برگزیده های پرشین تولز

یعنی کسی نیست ج مارو بده...واجبه

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
سلام
دوستان من یه سایت تفرحی میخام که موندم از اسکریپ اختصاصی برام بنوبیسن یا رو وردبرس کد نویسی بشه یعنی سایت رو وردبرس بالا بیاد این امکاناتی که من مییخام تو اسکریپ راحتره اجرا میشه
ولی انگار میگن که وردبرس زود تر بالا میاد و اسکریپ اختصاصی ورودی گوگل نخاهد داشت من با اسکریپ راحترم ولی میترسم بعد این همه خرج سایتم ورودی گوگل نداشته باشه خدایش درست حسابی راهنمایی کنید که کدوم بهتره ومورد تایید هست من میخام ورودی هام بیشترشون از گوگل باشه ومطلب زود ایندکس بشه وسایت بالابیاد حالا کدومش بهتر است؟؟
ایا برای باز دید گرفتن و ورودی گوگل و ایندکس شدن زود مطلب به محتوای سایت ربط داره ...یعنی اسکریپ باشه یا وردبرس

shareads

Registered User
لایک‌ها
494
آقا چندجا تاپیک زدی. چه خبره!؟ مگه میخوای سایتی مثل "سیمرغ" ایجاد کنی که همه جا تاپیک زدی.

یه وردپرس نصب کن و کار رو تموم کن دیگه! ولی اگه تعداد پست هات به حدود 2000 و تعداد بازدیدکننده با IP ثابتت به 5000 برسه، به شدت منابع سرور رو مصرف می کنه و باید سرور جداگانه براش بگیری.

اگه هم پول زیادی داری بده برات اسکریپت اختصاصی (با مصرف بهینه منابع سرور) با قالب ریسپانسیو . html5 / دارای سایت مپ جداگانه برای نوشته و ویدیو / متاتگ های ضروری / قابلیت نوفالو دادن گزینشی به لینک و... برات بنویسن و خودت رو راحت کن.

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
دوست عزیز اولا واسه همین چند جا تایپیک زده شده تا ج درست حسابی گیرمون بیاد
دوما شما مطلب بالا خوندین موضوع ایندکس شدن سریع مطلب و ورودی گوگل هست مشکل بودجه نیست منظور اینه بیام اسکریپ اختصاصی بگم بسازن بعد هی تلاش کنم ولی سایت بازذ=دید خوب نگیره چون میگن اسکریپ گوگل مطلبشو سریع ایندکس نمیکنه وزحمت بنده بی فایده میشه ...یعنی اینطور میشه منی که باید چند سال رو سایت کار کنم تا به جایی برسه طرف چند ماهه با وردبرس سایتو بالا میشکه ..
حالا موضوع اینه که ایا این حرف صحت داره یانه
درضما شاید این سایت تو اینده از سیمرغ هم بالاتر شد!!!:general105::general105:

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
شما بهتره اول از همه برید دلیل اینکه سایتتون تو گوگل دیر ایندکس میشد رو پیدا کنید ، (بهتره از یک نفر که اینکاره هست مشاوره بگیرید) به برنامه نویستون بگید مشکل سایتتون رو فع کنه .

طوری که شما الان تاپیک میزنید ، خودتون هم نمدونید چی میخواهید ، گوگل براش فرقی نمیکنه شما از ورپرس یا هر چیز دیگه ای استفاده میکنید ، سایتتون کافیه یکسری استانداردها رو رعایت کنه و سرعت لود اش خوب باشه.

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
ببیند سئو کاران میگن که اسکریپ مطلبش دیرتر ایندکس میشه و من مشکلم اینه میترسم بدم اختصاصی اسکریپ برانم بسارن وبعد این همه خرج و تبلیغ سایتم ورودی گوگل نگیه وزحمتم بی فایده باشه تنها مشکل من اینه ایا این شحت داره که وردبرس زودتر بالا میاد وبازدید میگره تا اسکیریپ اختصاصی

bestirani2

Registered User
لایک‌ها
82
ایندکس شدن توی گوگل به خیلی چیزها ربط داره ولی در وردپرس هم وابسته به قالب اتونه. اگه توی قالبتون تگ های مربوطه رو رعایت کنید نتیجه هر دو حالت یکسان هست ولی برای وردپرس یک سری پلاگین بهینه سازی موتور های جستجو گر هم هست که مثلا گوگل مپ رو براتون میسازه که اگه بخواید اختصاصی بزنید باید هزینه کنید تا این قسمتها هم براتون نوشته بشه. در کل اختصاصی هزینش بالاست. اگه کسی با هزینه پایین میخواد براتون انجام بده بدونید کپی کاری هست نه اختصاصی. میتونید بودجتون رو برام پ.خ کنید تا به عنوان یک برنامه نویس بگم میتونید اختصاصی بگیرید یا نه

shareads

Registered User
لایک‌ها
494
به صورت کلی برای گوگل، وردپرس و اسکریپت فرقی نمی کنه. ولی ببینم اسکریپت شما می تونه تمامی موارد سئوی قوی وردپرس رو در خودش داشته باشه؟ سایت مپ / html5 / قالب استاندارد / استفاده از schemaها / پینگ اتوماتیک به موتورهای جستجو / RSS و...

در کل باید مشخص بشه شما چه انتظاری از سایتتون دارید؟ آیا ویژگی خاصی لازم دارید که وردپرس نمیتونه برآورده کنه؟
اگر ویژگی خاصی لازم ندارید، بهترین گزینه همون وردپرسه ولی باید فکری به حال استفاده زیاد از منابع سرور کنید.

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
ممنون بابت راهنمایی
راستش دوست عزیز ایده من رو اسکریپ بهتر اجرا میشه چون یه حال فروم داره کاربر عضو میشه ومطلب میذاره دمبال کردن ولایک و پرفایل اینا...
حالا اگه موارد بالا رو که میگین رعایت بشه پس اسکریپ هم میتونه وردی گوگل داشتنه باشه وتو گوگل بالا بیاد
منظورتون از استفاده زیاد منابع چیه
یعنی بازدید بالا شد باید برشگردونم به سیستم اختصاصی

shareads

Registered User
لایک‌ها
494
خوب اگه امکانات اختصاصی میخواید، اسکریپت اختصاصی بهتره.

بله اگه تمام موارد رعایت بشه، اسکریپت اختصاصی و وردپرس برای گوگل فرقی نمی کنه. (همین سیمرغ هم اختصاصی است)

وردپرس کلا از منابع سرور استفاده زیادی می کنه. چون اولا هسته قوی داره و میخواد به همه نوع سایت سرویس بده. (فروشگاه، تفریحی، خبری و...) و ثانیا خیلی از پلاگین های وردپرس بهینه نیستند. و اگه میزان منابع مصرفی بالا بره دو گزینه دارید:
- یا باید سرور جداگانه بخرید.
- و یا باید اسکریپت اختصاصی از اول طراحی بشه و مطالب به اسکریپت جدید منتقل بشه.

اگه میدید براتون اختصاصی بنویسن، حتما باید علاوه بر رعایت سئو، موارد امنیتی اسکریپت و همچنین استفاده بهینه از منابع سرور، در برنامه نویسی رعایت شده باشه.

oiu

Registered User
لایک‌ها
170
شما داری وردپرس را که توسط هزاران برنامه نویس توسعه داده میشه را با اسکریپتی که چند نفر میخوان با 500 هزار تومان برای شما بنویسن یکی میکنید ؟

خوب اگه امکانات اختصاصی میخواید، اسکریپت اختصاصی بهتره.

بله اگه تمام موارد رعایت بشه، اسکریپت اختصاصی و وردپرس برای گوگل فرقی نمی کنه. (همین سیمرغ هم اختصاصی است)

وردپرس کلا از منابع سرور استفاده زیادی می کنه. چون اولا هسته قوی داره و میخواد به همه نوع سایت سرویس بده. (فروشگاه، تفریحی، خبری و...) و ثانیا خیلی از پلاگین های وردپرس بهینه نیستند. و اگه میزان منابع مصرفی بالا بره دو گزینه دارید:
- یا باید سرور جداگانه بخرید.
- و یا باید اسکریپت اختصاصی از اول طراحی بشه و مطالب به اسکریپت جدید منتقل بشه.

اگه میدید براتون اختصاصی بنویسن، حتما باید علاوه بر رعایت سئو، موارد امنیتی اسکریپت و همچنین استفاده بهینه از منابع سرور، در برنامه نویسی رعایت شده باشه.

وردپرس کی گفته از منابع زیاد مصرف میکنه ؟

اگر به درستی قالبش طراحی بشه و تعداد درخواست های کوئری کم باشه به بهترین شکل اجرا میشه

این همه سایت با این همه بازدید اکثرشون روی هاست اشتراکی هستند

s_x

Registered User
لایک‌ها
116
شما داری وردپرس را که توسط هزاران برنامه نویس توسعه داده میشه را با اسکریپتی که چند نفر میخوان با 500 هزار تومان برای شما بنویسن یکی میکنید ؟
توسعه ربطی به هسته نداره . وردپرس یه مدیریت محتوای رایگان متن باز و ماژولاره و قابل تبدیل به هر کاری که وب مستر میخواد میشه . توسعه بیشتر در بخش ماژولها و قالبها صورت میگیره .
استفاده از اسکریپت های اختصاصی صد در صد بهتره به شرطی که اصول کد نویسی و سئو رعایت شده باشه و پشتیبانی بشه .

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
اوکی انگار بیشتر دوستان این ایده من رو رو اسکریپ صلاح میدونن ..وخودم هم اینو بهتر میدونم گفتم تنها مشکل بنده دل سردی از طرف سئو کاران بود که میگفتن اسکریپ دیر بالا میاد و ایندکس نمیشه مطلبش و ورودی گوگل خیلی سخت میگره حالا میخام رو اسکریپ راه اندازی کنم
دیگه نمیدونم کارم درسته یانه

oiu

Registered User
لایک‌ها
170
توسعه ربطی به هسته نداره . وردپرس یه مدیریت محتوای رایگان متن باز و ماژولاره و قابل تبدیل به هر کاری که وب مستر میخواد میشه . توسعه بیشتر در بخش ماژولها و قالبها صورت میگیره .
استفاده از اسکریپت های اختصاصی صد در صد بهتره به شرطی که اصول کد نویسی و سئو رعایت شده باشه و پشتیبانی بشه .
دقیقا چون وردپرستبدیل به همه چی میشه امکان ساخت هر چیزی هست

و به دلیل اینکه هسته قدرتمندی داره توسعه بهتری هم داره و همونطور که میبینید تبدیل به بهترین سیستم مدیریت شده
در بحث اسکریپت فقط این مواردی که گفتید نیست خیلی چیزهای دیگه مثل بحث نوع کد نویسی ماژولار بودن برنامه نویسی شی گرا یا همون OOP و امنیت و سئو و ... که اگر بخواید همین امکاناتی که وردپرس داره را روی سیستم اختصاصی پیاده کنید اولا چندین نفر باید بهترین برنامه نویسان باشن و دوما باید چندین میلیون خرج کرد در صورتی که وردپرس چندین ساله ثابت شده و همیشه به روزمیشه

اسکریپت تا بیاد برسه به وردپرس راه خیلی درازی داره

این استارتر بنده خدا هم چون ساده هستش معلوم نیست چرا نمیخواد قبول کنه وردپرس بهتر از یک اسکریپت 1 میلیون تومانی هست آخه اسکریپتی که با این قیمت نوشته بشه بهچیش میشه امیدوار بود ؟ به سئوش ؟ به بهینه بودنش ؟ به قدرتش ؟ به هستش ؟ به ماژولار بودنش ؟ به انعطاف پذیر بودنش ؟ به امنیتش ؟ به ... !!!!!

s_x

Registered User
لایک‌ها
116
نميشه گفت وردپرس بهترينه ، ممكنه محبوب ترين باشه اما بهترين نه
در ضمن من جايي تو پست استارتر نديدم كه به قيمت اسكريپت اشاره اي كرده باشه
بله اگه بخواد اسكريپت اختصاصي رو بدون رعايت اصول ذكر شده و بدون پشتيباني بنويسه پس حق با شما هستش

Sent from my iPhone using Tapatalk

oiu

Registered User
لایک‌ها
170
نميشه گفت وردپرس بهترينه ، ممكنه محبوب ترين باشه اما بهترين نه
در ضمن من جايي تو پست استارتر نديدم كه به قيمت اسكريپت اشاره اي كرده باشه
بله اگه بخواد اسكريپت اختصاصي رو بدون رعايت اصول ذكر شده و بدون پشتيباني بنويسه پس حق با شما هستش

Sent from my iPhone using Tapatalk

اگر جستجو کنید و تحقیق کنید چندین بار مقایسه انجام شده و وردپرس بهترین بوده البته سیستم دروپال هسته قدرتمندتری داره اما انعطاف پذیر نیست
در مورد قیمت هم خوب بله دیگه رعایت مواردی که گفتم کم کمش بالای 10 میلیون تومان و بهترین برنامه نویس هارو لازم داره

بنده قصدم فقط کمک به ایشون بود که نره پولشو دور بریزه و پشیمون بشه ولی مثل اینکه ایشون تو دنیای دیگه ای سیر میکنن

• Like
Reactions: s_x

shareads

Registered User
لایک‌ها
494

وردپرس کی گفته از منابع زیاد مصرف میکنه ؟

اگر به درستی قالبش طراحی بشه و تعداد درخواست های کوئری کم باشه به بهترین شکل اجرا میشه

این همه سایت با این همه بازدید اکثرشون روی هاست اشتراکی هستند

بله حرف شما کاملا صحیح است. اما هرچی به استارتر میگیم برو از وردپرس استفاده کن دلش راضی نمیشه و تمایل به اسکریپت اختصاصی داره! من هم گفتم درصورتیکه ایده امکان اجرا روی وردپرس رو نداشت، برو سمت اختصاصی.

در مورد مصرف منابع وردپرس، خود وردپرس اولیه، کوئری های نسبتا بهینه ای داره ولی خیلی از پلاگین هاش اصلا بهینه نیستند و اگه بخوای چند پلاگین با هم استفاده کنی، احتمال ایجاد کوئری های موازی و تکراری، زیاد میشه که باعث مصرف زیادتر منابع سرور میشه.

استارتر هم باید توجه داشته باشه، که با قیمت 1میلیون تومان اسکریپت خوبی گیرش نمیاد! و ممکنه در آینده اذیت بشه. (از لحاظ آپدیت و اضافه کردن امکانات جدید) / اما برای گوگل محتوا و سئو مهمه. علت اینکه گفته میشه سایتهای وردپرسی بهتر در گوگل بالا میاد، حدس من اینه که چون گوگل از زیر و بم و نحوه آدرس های URL و تگ و شاخه های وردپرس آگاهی داره، بهتره میتونه قسمتهای مختلفش رو شناسایی کنه. اما اگه اسکریپت اختصاصی هم اصولی نوشته بشه، مشکلی با گوگل نخواهد داشت.

• Like
Reactions: oiu

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
shareads
ایده امکان اجرا روی وردپرس رو نداشت، برو سمت اختصاصی.!!!!
خوب دوست عزیز شما خودتون ج خودتونو دادین ورد رومن دادم تسط کردنوافزونه هاشونشونم دادن افزونه ارسال مطلب بهترینشونشونم دادن که اگه من خودم کاربر عضو اون سایت باشم عمرم حتی یه مطلب بذارم خیلی محیطی ساده ودلگیر داره افزونه های دیگشم همنطور ...ایده من یه حالت شبکه اجتماعی و فروم داره من حتی یه دونم سایت ایرانی ندیدم رووردبرس باشه بهش نگاه کنم ببینم اصلا میشه یانه
کیفیت سایت هم مهم ..افزونه نظرها مثل فیس نما روندیدم کسی پیدا کنه
من اینجا مطرحکردم مسله رو کمک کنید ومیدونم بهخاطر من میگید وحرف قانع کننده ای نیست

oiu

Registered User
لایک‌ها
170
بله حرف شما کاملا صحیح است. اما هرچی به استارتر میگیم برو از وردپرس استفاده کن دلش راضی نمیشه و تمایل به اسکریپت اختصاصی داره! من هم گفتم درصورتیکه ایده امکان اجرا روی وردپرس رو نداشت، برو سمت اختصاصی.

در مورد مصرف منابع وردپرس، خود وردپرس اولیه، کوئری های نسبتا بهینه ای داره ولی خیلی از پلاگین هاش اصلا بهینه نیستند و اگه بخوای چند پلاگین با هم استفاده کنی، احتمال ایجاد کوئری های موازی و تکراری، زیاد میشه که باعث مصرف زیادتر منابع سرور میشه.

استارتر هم باید توجه داشته باشه، که با قیمت 1میلیون تومان اسکریپت خوبی گیرش نمیاد! و ممکنه در آینده اذیت بشه. (از لحاظ آپدیت و اضافه کردن امکانات جدید) / اما برای گوگل محتوا و سئو مهمه. علت اینکه گفته میشه سایتهای وردپرسی بهتر در گوگل بالا میاد، حدس من اینه که چون گوگل از زیر و بم و نحوه آدرس های URL و تگ و شاخه های وردپرس آگاهی داره، بهتره میتونه قسمتهای مختلفش رو شناسایی کنه. اما اگه اسکریپت اختصاصی هم اصولی نوشته بشه، مشکلی با گوگل نخواهد داشت.

بله درسته

این که وردپرس زودتر ایندکس میگیره و زودتر در گوگل بالا میاد به دلیل پیوندهای یکتای اونه که بهینه و سئو فرندلی هست

وردپرس از هسته طوری نوشته شده که سریع در موتورهای جستجو بالا بیاد

این استارت میگه محیط فلان افزونه بده و زشته و سادست و ... اما اینونمیدونه که محیط به گرافیک و css مربوط میشه نه اینکه به خود برنامه
دلیل اینکهساده هست اینه که هر کاربری بتونه بر طبق سلیقه خودش اونو ویرایش کنه

میگه سایت ندیده مثلا یک قالب وردپرس هست که فقط قالبه امکانات ایشون را داره :

http://ipinprotheme.com

اینجا هم سوال کرده همه میگن وردپرس اما بازم قبول نداره :))

http://forum.wp-parsi.com/topic/23757-این-امکانات-رو-وردبرس-میشه-یانه/

و هزاران نمونه دیگه که این استارتر ما نمیخواد ببینه فقط گیر داده به اختصاصی

البته دیگه نه پست میدم نه کمک میکنم بزار بره اسکریپت براش بنویسن بعد از یه مدت که اومد سمت وردپرس اونوقت میفهمه ما چی میگیم

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
اسکریپت اختصاصی چیزی نیست که بگیم امتحان خودش پس داده باشه چون ممکنه یه برنامه نوسی یه cms اخصاصی بنویسه که هم از نظر امنیت هم از نظر ایندکس خوب باشه ولی این دلیل نمیشه که یه cms دیگه رو به همین شکل بنویسه حتی ممکنه باگ بسیاری داشته باشه . ولی وردپرس امتحان خودشو پس داده نمونش هم این همه سایت پربازدید

بالا