برگزیده های پرشین تولز

آمریکا یا اروپا ؟ کدامیک برای زندگی بهتر است ؟

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
سلام
دوستان من میخوام واسه خودم هدف و برنامه ریزی داشته باشم
و یک کشور را برای مهاجرت و اقامت انتخاب کنم
بین اروپا و آمریکا مانده ام
آمریکا از نظر قدرت و بازار کار و ... سر آمد هست
اروپا بیشتر رفاه اجتماعی
در سایت های زیادی خوندم نوشته بود اروپا هم آب و هواش و هم مردمش سرد هستن ولی از نظر امنیت و رفاه مردم خوبه
آمریکا کشوری بزرگ و متنوع با آب و هوای متنوع و مردم خونگرم تر هست اما امنیت و رفاه اجتماعی خوبی نداره
به نظر شما اگر من بخوام از راه سرمایه گذاری مهاجرت کنم کدام یک را انتخاب کنم بهتره ؟
آیا شما فامیلی یا آشنایی در اروپا و آمریکا دارید که نظرشون را گفته باشن در مورد زندگی در اون کشور ؟
ممنون میشم نظر و مستندات شما را در این زمینه بدونم
دوستان اگر فامیلی در اروپا یا آمریکا دارن ممنون میشم سوال منو بپرسن و پاسخ اش را بزارن تا همگی استفاده کنیم

Last edited:

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
شما اگر تو کار و بیزنسی که میخوای انجام بدی جدی و با پشتکار هستی آمریکا بهتره. احتمال اینکه تو آمریکا میلیاردر بشی خیلی بیشتر از اروپا هست. آمریکا کشور سرمایه داریه و حرف اول رو پول میزنه بنابراین دولت به سرمایه دارها بیشتر اهمیت میده تا مردم عادی. مثلا تو اروپا همه مردم بیمه هستند و به رایگان درمان میشند ولی آمریکا همه مردم بیمه ندارند چون بیمه گرونه در عوض آمریکا از نظر تجهیزات پزشکی قویتره البته اگر پولش رو داشته باشی. اگر دنبال زندگی آروم و سالم هستی اروپا بهتره به ایران هم نزدیک تره. اول هدفت رو مشخص کن.

Last edited:

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
اروپا گرونتر، ماليات بيشتر و درآمد ها كمتره ولي سبك زندگيشون فرق ميكنه! دو ساعت طول ميدن صبحانه بخورن بعدم كه نهاره! ولي آمريكا وسط كاراشون همبرگر ميخورن! پول دار ترم مصلما ميشن!

Sent from my iPhone using Tapatalk

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
من هدفم زندگی با رفاه کامل در یک جای پیشرفته - آرام - به دور از تنش سیاسی - آب و هوای خوب و .. هست
سوییس را میخوام انتخاب کنم واسه هدفم ولی خیلی ها میگن اروپایی ها رفتارشون سرد و بی روح هست

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
من هم توی اروپا هم امریکا فامیل دارم بی تردید بهت میگم اروپا رو انتخاب کن از لحاظ رفاه اجتماعی و امنیت خیلی سرتر از امریکاست
البته تمام نقاط مثبت رو نمیتونی تو یک کشور پیدا کنی بالاخره یه سری نقطه ضعفهایی هست اما در کل اروپا بهتره کانادا هم خیلی خوبه

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
هر چی کشور مهاجر پذیر تر باشه به نظرم بهتر هست چون رفتار نژاد پرستی درش کمتر می شه
آمریکا مهاجر های بیشتری داره علاوه بر آن قوانین ضد نژادپرستی قوی تری هم داره به نظرم برای زندگی بهتر هست تا یک کشور اروپایی, تازه زبانشان هم انگلیسی هست

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
سوییس را میخوام انتخاب کنم واسه هدفم ولی خیلی ها میگن اروپایی ها رفتارشون سرد و بی روح هست

خب شما با ویزا توریستی یکی دو هفته برو اگر از رفتارشون خوشت اومد همون سویس رو انتخاب کن.

hamedM1368

Registered User
لایک‌ها
866
هیچ کجا خود ایران و وطنت نمیشه با تمام سختی ها و مشکلاتی که داره بعد این اروپا امنیت و آسایشش اگه واسه مردم بومی خودشون باشه واسه مهاجرا همش چرته هم توی ایتالیا آشنا دارم هم توی آلمان
هر چند قوانین حکومتشون خوبه و بر پایه ی دموکراسیه ولی نژادپرستی و تفکرات فاشیستی در بین مردمانش موج می زنه خصوصا توی آلمان که میگن بعضی مناطق اگه موی بلوند و چشم آبی نداشته باشی به عنوان یک بیگانه و متجاوز بهت نگاه می کنن
همون سوئیسی ها که در خیال خیلی از ماها شده بهشت برید نتایج رفرندومش رو در مورد مهاجران ببینید می فهمید که تفکرات اکثر مردمش علیه مهاجرانه

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
آمریکا با اینکه 320 میلیون جمعیت داره و حدود کل اروپا وسعت ولی از نظر شاخص توسعه انسانی که نشان دهنده ی سطح زندگیه به جز سه مورد (نروژ - سوئیس - هلند) از بقیه ی کشورهای فسقلی اروپایی بالاتره!
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index
آمریکا واسه افرادی که سخت کوش هستن و پتانسیل پیشرفت و ترقی دارن با توجه به ابزار و امکاناتی که داره بهترین گزینه ست
الان موفق ترین ایرانی ها اکثریت قاطعشون در آمریکا زندگی می کنن! یا توماس زودهوف که سال پیش جایزه نوبل پزشکی گرفت با اینکه خودش آلمانیه ولی توی آمریکا زندگی و کار می کنه!
اهمیت میزان نژادپرستی مردم یک کشور برای اتباع خارجی و مهاجران غیر قابل انکاره نژادپرستی و ملی گرایی کمتر باعث میشه یک جامعه بتونه فرهنگ های بیشتری که مهاجران با خودشون میارن رو بپذیره
Nejad.jpg

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
به نظرتون رفتار خارجیان با کسی که تابعیت آمریکایی داره بهتره یا سوییسی ؟
سوییس چندین ساله یک کشور بی طرف و امن واسه پول و بانک هست
ولی آمریکا یک کشور قدرت طلب و دخالت کننده و شروع کننده جنگ هست
آیا کشورهای دیگه ممکن هست از آمریکایی ها بیزار باشند یا حداقل رفتارشون با یک تبعه اروپایی بهتر از آمریکایی باشه ؟

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
هیچ کجا خود ایران و وطنت نمیشه با تمام سختی ها و مشکلاتی که داره بعد این اروپا امنیت و آسایشش اگه واسه مردم بومی خودشون باشه واسه مهاجرا همش چرته هم توی ایتالیا آشنا دارم هم توی آلمان
هر چند قوانین حکومتشون خوبه و بر پایه ی دموکراسیه ولی نژادپرستی و تفکرات فاشیستی در بین مردمانش موج می زنه خصوصا توی آلمان که میگن بعضی مناطق اگه موی بلوند و چشم آبی نداشته باشی به عنوان یک بیگانه و متجاوز بهت نگاه می کنن
همون سوئیسی ها که در خیال خیلی از ماها شده بهشت برید نتایج رفرندومش رو در مورد مهاجران ببینید می فهمید که تفکرات اکثر مردمش علیه مهاجرانه
خب اگر با پول و به عنوان یک ثروتمند برید شاید رفتارشون فرق کنه
سوییسی ها اگر نمی خوان مهاجران بی پول و سربار برن کشورشون حق دارن
خودمون را بزاریم جای اونا
ولی مطمئنن از کسانی که سرمایه وارد کشورشون کنن بدشون نمیاد
اونا نمیخان کشورشون بشه پناهگاه مهاجرانی که چیزی جز دردسر واسه کشورشون نداره
---
بعدش هم کل اروپا که بلوند و چشم آبی نیستن
مثلا ایتالیایی ها یا اسپانیایی ها کمی شبیه ما ایرانی ها هستن

Last edited:

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
هر چی کشور مهاجر پذیر تر باشه به نظرم بهتر هست چون رفتار نژاد پرستی درش کمتر می شه
آمریکا مهاجر های بیشتری داره علاوه بر آن قوانین ضد نژادپرستی قوی تری هم داره به نظرم برای زندگی بهتر هست تا یک کشور اروپایی, تازه زبانشان هم انگلیسی هست
بله آمریکا از نظراتی خوبه ولی خب مقداری امنیت اش پایینه و خشونت اجتماعی اش نسبت به اروپا بیشتره

hamedM1368

Registered User
لایک‌ها
866
خب اگر با پول و به عنوان یک ثروتمند برید شاید رفتارشون فرق کنه
سوییسی ها اگر نمی خوان مهاجران بی پول و سربار برن کشورشون حق دارن
خودمون را بزاریم جای اونا
ولی مطمئنن از کسانی که سرمایه وارد کشورشون کنن بدشون نمیاد
اونا نمیخان کشورشون بشه پناهگاه مهاجرانی که چیزی جز دردسر واسه کشورشون نداره
---
بعدش هم کل اروپا که بلوند و چشم آبی نیستن
مثلا ایتالیایی ها یا اسپانیایی ها کمی شبیه ما ایرانی ها هستن
شما اگه پول دار باشی همه جا رفتارشون باهات فرق می کنه اصلا دردت چیه؟ مثلا توی اروپا چکار می خوایی بکنی که اینجا با پول نمی تونی؟
بعدشم اکثر مهاجران سوئیسی آدمهای درست و حسابی از آلمان و فرانسه و ایتالیا هستن ولی بازم مردمشون مقابل مهاجران مقاومت می کنن چون از چند فرهنگی و چند دسته شدن کشورشون خوششون نمیاد
توی خیلی از کشورهای اروپایی اکثر مردم ملی گرا هستن و با چند فرهنگی شدن کشورشون توسط مهاجران زیاد میانه خوبی ندارن

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
چندتا دلیل بیار که بدونیم چرا هیچ جا مثل وطن نیست ؟
راجع به ایتالیا و المان : مطمئنا مهاجرت به ایتالیا اشتباهه ایتالیا معروف به عضو بیمار اتحادیه اروپاست که فقط بدرد توریستها و یا ادمهای خیلی ثروتمند میخوره اما المان کشور خوبیههم از نظر رفاه هم اقتصاد و صنعت هر چند واقعا نژاد پرستی داره مخصوصا فوق العاده با ترک ها لج هستند اما این چند سال بهتر شدن اما باز نژاد پرستی توش هست
تفکرات فاشیستی و نژاد پرستانه تو کل دنیا وجود داره همین وطن هم کم از این تفکرات نداره الان کی تحمل داره مثلا یه پولدار عربستانی همسایش باشه

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
من بودم بدون شک امریکا انتخاب میکردم.کسی که اهل پیشرفت هست امریکا واسش بهتره.بعدش کانادا.زبانشون هم انگلیسی هست.
از نظر رفاه اجتماعی هم وضعیت خیلی خوبی داره حتی نسبت به کشورهای تاپ اروپایی.شما تو امریکا در هر رشته ای که تخصص داشته باشی زود میتونی کار خوب با درامد خوب پیدا کنی ولی تو اروپا از این خبرها نیست.شاخص توسعه انسانی که دوستمون لینکش دادن این موضوع نشون میده.
کی گفته امریکا امنیتش پایینه؟امریکا ایالت داره تا ایالت و شهر داره تا شهر منطقه هم داره تا منطقه!
حتما ما امنیت داریم!

hamedM1368

Registered User
لایک‌ها
866
چندتا دلیل بیار که بدونیم چرا هیچ جا مثل وطن نیست ؟
راجع به ایتالیا و المان : مطمئنا مهاجرت به ایتالیا اشتباهه ایتالیا معروف به عضو بیمار اتحادیه اروپاست که فقط بدرد توریستها و یا ادمهای خیلی ثروتمند میخوره اما المان کشور خوبیههم از نظر رفاه هم اقتصاد و صنعت هر چند واقعا نژاد پرستی داره مخصوصا فوق العاده با ترک ها لج هستند اما این چند سال بهتر شدن اما باز نژاد پرستی توش هست
تفکرات فاشیستی و نژاد پرستانه تو کل دنیا وجود داره همین وطن هم کم از این تفکرات نداره الان کی تحمل داره مثلا یه پولدار عربستانی همسایش باشه
احساس غربت
هر چقدر هم بخواد زندگیت اونور آب در رفاه باشه همین احساس همه چیزو برات زهر مار می کنه

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
احساس غربت
هر چقدر هم بخواد زندگیت اونور آب در رفاه باشه همین احساس همه چیزو برات زهر مار می کنه
احساس غربت رو اگه 10-15 سال پیش میگفتی بهت میگفتم 100% معضل بزرگیه اما الان دیگه نه اینطور نیست اخه الان کسی بره اونجا دلش برا کی تنگ بشه ؟ پدر مادر ؟ اونا که همیشه نیستند پیشت. فامیل ؟ دیگه دوره فامیل بازی تمام شده دوره رابطه ها مهمانی رفتنها تمام شد برا رفیقات ؟ اونم دوره ش تمام شد مردم کشورت ؟ اونها هم سال به سال بی فرهنگتر و دزد تر شدن کشورت ؟ کشوری که ذره ایی برات اهمیت قائل نمیشه برات جهنمه
یکم که به خودت بیایی میبینی چیزی نیست که براش دلتنگ بشی با این وضعیت ایران پرونده (احساس قربت) هم سالهاست که مختومه شده

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
احساس غربت دیگه معنا نداره
الان بیشتر وقت مردم تو موبایل و اینترنت داره می گذره
مثل قدیم نیست که
اینقدر امکانات رفاهی اومده که اونور آب میتونی به راحتی اوغاتت را پر کنی
زبان که بلد باشی با مردم اونجا هم میتونی رابطه خوبی برقرار کنی

Nero12

Registered User
لایک‌ها
505
احساس غربت
به نظر من غربت جاییه که خانواده آدم اونجا نباشه
شما اگه تو خود ایران هم تنهایی مهاجرت کنی بری یه شهر دیگه با اینکه تو خود ایران هست و همزبان هستی احساس غربت می کنی چون خانواده و دوستان و فامیلت اونجا نیستن
من الان که فکرشو که می کنم می بینم اگر تو همین تهران هم که توش به دنیا اومدم و بزرگ شدم اگر خانوادم نباشن توش احساس غربت می کنم
ولی تو دل خارج هم اگر با خانوادت زندگی کنی و به قول معروف خانوادگی مهاجرت کنی کمتر احساس غربت می کنی
فقط می مونه مشکل همزبان نبودن که زبان هم به مرور یاد می گیری و کم کم دوستهای خارجی هم پیدا میکنی و این غم غربت کمتر میشه

hamedM1368

Registered User
لایک‌ها
866
احساس غربت رو اگه 10-15 سال پیش میگفتی بهت میگفتم 100% معضل بزرگیه اما الان دیگه نه اینطور نیست اخه الان کسی بره اونجا دلش برا کی تنگ بشه ؟ پدر مادر ؟ اونا که همیشه نیستند پیشت. فامیل ؟ دیگه دوره فامیل بازی تمام شده دوره رابطه ها مهمانی رفتنها تمام شد برا رفیقات ؟ اونم دوره ش تمام شد مردم کشورت ؟ اونها هم سال به سال بی فرهنگتر و دزد تر شدن کشورت ؟ کشوری که ذره ایی برات اهمیت قائل نمیشه برات جهنمه
یکم که به خودت بیایی میبینی چیزی نیست که براش دلتنگ بشی با این وضعیت ایران پرونده (احساس قربت) هم سالهاست که مختومه شده
اینا فقط تصوراتته تا در موقعیتش قرار نگیری درک نمی کنی من تجربه کردم غربت چیه فقط پدر و مادر و فامیل و بچه محل نیست من 2.5 ماه توی ترکیه بودم اوایلش که خیلی خوش گذشت ولی بعدش دل آدم می گیره با اینکه خودم ترک هستم و کوچکترین مشکلی هم با مردمش در این مدت برام پیش نیومد
دلت از چهره های مردم خیابان گرفته تا حتی در و دیوار و معماری ساختمانها و کوچه های کشورت تنگ میشه البته رفته رفته حس غربت از بین میره که در این صورت شما با اون جامعه و مردم و فرهنگش خو گرفتی و هویت خودت رو فراموش کردی

بالا