برگزیده های پرشین تولز

تحصیل در اروپا و امریکای شمالی

مطالب این تاپیک چقدر برایتان مفید بود ؟

• زیاد

Votes: 87 66.9%
  • متوسط

Votes: 23 17.7%
  • کم

Votes: 20 15.4%

• Total voters
    130

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام من میخوام برم آمریکا چیکار باید بکنم؟ از کجا باید شروع کنم؟

میخوام کلا مهاجرت کنم به اونجا (یعنی یه طرفه هم مشکل نداره). کار و زندگی و تحصیل. که مهمترینش برای خودم تحصیل هستش.
دو همراه هم دارم ولی اگه راحت تره میتونم اول خودم برم و بعد برای اومدن اونا اقدام کنم.
سوالی اطلاعاتی چیزی لازمه بگید تا بگم.

هدف مشخص و واضح مهاجرت به آمریکاست.
سلام دوست عزیز
لطفن شرایطتتون اعلام کنید تا بهتر بهتون کمک کنم

davud-z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
63
خوب در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنم در ضمن من فارغ التحصیل از دانشگاه امیرکبیر رشته آی تی هستم

میخوام اونجا شرکت بزنم سرمایه اولیه شکت هم 10 میلیون دلار

شما اگر 10 میلیون دلار داشتی و دنبال مهاجرت بودی به جای اینکه اینجا بیای دنبال روش مهاجرت بگردی می رفتی دنبال یک وکیل درست و حسابی

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
شما اگر 10 میلیون دلار داشتی و دنبال مهاجرت بودی به جای اینکه اینجا بیای دنبال روش مهاجرت بگردی می رفتی دنبال یک وکیل درست و حسابی

جناب سرمايه بنده نبود در بخش نفت سرمايه گذارى كردن

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
سلام دوست عزیز
لطفن شرایطتتون اعلام کنید تا بهتر بهتون کمک کنم
من ریاضی خوندم ولی ترم اول دانشگاه فهمیدم دانشگاه جای یاد گرفتن نیست و توی خونه صد برابر دانشگاه چیز یاد میگیرم. توی خونه توی یک سال 5 تا زبان برنامه نویسی رو مسلط شدم. الانم طراحی سایت میکنم و اپلیکیشن سازی تحت وب و موبایل. مغازه زدم و درامدش بدک نیست ولی نمیخوام بمونم چون فکر میکنم اینجا دارم هرز میرم :) مطالعه ی فلسفه هم میکنم و دوتا انجمن فعال هم مدیریت میکنم با انجمن فلسفه دانشگاه اصفهان و اراک هم در ارتباط هستم. این از وضع درس و این حرفا. چون دیدم دانشگاهای ایران فقط وقت تلف کردنه و نهایتا مدرک که برای من مدرک مهم نبوده ولی حاضرم توی هر سطحی که سررشته دارم در حدود عالی تست بدم و هیچ مشکلی در این قضیه ندارم خصوصا که استخدام های برنامه نویسی و وبسایت شنیدم توی امریکا مدرک محور نیست. (نمونه کار و رزومه کاریم کامله ولی مدرک هیچی)
یکی از اهدافم توی امریکا هم رفتن به دانشگاه های پویای اونجاست که واقعا چیز یاد بگیرم واقعا قصدم یاد گرفتنه نه آمریکایی شدن :)
اونجا هم یکی دوتا دوست دارم که البته فکر نمیکنم کمکی از دستشون بر بیاد.
برای خرج دانشگاه هم فکر کردم میتونم از مهارت هام استفاده کنم و درامد داشته باشم که قطعا اونجا باید بهتر باشه.
پول خیلی زیادی هم اینجا ندارم که مثلا چندصد میلیون بذارم که سرمایه گذاری برم و این چیزا.
خدمت هم برای معافی اقدام کردم تا یک ماه دیگه مشخص میشه. ولی یه احتمال هم بدید که نتونم معافی بگیرم یعنی پاسپورتم مشکل بشه. منم کسی نیستم که برم خدمت و بیکار بشینم و عمرم رو حروم کنم. واسه من دانشگاه هم هدر شدن عمر بود چه برسه برجک وایسادن! چون مدرک هم ندارم سرباز صفری میشم دیگه :)

من فکر میکنم دوتا ویژگی بارز من یکی سطح مهارت هامه که گفتم آماده ی هرجور تستی هستم اینطوری بگم که تا الان ده ها پایان نامه ی لیسانس و فوق لیسانس برنامه نویسی و آی تی و نرم افزار و... برای مشتری هارو نوشتم و انجام دادم و خبر رسیده خیلی موفقیت آمیز بوده نمیدونم نمره خوب گرفتن و این چیزا.
هدفم برای رفتن واقعا تحصیل و کاره نه صرفا زندگی یا آمریکایی شدن!
حالا اگه وضعیت دیگه ای مد نظرتون هست بگید که دقیق بگم.

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
من ریاضی خوندم ولی ترم اول دانشگاه فهمیدم دانشگاه جای یاد گرفتن نیست و توی خونه صد برابر دانشگاه چیز یاد میگیرم. توی خونه توی یک سال 5 تا زبان برنامه نویسی رو مسلط شدم. الانم طراحی سایت میکنم و اپلیکیشن سازی تحت وب و موبایل. مغازه زدم و درامدش بدک نیست ولی نمیخوام بمونم چون فکر میکنم اینجا دارم هرز میرم :) مطالعه ی فلسفه هم میکنم و دوتا انجمن فعال هم مدیریت میکنم با انجمن فلسفه دانشگاه اصفهان و اراک هم در ارتباط هستم. این از وضع درس و این حرفا. چون دیدم دانشگاهای ایران فقط وقت تلف کردنه و نهایتا مدرک که برای من مدرک مهم نبوده ولی حاضرم توی هر سطحی که سررشته دارم در حدود عالی تست بدم و هیچ مشکلی در این قضیه ندارم خصوصا که استخدام های برنامه نویسی و وبسایت شنیدم توی امریکا مدرک محور نیست. (نمونه کار و رزومه کاریم کامله ولی مدرک هیچی)
یکی از اهدافم توی امریکا هم رفتن به دانشگاه های پویای اونجاست که واقعا چیز یاد بگیرم واقعا قصدم یاد گرفتنه نه آمریکایی شدن :)
اونجا هم یکی دوتا دوست دارم که البته فکر نمیکنم کمکی از دستشون بر بیاد.
برای خرج دانشگاه هم فکر کردم میتونم از مهارت هام استفاده کنم و درامد داشته باشم که قطعا اونجا باید بهتر باشه.
پول خیلی زیادی هم اینجا ندارم که مثلا چندصد میلیون بذارم که سرمایه گذاری برم و این چیزا.
خدمت هم برای معافی اقدام کردم تا یک ماه دیگه مشخص میشه. ولی یه احتمال هم بدید که نتونم معافی بگیرم یعنی پاسپورتم مشکل بشه. منم کسی نیستم که برم خدمت و بیکار بشینم و عمرم رو حروم کنم. واسه من دانشگاه هم هدر شدن عمر بود چه برسه برجک وایسادن! چون مدرک هم ندارم سرباز صفری میشم دیگه :)

من فکر میکنم دوتا ویژگی بارز من یکی سطح مهارت هامه که گفتم آماده ی هرجور تستی هستم اینطوری بگم که تا الان ده ها پایان نامه ی لیسانس و فوق لیسانس برنامه نویسی و آی تی و نرم افزار و... برای مشتری هارو نوشتم و انجام دادم و خبر رسیده خیلی موفقیت آمیز بوده نمیدونم نمره خوب گرفتن و این چیزا.
هدفم برای رفتن واقعا تحصیل و کاره نه صرفا زندگی یا آمریکایی شدن!
حالا اگه وضعیت دیگه ای مد نظرتون هست بگید که دقیق بگم.

تو یک سال 5 تا تا زبان برنامه نویسی رو مسلط شدی؟!! چه زبان هایی؟

sargis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
من 32 ساله مجرد ، لیسانس دارم و 8 سال سابقه بیمه در ضمینه مرتبط دارم و نهایتا حدود 7000 دلار میتونم هزینه کنم .
خواهرم 2 ساله مقیم سوئده اما شهروند نیست . قراره برای من و مادرم دعوتنامه بده که بریم ببینیمش . شنیدم احتمال اینکه بمن ویزا ندن و به مادرم بدن هست . چه عواملی شانس گرفتن ویزا برای دیدن خواهرم از طریق دعوتنامه رو بالا میبره ؟
به فرض اینکه رفتم اونجا ، بهتربن اقدام برای ماندن اونجا چیه ؟ آیا همونجا اقدام کنم با برگردم از اینجا اقدام کنم یا ..... ؟
واسه من فرقی نمیکنه چطوری ، فقط میخوام برم پیشش بمونم با این شرایط چه کنم ؟

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
تو یک سال 5 تا تا زبان برنامه نویسی رو مسلط شدی؟!! چه زبان هایی؟
مرسی که پرسیدی
.
من برنامه نویسی رو از 12 سالگی شروع کردم با زبان سطح پایین algebra که بیسیک شده ی زبان فکر میکنم ام ال پرولوگ بود. درست موقعی که هم سن هام دنبال بازی و اینچزا بودن من برنامه مینوشتم :) البته خیلی قبلترش خیلی بچه بودم اولین بار با کومودور 64 آشنا شدم و ذخیره روی نوار کاست! (همون موقع که دستگاه وی اچ اس رو دور پتو میپیچیدن به همسایه قرض میدادن :D)
سر همین قضیه ها من استعداد خیلی زیادی توی یاد گرفتن زبانهای برنامه نویسی دارم (که توی یاد گرفتن خیلی چیزها اصلا ندارم) چون با اصولش بطور عمیقی آشنا هستم. الانم دارم معماری کامپیوتر میخونم برای طراحی سیستم عامل که میدونم توی ایران این استعدادم هیچ نتیجه ای نداره.
خلاصه 5 تا زبان که کارم بهشون خورد اگه لازم باشه هر زبانی رو از صفر تا حدود خوبی در عرض 3 ماه تمرکز میتونم یاد بگیرم :)

توی یک سالی که حرفش بود: من با c شروع کردم ولی بعدش سی++ یاد گرفتم با دوستم البته کمی هم سی# که چندتا برنامه نوشتم برای یه مدرسه ابتدایی و یک باشگاه و چندتا پروژه دیگه. بعد خودم به دنیای بی انتهای طراحی وبسایت گرایش پیدا کردم که من تسلط روی html و بعدش html5 و css3 رو اصلا جزو زبان برنامه نویسی حساب نمیکنم بگذریم که اصول طراحی فلت و ریسپانسیو یا کار با svg خودشون مباحث کاملی هستن ولی من دنیای بی انتهای php رو انتخاب کردم که تا حدود زیادی بهش مسلط شدم البته فرمورک ها و لابرری های زیادی داره که تمومی ندارن! خب لزوما با xml و xhtml و متا feed هم آشنا میشی و مهمتر از همه باید sql رو مسلط باشی تابتونی پروژه ای رو انجام بدی. توی پروژه های مدرن قطعا باید js هم بلد باشی واسه همین javaScript هم یاد گرفتم و ضرورتا ajax و همچنین jquery و تکنیک ها و لایبرری هاش کار کردم تا اینجا 4 تا زبان با حواشیش و آخریش هم که فکر میکنم از همه سخت تر بود برام :) به طراحی اپلیکیشن علاقه مند شدم چون اپلی بودم رفتم تو کار اپلیکیشن ios و خب توی مک بصورت خودآموز مثل همیشه obj-c رو یاد گرفتم و بازم ضرورتا باید cocoa toach رو یاد میگرفتم که یاد گرفتم برای اپ های آیفون و آیپد البته سرعت اپ سازی برای اپل به شدت زیاده و حتی یه هفته در جریان نباشی عقب میمونی! الانم که زبان جدید معرفی کرده اپل که باید از صفر اونو شروع کنم ولی ظاهرا خیلی آسونه :) همچنین مجبور شدم با زبان مادرش یعنی cocoa برای برنامه های تحت مک هم آشنا بشم. اینم توی چندتا پروژه همکاری کردم و چندتا ایده ی بزرگ هم دارم که بازم میدونم توی ایران جواب نمیده :(
این بین چیزای دیگه ای هم بوده که یا یادم نمیاد یا پیش نیومد که بگم مثلا از اکسس رفتم سمت پایگاه داده اوراکل و... این بین ایمیل مارکتینگ و نمیدونم ادسنس و آفر استراتژی و کلی چیزای دیگه مربوطه رو هم از زبان اصلی یاد گرفتم بخوام بگم یه کتاب میشه.
و همه ی اینا فکر نمیکنم بیشتر از یک سال و نیم بیشتر شده باشه :D البته گفتم آشنایی با این محیط از بچگی داشتم و شاید تسلط بهشون شاید سالهای بعدش شکل گرفته یا کاملتر شده.
به هرحال من مدرکی ندارم و دنبال کار ثابت هم اینجا نیستم. خیلی دوست دارم توی گوگل یا اچ پی کار کنم یا حداقل ایده هام رو توی مهد تکنولوژی یعنی آمریکا انجام بدم، مطمئنم مهارت و علایق من اونجا خیلی اهمیت داره.
با اینهمه من هیچی از دنیای بزرگ برنامه نویسی نمیدونم و اینقدر این دنیا بزرگه که من توش هیچی نیستم! ولی به خودم اطمینان دارم که از پس هر چالشی در این زمینه بر میام.
بازم سوالی بود در خدمتم ;)

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
آفرین به این پشتکار. شما خودت استادی ولی بنظر من فقط رو یه زبان تمرکز کن. مثلا اگر جاوا اسکریپت یاد میگیری بشین node.js و angular.js رو هم کامل یاد بگیر جوری که چشم بسته بتونی بنویسی ولی php و ruby رو دیگه بیخیال شو. اون زبان swift اپل رو هم فعلا انرژی روش نزار که احتمال اینکه syntax و ماژول هاش تعقییر کنه زیاده از نظر performance هم خیلی فرقی نداره.

همه شرکت های کامپیوتری و تکنولوژی تو سیلیکون ولی یا همون san jose تو آمریکا هستند از Paypal گرفته تا Tesla. میتونی job offer بگیری با ویزا کاری بری. الان برنامه نویسی بیشترین رشد رو بین همه شغل ها تو امریکا داره و عرضه از تقاضا کمتره یعنی اگر تو کارت وارد باشی شرکت ها رو هوا میزننت. میدونستی برنامه نویس های گوگل بین 90 تا 120 هزار دلار سالیانه درامد دارند؟ بچسب زبان انگلیسیت رو قوی کن از این خراب شده بزن بیرون. من خودم جاوا اسکریپت تسلط دارم 2 سال پیش یه مقاله راجب یه تکنیک جدید که خودم پیدا کرده بودم تو یه مجله برنامه نویسی تو امریکا چاپ کردم. باورت نمیشه این مقاله انقدر معروف شد که 3 تا پیشنهاد کاری از امریکا گرفتم حتی یکیشون گفته بودند همه کار های لازم برای ویزا رو خودشون انجام میدن. 1 پیشنهاد هم برای نوشتن کتاب در زمینه جاوا اسکریپت. پیشنهاد کار رو بخاطر سربازی مجبور شدم رد کنم واقعا داقون شدم 2 ماه افسردگی گرفته بودم ولی یک از کتاب ها از انتشاراتی Packt چاپ شده که سابقه خوبی برام میشه. اونا کار ندارند مدرک داری یا نه بیشتر مهارت حل مسئله براشون مهمه.

شما چند سالته ؟

Last edited:

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
آفرین به این پشتکار. شما خودت استادی ولی بنظر من فقط رو یه زبان تمرکز کن. مثلا اگر جاوا اسکریپت یاد میگیری بشین node.js و angular.js رو هم کامل یاد بگیر جوری که چشم بسته بتونی بنویسی ولی php و ruby رو دیگه بیخیال شو. اون زبان swift اپل رو هم فعلا انرژی روش نزار که احتمال اینکه syntax و ماژول هاش تعقییر کنه زیاده از نظر performance هم خیلی فرقی نداره.

همه شرکت های کامپیوتری و تکنولوژی تو سیلیکون ولی یا همون san jose تو آمریکا هستند از Paypal گرفته تا Tesla. میتونی job offer بگیری با ویزا کاری بری. الان برنامه نویسی بیشترین رشد رو بین همه شغل ها تو امریکا داره و عرضه از تقاضا کمتره یعنی اگر تو کارت وارد باشی شرکت ها رو هوا میزننت. میدونستی برنامه نویس های گوگل بین 90 تا 120 هزار دلار سالیانه درامد دارند؟ بچسب زبان انگلیسیت رو قوی کن از این خراب شده بزن بیرون. من خودم جاوا اسکریپت تسلط دارم 2 سال پیش یه مقاله راجب یه تکنیک جدید که خودم پیدا کرده بودم تو یه مجله برنامه نویسی تو امریکا چاپ کردم. باورت نمیشه این مقاله انقدر معروف شد که 3 تا پیشنهاد کاری از امریکا گرفتم حتی یکیشون گفته بودند همه کار های لازم برای ویزا رو خودشون انجام میدن. 1 پیشنهاد هم برای نوشتن کتاب در زمینه جاوا اسکریپت. پیشنهاد کار رو بخاطر سربازی مجبور شدم رد کنم واقعا داقون شدم 2 ماه افسردگی گرفته بودم ولی یک از کتاب ها از انتشاراتی Packt چاپ شده که سابقه خوبی برام میشه. اونا کار ندارند مدرک داری یا نه بیشتر مهارت حل مسئله براشون مهمه.

شما چند سالته ؟
خب چقدر خوبه. چرا نرفتی، خب من اینو میدونم که برای اونا مهم نیست خدمت کردی یا نه فقط پاسپورت میخوان اگه بتونی از یه کشور دیگه پاس بگیری (که کار سختیه) یا اینکه باید وکیلی چیزی بگیری که به اونا بفهمونی که بخاطر سربازیته که پاس نداری نه بخاطر مشکلدار بودنت، اونوقت میتونی بری.
این قضیه ی آفر کاری چیه؟ اینطوری خیلی عالی میشه اگه کسی از آمریکا برای کار یا تحصیل دعوت کنه.

نه بابا من استاد نیستم ولی از این مهارتام فقط زندگی رو میگذرونم خرج خونه و خوراک و تفریحات خودم فقط میگذره اگه جایی میموندم یا تو شرکتایی که تا الان بودم میموندم درامدم خیلی بیشتر میبود ولی من نمیخوام درامدم زیاد بشه و گرفتار و موندگار بشم :(
میدونم برنامه نویسی بازار بزرگ و پررونقی داره اونجا و راستش خیلی هم درامد زیاد برام فرقی نداره اونجا هر غلطی بکنی درامدش برای یک زندگی راحت کافیه، وقتی همین یه هفته پیش شنیدم سنا تصویب کرد حداقل دستمزد برای کارگر صفر ساعتی 15 دلاره دیگه خودت بقیشو حساب کن دیگه. یعنی هیچ هم بلد نباشی روزی 10 ساعت کار میشه روزی 150 دلار دیگه کارای تخصصی و حرفه ای بحثش جدا! چرا نگرانش باشم!
مهم زندگی و پیشرفت و آیندست. اینجا فوق فوقش مثلا زورت به خرجت برسه کل زندگیت رو حروم کنی واسه اینکه فقط نفس بتونی بکشی! اونجا همینکه مهارت و کاری داری یعنی کل زندگیت مقولش بسته شده، حالا میتونی معنای واقعی زندگی رو بفهمی.

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
خب چقدر خوبه. چرا نرفتی، خب من اینو میدونم که برای اونا مهم نیست خدمت کردی یا نه فقط پاسپورت میخوان اگه بتونی از یه کشور دیگه پاس بگیری (که کار سختیه) یا اینکه باید وکیلی چیزی بگیری که به اونا بفهمونی که بخاطر سربازیته که پاس نداری نه بخاطر مشکلدار بودنت، اونوقت میتونی بری.
این قضیه ی آفر کاری چیه؟ اینطوری خیلی عالی میشه اگه کسی از آمریکا برای کار یا تحصیل دعوت کنه.

نه بابا من استاد نیستم ولی از این مهارتام فقط زندگی رو میگذرونم خرج خونه و خوراک و تفریحات خودم فقط میگذره اگه جایی میموندم یا تو شرکتایی که تا الان بودم میموندم درامدم خیلی بیشتر میبود ولی من نمیخوام درامدم زیاد بشه و گرفتار و موندگار بشم :(
میدونم برنامه نویسی بازار بزرگ و پررونقی داره اونجا و راستش خیلی هم درامد زیاد برام فرقی نداره اونجا هر غلطی بکنی درامدش برای یک زندگی راحت کافیه، وقتی همین یه هفته پیش شنیدم سنا تصویب کرد حداقل دستمزد برای کارگر صفر ساعتی 15 دلاره دیگه خودت بقیشو حساب کن دیگه. یعنی هیچ هم بلد نباشی روزی 10 ساعت کار میشه روزی 150 دلار دیگه کارای تخصصی و حرفه ای بحثش جدا! چرا نگرانش باشم!
مهم زندگی و پیشرفت و آیندست. اینجا فوق فوقش مثلا زورت به خرجت برسه کل زندگیت رو حروم کنی واسه اینکه فقط نفس بتونی بکشی! اونجا همینکه مهارت و کاری داری یعنی کل زندگیت مقولش بسته شده، حالا میتونی معنای واقعی زندگی رو بفهمی.

با حرفات موافقم ولی چون پاسپورت نداشتم تنها راهش این بود که قاچاقی برم یه کشور دیگه مثلا ترکیه و پناهندگی بگیرم که هم چند سال طول میکشید و هم خیلی ریسک داشت اون موقع انگلیسیم هم خیلی خوب نبود برای همین بیخیال شدم. ویزای کاری اینه که شرکت اسپانسرت میشه و با ویزا کاری موقت میری اونجا بعد یه مدت میتونند ویزات رو تمدید میکنند و بعد اگر دیدن خیلی برای شرکتشون مفیدی میتونند برای سیتیزنشیپی برات اقدام کنند.

origami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام خواهشا میشه به من کمک کنین
من متاسفانه رتبه ی کنکورم خراب شده(16000) و میخوام دانشگاه آزاد مشهد برم آیا امکانش هست من نمره ی خوب تو کارشناسی بیارم و بتونم برای ارشد از یک دانشگاه نسبتا خوب آمریکا اپلای بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
من متاسفانه رتبه ی کنکورم خراب شده(16000) و میخوام دانشگاه آزاد مشهد برم آیا امکانش هست من نمره ی خوب تو کارشناسی بیارم و بتونم برای ارشد از یک دانشگاه نسبتا خوب آمریکا اپلای بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز
برای مستر میتونید پذیرش بگیرید منتها ممکنه نتونید فاند یا بورس بگیرید مشکل اساسی هزینه ها هست سالی 20 هزارتا بابت تحصیل باید پرداخت کنید میتونید؟؟؟

origami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
خب شاید آره و شاید هم نه
اگه یک سال دیگه صبر کنم و حالا به فرض محال بگیم شریف یا تهران کامپیوتر بیارم اونوقت میتونم فاند بگیرم؟؟؟
اصلا این مدرک دانشگاه آزاد میتونه چاره ساز باشه و من بتونم برم ؟؟؟؟ چقدر اعتبار داره ؟؟؟

aliseyedi

Registered User
لایک‌ها
341
سلام
من دانشجوی دندانپزشکی هستم آزاد تهران یه مدته همه ی هم دوره ای هام افتادن دنبال آزمون usmale! راستش منم خیلی به فکر فرو برده که بشینم بخونم اما هیچ مرجعی برای کسب اطلاعات پیدا نکردم. چون نامزدم تو رشته ی پزشکی سال دیگه فارق التحصیل میشه و اونم مردد شده برا تخصص ایران بخونه یا usmale بخونه برای امریکا!
میخواست ببینم مثلا اگر ایشون پذیرفته بشن(چون از من جلوترن و من ۳ سال دیگه فارق التحصیل میشم) به منم پذیرش میدن ادامه ی درسمو اونجا بخونم؟ یا نه منم باید درسمو تموم بکنم و برا تخصص بخونم برم؟

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
خب شاید آره و شاید هم نه
اگه یک سال دیگه صبر کنم و حالا به فرض محال بگیم شریف یا تهران کامپیوتر بیارم اونوقت میتونم فاند بگیرم؟؟؟
اصلا این مدرک دانشگاه آزاد میتونه چاره ساز باشه و من بتونم برم ؟؟؟؟ چقدر اعتبار داره ؟؟؟
مدرك شريف هم داشته باشي براي إيراني ها شانس گرفتن فاند تومقطع مسترتوامريكا كم هست مگه كشورسومي بري فوق اونجا بخوني براي دكترا به أمريكا بري دوست عزيز
بيشتردانشگاه هاي أمريكا دانشگاه هاي معروف ايران مثل شريف يا تهران و.... ميشناسن البته دانشگاه هاي أزاد تهران هم ميشناسن حتي موقع اپلاي هم اسم اون ها هست جدا مثلن نوشتن دانشگاه امير كبير وبقيه دانشگاه ها هم ازنظراوناتويه سطح هست ازاد غيرانتفاعي ....

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام
من دانشجوی دندانپزشکی هستم آزاد تهران یه مدته همه ی هم دوره ای هام افتادن دنبال آزمون usmale! راستش منم خیلی به فکر فرو برده که بشینم بخونم اما هیچ مرجعی برای کسب اطلاعات پیدا نکردم. چون نامزدم تو رشته ی پزشکی سال دیگه فارق التحصیل میشه و اونم مردد شده برا تخصص ایران بخونه یا usmale بخونه برای امریکا!
میخواست ببینم مثلا اگر ایشون پذیرفته بشن(چون از من جلوترن و من ۳ سال دیگه فارق التحصیل میشم) به منم پذیرش میدن ادامه ی درسمو اونجا بخونم؟ یا نه منم باید درسمو تموم بکنم و برا تخصص بخونم برم؟
سلام عزیز
خدمتون عرض کنم که متاسفانه ویزای امریکا گرفتن یکم مشکل هست اونم برای کسی که همسرش اونجا بشه برای ادامه تحصیل یاحتی گرین کارت هم داشته باشه خوب شک میکنند که قصدتون چی هست مهاجرت هست
مگه شما قبلش ازدواج کنید ازطریق ویزای تحصیلی همسرتون تشریف ببرید اونجا یا همون نازد بمونید هرکدوم جدا برید ونگید که باهم ارتباط دارید
درمورد امتحانش هم یکم سرچ بزنی منابع خوبی تو اینترنت هست پیدا میکنی ازجمله همین سایت ویکی
سوالی بود در خدمتم

origami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مدرك شريف هم داشته باشي براي إيراني ها شانس گرفتن فاند تومقطع مسترتوامريكا كم هست مگه كشورسومي بري فوق اونجا بخوني براي دكترا به أمريكا بري دوست عزيز
بيشتردانشگاه هاي أمريكا دانشگاه هاي معروف ايران مثل شريف يا تهران و.... ميشناسن البته دانشگاه هاي أزاد تهران هم ميشناسن حتي موقع اپلاي هم اسم اون ها هست جدا مثلن نوشتن دانشگاه امير كبير وبقيه دانشگاه ها هم ازنظراوناتويه سطح هست ازاد غيرانتفاعي ....
بسیار ممنون ...
پس فوقش میتونم اپلای بگیرم ولی فاند شانس کلا کمه درسته؟؟؟
بعد آخه دوباره که نگاه میکنم 20 هزار تا خیلی زیاده ! اونجا میشه کاری پیدا کرد که بشه هزینه ها رو تامین کرد یا نه تو این مدت به فکر پول باشم برای اونجا ؟؟؟ من نرم افزار علاقه دارم و میتونم برنامه نویسی و ... رو یاد بگیرم جدای از دانشگاه ...

faridcboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,259
دوست عزیز صرف درس خواندن در یک دانشگاه خوب ملاک اپلای نیست.البته نه اینکه تاثیر نداشته باشه ها نه.اما اینجوذی هم نیست که هرکی برا ادامه تحصیل میره ایالات متحده تو شریف خونده باشه
بارها و بارها بهم گفتن و منم به دیگران گفتم که اگه دانشگاه لیسانس، شریف یا تهران یا امیر بود که چه خوب ، ولی اگر نبود هم مساله ای نیست.
مهمتر از همه معدل و نمرات زبان و GRE اند

Last edited:

mehditab

Registered User
لایک‌ها
1,273
اصلا مسئله مهمی نیست.
مورد داشتیم طرف مدرکش از پیام نور بود تونسته بود فول فاند از هاروارد بگیره!:eek:
خوبی شریف جو اون دانشگاه هست که خود به خود خیلی ها رو به طرف اپلای کردن میکشونه.شما مطمئن باش تو آزاد معدل 18 داشته باشی از کسی که تو شریف معدل 14 15 داره شانس بیشتری داری.
مشکل دانشجوهای آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی اینه که خودشون باور ندارن و تلاش نمیکنن و جو درس نخوندن حاکم هست!
شما با یه رزومه ی خیلی خوب میتونید اکثر دانشگاهای امریکا فول فاند بگیرید.البته برای ارشد فاند گرفتن سخته ولی غیر ممکن نیست.

plaxis

Registered User
لایک‌ها
70
سلام، وقت شما بخیر ، من به تازگی این تاپیک رو دیدم ، گفتم من هم یه سوالی بکنم :general406:
من قصد دارم مهاجرت کنم ولی به کجاش رو نمیدونم ، قصدم ادامه زندگی و کار هست ، رشته من عمران هست و لیسانس دارم از دانشگاه ازاد،
علاقه زیادی به انیمشن و گرافیک سه بعدی دارم ، ۶ سالی هست تو این زمینه کار میکنم. اگه بتونم یه کاری تو همین رشته پیداکنم خیلی خوب میشه .
از نظر مالی هم فکر کنم بتونم هزینه هام رو بدم تو یه کشور دیگه . به نظر شما چجوری میتونم برم و به کجا برم بهتره ؟ درضمن کارت معافیت از خدمت رو به تازگی گرفتم.
با تشکر.

بالا