برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

aria_ tehran

Registered User
لایک‌ها
23,518
شهرک بوعلی سعادت آباد
53841871630083599325.jpg

farshad10

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
لنزت چی بوده؟
بهتره بگم دوربینم چی هستش دوربینم یه سوپر زوم سونی به اسم hx300 هستش :eek:
برای گرفتن این عکس از لنز معکوس استفاده شده o_O یه لنز هلیوس زنیت قدیمی :D

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
بهتره بگم دوربینم چی هستش دوربینم یه سوپر زوم سونی به اسم hx300 هستش :eek:
برای گرفتن این عکس از لنز معکوس استفاده شده o_O یه لنز هلیوس زنیت قدیمی :D
همینجوری رو سر هم گذاشتیش؟

Areno

Registered User
لایک‌ها
778

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
آقا من از همین بو علی کلی تلاش کردم این نشد. تنظیماتتون رو میگید
روی مود M بذارید زمان نور دهی رو برای کشش نور ماشین ها بصورت دلخواه بین 4 تا 15 ثانیه انتخاب کنید.دیافراگم رو روی بازترین حالت بذارید روی لنز 18-55 این عدد F5.6 هست . ایزو رو 100 بذارید حتما از 3 پایه استفاده کنید . برای این که موقع زدن دکمه شاتر دستتون نلرزه از تایمر 2 ثانیه ای استفاده کنید . برای تنظیم نور با ISO بازی کنید تا نور عکس ایده آل بشه .
عجیبه اصولا نباید بشه از دو لنز استفاده کرد . تصویر لنز اول بصورت حقیقی تشکیل میشه که حتما باید روی یه سطح بیفته و مجازی نیست که بشه دوباره از عدسی های دیگه ای عبورش داد . این سطح میتونه دیوار باشه یا سنسور دوربین . ولی عدسی لنز دوم سطح نیست و فقط میتونه یه تصویر مجازیو از خودش عبور بده نه تصویر حقیقیو .
خیلی خیلی عجیبه !

takapooo

Registered User
لایک‌ها
9
سلام
من یه دوربین Nikon coolpix P520 خریدم ، با گارانتی دو ساله ایده آل ، ساخت چینه ، بعد از یه هفته و بار دوم که خواستم شارژش کنم دیگه شارژ نکرد ، 13هزار تومن خرج کردم با پست فرستادم گارانتی ، بعد از چند روز که تماس گرفتم گفتند برد اصلیش سوخته و دو هفته باید صبر کنی تا این برد رو بفرستند روش نصب کنیم.
در ضمن تو این مدتی که باهاش کار کردم متوجه شود تو حالت زوم بالا و موقع فیلمبرداری فوکوسش خیلی کند عمل می‌کنه.
ولی کیفیت عکسش خوبه
کیفیت فیلمبرداریش با فرمت H264 و پسوند MP4 هستش که به نظرم فشرده‌سازی فیلماش خوب نیست و کیفیت فیلماشو میاره پایین ولی در عوض حجم کمی اشغال میکنه. من ترجیح می‌دادم با فرمت معمولی و کیفیت بالا فیلمها رو ذخیره کنه.

بالا