برگزیده های پرشین تولز

کل کل از نوع تکنولوژیک: کل اپلی ها با بقیه برندها:جرات دارید بیاید تو!

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
م
من خودم دارم MCITP Administration of Win 2k8 میخونم! ولی باور کن اگر اپل میخواست یه Directory Services ارائه کنه، خیلی روون تر و ساده تر از ماکروسافت ارائه می کرد. اصن کار ماکروسافت سخت کردن کاره. مثلا 60 تا روش مختلف وجود داره تا شما به تنظیمات او اس دسترسی پیدا کنی ولی تو اپل کل تنظیمات او اس و ماشین همه توی Prefrences انجام میشه. البته این رو هم بگم که من تا حالا با مک اوس سرورسایدی کار نکردم. می دونی که مک او اس هم کلاینت سایدی داره و هم سرورسایدی. چون آشنایی ندارم نمی تونم نظر بدم که دایرکتوری سرویسز اپل چه شکلیه ولی از شناخت کلی که رو اپل دارم می گم خیلی باید کار باهاش راحت تر باشه. این رو هم بگم که ماکروسافتیا فقط به همین اکتیو دایرکتوری می نازن والا شما ببین الان ایکس باکسش که گند زد، از تبلتشم که ملت راضی نبودن من تو آمازون میخوندم، ویندوز هشتشم که قربونش برم به قدری خرابکاری کرد که رسما از کاربرا معذرت خواهی کردن و گفتن غلط کردیم که استارت منیو رو حذف کردیم!(البته خب با این ادبیات نه ها!!!). در ضمن برادر اپل این نیست که نخواهد توانست، مسئله اینه که کلا نمیخواد این کارو بکنه، علتشم خیلی چیزاس مثلا یکیش اینه که ادمین های شبکه که میرن 10 سال از عمرشونو میذارن رو ماکروسافت رو نمیشه به این راحتی راضی کرد که بیاد محصولات اپلو استفاده کنن. الان اکثر جاها حتی تو آمریکا و کانادا شبکه ها win 2k3 هستش. البته به خواست خدا این روند داره به نفع اپل بر می گرده چون خیلیا از یه سری مسائل ماکروسافت مثل پول دوستی و عدم ساپورت ویندوزای قدیمی شبکه و... دارن رو میارن به اپل. اینو حداقل تو کانادا که خودم شاهد بودم. همه می گفتن درسته که اپل در نگاه و در وحله اول گرون تره ولی در دراز مدت ماکروسافت هزینه بر تره. اونجا هم قضیه لایسنسینگ هست دیگه.
از این نوع دفاع کردن شما کاملا متوجه شدم که چقدر روی اپل تعصب دارید.
دیگه مایکروسافت تقریبا توی سیستم عامل یک استاندارد شده برای راه اندازی شبکه های مختلف.
شرکت های بزرگ دنیا هم این رو قبول کردن.یعنی همه دارن استفاده می کنن.
قبول کنیم که تو خیلی موارد اپل سر هستش و تو خیلی موارد هم نه.
( من خودم تبلت غیر اپلی داشتم ولی فروختم آیپد گرفتم !!!)

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
ببین من همین قدر که دارم MCITP میخونم یعنی تعصب ندارم!!
در ضمن این ویندوز نیست که برای شبکه ها استاندارد شده بلکه پروتوکل TCP/IP هست که استاندارد شبکه هاست و الان اپل هم ازش پیروی می کنه.
یه زمانی که آمریکا ابر قدرت شده بود، با وجودی که می تونست به راحتی بعضی از بنگاه های مطالعاتی و تحقیقاتی و حتی نظامی شوروی رو از بین ببره، اما این کارو نمی کرد. میدونی چرا؟ چون برای پیشرفت رقیب لازمه. اگر هم می بینی که اپل در این زمینه کاری انجام نمیده به همین سبب هست، والا الان هر کی از مادرش قهر می کنه یه کنسول بازی میده بیرون. مثلا دل اومده کنسول بازی زده! خب فک می کنی برا اپل کاری داره کنسول بزنه. یا مثلا یه نرم افزار قول مثل آفیس بده بیرون؟

AloneKing

Registered User
لایک‌ها
996
حاجی اپل قابل مقایسه با بقیس آخه ؟؟؟؟ دیگه الان رو گوشی 200 تومنیم اندرویده....

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
حاجی اپل قابل مقایسه با بقیس آخه ؟؟؟؟ دیگه الان رو گوشی 200 تومنیم اندرویده....
کلا این یه قانونه... گربه وقتی دستش به گوشت نرسه می گه اخه...هر کی تا حالا دیدم از سامسونگو نوکیا دفاع کرده تهش معلوم شده طرف اصن نداره که بخره هی داره سنگ عندروید رو به سینه می زنه...من نمیخوام بگم اپل فقط مال مایه داراس...من کسیو میشناسم 4 ماه تمام کار کرد تا تونس آیفون بخره. اتفاقا خودم بهش گفتم یه نوکیا یا سامسونگ بگیر، گفت من آشغال دستم نمی گیرم!

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
ببین من همین قدر که دارم MCITP میخونم یعنی تعصب ندارم!!
در ضمن این ویندوز نیست که برای شبکه ها استاندارد شده بلکه پروتوکل TCP/IP هست که استاندارد شبکه هاست و الان اپل هم ازش پیروی می کنه.
یه زمانی که آمریکا ابر قدرت شده بود، با وجودی که می تونست به راحتی بعضی از بنگاه های مطالعاتی و تحقیقاتی و حتی نظامی شوروی رو از بین ببره، اما این کارو نمی کرد. میدونی چرا؟ چون برای پیشرفت رقیب لازمه. اگر هم می بینی که اپل در این زمینه کاری انجام نمیده به همین سبب هست، والا الان هر کی از مادرش قهر می کنه یه کنسول بازی میده بیرون. مثلا دل اومده کنسول بازی زده! خب فک می کنی برا اپل کاری داره کنسول بزنه. یا مثلا یه نرم افزار قول مثل آفیس بده بیرون؟
منظورم از استاندارد شده اینه که به دلیل مزایایی که داره بیشتر جاهای درست حسابی از اون استفاده می کنن.(اینجا هم می تونید مراجعه کنید)
از شبکه های شرکت های بزرگی مثل DELL و IBM و ... گرفته تا شبکه های بزرگ نظامی آمریکایی و خود صنایع دفاع آمریکا.
شک نکنید که اگر اپل توی این زمینه به صرفه تر و بهتر از شرکت های دیگه بود این چنین جاهایی نمی رفتند سراغ سیستم دیگه و فقط اپل بوده.
در مورد این حرفتون "چون برای پیشرفت رقیب لازمه." به نظرم اصلا منطقی نیست در این مورد.
معمولا این طوری نیست که شرکتی مثل اپل بیاد و شرکت دیگه رو از بین ببره.
برای پیشترفت بیشتر میاد و اون شرکت رو میخره و قسمتی از خودش می کنه.
و محصولات اون شرکت رو به نام و نشان تجاری خودش میده!

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
بله ولی نه یه شرکت گنده مثل مایکروسافت رو.خب معلومه اپل نمیاد ماکروسافتو بخره و جزء خودش کنه ولی چیزی که مهمه اینه که با ایده های جدیدش می تونه با ماکروسافت رقابت کنه.اگه بخوایم از اون نظر که شما می گی بررسی کنیم باید بدونی که اگه اپل نبود 90 درصد هالیوود میخوابید. طرف تمام رندرینگ انیمیشن هاشو می تونه با یه مک بوک کوچولو موچول انجام بده ، چیزی که با ویندوز احتیاج به حداقل دو تا ماشین هست.خب به همین دلیل هم هست که بعضی سایتای وزارت دفاع آمریکا رو مصریا یا روسیه ای ها هک کردن دیگه. بابا امنیت مک صد پله از ویندوز بالا تره. بعدشم این معادله تا چن سال دیگه عوض میشه. حداقل پیش بینی ها این رو نشون می دن.

بالا