برگزیده های پرشین تولز

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام.بنده یه پراید صبا دارم.خلاصی بین دنده ها بیشتر از حد معموله مشکلش چیه؟
معمولا مدل ماشین که بالا میره و سن ماشین زیاد میشه کشوهای گیربوکس جا باز میکن و گشادتر میشن برا همین دنده ها جای خلاصی بیشتر دارن
ماشینتون چه مدلیه؟ چقدر کارکرده؟

behzad00

Registered User
لایک‌ها
1,110
معمولا مدل ماشین که بالا میره و سن ماشین زیاد میشه کشوهای گیربوکس جا باز میکن و گشادتر میشن برا همین دنده ها جای خلاصی بیشتر دارن
ماشینتون چه مدلیه؟ چقدر کارکرده؟
مدل 86 200 هزار کارکرده

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
مدل 86 200 هزار کارکرده
فکر میکنم بخاطر کارکردتون باشه
اگه گیربکستون مشکلی نداره مته به خشاش نذارید و روش حساس نباشین
مشکلی نداره همنجوری استفاده کنید

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اقا ارش پارس طرفدار بیشتری داره بین مردم ولی من از نظر سواری و هندلینگ تو جاده و آسایش سرنشینان و راننده سمند رو ترجیج میدم
پارس اتاقش ضربه و سروصدا زیاد داره برعکس سمند بی صدا و رانندگی تو جادش تو این رنچ قیمت رغیب نداره
البته پارس شتاب و هیجان بیشتر هم داره به نسبت سمند
برمیگرده به سلیقتون سمند از نظر رانندگی درجاده و امنیت و آسایش کابین از پرشیا سرتره
از نظر موتوری هم باهم فرقی نیمکنن
امیدوارم سئوالتو درست متوجه شده باشم و جواب کاملی بهتون داده باشم
موفق باشید
ممنون مهندس
از لحاظ خرج و مصرف شبیه هم هستن دیگه چون موتوراشون یکیه؟ امکانات lx با soren فرق میکنه؟ یا با پارس؟
راستی مصرف بنزین 206 تیپ 2 تو شهر صدی 10 عادیه؟؟؟؟؟چون باک رو تا ته پر کردم امروز موقعی که رفتم پمب بنزین با بدختی (چراغ بنزین روشن شده بود من ندیده بودم ماشین نمیتونست راه بره ریپ میزد از اون فهمیدم و بعدش دیدم بعله بنزین ندارم !!) نگاه کردم 514 کیلو متر راه رفته

جانور

Registered User
لایک‌ها
447
یه سوالی دارم .
زمان حرکت اشتباها به جای دنده 1 با دنده 3 حرکت کنیم اساسا چه مشکلی برای ماشین به وجود می آید ؟
318.gif

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
یه سوالی دارم .
زمان حرکت اشتباها به جای دنده 1 با دنده 3 حرکت کنیم اساسا چه مشکلی برای ماشین به وجود می آید ؟
318.gif

همین مشکل برای ماشین ما پیش اومده چون دندش جا نمیرفت و جای دنده ها عوض شده بود
صفحه کلاچ به گفته تعمیرکار سوخت و مجبور شدیم تعویض کنیم

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
یه سوالی دارم .
318.gif
اساسا خار مادر صفحه کلاچ به آن "مکان معروف" می رود

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
ممنون از جوابت
آخه حداقل ظاهر دزدگیرش چیز کاملی به نظر نمیاد، از فاصله دور هم قابل کنترل نیست (ریموتش صدا نمیده)
درسته ولی مهم نیس. مهن ابنه از این مجبکار و اینا ک الان چینی شدن مطمئن تره. باورت نمیشه دزدگیر مجیکارم خراب شد وقتی میزدی به لاستیک ماشین درارو باز میکرد!!!!

allthebest.ir

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
سلام.بنده یه پراید صبا دارم.خلاصی بین دنده ها بیشتر از حد معموله مشکلش چیه؟
مشکلش پراید بودنشه!! به این چیزا دقت نکنید چون معمولا تو پرایدا زیاده و ۹۹ درصد مشکل ساز نیس و نبوده.

allthebest.ir

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
یه سوالی دارم .
318.gif
اصلا سوال اینجاس که چرا باید با ماشینی ک دنده یکش مشکل داره مسافت طولانی بری ک داغان شود؟ در ضمن دنده دو این وسط نقش چیو داره؟؟؟

allthebest.ir

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
همین مشکل برای ماشین ما پیش اومده چون دندش جا نمیرفت و جای دنده ها عوض شده بود
صفحه کلاچ به گفته تعمیرکار سوخت و مجبور شدیم تعویض کنیم
تایید بعلاوه اینکه به گیربکس فشار زیادی میاد و مرور زمان گیرباکس به مشکل اساسی برمیخوره

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
ممنون مهندس
از لحاظ خرج و مصرف شبیه هم هستن دیگه چون موتوراشون یکیه؟ امکانات lx با soren فرق میکنه؟ یا با پارس؟
راستی مصرف بنزین 206 تیپ 2 تو شهر صدی 10 عادیه؟؟؟؟؟چون باک رو تا ته پر کردم امروز موقعی که رفتم پمب بنزین با بدختی (چراغ بنزین روشن شده بود من ندیده بودم ماشین نمیتونست راه بره ریپ میزد از اون فهمیدم و بعدش دیدم بعله بنزین ندارم !!) نگاه کردم 514 کیلو متر راه رفته
تفاوت سورن رو تو این لینک و توضیحاتشو بخونید
http://www.ikco.com/fa/Product.aspx?ID=153&Section=3&Series=سورن+ELX++++

http://www.ikco.com/fa/Product.aspx?ID=130&Section=3&Series=سمند+LX

http://fa.wikipedia.org/wiki/سمند_سورن

http://danakhabar.com/fa/news/1161709/مقایسه-مدل‌های-مختلف-سمند-سورن-elx-ایمن-ترین-مدل-برند-سمند

http://infiniti.mihanblog.com/extrapage/samand_spren_elx

پرشیا هم اپشن خاصی نداره
http://www.ikco.com/fa/Product.aspx?ID=22&Section=1

در مورد 206 هم مصرف 10 تو مدلای جدید زیاد دیده شده البته بحثش خیلی طولانی و مفصله و به خیلی چیزا وابستست
بنزین سوپر میزنید؟
بهتره در مورد مصرفتون تو انجمن تخصصی خودرو مطرح کنید
http://www.tt.tuningtalk.com/~tuning/forum/index.php
اونجا کامل بحثو پیگیری کنید حتما به نتیجه میرسید

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
اصلا سوال اینجاس که چرا باید با ماشینی ک دنده یکش مشکل داره مسافت طولانی بری ک داغان شود؟ در ضمن دنده دو این وسط نقش چیو داره؟؟؟

allthebest.ir

یکی مثل ماشین ما ال 90 یه قطعه به اسم خار دنده خراب شده بود
جای دنده ها عوض شده بود خیلی وضعیت افتضاح بود
3 بجای 1 میرفت
دنده عقب بجای 4 میرفت...
حتی نمایندگی هم نتونسته بود بفهمه چشه

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
دوستان به راهنماییتون شدیدا نیازمندم
یه L90 مشکی تیپ E2 با 180 هزار تا کارکرد مدل 89 بدون رنگ با یک کوچولو خوردگی هست دست یکی از همکارای پدرم بوده قیمتش هم دوربرای 27 تومان اینا هست (حدودی میگم دقیق قیمت نداریم) شما باشین با این پول مثلا میرین l90 میگیرین یا یه پارس عادی ولی مدل بالا؟؟؟ من هنوز نفهمیدم پارس از چه مدلی ایربگ داره!!؟ پدرم نظرشون یکم منفیه بخاطر رنگش (من خوشم اومده ولی مشکی رنگه خیلی بدیه تجربشو دارم) و مورد دیگه اینکه هزینه های موتوریش ظاهرا از پارس بیشتره.البته الان رو پا هست ماشین بعدشو دیگه خدا داند! خواهشا بگین کدومش با دلیل؟؟؟ برای من نرم بودن مخصوصا و کلاسش مهمه ولی از تیپ ال 90 هم خوشم اومده.پارس نرم تره تو دست اندازا اینا کلا یا ال 90؟؟ کدوم رانندگیش لذت بخش تره!!؟ :دی اخه پشت پارس نشستم نمیدونم!!
ممنون

Last edited:

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
دوستان به راهنماییتون شدیدا نیازمندم
یه L90 مشکی تیپ E2 با 180 هزار تا کارکرد مدل 89 بدون رنگ با یک کوچولو خوردگی هست دست یکی از همکارای پدرم بوده قیمتش هم دوربرای 27 تومان اینا هست (حدودی میگم دقیق قیمت نداریم) شما باشین با این پول مثلا میرین l90 میگیرین یا یه پارس عادی ولی مدل بالا؟؟؟ من هنوز نفهمیدم پارس از چه مدلی ایربگ داره!!؟ پدرم نظرشون یکم منفیه بخاطر رنگش (من خوشم اومده ولی مشکی رنگه خیلی بدیه تجربشو دارم) و مورد دیگه اینکه هزینه های موتوریش ظاهرا از پارس بیشتره.البته الان رو پا هست ماشین بعدشو دیگه خدا داند! خواهشا بگین کدومش با دلیل؟؟؟ برای من نرم بودن مخصوصا و کلاسش مهمه ولی از تیپ ال 90 هم خوشم اومده.پارس نرم تره تو دست اندازا اینا کلا یا ال 90؟؟ کدوم رانندگیش لذت بخش تره!!؟ :دی اخه پشت پارس نشستم نمیدونم!!
ممنون
سلام
دوست عزیز این l90 که فرمودین کارکردش به نسبت مدل خیلی بالاست ( البته l90 تا 300 اگه درست استفاده بشه به گفته کمپانی هیچ خرجی نداره )
منتها کارکردش به نظر من خیلی بالاست قیدشو بزنید
در مورد انتخاب پارس مدل بالا هم راستش من توصیه نمیکنم در کل ، پرشیا از نظر فنی ( موتوری و استهلاک و خرج ، تکنولوژی موتوری قدیمی و تاریخ گذشته و...) هیچ توجیحی در برابر l90 نداره مگه اینکه دلباخته قیافه پرشیا باشید ولی منطق و فنی چیزه دیگه ای میگه ( البته فقط تو 1 نکته پرشیا امتیاز داره به نصبت l90 ، اونن لذت رانندگی و هندلینگ بهتره به نسبت l90 )
در کل بنظر من با پول شما بهترین گزینه l90 هست از همه لحاظ کیفیت کارایی کم استهلاکی و کم خرجی کم مصرفی و بی دردسری و کیفیت بالا مونتاژ به نسبت خودروهای داخلی
شما با پولتون میتونید L90 مدل 86 تا 88 بدون رنگ با کارکرد کم راحت بخرید البته از مصرف کننده ، باید وقت بزارید 1 تمیز و سالمشو از مصرف بخرید
دوست من 1 l90 سفید مدل 88 با 30 تا کارکرد بدون رنگ و تمیز در حد رو همین حدود 27 تو هفته ای پیش خرید
- هزینه l90 بله l90 لوازمش گرونتره ولی همشون چند برابر کیفیت پژو هستش و خیلی نادر پیش میاد l90 بخرج بیوفته مگه اینکه طرف منفجرش کرده باشه
از نظر نرمی هم l90 نرمتره و راحتره
در مورد مدل air bag پارس هم من دقیق نمیدونم از چه سالی air bag گذاشتن تحقیق میکنم به نتیجه رسیدم خدمتون میگم
موفق باشید

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
سلام
دوست عزیز این l90 که فرمودین کارکردش به نسبت مدل خیلی بالاست ( البته l90 تا 300 اگه درست استفاده بشه به گفته کمپانی هیچ خرجی نداره )
منتها کارکردش به نظر من خیلی بالاست قیدشو بزنید
در مورد انتخاب پارس مدل بالا هم راستش من توصیه نمیکنم در کل ، پرشیا از نظر فنی ( موتوری و استهلاک و خرج ، تکنولوژی موتوری قدیمی و تاریخ گذشته و...) هیچ توجیحی در برابر l90 نداره مگه اینکه دلباخته قیافه پرشیا باشید ولی منطق و فنی چیزه دیگه ای میگه ( البته فقط تو 1 نکته پرشیا امتیاز داره به نصبت l90 ، اونن لذت رانندگی و هندلینگ بهتره به نسبت l90 )
در کل بنظر من با پول شما بهترین گزینه l90 هست از همه لحاظ کیفیت کارایی کم استهلاکی و کم خرجی کم مصرفی و بی دردسری و کیفیت بالا مونتاژ به نسبت خودروهای داخلی
شما با پولتون میتونید L90 مدل 86 تا 88 بدون رنگ با کارکرد کم راحت بخرید البته از مصرف کننده ، باید وقت بزارید 1 تمیز و سالمشو از مصرف بخرید
دوست من 1 l90 سفید مدل 88 با 30 تا کارکرد بدون رنگ و تمیز در حد رو همین حدود 27 تو هفته ای پیش خرید
- هزینه l90 بله l90 لوازمش گرونتره ولی همشون چند برابر کیفیت پژو هستش و خیلی نادر پیش میاد l90 بخرج بیوفته مگه اینکه طرف منفجرش کرده باشه
از نظر نرمی هم l90 نرمتره و راحتره
در مورد مدل air bag پارس هم من دقیق نمیدونم از چه سالی air bag گذاشتن تحقیق میکنم به نتیجه رسیدم خدمتون میگم
موفق باشید
خوب به خاطر کارکردش قیمتش پایینتر میفته (بعلاوه یه مقدار زیر قیمت میگیریم چون آشناس) ولی رو پا هم هست یعنی بهش طرف رسیده.ولی عجیبه مدل 88 و 30 تا کارکرد!!:eek::eek::eek::eek: دلیل کارکردش هم واضحه تو جاده زیاد رفتن

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
خوب به خاطر کارکردش قیمتش پایینتر میفته (بعلاوه یه مقدار زیر قیمت میگیریم چون آشناس) ولی رو پا هم هست یعنی بهش طرف رسیده.ولی عجیبه مدل 88 و 30 تا کارکرد!!:eek::eek::eek::eek: دلیل کارکردش هم واضحه تو جاده زیاد رفتن
اتفاقا به خاطر کاکرد بالاش دارید گرونتر میخرید
بله دوست من 88 رو با 30 تا کارکرد خرید ، خودش صافکار نقاشه و مکانیکن داداشاش ،ماشین جمع میکنن در حد نوربرگ ;)
شما با همین پول میتونید ماشین کم کارکرد و تمیز و در حد بخرید از مصرف کننده خونگیه
اینی که شما میفرمائید چون کارکردش بالاست سواریشو رو داده و دیگه به شما شروع خرج و مشکلاتش هستش
طرف سواریشو گرفته میخاد بفروشه حتی اگه ماشین روپا باشه
1 تجربه ، شما ماشینو مصرف کنی (دلال که نیستی ) 1-2 تومن ماشین رو گرونتر بخری ولی ماشین تمیز و کم کارکرد ارزششو داره به اینکه هرروز دنبال قطعه و سروکله و زدن با تعمیرکار و.... باشی
عرف کارکرد ماشین سالی 15 هزارتاست به نسبت مدلش خیلی دوئیده حتی تو جاده

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
اتفاقا به خاطر کاکرد بالاش دارید گرونتر میخرید
بله دوست من 88 رو با 30 تا کارکرد خرید ، خودش صافکار نقاشه و مکانیکن داداشاش ،ماشین جمع میکنن در حد نوربرگ ;)
شما با همین پول میتونید ماشین کم کارکرد و تمیز و در حد بخرید از مصرف کننده خونگیه
اینی که شما میفرمائید چون کارکردش بالاست سواریشو رو داده و دیگه به شما شروع خرج و مشکلاتش هستش
طرف سواریشو گرفته میخاد بفروشه حتی اگه ماشین روپا باشه
1 تجربه ، شما ماشینو مصرف کنی (دلال که نیستی ) 1-2 تومن ماشین رو گرونتر بخری ولی ماشین تمیز و کم کارکرد ارزششو داره به اینکه هرروز دنبال قطعه و سروکله و زدن با تعمیرکار و.... باشی
عرف کارکرد ماشین سالی 15 هزارتاست به نسبت مدلش خیلی دوئیده حتی تو جاده
عرف کارکرد تو روستا ۱۵تاس! تو تهران با وسعت زیاد شهر ۴۰هزارتاس!

allthebest.ir

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
بله موافقم من خودم شنیدم 30 تا.

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY
آخه با ۱۵هزارتا ی سفر کوچیک بری برای اینکه به میانگین ۱۵تا برسی باید ۱۰ روز ماشینو بخوابونی! ی کرج بری سوک سوک کنی برگردی باید دو روز ماشینو سوار نشی ک سالی ۱۵تا بیشتر کار نکنه. در ضمن ما ماشبنو میخریم استفاده کنیم، استفاده صحیح کنی و کلی رعایت هم بکنی، تو چهار سال از ۸۹ تا الان صد و هشتاد ماشبن کار میکنه! برچسب شیشه هایی ک مصرف ماشبن رو تهیه میکنن ببینید (برچسب انرژی رو شیشه) میانگین مسافت طی شده یکسال خودرو رو ۲۸ هزارتا میگه!

allthebest.ir

بالا