برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

peyman_sh

Registered User
لایک‌ها
206
تعجیل رو همون موقعی که دفترچه رو پست می کنیم می زنیم یا اینکه برگه اعزام اومد ؟
مرسی

Sent from my iPhone using Tapatalk
چیزی به عنوان تعجیل نداریم شما فقط تاریخ پیشنهادی اعزام رو دقیقا همون روزی که پست میکنی بزن سیستم خودش نزدیک ترین ماه رو انتخاب میکنه فقط زودتر پست کن

DivxCntr

Registered User
لایک‌ها
164
ارتش شده چندتا دیگه ؟؟؟
نبــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــود !!!

triple m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام خدمت اساتید محترم من میخوام طی همین روزا مدارکمو ببرم پلیس +10.با توجه به اینکه مدرکم دیپلمه و غیبت هم دارم کی اعزام میشم؟ با تشکر

esemech

Registered User
لایک‌ها
25
آقا کسی در مورد دوره کد مخابرات پادگان 401 لویزان چیزی ميدونه بگه؟
من خونمون تهرانه روز برگ میشم؟ یا نگه میدارن؟ چه جوريه کلا؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
سلام خدمت اساتید محترم من میخوام طی همین روزا مدارکمو ببرم پلیس +10.با توجه به اینکه مدرکم دیپلمه و غیبت هم دارم کی اعزام میشم؟ با تشکر
برج 7 یا 8
هر ماه اعزام داره مدرک شما

آقا کسی در مورد دوره کد مخابرات پادگان 401 لویزان چیزی ميدونه بگه؟
من خونمون تهرانه روز برگ میشم؟ یا نگه میدارن؟ چه جوريه کلا؟

گروه 401 مخ یعنی از بزرگترین هتل های کشور
روز برگ میشید.

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
دوستان یه سوال
اونایی که فراری محسوب میشن، یعنی بیشتر از 1 سال غیبت دارن(دفترچه رو ارسال نکردنا فقط هیچ اقدامی نکردن ...)
اینا مجازاتشون اینه که فقط حقوق سالیانه یک یا سه سرباز رو بدن؟ یعنی زندان و اینا نداره دیگه؟
بعد این طرحی که برای عفو اضافه خدمت و اینا امسال ارائه شد و خیلی هم استقبال شد ظاهرا، اینا کلا چند ماه اضافه خدمت رو میبخشه؟ یعنی مثلا 6 ماه اضافه خدمت یه فراری رو میبخشه؟!

behzad_DjMj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
دوستان امروز رفتم دفترچه رو بردم پلیس +۱۰ ، ثبت کردن و درجا برگه سبز رو بهم دادن !
تاریخ رو هم یکم ابان زدن
یادمه گفته بودن یه ماهی میکشه تا برگه سبز بیاد ، اونجا پرسیدم گفتن سرباز کمبوده واسه همین سریع میدن !!

Sent from my iPhone using Tapatalk

alireza2010

Registered User
لایک‌ها
130
دوستان یه سوال
اونایی که فراری محسوب میشن، یعنی بیشتر از 1 سال غیبت دارن(دفترچه رو ارسال نکردنا فقط هیچ اقدامی نکردن ...)
اینا مجازاتشون اینه که فقط حقوق سالیانه یک یا سه سرباز رو بدن؟ یعنی زندان و اینا نداره دیگه؟
بعد این طرحی که برای عفو اضافه خدمت و اینا امسال ارائه شد و خیلی هم استقبال شد ظاهرا، اینا کلا چند ماه اضافه خدمت رو میبخشه؟ یعنی مثلا 6 ماه اضافه خدمت یه فراری رو میبخشه؟!

سلام
والا تااونجایی که بنده اطلاع دارم هیچ وقت از سرباز فراری پول نمیگرفتن مگه اینکه زندانی بشه اونم ازنظر کیفری یعنی در حین خدمت بیفته زندان تحت شرایطی زندانشو میخره!
شما فقط اضافه خدمت میخوری.قوانین جدید هم طوری هست که هرچی دیرتر بری بشتر اضافه خدمت میخوری
اگه عفو و طرح بخشش اضافه خدمت بخوره اصولا شرایط و نحوه بخشش هم ذکر میشه...
که مثلا کسایی که زیر 3 ماه اضافه دارن و نمیدونم سربازای گلی بودن و فرمانده از دستشون راضی بوده و ... عفو میخورن...

lonam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام....دوستان 19 شهریور یعنی دقیق چهارشنبه بعدی میرم اموزشی محمدرسول الله بیرجند افتادم

کسایی که اونجا خدمت کردن یه مختصر توضیح میدن چندتا سوال داشتم :

1--من زیر دیپلمم ازمشهد (ولی آدمم) میخواستم بدونم بعد اموزشی ممکن بیوفتم0مرزی یا شانسیه؟؟

هرجا خوندم یکی میگه نه بابا شانسیه به دیپلم زیردیپلم نیس آخرش نفهمیدیم که چطوریاست؟؟

2--من پدرم فوت شده 3تابرادرمتاهل و 2خواهر متاهل که همشون زندگی جدا ازمنو مادرم دارن

الان فقط منو مادرم باهم زندگی می کنیم مادرمم پیرو اوضاع سلامتیش بسیار وخیمه راه نمیتونه بره و سایرموارد پیری

من موندم من برم سربازی مادرم چی میشه!! تکو تنها خواهروبرادرهام هفته ی بارهم نمی تونن بهش سربزنن

چون مشغله زندگی خودشون دارن باتوجه به این شرایط ممکن با فرمانده ها صحبت کنم منو موقع تقسیم

بندازن شهرخودم ؟؟ خواهش التماس کنم فایده داره؟؟؟

3--توپادگان تلفن کارتی داره ؟؟هر روز میتونم زنگ بزنم؟؟؟کارت از شهرخودم بخرم یا بوفه اونجا داره کارت تلفن؟؟؟

چه ساعتایی میتونم زنگ بزنم (زنگ زدن خیلی واسم مهمه میخوام بشه هر روز بزنگم)

4--مارفتیم پادگان باز روز اول مارو برمیگردونن خونه میگن یه هفته بعدبیاین واس لباسا و این جورا کارا یانه؟؟؟؟

5--وقتی رفتیم بعدچندروز مرخصی میدن؟؟؟؟؟مرخصی توشهری چی میدن؟؟؟؟

6--داروهم میشه برد تو پادگان (مثلن دارو ماینوکسیدیل که برای تقویت رشت مو هست) میتونم

ببرم ؟؟میزارن حتمی ببرم یانه؟؟؟ اگه نمیزارن الکی نخرم ببرم؟؟؟ (ماینوکسیدیل یه مایع بیرنگ شبیه آب هست)

7--من قبل رفتن موهامو با شماره 4 میزنم توبرگه هم نوشته . ولی خب بعد دوهفته موهام دوباره بلندمیشه توپادگان

میخواستم بدونم اونجا هم موهامونو میزنن یا میزارن بیای مرخصی ودوباره خودت موهاتو بزنی؟؟؟

پیشاپیش مرسی کسایی که راهنمایی می کنن

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
سلام....دوستان 19 شهریور یعنی دقیق چهارشنبه بعدی میرم اموزشی محمدرسول الله بیرجند افتادم

1--من زیر دیپلمم ازمشهد (ولی آدمم) میخواستم بدونم بعد اموزشی ممکن بیوفتم0مرزی یا شانسیه؟؟

هرجا خوندم یکی میگه نه بابا شانسیه به دیپلم زیردیپلم نیس آخرش نفهمیدیم که چطوریاست؟؟

2--من پدرم فوت شده 3تابرادرمتاهل و 2خواهر متاهل که همشون زندگی جدا ازمنو مادرم دارن

الان فقط منو مادرم باهم زندگی می کنیم مادرمم پیرو اوضاع سلامتیش بسیار وخیمه راه نمیتونه بره و سایرموارد پیری

من موندم من برم سربازی مادرم چی میشه!! تکو تنها خواهروبرادرهام هفته ی بارهم نمی تونن بهش سربزنن

چون مشغله زندگی خودشون دارن باتوجه به این شرایط ممکن با فرمانده ها صحبت کنم منو موقع تقسیم

3--توپادگان تلفن کارتی داره ؟؟هر روز میتونم زنگ بزنم؟؟؟کارت از شهرخودم بخرم یا بوفه اونجا داره کارت تلفن؟؟؟

4--مارفتیم پادگان باز روز اول مارو برمیگردونن خونه میگن یه هفته بعدبیاین واس لباسا و این جورا کارا یانه؟؟؟؟

6--داروهم میشه برد تو پادگان (مثلن دارو ماینوکسیدیل که برای تقویت رشت مو هست) میتونم

ببرم ؟؟میزارن حتمی ببرم یانه؟؟؟ اگه نمیزارن الکی نخرم ببرم؟؟؟ (ماینوکسیدیل یه مایع بیرنگ شبیه آب هست)

7--من قبل رفتن موهامو با شماره 4 میزنم توبرگه هم نوشته . ولی خب بعد دوهفته موهام دوباره بلندمیشه توپادگان

میخواستم بدونم اونجا هم موهامونو میزنن یا میزارن بیای مرخصی ودوباره خودت موهاتو بزنی؟؟؟

پرسنل دوره آموزشی نقشی در تقسیم ندارند، به جز برای نیروهای جزئی که برای خدمت در همون مرکز آموزشی می‌گیرند. اگر بخواهید بیرجند بمانید -که خیلی هم بد نیست، برادر من ۱۰ سال همینجا خدمت کرد- می‌توانید شرایطتان را با عقیدتی سیاسی یا فرمانده مطرح کنید، ممکنه کمک کنند.

من اینجا خدمت نکردم ولی بیشتر پادگان‌ها تلفن کارتی دارند، هر وقت با شما کاری نداشتند، کلاس نداشتید، مراسم نبودید می‌توانید استفاده کنید، خیاط برای دوخت لباس می‌آورند و مرخصی برای اینکار نمی‌دهند، و موهای سربازها هم اکثرا بلند می‌شود؛ هم داخل پادگان آرایشگاه هست هم مرخصی شهری می‌توانید بگیرید.

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
سلام
والا تااونجایی که بنده اطلاع دارم هیچ وقت از سرباز فراری پول نمیگرفتن مگه اینکه زندانی بشه اونم ازنظر کیفری یعنی در حین خدمت بیفته زندان تحت شرایطی زندانشو میخره!
شما فقط اضافه خدمت میخوری.قوانین جدید هم طوری هست که هرچی دیرتر بری بشتر اضافه خدمت میخوری
اگه عفو و طرح بخشش اضافه خدمت بخوره اصولا شرایط و نحوه بخشش هم ذکر میشه...
که مثلا کسایی که زیر 3 ماه اضافه دارن و نمیدونم سربازای گلی بودن و فرمانده از دستشون راضی بوده و ... عفو میخورن...
سلام
ممنونم بابت پاسختون
خب یعنی من اصلا سرباز فراری حساب نمیشم؟
و اگه مثلا 10 سال هم خدمت نرم دیگه خونه پرش همون 6 ماه اضافه خدمت هست دیگه؟

enter360

Registered User
لایک‌ها
22

خو برو معافیت بگیر چرا نرفتی برای معافیت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alireza.civil

Registered User
لایک‌ها
107
آقا من خدا روشکر ارشد رو قبول شدم وفعلا تا دو سال راحت هستم .
حالا سوالی که دارم **** فوق لیسانس بر میداره برم بیفتم دنبال بسیج و...... ؟
بعد از چند مدت فعالی میدن ؟ چقدر کسری میدن ؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
دوستان یه سوال

نه اقا شما که دفترچه پست نکردی سرباز فراری نیستی
برو پست کن فقط 6 ماه سنوات میخوری
این سنوات هم دو سومش و فرمانده میتونه ببخشه
طرح عفو هم یدونه سال 91 اومده بود که هرکی فرار در حین خدمت یا اصلاً پست نکرده میومد خدمت اضافه خدمت نمیخورد و عادی خدمت میکرد امسال هم اون شرایط و ***** اعلام نکرده

دیپلم زیر دیپلم ربطی به تقسیم نداره هر جا سرباز و درجه دار و افسر نیاز داره ناراحت نباشید.
حساراتاً شما شرایط پدر فوتی و رو دارایید پس میوفتید شهر خودتون
گواهی فوت + کپی شناسنامه متوفی برابر اصل + کپی شناسنامه خودتون برابر اصل همراه داشته باشید تو اموزشی تحویل بدین میوفتید شهر خودتون
تلفن کارتی هم همه پادکان ها دارن،بوفه داره اما گرون تر میفروشن ، هر روز بعد از اموزش ساعت 4 میتونید تا خاموشی 9 از تلفن استفاده کنید.
بله معمولاً یه هفته میفرستن تا ارم و علائم لباس هاتون کامل کنید.
تا میان دوره توی اموزشی مرخصی نمیدن مگر اینکه تهران باشید.
ماینوکسیدل هم مشکل نداره ببرید.

ایشون نمیتونن معاف بشن
توی قانون ذکر شده یگانه فرزند ذکور میتونه معاف بشه اونهاییم که توی **** وظیفه نشستن کار ندارن ایشون 3 تا برادر ازدواج کرده داره
فقط اون شناسنامه رو نگاه میکنن میگن 3 تا برادر بالای 18 سال داره و معاف نمیشه

مبارک باشه
بله میگره **** اما شما با ارشد در حق خودتون خیانت میکنید برید ****
توی ارتش واقعا به ستواندو ها اخترام میذارن اما توی **** اصلاً اینجوری نیست زیاد فرقی بین درجه هها نمیذارن
کسری بسیج هم توی تمام ارگان های خدمتی قابل استفاده است،نگران نباشید.
به میزان هر سال فعالی 45 روزه سقف 6 ماه
هر حوزه هم متفاوت برای اون میزان روزها

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
نه اقا شما که دفترچه پست نکردی سرباز فراری نیستی
برو پست کن فقط 6 ماه سنوات میخوری
این سنوات هم دو سومش و فرمانده میتونه ببخشه
طرح عفو هم یدونه سال 91 اومده بود که هرکی فرار در حین خدمت یا اصلاً پست نکرده میومد خدمت اضافه خدمت نمیخورد و عادی خدمت میکرد امسال هم اون شرایط و ***** اعلام نکرده
ممنون
خب آخه من خوندم در قانون جدید اونایی که غیبتشون از یکسال بگذره میشن سرباز فراری و حتی حبس و اینا هم دارن!
البته منظورشون کسایی که وسط خدمت ول می کنن در میرن نبود، کسایی که اصلا هیچ اقدامی برای خدمت نکردن رو میگفت
البته این خبر رو توی یه سایت خوندم که تاریخ پستش سپتامبر 2013 بود...

یه سوال دیگه، برای اینکه دقیقا اون مرکز سپاهی که توی شهرم هست بیفتم(مثلا مرکز میدون امام) راهی وجود داره که تضمینی باشه و خیالم راحت باشه؟
ربطی به لیسانس و ارشد داره اصلا؟ فرض کنیم بسیج فعال باشم، دوره تکمیلی هم رفته باشم، یه کوچولو پارتی هم داشته باشم(فقط یه کوچولو نه کله گنده!)

lonam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

مگه میدن معافیت؟؟؟ نمیدن فک کنم قبلنا اینطور بود قانونش میدادن ولی الان اگه اشتباه نکنم باید تک فرزندهم باشی تابدن

چون من واس معافیت پزشکی هم اقدام کردم اما نشدم...مدارکمو ارسال شده بود دیگه اما چیزی نگفتن به من

مطمئنید میدن؟؟؟

nima-h8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دوستان استان های نزدیک گیلان که نیروی زمینی دارن و پادگانشون خوبه کجان؟
شرایط دارم و بهمون برگه دادن...ممنون میشم تا امشب جواب بدین

kapitan101

Registered User
لایک‌ها
34
سلام
شما به جا بسیج برو یه پروژه بردار رو اون کار کنن بیشتر کسری میدن . یکی از دوستام 9 ماه گرفته یکی دیگه 14 ماه بستگی به پروژه داره . ( ارتش )

بالا