برگزیده های پرشین تولز

Repair کردن ویندوز XP بدون نیاز به نصب مجدد ؟؟

sat_portal

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.
مشکلی برای بنده پیش اومده که خیلی کارهام را ریخته بهم.مشکل اینه که ویندوز خود به خود کرش کرد و دیگه بالا نمیاد حتی با Safe Mode . کلی فایل و تنظیمات هم روی دسکتاپ و ... دارم. ویندوزم XP SP3 بود. وقتی میخاد بیاد بالا صفحه لودینگ میاد و پس از کمی اون صفحه آبی که نشان دهنده ارور سخت افزار هست ظاهر میشه و ویندوز ریستارت میشه. خواستم ویندوز رو Repair کنم کن. ولی 3 تا ویندوز مختلف را تست کردم اما هیچکدوم گزینه Repair را ندارن. قبلا یادم میاد وقتی ویندوز خراب میشد مراحل نصب از بوت را انجام میدادیم تا جایی که لیست درایوی که ویندوز توش نصب هست میومد بعد یک گزینه داست که R میزدیم تا repair شروع بشه ( منظورم recovery consol که در همون مراحل اول نصب ظاهر میشه نیست ). اما حالا که این مورد برام پیش اومده 3 تا ویندوز مختلف تست کردم ولی همشون تا اون مرحله مپیش میرن ولی دیگه گزینه Repair رو ندارن فقط Enter برای نصب جدید و C برای ساخت پارتیشن و D برای حذف پارتیشن دارن و خبری از گزینه R برای repair ندارن. توی بازار پرسیدم گفتن این نسخه از ویندوز خیلی کمیاب هست. حالا از شما عزیزان درخواست دارم اگر چنین نسخه ای را دارید به من معرفی کنید یا لینک دانلودش را بزارید لطفا و یا اگر راه دیگری برای تعمیر ویندوز قبلی سراغ دارید بنده را راهنمایی کنید.
با سپاس

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
کاش شما یک نرم افزار بهینه ساز مانند تون آپ نصب داشتید و ویندوز رو هر از چندی بهینه سازی می کردید

درويش

Registered User
لایک‌ها
203
سلام

اول مطمئن شو که سی دی ويندوزی که شما داری فول اکس پی هست نه ريکاوری سی دی
اگه سی دی فول اکس پی هست و هنوز آپشن ريپير نداری با سی دی بوت آپ کن
بعد برو تو ريکاوری کانسول که خودت گفتی و این رو تايپ کن
bootcfg
این مشکلی که شما داری بعضی وقتا واسه این پيش مياد که boot.ini خراب شده
این دستور که گفتم boot.ini رو تعمير می کنه
وقتی کار تموم شد ريستارت کن و بازم به سی دی بوت کن ببين این بار
آپشن repair رو داری يا نه

اگه بازم نداشتی اینو امتحان کن:

فرض می کنيم که سی دی درايو شما هست F و درايوی که ويندوز روشه C
بوت کن به ريکاوری کنسول بازم و این دستور هارو تايپ کن​

COPY F:\i386\ntldr C:

COPY F:\i386\ntdetect.com C:

ATTRIB -H -R -S C:\boot.ini DEL C:\boot.ini

BootCfg /Rebuild

بعد از این ريستارت کن و بازم چک کن ببين آپشن repair رو داری يا نه

اگه بازم نبود به احتمال خيلی زياد ويندوز شما ديگه قابل تعمير نيست و بايد از اول نصب بشه
اگه به پارتيشن اکسس داری فايل هاتو بک آپ کن و دوباره ويندوز اینستال کن

موفق باشی​

morteza369

Registered User
لایک‌ها
44
با سلام
اگر فقط به فایل هات نیاز داری و بسیار زیاد برات مهم هستند،از سی دی های لایو استفاده کنید.
hiren's boot ویندوز رو به صورت live برات شما بالا میاره(نه اون ویندوز).بعد میتونی بری فایل هات رو از مسیر درایو C به دیگر درایو ها انتقال بدی.
بنده خودم در همچین مواقعی از لینوکس لایو استفاده میکنم که ساده ترین و پرسرعت ترینش slax هستش.تمام لینوکس های اوبونتو هم هم حالت live دارند و هم حالت نصب.اوبونتو حتما تو بازار گیرت میاد.

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
سلام.
مشکلی برای بنده پیش اومده که خیلی کارهام را ریخته بهم.مشکل اینه که ویندوز خود به خود کرش کرد و دیگه بالا نمیاد حتی با Safe Mode . کلی فایل و تنظیمات هم روی دسکتاپ و ... دارم. ویندوزم XP SP3 بود. وقتی میخاد بیاد بالا صفحه لودینگ میاد و پس از کمی اون صفحه آبی که نشان دهنده ارور سخت افزار هست ظاهر میشه و ویندوز ریستارت میشه. خواستم ویندوز رو Repair کنم کن. ولی 3 تا ویندوز مختلف را تست کردم اما هیچکدوم گزینه Repair را ندارن. قبلا یادم میاد وقتی ویندوز خراب میشد مراحل نصب از بوت را انجام میدادیم تا جایی که لیست درایوی که ویندوز توش نصب هست میومد بعد یک گزینه داست که R میزدیم تا repair شروع بشه ( منظورم recovery consol که در همون مراحل اول نصب ظاهر میشه نیست ). اما حالا که این مورد برام پیش اومده 3 تا ویندوز مختلف تست کردم ولی همشون تا اون مرحله مپیش میرن ولی دیگه گزینه Repair رو ندارن فقط Enter برای نصب جدید و C برای ساخت پارتیشن و D برای حذف پارتیشن دارن و خبری از گزینه R برای repair ندارن. توی بازار پرسیدم گفتن این نسخه از ویندوز خیلی کمیاب هست. حالا از شما عزیزان درخواست دارم اگر چنین نسخه ای را دارید به من معرفی کنید یا لینک دانلودش را بزارید لطفا و یا اگر راه دیگری برای تعمیر ویندوز قبلی سراغ دارید بنده را راهنمایی کنید.
با سپاس

سلام . نمیدونم مشکلتون حل شده یا نه ولی برای من هم دقیقا همین مشکل پیش اومد و متاسفانه نه تنها با Repair بلکه با فرمت کل درایو C و نصب ویندوز جدید هم حل نشد :wacko: .
دوستان راهنمایی کردند که احتمالا ویروس هست . مجبور شدم کل اطلاعات درایو ها رو داخل یک هارد اکسترنال بریزم و همه درایوها رو فرمت کنم تا بالاخره درست شد ( البته فعلا :f34r: ) .

131sx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکلی برای بنده پیش اومده که خیلی کارهام را ریخته بهم.مشکل اینه که ویندوز خود به خود کرش کرد و دیگه بالا نمیاد حتی با Safe Mode . کلی فایل و تنظیمات هم روی دسکتاپ و ... دارم. ویندوزم XP SP3 بود.

به چند علت ممکنه این اتفاق بیفته؛
حالا شما باید از ساده به آسون چند کار رو انجام بدین، یکی از راه ها :شما نیازی به کار خاصی ندارین(اگر مشکل به خاطر بوت سکتور باشه که یکی از احتمالات قوی است) از طریق همون ریکاوری کنسول که گفتین دستور فیکس بوت رو اجرا کنین و اگر مشکل به خاطر خرابی بوت سکتور باشه خیلی راحت مشکلتون حل میشه یعنی:
1- سی دی ویندوز رو داخل درایور بزارین
2- بعد از اجرا گزینه R رو بزنین برای تعمیر تا وارد Recovery Console بشین
3- در محیطی ریکاوری کنسول که براتون ظاهر شده دستور

Fixboot C: ro type va enter ro bezanin

(با فرض اینکه ویندوز در درایور C هست)
به همین سادگی!
بعد دوباره کامچیوتر رو ریست کنین و ویندوزتون بالا میاد
اگر مشکلتون حل نشد پس علت به خاطر خرابی بوت سکتور نیست در اینصورت در همون محیط دستور Expand رو اجرا کنین:
Expand h : \ I38 6 \ win. cab /f : *.* c:\
برای توضیحات کامل این مطلب رو بخونید
اگه الان که دارین این مطلب رو میخونین لینک از دسترس خارج شده برین همون ریکاوری کنسول رو بخونید مثلا درباره دستور expand و انجامش بدید مشکلتون حل میشه

در کل با ریکاوری کنسول هر بلایی سر ویندوز بیاد میتویند حلش کنین و نیازی به نصب مجدد ویندوز نیست

hologram

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما میگی همه ی خرابی های ویندوز رو میشه با ریکاوری کنسول حل کرد؟
ویندوز من کاملا لود میشه ولی زمان ورود به ویندوز کیبورد و ماوس خود دستگاه قفل میشه. با استفاده از موس usb - دستگاه لوگین میکنه ولی بلافاصله لوگ آوت میکنه . طوری که صفحه دستکتاپ حتی دیده نمیشه . با اون کنسول چطوری میشه مشکل رو حل کرد؟
به نظرم لوگ این رو کامل انجام بده مشکل موس و کیبوردش حل بشه.

arkf

Registered User
لایک‌ها
101
معمولاً Repair خوب جواب نمیده!
بهترین کار اینه که هاردتون رو به یه سیستم سالم دیگه وصل کنین
و از اونجا وارد درایو C بشین و فایل های مورد نظرتون رو منتقل کنین.

در ضمن سعی کنین به هیچ وجه فایل های مهمتون رو روی دسکتاپ یا My Document نریزین!
متأسفانه خیلیا عادت کردن هر فایلی رو فوری روی دسکتاپ میریزن!
در حالیکه هم سبب شلوغی و آشفتگی دستکتاپ میشه
و هم اینکه در موقع خرابی ویندوز و فرمت شدن درایو C همه اطلاعات حذف میشن!

بهتره فقط شورت کات فایل ها و فولدرهایی که زیاد باهاشون کار میکنین رو روی دسکتاپ بذارین
و فایل های اصلی رو نریزین که درایو C پر نشه و ویندوزتون کند نشه و هم اینکه دسکتاپ رو شلوغش نکنین!

behnam_sarraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
دوست عزیز تا جایی ک بنده متوجه شدم احساس میکنم ک مشکل شما سخت افزاری هست!
سیستم عامل شما در حال لودینگ بالا میاد ام کرش میکنه پس طبیعتا مشکل boot.ini نیست
مشکلات احتمالی شما
کابل ساتا - پاور - هارد - سوکت هارد
و مشکلاتی ک احتمال کم دارن رم - سی پی یو - سیستم خنک کننده سی پی یو
برای مطمان شدن ویندوزی تو ی پارتشن دیگه نصب کنید تا مطمان بشید از سخت افزارتون

بالا