برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

0782

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
بعد اگر معاف نشدی چه اتفاقی میفته ؟
اگه محصل باشی که به تخصیل ادامه می دی.
اگه فارغ التحصیل باشی و مهلت معافیت تحصیلی داشته باشی که بازم می تونی تو مقطع بالاتر ادامه بدی
ولی اگه معافیت تحصیلیت تموم باشه یا غیبت خورده باشی ، برات اعزام میزنن

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
اقا یه سوال!!!!اگه بری خدمت و برنامت این باشه که بشینی یه جا و هیچ کاری نکنی چه اتفاقی میافته؟؟؟میخوان چیکار کنن؟؟هی اضاف بزنن تو بازم همین کارو تکرار کنی،یا مثلا تهدید به خودکشی کنی کلاش بذاری رو سر خودت بگی کارت معافیت منو بدید...هر روز کارت این باشه چیکارت میکنن؟بری دست خودتو با دست بند ببندی بالای برجک مثلا...یه کارای اینجوری کنی چی میشه؟
بخش 8 بیماریها استخوان بند 16 نگارشش با قانون قدیمی فرق میکنه!
در رفتگی مکرر و یا قدیمی و مادرزادی مفاصل بزرگ عمل کرده یا نکرده (بدون عارضه) : معاف از خدمات رزمی
تبصره : در صورتیکه در حین خدمت بیش از 2 بار به فاصله 2ماه ایجاد شود معاف دائم

حالا بماند که قبل من راحتتر معاف میشدم...بعدم من کتفم در رفته الانم لاغر بشم راحت در میاد یا اصلا بدم یه نفر دیگه دستمو بکشتش در میره کفتم انقدر قانون مصخره ااس که حرف نداره
منظورشون از بدون عارضه چیه؟؟باید تکون نخوره دستت تا با عارضه تشخیض بدن؟همین الانش من زیر بغلمو دنده هام و دم گردنم درد میگیره یکم فشار میارم دکترام معاینه کردن تایید شده بیمارستان امام *****
الانم در حین تحصیلم،یه بارم انصراف دادم،به نظرتون برم برای معافی اقدام کنم؟شانسی دارم تو این وضعیت؟بدم دستمو در بیارن برم دوباره ام ار ای بگیرم،بعد برا معافی اقدام کنم؟

Last edited:

Art_d

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوستان
کسی که با غیبت وارد سربازی بشه اگر در حین خدمت دانشگاه قبول بشه اجازه ادامه تحصیل بهش میدن ایا؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
سلام دوستان
کسی که با غیبت وارد سربازی بشه اگر در حین خدمت دانشگاه قبول بشه اجازه ادامه تحصیل بهش میدن ایا؟

سلام
اگه غیبت خورده باشی نه اجازه نمیدن.

rz76900

Registered User
لایک‌ها
21
surprised-reaction-guy.png
happy-cuteness-overload.png

shb72

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان

قبلا یه قانونی بود که ميگفت اگر کسی برادر یا خواهر معلول داشته باشه و فقط خودش تنها فرزند ذکور سالم بالای 18 سال باشه ميتونه معافی بگیرد
آیا قانون هنوز هم هست؟ جواب بدی ممنون میشم

• Like
Reactions: L+X

shojaa

Registered User
لایک‌ها
132
دوستان 3 تا سوال داشتم که ممنون میشم جوابم رو بدید :
1- الان خدمت سربازی برای **** 21 ماهه ؟
2- بعد این 21 ماه با دوره آموزشی هست ؟
3- دوره آموزشی چند روزه برای **** ؟

Ali'

Registered User
لایک‌ها
346
سلام گرامی
1- فکر کنم شده 24 ماه باشه خدمت سال 93 ( در این مورد دویتان دیگه کمکتون میکنند )
2- بله دوره ی خدمت کلی هست و آموزشی هم جزئی از 24 ماه محاسبه میشه
3- دوره ی آموزشی برای همه 2 ماه هست

shojaa

Registered User
لایک‌ها
132
سلام گرامی
1- فکر کنم شده 24 ماه باشه خدمت سال 93 ( در این مورد دویتان دیگه کمکتون میکنند )
2- بله دوره ی خدمت کلی هست و آموزشی هم جزئی از 24 ماه محاسبه میشه
3- دوره ی آموزشی برای همه 2 ماه هست

ممنون از پاسختون
ولی اینطور که من متوجه شدم 24 ماه برای امریه اداره جات دولتی و ... هست و 21 ماه برای ارگان های نظامی( ارتش و **** و نیروی انتظامی و ... ) و الان فقط میخواستم بدونم که تغییری تو این ایجاد شده یا خیر
آموزشی رو مطمئنی 2 ماهه ؟ چون من شنیده بودم 3 ماهه
اینم منبع : http://www.parsine.com/fa/news/1813...نیروهای-مسلح-درباره-مدت-خدمت-سربازی-در-سال-93

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116

1- بله 21 ماه است البته بستگی به مناطق محروم و بد آب و هوا 1 ماه کسر و مناطق عملیاتی 2 ماه کسر خدمت دارن.
2- بله با آموزشی 21 ماه است.
3- 2 ماه (اگه دوره تکمیلی بسیج رو رفته باشید آموزشیتون حذف میشه)

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
سلام دوستان

قبلا یه قانونی بود که ميگفت اگر کسی برادر یا خواهر معلول داشته باشه و فقط خودش تنها فرزند ذکور سالم بالای 18 سال باشه ميتونه معافی بگیرد

سلام
تا اونجایی که اطلاع دارم بله هنوز هم این قانون اجراییست.

Ali'

Registered User
لایک‌ها
346
ممنون از پاسختون
ولی اینطور که من متوجه شدم 24 ماه برای امریه اداره جات دولتی و ... هست و 21 ماه برای ارگان های نظامی( ارتش و **** و نیروی انتظامی و ... ) و الان فقط میخواستم بدونم که تغییری تو این ایجاد شده یا خیر
آموزشی رو مطمئنی 2 ماهه ؟ چون من شنیده بودم 3 ماهه
اینم منبع : http://www.parsine.com/fa/news/181374/تصمیم-قطعی-ستاد-کل-نیروهای-مسلح-درباره-مدت-خدمت-سربازی-در-سال-93
بله درسته 21 ماه هست دوست من
آموزشی 2 ماه هست داداش
ولی من که نیروی انتظامی بودم یه سری دوره ی کد میخوردند و آموزشی میشد 3 ماه . البته آموزشی هر چی بیشتر بهتر :دی چون مسئولیتی بهت داده نمیشه :دی

Ali'

Registered User
لایک‌ها
346
سلام دوستان

امید وارم کمکتون کنه
Snapshot_2014-08-01_122107.jpg Snapshot_2014-08-01_122337.jpg

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
رفقا مجدد سلام
یه سوال :
با توجه به اینکه پدر بنده فوت کرده ، اگر من خدمتم تموم بشه یا در حین خدمت ، ازدواج کنم(عقد رسمی) ، و این بیفته قبل از تاریخ اعزام برادرم ، آیا برادرم میتونه کفالت مادرم رو بگیره و معاف شه؟

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
الان دیگه معافیت رو سختش کردن مشکل ما الان کمبود سربازه و از هرکی میپرسی میگه یه راهی باشه نریم آخه برادر من اگه من و تو نریم پس کی از مملکت مراقبت میکنه؟؟؟ این خدمت سربازی درسته 2 سال از زندگی ما رو میخوره ولی خدایش سختی های زندگی رو میشه درک کرد.

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
واسه این که بیفتیم نیروی هوایی یا دریایی چیکار باید بکنیم یا چه مدارکی لازمه؟؟؟؟

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
واسه این که بیفتیم نیروی هوایی یا دریایی چیکار باید بکنیم یا چه مدارکی لازمه؟؟؟؟
حالا بیفتی نیروی انتظامی و زاهدان و لب مرز از کشور محافظت کنی چی می شه ؟
کشور به امثال تو احتیاج داره

amir71arch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من شنیدم که در قانون جدید معافیت پزشکی واریکوسل رو به کلی حذف کردن. از دوستان کسی اطلاعات دقیق داره؟

alireza.civil

Registered User
لایک‌ها
107
الان دیگه معافیت رو سختش کردن مشکل ما الان کمبود سربازه و از هرکی میپرسی میگه یه راهی باشه نریم آخه برادر من اگه من و تو نریم پس کی از مملکت مراقبت میکنه؟؟؟ این خدمت سربازی درسته 2 سال از زندگی ما رو میخوره ولی خدایش سختی های زندگی رو میشه درک کرد.
10 سال دیگه چیکار میخوان کنن ؟ کادر استخدام کردن که از مملکت مراقبت کنه دیگه نه اینکه مفت مفت بچرخن

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
آش خوری البته الان دیگه ماهی 3 یا 4 بار آش میدن;)
سربازی هم عالمی داره سختی زندگی رو میشه فهمید خوب و بدو از هم تشخیص داد 2 سال میتونی فکر کنی:general106:

عمو الان فک کنم بهتر باشه بیفتی نیرو زمینی، که بعدش به حق ۵تن! اعزامت کنن به مرزای شرقی =)
البته نیرو با نیرو فرق نداره ها...چون قصدت فقط مراقبت از مملکته عرض کردم!
4628.gif

پ.ن: **** قدسم بد نیست...سختیای زندگی رو خوب درک میکنی.

بالا