برگزیده های پرشین تولز

تاپيك جامع رفع مشكلات هارد ديسك

amirhossein5

Registered User
لایک‌ها
182
چه قیمتی هست؟نظرتون در مورد پیشنهاد این دوستمون چیه؟پیشنهاد خوبی دادن بدون خرج و مشکل هست اگر بشه

یعنی به نظر شما وقتی از این قسمت مشخص کنیم بعد چند دقیقه خاموش بشه خود سیستم عامل تشخیص میده که کدوم هارد بیکار بوده؟
اره.داداش مثلا میزاری رو 10دقه بعد ده دقه اون هاردی که ازش استفاده نمیشه خاموش میشه.وقتی هارد روشنه وقتی بهش دست می زنید یه احساس لرزش می کنید ولی بعد ده دقه دیگه احساس لرزش که ناشی از موتورشه.احساس نمیشه.یعنی خاموشه.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
این مورد برای دو هارد سیستم اعمال میشه نه اون هارد .

amirhossein5

Registered User
لایک‌ها
182
اره.داداش مثلا میزاری رو 10دقه بعد ده دقه اون هاردی که ازش استفاده نمیشه خاموش میشه.وقتی هارد روشنه وقتی بهش دست می زنید یه احساس لرزش می کنید ولی بعد ده دقه دیگه احساس لرزش که ناشی از موتورشه.احساس نمیشه.یعنی خاموشه.
البته هاردی که ویندوز روشه هیچوقت بیکار نمیشه.پس خاموش نمیشه.فقط هارد دوم که ویندوز روش نصب نیست خاموش میشه.

• Like
Reactions: VTG

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
این مورد برای دو هارد سیستم اعمال میشه نه اون هارد .

البته هاردی که ویندوز روشه هیچوقت بیکار نمیشه.پس خاموش نمیشه.فقط هارد دوم که ویندوز روش نصب نیست خاموش میشه.

ظاهرا که امیر اقا درست میگن من تست گرفتم(با یه هارد) اون هاردی که ویندوز روشه خاموش نمیشه
دوستان هم گفتن که تست کردن و هاردی که روش ویندوز نیست بعد اون مدتی که تنظیم میشه خاموش میشه

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
از بین ۳ترای سیگیت بک آپ پلاس و اکسپنشن و وسترن مای بوکو ای دیتا کدوم بهتره ؟؟ بدون اداپتور ۳ ترا سراغ دارین ؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
از بین ۳ترای سیگیت بک آپ پلاس و اکسپنشن و وسترن مای بوکو ای دیتا کدوم بهتره ؟؟ بدون اداپتور ۳ ترا سراغ دارین ؟
سلام. در حال حاضر 2.5Inch external ها هستند که آداپتور نمیخوان که اونا هم الان توی بازار حداکثر با ظرفیت 2 ترا گیر میاد. از بین برندها به نظر من بهترین برند توشیبا و وسترن دیجیتال هستند و آشغالترین Segate هستش.

v-abbasi

Registered User
لایک‌ها
177
سلام دوستان عزیز ، بنده یک هارد 2.5 ترابایت اینترنال وسترن گرین دارم .
مشکل این هست که بعد از بالا اومدن ویندوز درایو هارد رو نمیاره و وقتی به DISKMGMT میرم هارد شناسایی شده ولی حجم رو فقط 280 گیگابایت نشون میده .
برای فرمت ، Change Drive Later یا Improve Hrad Drive و ... هیچ کدوم از گزینه ها فعال نیست .
لطفا بفرمایین مشکل چی میتونه باشه و در صورت داشتن مشکل اساسی هزینه تعمیر هارد حدود چند میشه .
در Device Manager هم هارد رو شناسایی میکنه .

این هم چند تا عکس برای نشان دادن مشکل :
http://up.persianscript.ir/uploads/d596-Picture1.jpg
http://up.persianscript.ir/uploads/d8f1-Picture2.jpg
http://up.persianscript.ir/uploads/0509-Picture3.jpg
http://up.persianscript.ir/uploads/a919-Picture4.jpg

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
چند تا سوال دارم خدمت آقایون
1-بالا ترین کیفیت هارد وسترن با کدام شرکت گارانتی کننده است(خدمات گارانتی مد نظر نیست ...کیفیت مد نظره)
2-مقدار حجم قابل استفاده از هارد 4ترا چقدره

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
چند تا سوال دارم خدمت آقایون
1-بالا ترین کیفیت هارد وسترن با کدام شرکت گارانتی کننده است(خدمات گارانتی مد نظر نیست ...کیفیت مد نظره)
2-مقدار حجم قابل استفاده از هارد 4ترا چقدره
1-از نظر کیفیت تفاوتی ندارند - ولی از نظر گارانتی آواژنگ و سازگار
2-3.63TB

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
1-از نظر کیفیت تفاوتی ندارند - ولی از نظر گارانتی آواژنگ و سازگار
2-3.63TB
ممنون بابت پاسخ سریع و کاملتون
یه سوال دیگه هم دارم اینکه یه هارد (مثلا 4ترا ) آدم خریداری کنه بعد از وصل کردن به سیستم باید چه اقداماتی اولیه باید انجام داد که هارد عمر بسیا بالایی داشته باشه وسرعت بالا داشته باشه
مثلا باید هارد رو با سرعت زیا د فرمت کرد؟
مرسی

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
یه سوال دیگه هم دارم اینکه یه هارد (مثلا 4ترا ) آدم خریداری کنه بعد از وصل کردن به سیستم باید چه اقداماتی اولیه باید انجام داد که هارد عمر بسیا بالایی داشته باشه وسرعت بالا داشته باشه
مرسی
سلام. با اجازه AMD.Power شما بعد از اينكه هارد ديسك رو خريديد و روي سيستم نصب كرديد مجبوريد كه پارتيشن بندي و فرمت(بهتره Quick Format كنيد با فرمت NTFS ) كنيد. اگر اين كار رو نكنيد اصلا نمي تونيد از هاردديسك استفاده كنيد. در خصوص آيتمهاي عمر هاردديسك و سرعت بالا جزء خصوصيات ذاتي هاردديسك هستش كه مدل به مدل ممكنه متفاوت باشه و شما كاري در اين خصوص نمي تونيد انجام بديد. فقط اگر پاور(منبع تغذيه) از برند خوب و باكيفيت مثل Antec يا Enermax يا Corsair تهيه كنيد قطعا جريان برق بهتري به هاردديسك مي دن و اين امر ممكنه عمر هاردديسك رو تا حدودي بالا ببره. در كل آيتمهاي مد نظر شما عموما جزء خصوصيات هاردديسك خريداري شده مي باشد و از دست شما كار خاصي برنمياد.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مرسی
مادربرد شما حتما باید uefi ساپورت باشه برای نصب هارد 4 ترابایت .

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
تو چندتا سایت سرچ کردم نوشته بود فناوری uefiمحیط گرافیکی با قابلیت استفاده از موس را دارد که جایگزین dosشده
مادربورد من هم همین مشخصات رو داره و بایوس گرافیکی با قابلیت استفاده از موس رو داره ......پس100در100میخوره دیگه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
تو چندتا سایت سرچ کردم نوشته بود فناوری uefiمحیط گرافیکی با قابلیت استفاده از موس را دارد که جایگزین dosشده
مادربورد من هم همین مشخصات رو داره و بایوس گرافیکی با قابلیت استفاده از موس رو داره ......پس100در100میخوره دیگه
بله مشکلی نیست .

D34D_MAN

Registered User
لایک‌ها
6
سلام دوستان من نمیتونم روی هارد 3 ترابایت ویندوز نصب کنم تو قسمت انتخاب پارتیشن ارور gpt میده.یجا خوندم باید توی بایوس گزینه uefi رو انتخاب کنی تا نصب بشه. ولی رو مادربرد من (asrock b75m-gl r2) هر چی گشتم این گزینه رو پیدا نکردم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان من نمیتونم روی هارد 3 ترابایت ویندوز نصب کنم تو قسمت انتخاب پارتیشن ارور gpt میده.یجا خوندم باید توی بایوس گزینه uefi رو انتخاب کنی تا نصب بشه. ولی رو مادربرد من (asrock b75m-gl r2) هر چی گشتم این گزینه رو پیدا نکردم.
باید بایوسش رو اپدیت کنید
ftp://download.asrock.com/bios/1155/B75M-GL%20R2.0(1.60)ROM.zip

بالا