون تقویم آن ها با ما یکی است فقط نام ماه ها فرق می کند. بنابرین می شود این به صورت گزینه باشد و در صورت اکتیو کردن نمایش داده شود.

بازم ممنون

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشكر بايد بگم خيلي زمان لود برنامه زياد هست
راه حلي داره؟ يا در نسخه هاي ديگر اين مشكل كمتر ميشود

دوست عزیز متاسفم بابت دیر بالا آمدن برنامه، دلیلش عدم پیاده سازی بهینه سازی در لود برنامه است که در حال حاضر این زمان به 3 ثانیه کاهش پیدا کرده و به زودی برای دانلود آماده خواهد شد.

با تشکر از لطف شما
رضا قربانی

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
امروز چهارشنبه خود به خود درست شد.
بسیار عالی کار می کنه فقط موقعی که از میز کار می خواهی استفاده کنی در قسمت درج تاریخ تولد پس از کلیک وارد آدرس بوک می شه ومیگه یکی رو انتخاب کن پس از انتخاب اما دوباره به پنجره میزکار برمی گرده بدون اونکه بشه کاری کرد. آیا من ناواردم و یا این باگ برنامه هست؟

در هر حال برنامه ی عالی و خوبیه من که بسیار راضی ام.
در ضمن یک پیشنهاد هم داشتم. اگر کنار نام ماه های ایرانی در داخل پرانتز مشابه افغانی آن را هم بنویسید برای دوستان افغانی هم قابل استفاده می شود. چون تقویم آن ها با ما یکی است فقط نام ماه ها فرق می کند. بنابرین می شود این به صورت گزینه باشد و در صورت اکتیو کردن نمایش داده شود.

بازم ممنون

دوست عزیز ممنون از لطفتون و ارسال پیشنهادهای بسیار خوب.

در مورد میزکار باید بگم در این نسخه همانطور که همه اشاره کردن کار گنگ می باشد که در نسخه آینده این مسئله بطور کاملا متفاوتی ارائه شده که در دو ماه آینده آماده می شود. در نسخه فعلی با انتخاب درج تاریخ تولد برنامه لیست افراد را باز می کند تا شما یکی رو انتخاب کنید و بعد از انتخاب کار خاصی نمی کنه و فقط تاریخ انتخابی رو به عنوان روز تولد فرد در اطلاعات فرد انتخابی درج میکنه! در نسخه آینده روزهای تولد دوستان قابل مشاهده در تقویم می باشند و میشه به زورهای تولد یک شکل تخصیص داد تا بین دیگر روزها قابل تشخیص باشن.

در مورد اسم ماهها باید بگم که این درخواست شما بسیار ساده و قابل پیاده انجامه و این کار رو خواهم کرد ولی اگه در مورد زبان افغانی تفاوتهایی دیگر هم هست بفرمایید تا در نسخه آینده زبان افغانی نیز به زبانها اضافه کنم.

در مورد اشتباه در نوشتن 5 شنبه و 3 شنبه حق با شما بود و این یک اشتباه لپی در طراحی فایل زبان فارسی بود که برطرف شده و در نسخه آینده که سرعت لود نیز حل شده و در کمتر از یک ماه دیگه ارائه میدم برطرف خواهد شد.

با تشکر از لطف شما
رضا قربانی

reza_ghorbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اولا سلام و ممنون
من نصب کردم و بسیار راضی ام. اما یه سوال شما این جا ورژن دو را نشان داده اید و پایین تر ITO.Calendars v1.0 Released را برای داونلود داده اید. بالاخره این کدومه ورژن یک یا دو

ممنون

دوست عزیز در پست مورد نظر شما شکل اشتباها بروزرسانی شده و نمای نگارش دوم قرار گرفته.

نسخه یک بسیار سبک و مبدل راحتیه ولی نسخه دوم کمی سنگینه و امکانات و ظاهری جدیدی داره. من خودم از هر دو نسخه استفاده میکنم. در آینده نسخه یک هم آپدیت خواهد شد و چند زبانه می شود و بجای 3 تقویم حداقل 7 تقویم ارائه می شود. نسخه دوم نیز در حال بهینه سازی بوده که از این جمله میشه به موارد زیر اشاره کرد:

1. افزایش سرعت در بالا آمدن برنامه
2. راحتی کار با برنامه و اضافه کردن کلیک بر روی روزها
3. رفع مشکلاتی که گزارش شده

نسخه سوم نیز در حال طراحی است که امکانات بسیار زیادی در نظر گرفته شده. از جمله:

1. Today Screen Plugin برای نمایش روز
2. محاسبه ساعات نماز با چهار فرمول مختلف اسلامی
3. جهت یاب برای پیدا کردن جهت بین دو شهر ( مثلا مینونین قبله رو بدست بیارین )
4. ظاهری بسیار کاربر پسند تر برای شمای ماهانه تقویم
5. اضافه کردن زبانهای فرانسه و انگلیسی
6. اضافه کردن 4 نوع تقویم دیگر
7. مدیریت تعطیلات و امکان درج یک رویداد در سیستم ( خارج از سیستم Outlook خود موبایل )
8. و ...

خیلی موارد دیگرم هست که به زودی بعد از ارائه کردن مشاهده خواهید کرد. :D

با تشکر از همه دوستان...
رضا قربانی

بالا