برگزیده های پرشین تولز

ادبیات داستانی میخونم و میخوام کمک کنم!

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
ایتالو کالوینو یکی از نویسنده های محبوب من
rh33ts.gif
کتاب داستان های مارکووالدو رو بیشتر از بقیه آثارش دوست دارم. 3 گانه ی نیاکانش هم قشنگه. کتاب بارون درخت نشین یه شخصیت پردازی خیلی خوب داره که تو بقیه آثار شاخصش می کنه. در مجموع من هنوز داستان های مارکووالدو رو خیلی خیلی دوست دارم، اون داستانش که در مورد آگهی هاست (کتاب پیشم نیست اسمش یادم رفته) دقیقا خصوصیات یه جامعه مصرف گرا رو نشون می ده. +

Last edited:

hamedbh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام .
خسته نباشین و ممنون از زحماتتون .

من کتاب بارون درخت نشین رو یه مدت پیش خوندم . کتاب خیلی خوبیه . یه لجاجت بچه گانه تبدیل شد به یه طرز تفکر و شیوه زندگی جدید .
شخصیت داستان یه کاری رو میکنه که شاید خیلی وقتا ادم دوست داره توی زندگی واقعی انجام بده . گذشتن از همه چیز و بدون هیچ دغدغه خاطر زندگی کردن ! حداقل ایدش جالبه !!
میشه گفت از این نظر نمونه جدید و واقعی تر داستان ، فیلم into the wild هست .

هرچند بعضی از جاهای داستان خیلی اغراق شده بود که من دوست نداشتم اما بنظرم واقعا کتاب خوبی بود و ارزش خوندن داره .

Last edited:

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
مثل اينكه لينا خانم از اينجا ناميد شده و ديگه به اين تاپيك سر نمي زنه !

fozool

Registered User
لایک‌ها
36

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116

کمک کردن که زورکی نمیشه ...
میتونی به وبلاگشون سر بزنی فکر کنم تو پست اول بود .

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
من هر جا كه گشتم نتونستم جاي مناسبي براي سوالم پيدا كنم
كتاب شبهاي پر ماجرا رو از گوگول مي خواستم پيدا كنم
بچه بودم حدود پنجم ابتدايي اين كتاب رو مي خوندم و هيچي هم متوجه نمي شدم
مجموعه داستان بود كه خيلي فرهنگ روسيه و افسانه هاش رو قشنگ معرفي مي كرد
الان اون داستان ها رو مي خوام حالا اينترنتي يا pdfيا هر چيز ديگه

linaa

Registered User
لایک‌ها
21
سلام
ببخشید من اصلن نبودم اینجا این همه وقت.
من اسمی ازین کتاب رو نشنیدم.منتهی اگر قدیمیه یا ممنوعه س،میشه کپی یا نسخه دست پندم رو از بازار های قدیمیه میدون انقلاب تهران پیدا کرد.البته آسون نیست :(

linaa

Registered User
لایک‌ها
21
سلام!دیدم بازدید این تاپیک بالای 3000 تا بوده و خوشحال شدم.پس عجیب نیست که ماهی یک بار کسی سراغ ایمیلم و جویای رشته م رو می گیره!

دوستان احوالتون چطوره؟
آیا تازگیا توی شده که خودتون رو بپیچید توی یک پتو و از یک کتاب خوب با چایی لذت دنیارو ببرید؟

آخرین کتاب من، کافکا درکرانه بود.از نویسنده ژاپنی:هاروکی موراکامی
کتاب بسیار قطوری بود و بیشتر به کار یک کتابخون حرفه ای در یک تعطیلات میخوره.
با این حال جز فصول پایانی بسیار لذت بردم.مرز واقعیت و خیال وقتی با نظم خاص و مرتبط باهم بی نظم بشن و بهم بریزن! خیلی خوب با ذهن عجین میشه.وتصاویری که آدم از کتاب بعد سال ها در نظرش میاد همون تصویر هایی هستن که ما وقتی تحت تاثیر یک آمیختگی هنری و ظریف قرار گرفتیم واسه خودمون می سازیم.
تصویر من از کافکا ....بعد سال ها شاید پسر پانزده ساله ی مصممیه که زود بزرگ شده و پیرمردی که میتونه دعا کنه هرچیزی بباره....
شما چی؟
تصویرهای ماندگار از کتاب های اخیرتون چیه؟

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
سلام!دیدم بازدید این تاپیک بالای 3000 تا بوده و خوشحال شدم.پس عجیب نیست که ماهی یک بار کسی سراغ ایمیلم و جویای رشته م رو می گیره!

دوستان احوالتون چطوره؟
آیا تازگیا توی شده که خودتون رو بپیچید توی یک پتو و از یک کتاب خوب با چایی لذت دنیارو ببرید؟

آخرین کتاب من، کافکا درکرانه بود.از نویسنده ژاپنی:هاروکی موراکامی
کتاب بسیار قطوری بود و بیشتر به کار یک کتابخون حرفه ای در یک تعطیلات میخوره.
با این حال جز فصول پایانی بسیار لذت بردم.مرز واقعیت و خیال وقتی با نظم خاص و مرتبط باهم بی نظم بشن و بهم بریزن! خیلی خوب با ذهن عجین میشه.وتصاویری که آدم از کتاب بعد سال ها در نظرش میاد همون تصویر هایی هستن که ما وقتی تحت تاثیر یک آمیختگی هنری و ظریف قرار گرفتیم واسه خودمون می سازیم.
تصویر من از کافکا ....بعد سال ها شاید پسر پانزده ساله ی مصممیه که زود بزرگ شده و پیرمردی که میتونه دعا کنه هرچیزی بباره....
شما چی؟
تصویرهای ماندگار از کتاب های اخیرتون چیه؟

سلام
حوبین؟
خیلی وقت بود که به اینجا سر نزده بویدن واقعا جاتون خالی یود
آخرین کتاب که خوندم خاطرات احمد احمد بود که به زندگی و مبارزات اون در زمان شاه برمیگشت و با پا نویسهای که داشت اطلاعات بسیار خوبی درباره مبارزان اون روزا که هنوز بسیاری از اونا زنده هستن میده
پیشناده میکنم حتما یه بار بخونید

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
کتاب خاطرات محسن رفیق دوست خیلی جالب بود
اطلاعات جالبی درباره زکان جنگ میده
توصیه میکنم حتما بخونی

30we

Registered User
لایک‌ها
135
از گوگول این کتاب رو خوارزمی چند وقت پیش چاپ کرد شاید همونی باشه که شما دنبالشی....البته پستت ماله 3 سال پیشه شاید تا الان خریده باشی
10000007931-300x300.jpg

mr.milani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
سلام دوستان.. این تاپیک هنوز برقراره؟
کسی میدونه منبع کنکور رشته ی ادبیات داستانی رو و اینکه کدوم دانشگاه این رشته رو داره؟

linaa

Registered User
لایک‌ها
21
  • سلام دوستان.. این تاپیک هنوز برقراره؟
    کسی میدونه منبع کنکور رشته ی ادبیات داستانی رو و اینکه کدوم دانشگاه این رشته رو داره؟
    من دانشجوی ادبیات داستانی تربیت معلم تهران سال 87 بودم و اون زمان سنندج هم ارایه میداد.ازون موقع بسیار شنیدم و وسیع شده،اطلاعاتم هم پس نخ نماس شده...

linaa

Registered User
لایک‌ها
21
آیا تا بحال داستان درمانی چیزی شنیدید؟
یک روانپزشک معروفی هست که از طریق داستان و آمیختگیش با روش های درمانی و بیماران و روند بهبودی شون خیلی خیلی سر و صدا کرده.
اروین یالوم از نویسنده های مورد علاقه منه.روانپزشک و نویسندگی بهم پیوند خوررن و نتیجه فوق العاده بیرون اومده.
اولین کتابی که از ایشون خوندم "وقتی نیچه گریست"کاروان بود.خیلی اسم در کرده بود و البته به حق بود.یک جریان خیالی با شخصیت های واقعی.درمان وسواس و افسردگی نیچه در طی ماجرایی رئال.
تازگی یک مجموعه داستان خوندم ازش مامان و معنای زندگی.واقعن تاثیر گذار...توصیه می کنم پی ش رو بگیرید!

REZA RAZ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام لینا چطوری میبتونم باهات چت کنم وقت داری من بین ادبیات نمایشی و ادبیات داستانی مرددم میخوام کمکم کنی.

linaa

Registered User
لایک‌ها
21
سلام لینا چطوری میبتونم باهات چت کنم وقت داری

من اطلاعاتی راجب ادبیات نمایشی و ادبیات داستانی مرددم میخوام کمکم کنی.
من اطلاعاتی راجل ادبیات نمایشی بصورت آکادمیک ندارم متاسفانه
ولی برخی کتب واحد هایی که دانشجوهای ادبیات داستانی میگذرونن رو توی این صفحه ببینید:http://www.radfa.blogfa.com/cat-11.aspx

REZA RAZ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون کمکم کردی به نظرت دانشگاه آزاد تهران مرکز برای این رشته خوبه؟

دختر باران

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خانم لینا من اولین باره در چنین جاهایی عضو شدم و این بارم به خاطر ارتباط گرفتن با شما بود... به خاطر رشته ی‌ تحصیلیتون... احتیاج داشتم که یه نفر که دانشجوی این رشته ست رو پیدا کنم... من تازه فهمیدم که همچین رشته ای وجود داره و هیچ اطلاعاتی ازش ندارم... در مورد دانشگاه ها، وضعیتش تو ایران، اساتیدش، اینکه تو ایران تا چه مقطعی میشه این رشته رو ادامه داد و اینطور سوالات، آینده ی شغلیش... لطفا منو راهنمایی کنید، حتی اگه جسارت نباشه بسیار مشتاقم که تلفنی باهاتون حرف بزنم!!! در صورت امکان...اگه نه که همین جا هم جوابمو بدین بازم خیلی ممنون میشم...

linaa

Registered User
لایک‌ها
21
ممنون کمکم کردی به نظرت دانشگاه آزاد تهران مرکز برای این رشته خوبه؟
سلام حقیقتش من نمیدونم استاداش چه کسایی هستن.
بعد فارق التحصیلی من اون جا این رشته ارایه رو داد

linaa

Registered User
لایک‌ها
21
خانم لینا من اولین باره در چنین جاهایی عضو شدم و این بارم به خاطر ارتباط گرفتن با شما بود... به خاطر رشته ی‌ تحصیلیتون... احتیاج داشتم که یه نفر که دانشجوی این رشته ست رو پیدا کنم... من تازه فهمیدم که همچین رشته ای وجود داره و هیچ اطلاعاتی ازش ندارم... در مورد دانشگاه ها، وضعیتش تو ایران، اساتیدش، اینکه تو ایران تا چه مقطعی میشه این رشته رو ادامه داد و اینطور سوالات، آینده ی شغلیش... لطفا منو راهنمایی کنید، حتی اگه جسارت نباشه بسیار مشتاقم که تلفنی باهاتون حرف بزنم!!! در صورت امکان...اگه نه که همین جا هم جوابمو بدین بازم خیلی ممنون میشم...
http://www.radfa.blogfa.com/cat-11.aspx
برای اطلاع از واحد های درسی به وبلاگ بچه های ادبیات داستانی تربیت معلم(خوارزمی) مراجعه کنید
از نظر ادامه تحصیل توی همین تخصص فعلا تاسیس نشده.و بچه های علاقمند رفتن ارشد آموزش زبان فارسی، کودک و نوجوان و غیره
توی دانشگاه های دولتی تا اونجا که خبر دارم تربیت معلم تهران- کرج و سنندج ارایه میدن و همینطور دانشگاه آزاد تهران مرکز
آینده ی شغلی با توجه به نگرش کوته بینانه ی در سیاست های فرهنگی در کشور، ارزش ادبی خاصی به این تخصص داده نمیشه.با توجه به فزونی واحد های ویرایش و ویراستاری میتونه تحت عنوان شغل در نظر گرفته بشه.و مهمتریم نکته این هست که این رشته علی رغم تصور عموم ربطی به رشته نویسندگی خلاق نداره.تنها 2 واحد اختیاری تحت عنوان کارگاه داستان داشت.و از بهترین وجوه این رشته استاد های فوق العاده ش بودن.بهترین کادر آموزشی جمع بودن

بالا