برگزیده های پرشین تولز

GPS / سخت افزار - راهنما - سوال و جواب

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
دوستان من الان تماس گرفتم با gps-ir و ازشون در مورد محصولاتشون سوال کردم، gPod که نقشه هاش سالی دوبار آپدیت می شه رو می دن به 495 هزار که قیمت نسبتاً خوبیه، در مورد BT gps هم که سوال کردم گفتن یه مدل evermore دارن می دن به 110 و نقشه ی تهران آپدیت 83 (همون کرک شده هه یعنی!!) رو می دن 15تومن، و آپدیت هم نمی شه...!!

حالا سه تا سوال، یکی اینکه کسی موفق شده از همون نقشه های کرک شده روی wm5 استفاده کنه؟ بهروز جان شما که اتم دارید تونستید؟ و آیا خیلی out of date هستش وضع نقشه ها یا هنوزم قابل استفاده ان؟
دیگه اینکه کسی اطلاع داره این نقشه های pathaway برای تهران رو به صورت آپدیت شده جایی می شه گیر آورد یا نه؟
بعد، من مثلاً می تونم نقشه های مشهد رو اسکن کنم، بعد توی ppc هر جا که رفتم gps رو روشن کنم و نقشه هارو کالیبره و تنظیم کنم؟ اگه آره، چجوری می شه این کارو کرد؟
42.gif

من كه فعلاً هر جاي اصفهان ميرم روشنش ميكنم تا بتونم كم كم يك نقشه GPS از اصفهان تهيه كنم

چجوری بهروز جان؟!
169.gif

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
فکر نمیکنم که اون GPS ساپورت کنه. شما مطمئنید؟!

الان لینک از بین رفته!
یه نقشه ی 130 مگی بوده برای pathaway به علاوه ی خود برنامه ی pathaway کرک شده

درضمن من خودم الان اینجارو پیدا کردم...

یعنی می شه نقشه ی ایران یا مثلاً شهر مشهد رو در مقیاس خیلی کوچیک از google earth گرفت و بعد با این gps tuner نقشه رو انتقال داد داخل ppc و با gps ازش استفاده کرد؟!؟! ... !؟؟!!:blink:
goo_ea_1.jpg

goo_mc_2.jpg

goo_tu_1.jpg

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
سلام فرهاد خان گل. چطوری؟
آقا من سعی میکنم یک پست باحال در مورد استفاده از GPS بذارم به همراه معرفی برنامه های خوب برای استفاده از GPS در ایران. ان شاء ا... تا چند روز دیگه.:happy:

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام فرهاد خان گل. چطوری؟
آقا من سعی میکنم یک پست باحال در مورد استفاده از GPS بذارم به همراه معرفی برنامه های خوب برای استفاده از GPS در ایران. ان شاء ا... تا چند روز دیگه.:happy:

سلام بهروز جان، ممنون شما خوب هستی؟:blush:
خیلی زحمت می کشید، ما منتظر می شینیم...خیلی خیلی ممنون
281.gif
:)

nima_07

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض شرمندگي فقط ميشه 20 دقيقه با اين ورژن دمو كار كرد.

AP7%20Elmore%206_med.jpg

صفحه دانلود
حجم : 33.7MB

---------------------------------------------------------------
خلاصه تونستم کد رجیستر این برنامه رو پیدا کنم
الان دارم باهاش کار میکنم و مشکلی نداره...
نقشه جی پی اس تهران رو هم تو گوشی ریختم...خیلی برنامه جالبیه
اگه بتونم نقشه های گوگل رو کالیبره کنم خبرتون میکنم
کد رجیستری ~RCP@DD00R@~

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
کد رجیستری:~@RCP@DD00R~
دقیق میگی چی کار میکنه برنامش ء

nima_07

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دقیق میگی چی کار میکنه برنامش ء

------------------------------------------------------------------------------
اگه به جی پی اس وصل بشی و حرکت کنی ، حرکت تو رو روی نقشه نشون میده...
.امروز حسابی باش حال کردم..

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
کد رجیستری ~RCP@DD00R@~

ممنون بابت برنامه. میشه بگی این ورژن 7.0.1 با ورژن 7.0 یکیه یا فرق داره؟ اگه فرق داره، قسمت What's new را اینجا بنویس.
من هم همون روزایی که این برنامه را معرفی کرده بودم، سریالشو پیدا کرده بودم. تازه الان یادم اومد که چرا اینجا نزدم.:wacko:

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
از کجا ؟ بصورت عکسه ؟

من که مشغول جمعبندی عکس های ماهواره ای اصفهان از google earth هستم. تاحالا که نصف اصفهان را خوب زوم کردم، cache گوگل شده 200MB. یعنی کل اصفهان و حومه میشه چیزی در حدود 400MB . البته نمیدونم وقتی با پسوند mpeg ذخیرشون میکنم، حجم نهایی چقدر میشه. در هر صورت کار میبره و همچنین وقت زیاد.
ضمناً عکس های اصفهان مال تیر 85 هست. google یک ماهی هست که اصفهان را update کرده. اما تهران را مطمئنم مال سال 82 و یا قبل از اونه. چون حتی میدان پایین نواب که 3 سال هست ساختن، توی google earth به شکل در حال ساخته.
این اطلاعاتو گفتم که زیاد به عکس های ماهواره ای تهران، تکیه نکنید، چون خیلی قدیمی هستند.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
من که مشغول جمعبندی عکس های ماهواره ای اصفهان از google earth هستم. تاحالا که نصف اصفهان را خوب زوم کردم، cache گوگل شده 200MB. یعنی کل اصفهان و حومه میشه چیزی در حدود 400MB . البته نمیدونم وقتی با پسوند mpeg ذخیرشون میکنم، حجم نهایی چقدر میشه. در هر صورت کار میبره و همچنین وقت زیاد.
ضمناً عکس های اصفهان مال تیر 85 هست. google یک ماهی هست که اصفهان را update کرده. اما تهران را مطمئنم مال سال 82 و یا قبل از اونه. چون حتی میدان پایین نواب که 3 سال هست ساختن، توی google earth به شکل در حال ساخته.
این اطلاعاتو گفتم که زیاد به عکس های ماهواره ای تهران، تکیه نکنید، چون خیلی قدیمی هستند.

بهروز جان: چی شد پس این راهنمایی که گفتی می زاری:blush:
287.gif

راستی، توی google earth مشهد رو هم می شه زوم کرد!؟
280.gif

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
بهروز جان: چی شد پس این راهنمایی که گفتی می زاری:blush:
287.gif

راستی، توی google earth مشهد رو هم می شه زوم کرد!؟
280.gif

میگذارم حتماً. اول باید یکم اطلاعات جمع کنم که هنوز وقت نکردم.
مشهد هم میشه زوم کرد، اما من نمیدونم که کی مشهد را update کردند . یعنی جدیده یا قدیمی!!

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
راستش اصلاً حالشو نداشتم که این پست را بنویسم، فقط چون قول دادم به فرهاد:blink:

سعی میکنم جوری بگم که هم به درد کسایی بخوره که گیرنده GPS دارند و هم کسایی که ندارند.

خوب ، حالا اسم برنامه هایی که برای PPC در این مورد هست را مینویسم، همراه با ذکر آخرین ورژن:

First: ArcPad 7.0
2. Gps Tuner 5 (PPC Magazine 2006)
3. Pathaway 4
44. GeoPAD 1.1
5. GPS 2 Google earth
6. GPSdash 2.1
7. GPSGate 2.01 (PPC Magazine 2006)
8. MySportTraining 3.97 (PPC Magazine 2006)
9. OziExplorer (PPC Magazine 2006)
10. Pocket Mindmap 1.3.2(PPC Magazine 2006)
11. Pocketfleet Auto 3in1 v3.1.4 Incl Desktop
12. pocket street 2005
13. TomTom Navigator 2.02
14. GpsTools SDK
15. ActiveTrace
16. GPS Speed Sentry v1.41
17. GPSDIS
18. GPSLOG
19. GPS PocketPC Creations 1.8
20. reperion 5
21. reperion 5
22. xylon
23. DSE TrakPal 0.5
24. Geo Scout
25. GPS IDEA
26. GPSPI
27. Efficasoft GPS Utilities 1.0
28. GPS WAIT 2.0 GJUI
29. Geoframework for GIS.Net 2.0 & GPS.Net 2.3
30. X.GPS GJUI
:eh:

معروفترین و کاربردیترینشون هم همون 3 تای اولیه.
حالا چندتا پیشنهاد:
1. کلاً استفاده از GPS، خیلی CPU را پر میکنه. مثلاً اگه S200 دارید، غر نزنید که چرا این برنامه ها کند هستنو از این حرفااااا. بدونید عیب از دستگاه خودتونه
2. بهتره از GPS های بلوتوث استفاده کنید. اینجوری یکم بار از دوش CPU و باطری دستگاهها برداشته میشه. چون دستگاههایی که Unboard GPS هستند، کاملاً کم میارند. یعنی باید CPU بالا 600MHz و باطری بالا 2500MAh :wacko: داشته باشند. چون اتم من باطری 1540 و GPS من باطری 1100 داره، باز ناراضیم از زود تمام شدن باطری PPC. یک چیز دیگه اینکه وقتی از GPS استفاده میکنین، Backlight PPC را بذارین رو 30 ثانیه و صفحه را هم تا جایی که میتونین تاریم کنین.
3. برین واقعاً بشینین زبان انگلیسی خودتون را تقویت کنید در حد TOEFL و IELTS. حالا میگین چه ربطی داره!! ربطش به اینه که بالاخره به کارتون میاد. ضرر نمیکنین:rolleyes:
4. اگر میخواهین که موقع استفاده از GPS، دستگاهتون همش قفل نکنه ، همه برنامه های اضافی را ببندبن. ببندین نه اینکه Minimize کنین.

5. بهترین فرمت نقشه به صورت عکس، gif و بعد از اون Jepg هست. Bmp به درد نمیخوره هااا.

6. وقتی به مختصات اطمینان کنید که وضعیت ماهواره ها 3D باشه. یعنی 3 ماهواره یا بیشتر شناخته باشه. اندازه دقیق ارتفاع هم با 5 ماهواره یا بیشتر قابل اطمینانه.

7. اونایی که GPS ندارند و فقط میخوان نقشه داشته باشن، بهتره از Pathaway استفاده کنن.

8. برای داشتن سرعت بیشتر، نقشه اضافه کنید، نه عکس ماهواره ای.

9. هر برنامه ویژگیهای خودشو داره. سعی میکنم مهماشو بگم :

ArcPad
توپه.اساسی. به درد کارای تخصصی و کار با GIS میخوره. اما برای استفاده معمولی از GPS زیاد هست یکمی. نقشه های با فرمت Jpeg که حجم زیادی دارن، یکم با این برنامه ناسازگاری میکنن، یعنی گیر و از این چیزا. کار کردن هم سخته با این برنامه. connect شدن با GPS و شروع route کمی دردسر داره . کلاً این برنامه برای کسایی پیشنهاد میشه که میخوان اطلاعات دریافتی از GPS و routes و tracks را به ArcGIS منتقل کنند.

GPS Tuner 5
تنها مشکلش اینه که با نقشه های با فرمت Jpeg که حجم زیادی دارن خوب کار نمیکنه و حتی ممکنه باز نکنه اونارو. اما غیر از این همش خوبی باید گفت از این برنامه. نعوذ باله خداسسست. :lol: سرعت بالای connect شدن و دریافت اطلاعات از GPS receiver، محیط زیبای برنامه، استفاده بهینه از routes و tracks ، نمایش ساده و راحت اطلاعات و ... از مشخصات این برنامست.

Pathaway
روی این یکی دیگه نمیشه عیب گذاشت. توی برنامه های GPS، از همه بهتره. اگه نقشه 100MB هم Add کنین، آخ نمیگه. همه ویژگیهای خوب GPS Tuner را هم داره. callibration هم خیلی باهاش راحته. با این برنامه درست رفتار کنین، من روش غیرت دارماااا:p

GPS 2 Google earth
کسایی که Google Earth Pro or Plus را روی سیستمشون دارند، میتونند با این برنامه GPS را به google earth بشنلسونند. ( به کار اونایی میاد که PPCشون، GPS داره )

GPSGate 2.01 (PPC Magazine 2006)
بهترین برنامه جهت connect کردن GPS با PC.

MySportTraining 3.97 (PPC Magazine 2006)
اگه اهل ورزش و سلامتی هستید، اینو از دست ندید. با GPS، هر فعالیتی که کنین، میزان کالری که مصرف میکنید را حساب میکنه.;)

pocket street 2005
یکی از عمومیترین برنامه هاست در کل دنیا. چون مال مایکروسافت هست و نقشه اکثر شهرهای مهم دنیا را میتونید مجانی از سایت مایکروسافت دانلود کنید. اما به درد ایران نمیخوره. چون نقشه هاش نیست.

TomTom Navigator 2.02
همه دنیا اینو واقهاً قبول دارن. اما برای ما ایرانیا ناشناختست. چون توی ایران ........

یکی از همین برنامه ها هم بود که مختصات جغرافیایی را SMS میکرد.اما الان یادم نیست کدومه. به درد موقعی میخوره که ندونین کجایین تا یکی بیاد به دادتون برسه. البته یادتون باشه در اون زمان بحرانی، به کسی sms بزنید که مختصات سرش بشه. مثلاً به عمه جانتون sms نزنیناااا :f34r:

10. تمام شد.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
241.gif
241.gif
277.gif

بهروز جان جداً ممنون! استفاده کردیم! یا حداقل می کنیم 2-3 ماه دیگه
39.gif

فقط یه سوال خیلی اساسی برای من باقی موند: اینکه من که الان مشهدم، راهی هست که خودم یه نقشه ی سازگار با tomtom یا pathaway یا gps tuner درست کنم از مشهد؟
170.gif
با استفاده از google earth یا با استفاده از نقشه های اسکن شده؟ اگه آره، به چه صورت؟
44.gif

بازم ممنون!!
joytears.gif

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
241.gif
241.gif
277.gif

بهروز جان جداً ممنون! استفاده کردیم! یا حداقل می کنیم 2-3 ماه دیگه
39.gif

فقط یه سوال خیلی اساسی برای من باقی موند: اینکه من که الان مشهدم، راهی هست که خودم یه نقشه ی سازگار با tomtom یا pathaway یا gps tuner درست کنم از مشهد؟
170.gif
با استفاده از google earth یا با استفاده از نقشه های اسکن شده؟ اگه آره، به چه صورت؟
44.gif

بازم ممنون!!
joytears.gif

چاکرتم.
من زیاد از tomtom چیزی نمیدونم. مثل اینکه فقط پسوندای مخصوص خودشو میخونه.
اما برای Pathaway و GPS Tuner، برنامه PC Calibrator هست با خود برنامه. یعنی میتونی هم با PC کالیبراسیون انجام بدی و هم با PPC.
میتونی بری و نقشه گیتاشناسی مشهد را بخری و اسکن کنی و بریزی تو PPC. اما مطمئناً نقشه جدید گیرت نمیاد. یا اینکه از google earth استفاده کن. اما هم حجمش خیلی زیاد میشه و هم من نمیدونم عکس های مشهد جدیده یا نه.
برایCalibration هم بهتره از مختصات google earth استفاده نکنی. چون بین 10 تا 50 متر خطا داره.

البته من رفتم سازمان خدمات کامپیوتری شهرداری اصفهان. یک نقشه خدا از کل اصفهان دارند که هم خیلی جزئیات داره و هم خیلی دقیق و جدیده. مثلاً دیوارکشی تمام خونه ها توش هست و به فرمت gif هم بود. اینا برای خود شهرداری ها درست کردند و گفتن حق ندارن به اشخاص حقیقی بدن. یعنی شهردار اصفهان هم پدر دوستمه ها :(

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
چاکرتم.
من زیاد از tomtom چیزی نمیدونم. مثل اینکه فقط پسوندای مخصوص خودشو میخونه.
اما برای Pathaway و GPS Tuner، برنامه PC Calibrator هست با خود برنامه. یعنی میتونی هم با PC کالیبراسیون انجام بدی و هم با PPC.
میتونی بری و نقشه گیتاشناسی مشهد را بخری و اسکن کنی و بریزی تو PPC. اما مطمئناً نقشه جدید گیرت نمیاد. یا اینکه از google earth استفاده کن. اما هم حجمش خیلی زیاد میشه و هم من نمیدونم عکس های مشهد جدیده یا نه.
برایCalibration هم بهتره از مختصات google earth استفاده نکنی. چون بین 10 تا 50 متر خطا داره.

البته من رفتم سازمان خدمات کامپیوتری شهرداری اصفهان. یک نقشه خدا از کل اصفهان دارند که هم خیلی جزئیات داره و هم خیلی دقیق و جدیده. مثلاً دیوارکشی تمام خونه ها توش هست و به فرمت gif هم بود. اینا برای خود شهرداری ها درست کردند و گفتن حق ندارن به اشخاص حقیقی بدن. یعنی شهردار اصفهان هم پدر دوستمه ها :(

بهروز جان، ممنون واسه توضیحاتت
281.gif

ولی من چند تا مورد رو هنوز متوجه نشدم؛
{اگه فرضاً بیخیال جدید یا قدیمی بودن نقشه ها بشیم،}
فرض رو براین می گیریم که من نقشه ی گیتاشناسی مشهد رو خریدم و اسکن کردم، اونوقت چجوری می شه کالیبره ش کرد؟ کل نقشه رو باید بریزم توی ppc و بعد با یه برنامه ی خاص (...؟ ) بازش کنم، و هر جا که می رم gps رو روشن کنم و روی نقشه checkpoint بزارم؟ چند تا ازین چک پوینت ها لازمه گذاشته بشه روی نقشه؟ یک نقشه که کالیبره شد هم با pathaway کار می کنه هم با gps tuner ؟
اصلاً این نقشه ای که من اسکن می کنم نباید مشخصات خاصی داشته باشه؟ می تونم همین نقشه هایی که روی صفحه ی A2 چاپ شدن رو اسکن کنم و باهشون کار کنم؟! از google earth می شه نقشه گرفت؟
"برایCalibration هم بهتره از مختصات google earth استفاده نکنی. چون بین 10 تا 50 متر خطا داره"
مگه نباید نقشه رو از google earth بگیریم و بعد مختصات رو خودمون از طریق gps دستگاه روی نقشه (احتمالاً یه فایل جدا از نقشه؟) وصله پینه کنیم!؟
263cylj.gif

آقا شرمنده سوالام انقدر زیاد شد
4743.gif
به بچه رو بدی پرو می شه دیگه
SEVeyesC08.th.gif
ولی جدی به مسائل مربوط به gps خیلی کم پرداخته شده، حق بده بهروز جان من انقدر گیج بزنم
270.gif

nima_07

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قبل از همه چیز از توضیح های کامل بهروز تشکر میکنم...دستت درد نکنه:)
سعی میکنم تا یکی دو روز آینده نقشه تهران رو که برای استفاده با ARCPAD درست شده براتون بزارم
چند تا سوال داشتم
اینکه آیا میشه نقشه تهرانی که بهمراه جی پی اس MEGAFORCE ارائه میشه رو توی پاکت پی سی داشته باشیم http://www.mforce-iran.com ... اگه آره با چه نرم افزاری باید نقشه هاشو تبدیل کنیم..و اینکه این نقشه رو از کجا میشه پیدا کرد
سوال بعدی اینکه من الان دارم از ARCPAD استفاده میکنم..چطور میتونم مختصات مقصد رو بدم و این برنامه کوتاهترین راه رو به من بده،مسافت رو حساب کنه،حتی از وضعیت ترافیک خبرم کنه-اگه با این برنامه نمیشه از چه نرم افزاری استفاده کنم
آخه مگا فورس این کارها رو انجام میده....
سوم اینکه کدوم برنامه هست که وقتی حرکت میکنی ،مسیر حرکت رو بصورت خط نشون میده؟؟؟...تا بدونیم از چه مسیری اومدیم ؟؟؟

بالا