برگزیده های پرشین تولز

فوری-کمک برای رفع مشکل کاهش سرعت کامپیوتر

nima-sfa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
یک مشکلی برام پیش اومده که ازتون میخوام تا قبل از 12 امشب برای برطرف کردنش کمکم کنید

تعریف خلاصه مشکل:در طول روز مجبورم صفحات زیادی رو در اینترنت مرور کنم.روزی حداقل 4 ساعت باید این کار انجام بشه.اما بعد از 2 ساعت سرعت اینترنت بحدی میاد پایین که دیگه نمیشه فعالیت رو ادامه داد.و برای مرور سایر صفحات باید یکدور رایانه رو خاموش کرد و بعدا برای مرور اون صفحات ، بعدا دو ساعت وقت گذاشت.اما با توجه به اینکه شرایطم اجازه چنین چیزی رو نمیده بخاطر همین فقط میتونم در 4 ساعت بصورت پیوسته کارم رو انجام رو انجام بدم و برم.دیگه فرصتی برای 2 تکه کردن کار ندارم.پس بهتره به فکر حل مشکل باشم
مرور صفحات هم به این صورته که چون وقت کمی دارم و همینطور تعداد صفحات زیاد هستند،در دو مرورگر بصورت همزمان هر مرورگر هم حدودا 10-12 تب کنار هم.ویندوز هم xp
دوستان بسیار کارم گیره لطفا کمک کنید

nima-sfa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دوستان مشکل رو با جزئیات کامل در زیر نوشتم:

در طول روز مجبورم بر روی آگهی های ده ها باکس تبلیغاتی کلیک کنم.حدودا 50 تا.حتما میدونید که اسکریپت باکسهای تبلیغاتی با جاوا کنترل میشه و سیستمش بر اساس جاوا ست.البته تا اونجایی که من میدونم
برای مرور این 40-50 باکس مجبورم در 4 ساعت همه رو مرور کنم بخاطر همین برای مرور آگهی های این باکسها همیشه در 2 مرورگر هر کدوم حداقل 10 تب بازه.به همین دلیل همیشه تا 2 ساعت از مرور آگهی ها به این شیوه که خودش در عین سبک بودن، سریعترین حالت هم هست بعد از 2 ساعت سرعت ویندوز+ خود سرعت اینترنت بشدت میاد پاییین در حدی که اون لحظه اگر بخوام صفحه سبکی مثل گوگل یا بینگ رو باز کنم هم حتی مدت زیادی طول میکشه
برای رفع این مشکل هر کاری که بلد بودم رو انجام دادم.مثل ری استارت ویندوز موقع کاهش سرعت رایانه،یا ادامه کار در ویندوز دیگری که در رایانه ام نصب است ،خالی کردن پوشه های تمپ،حذف بعضی پوشه های خاص که موجب کاهش سرعت میشدن در پوشه تمپ،استفاده از نرم افزار Advanced SystemCare 7 و نرم افزار TuneUp Utilities 2014 برای افزایش سرعت کامپیوتر و همینطور حل شدن مشکل کاهش ناگهانی سرعت اینترنت.از همشون استفاده کردم اما هیچ کدوم جواب ندادند.
یک نکته ای هم اضافه کنم اینکه وقتی مرورگرهارو میبندم بعد از 3-4 دقیقه سرعت ویندوز به حالت قبل برمیگرده و سرعت ویندوز دست میشه اما سرعت اینترنت دوباره به حالت عادی برنمیگرده مگر اینکه کامپیوتر خاموش بشه و چند ساعتی ازش استفاده نشه(شاید بخاطر داغ کردن سی پی یو باشه)
دوستان برای این مشکل 2 حدس میزنم اما نمیدونم چطوری باید حلشون کرد

مورد اول اینکه از اونجا که من آگهی هارو در ساعت رایگان مرور میکنم.بخاطر تعداد زیاد باکسهای تبلیغاتی،حجم زیادی که مصرف میشه (حدودا نیم الی 1 گیگ نهایتا) توسط آی اس پی سرعت اینترنت لیمیت میشه و به همین خاطر سرعت کم میشه و دیگه نمیشه تبلیغاتی رو بعد از 2 ساعت مشاهده کرد
یا اینکه هنگام کار با این سایتها از خودشون در گوشه ای ویندوز مثلا در رجیستری فایل هایی رو بجا میگذارند که تا ویندوز ری استارت نشد اونها پاک نمیشه و وجودشون باعث کاهش سرعت اینترنت میشه

حدس اول قدری مشکل داره.به چند دلیل از اونجا که اولا هیچ ای اس پی ای بخاطر 1 گیگ مرور صفحات سرعت رو لیمیت نمیکنه.و من بارها فایل های بالاتر از 1 گیگ رو در ساعت رایگان دانلود کردم و سرعتم لیمیت نشده،این یک مورد،مورد بعدی اینکه اگر بفرض از طرف آی اس پی سرعتم لیمیت شده دیگه چرا همون زمان سرعت ویندوز هم کاهش پیدا میکنه؟! پس معلوم میشه از طرف آی اس پی نمیتونه باشه،دلیل بعدی اینکه همینطور یکدفعه هم سرعت اینترنت کم نمیشه،مثلا 20 دقیق آخر بطور مرتب سرعت کم میشه تا جایی که دیگه نمیشه هیچ صفحه ای رو باز کرد.اگر کار آی اس پی بود.یکدفعه این اتفاق میوفتاد نه اینکه یواش یواش.پس احتمال اینکه کار ای اس پی باشه ضعیفه.دوستان آیا حرفهایی که در این بند زدم رو تایید میفرمائید؟

اگر مورد اول نباشه پس مورد دومی یعنی هنگام مرور فشرده صفحات اینترنت،یک آشغال هایی از خودش در ویندوز بجای میگذاره که باید پاک بشن.دوستان برای این کار اگر راه حل دستی و یا راه حل راحتی مثل استفاده از نرم افزار های بهینه ساز و رفع عیب ویندوز میشناسید
لطفا بهم معرفی کنید که خیلی گیرم و باید مشکلم تا امشب حل بشه.دوستان لطفا کمک کنید

مشخصات کامپیوتر:
سیستم تا حدودی قدیمی اما بسیار سرحال و سریع
ویندوز xp sp3
DDR1
سی پی یو پنتیوم 4 - 2.00 گیگاهرتز اینتل
رم خالی هنگام شروع مشاهده باکسهای تبلیغاتی بین 400 تا 550 مگابایت
نرم افزار های کاهنده سرعت ویندوز مثل دات نت فریم ورک و سایر نرم افزار های پایه ای اینچنینی هم رد کامپیوتر نصب نیست.فقط جاوا+فلش.موقع مرور آگهی ها هم انتی ویروس و فایروال بطور کامل غیر فعال میشن تا کوچکترین اثری بر سرعت کامپیوتر و وبگردی نذارن.چون سیستمم خوش ضعیف هست اگر اینها روشن باشن یا نصب باشن قدرت و سرعت ویندوز و مرور صفحات اینترنت بشدت پایین میاد

منتظر راهنماییهاتون هستم
ممنون

Shaahin92

Registered User
لایک‌ها
229
من هم این مشکلات رو دارم

به نظر من سرعت پایین اینترنت از آی اس پی هستش / روزها سرعت دانلود بالاست (تست سرعت در امضا) / ولی سرعت باز شدن سایتها پایین در حد دایل اپ / در ساعت رایگان که کلا پایینه / در نتیجه به نظر من این مشکلات به صورت عمدی از طرف آی اس پی ایجاد شده

در مورد سرعت پایین کامپیوتر : مشکل از فلش پلیر هستش / سیستم هرچقدر قوی باشه بازهم این تبلیغات فلش باعث میشن که لود سی پی یو زیاد بشه و سرعت سیستم پایین بیاد / تنها راه غیر فعال کردن فلشه / ولی شما چون با تبلیغات سروکار دارید در نتیجه امکان غیر فعال کردن فلش رو ندارید

پیشنهاد من اینه که بجای xp از لینوکس استفاده کنید ببینید جواب میده یا نه (لینوکس مینت چیزه خوبیه )

http://www.linuxmint.com/edition.php?id=157

nima-sfa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
راستش من از یک شرکت محلی که در شرق مازندران قرار داره ای دی اس الم رو گرفتم.بخاطر منطقه تحت پوشش کم این شرکت ، سرعت و کیفیت عالی ای داره.شب و روز سرعتش یکیه و تا اینجا ندیدم و نشیدم که سرعت رو کم کنن یا بخودی خود سرعت کم بشه و ضمن اینکه دلایل دیگه ای هم آوردم.بعید میدونم مشکل از طرف آی اس پی باشه
فلش پلیر هم قابل غیر فعال شدنه.هم در کروم،هم فایرفاکس هم اپرا و... قبلا امتحانش کردم
مورد آخر که گفتین از لینوکس استفاده بشه.امتحانش میکنم اما قبلش میخواستم بدونم میزان منابع مصرفی خود سیستم عامل چقدره؟سیستمم زیاد سخت افزار های قوی ای نداره میخوام بدونم میکشه یا نه؟
مخشصات:
cpu تک هسته ای پنتیوم 4 - 2.00 گیگاهرتز اینتل
رم: 512+256
هارد: هر درایو 5-6 گیگابایت
DDR1

اینها مشخصات سخت افزاری سیستم بود.کدوم نسخه از لینوکس براش خوبه؟هم اون نسخه از لینوکس امکاناتش خوب باشه ، هم اینکه سبک باشه تا بتونم این تعداد آگهی رو بدون مشکل مرور کنم

Shaahin92

Registered User
لایک‌ها
229
روی سیستم شما هم میشه نصب کرد

فقط قبلش روش نصب رو یه گوگل کن

Ali.S_98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
دوستان مشکل رو با جزئیات کامل در زیر نوشتم:

در طول روز مجبورم بر روی آگهی های ده ها باکس تبلیغاتی کلیک کنم.حدودا 50 تا.حتما میدونید که اسکریپت باکسهای تبلیغاتی با جاوا کنترل میشه و سیستمش بر اساس جاوا ست.البته تا اونجایی که من میدونم
برای مرور این 40-50 باکس مجبورم در 4 ساعت همه رو مرور کنم بخاطر همین برای مرور آگهی های این باکسها همیشه در 2 مرورگر هر کدوم حداقل 10 تب بازه.به همین دلیل همیشه تا 2 ساعت از مرور آگهی ها به این شیوه که خودش در عین سبک بودن، سریعترین حالت هم هست بعد از 2 ساعت سرعت ویندوز+ خود سرعت اینترنت بشدت میاد پاییین در حدی که اون لحظه اگر بخوام صفحه سبکی مثل گوگل یا بینگ رو باز کنم هم حتی مدت زیادی طول میکشه
برای رفع این مشکل هر کاری که بلد بودم رو انجام دادم.مثل ری استارت ویندوز موقع کاهش سرعت رایانه،یا ادامه کار در ویندوز دیگری که در رایانه ام نصب است ،خالی کردن پوشه های تمپ،حذف بعضی پوشه های خاص که موجب کاهش سرعت میشدن در پوشه تمپ،استفاده از نرم افزار Advanced SystemCare 7 و نرم افزار TuneUp Utilities 2014 برای افزایش سرعت کامپیوتر و همینطور حل شدن مشکل کاهش ناگهانی سرعت اینترنت.از همشون استفاده کردم اما هیچ کدوم جواب ندادند.
یک نکته ای هم اضافه کنم اینکه وقتی مرورگرهارو میبندم بعد از 3-4 دقیقه سرعت ویندوز به حالت قبل برمیگرده و سرعت ویندوز دست میشه اما سرعت اینترنت دوباره به حالت عادی برنمیگرده مگر اینکه کامپیوتر خاموش بشه و چند ساعتی ازش استفاده نشه(شاید بخاطر داغ کردن سی پی یو باشه)
دوستان برای این مشکل 2 حدس میزنم اما نمیدونم چطوری باید حلشون کرد

مورد اول اینکه از اونجا که من آگهی هارو در ساعت رایگان مرور میکنم.بخاطر تعداد زیاد باکسهای تبلیغاتی،حجم زیادی که مصرف میشه (حدودا نیم الی 1 گیگ نهایتا) توسط آی اس پی سرعت اینترنت لیمیت میشه و به همین خاطر سرعت کم میشه و دیگه نمیشه تبلیغاتی رو بعد از 2 ساعت مشاهده کرد
یا اینکه هنگام کار با این سایتها از خودشون در گوشه ای ویندوز مثلا در رجیستری فایل هایی رو بجا میگذارند که تا ویندوز ری استارت نشد اونها پاک نمیشه و وجودشون باعث کاهش سرعت اینترنت میشه

حدس اول قدری مشکل داره.به چند دلیل از اونجا که اولا هیچ ای اس پی ای بخاطر 1 گیگ مرور صفحات سرعت رو لیمیت نمیکنه.و من بارها فایل های بالاتر از 1 گیگ رو در ساعت رایگان دانلود کردم و سرعتم لیمیت نشده،این یک مورد،مورد بعدی اینکه اگر بفرض از طرف آی اس پی سرعتم لیمیت شده دیگه چرا همون زمان سرعت ویندوز هم کاهش پیدا میکنه؟! پس معلوم میشه از طرف آی اس پی نمیتونه باشه،دلیل بعدی اینکه همینطور یکدفعه هم سرعت اینترنت کم نمیشه،مثلا 20 دقیق آخر بطور مرتب سرعت کم میشه تا جایی که دیگه نمیشه هیچ صفحه ای رو باز کرد.اگر کار آی اس پی بود.یکدفعه این اتفاق میوفتاد نه اینکه یواش یواش.پس احتمال اینکه کار ای اس پی باشه ضعیفه.دوستان آیا حرفهایی که در این بند زدم رو تایید میفرمائید؟

اگر مورد اول نباشه پس مورد دومی یعنی هنگام مرور فشرده صفحات اینترنت،یک آشغال هایی از خودش در ویندوز بجای میگذاره که باید پاک بشن.دوستان برای این کار اگر راه حل دستی و یا راه حل راحتی مثل استفاده از نرم افزار های بهینه ساز و رفع عیب ویندوز میشناسید
لطفا بهم معرفی کنید که خیلی گیرم و باید مشکلم تا امشب حل بشه.دوستان لطفا کمک کنید

مشخصات کامپیوتر:
سیستم تا حدودی قدیمی اما بسیار سرحال و سریع
ویندوز xp sp3
DDR1
سی پی یو پنتیوم 4 - 2.00 گیگاهرتز اینتل
رم خالی هنگام شروع مشاهده باکسهای تبلیغاتی بین 400 تا 550 مگابایت
نرم افزار های کاهنده سرعت ویندوز مثل دات نت فریم ورک و سایر نرم افزار های پایه ای اینچنینی هم رد کامپیوتر نصب نیست.فقط جاوا+فلش.موقع مرور آگهی ها هم انتی ویروس و فایروال بطور کامل غیر فعال میشن تا کوچکترین اثری بر سرعت کامپیوتر و وبگردی نذارن.چون سیستمم خوش ضعیف هست اگر اینها روشن باشن یا نصب باشن قدرت و سرعت ویندوز و مرور صفحات اینترنت بشدت پایین میاد

منتظر راهنماییهاتون هستم
ممنون

اگه به حرفم گوش کنی کارت درست میشه.
ویندوزت رو عوض کن
بعد نرم افزار advanced systemcare رو دانلود و نصب کن که هم باعث میشه سرعت کامپیوتر و اینترنتت بهتر بشه و هم یک آنتی ویروس ایده آل هست.
صفحه ی دانلود نرم افزار : http://p30download.com/fa/entry/1620/

Darkside Fury

Registered User
لایک‌ها
89
مشخصات سیستمتون پایینه
احتمال داره به خاطر همین باشه
مخصوصا رم پایین

nima-sfa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اگه به حرفم گوش کنی کارت درست میشه.
ویندوزت رو عوض کن
بعد نرم افزار advanced systemcare رو دانلود و نصب کن که هم باعث میشه سرعت کامپیوتر و اینترنتت بهتر بشه و هم یک آنتی ویروس ایده آل هست.
صفحه ی دانلود نرم افزار : http://p30download.com/fa/entry/1620/

ممنون بابت راهنماییتون اما اگر دقت کرده باشید در متن عرض شد که همیشه از advanced systemcare استفاده میکنم
اما مشکل از جای دیگست
آنتی ویروسش هم اونقدرهام قوی نیست.
بارها هم ویندوز عوض کردم

مشخصات سیستمتون پایینه
احتمال داره به خاطر همین باشه
مخصوصا رم پایین
درسته اما بیشتر از رم ، cpu تو این مورد تاثیر داره.اما ریشه مشکل نه رم هست و نه cpu چون تست کردم
خداییش ممنون میشم کسی بتونه علت اصلی رو پیدا کنه
تیم ویوئر هم برای چک کردن سیستم از راه دور دارم

بالا