برگزیده های پرشین تولز

نصب ویندوزxp روی لپ تاپ ( راهنمایی کنید )

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
سلام
دوستان اگر کسی کاملا به نصب ویندوز مسلط هست راهنمایی کنه از ابتدا چجوری این کارو انجام بدم چون تا حالا ویندوز نصب نکردم . بعدشم بگه که بعد نصب چی به دردم میخوره همونارو نصب کنم. میخوام سیستمم سبک بشه و سرعتش بره بالا در عین حال سیف باشه .
ممنون
flowers-smiley-emoticon.gif

مدل لپ تاپ : HP Pavilion dv6 6c10us

Last edited:

ALINHO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
64
دوست من لپتاپ شما درایورهای ویندوز xp رو به احتمال 99% ساپورت نمیکنه و نمیتونید بنصبید
اگه نصب کنید درایورهای گرافیک صدا وایرلس و خیلی چیزای دیگه به مشکل میخوره و کار نمیکنه
حالا بازم منتظر نظرات دوستان کاربلد باشید ایشالا که مشکلتون برطرف بشه و من اشتباه کرده باشم

ALINHO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
64
ضمنا مدل دقیق لپتاپتون رو بگید تا بچه ها درست راهنمایی کنن
من اگه اشتباه نکنم شما قبلا همچین سوالی در انجمن دیگه مطرح کرده بودید
مدل دقیق لپتاپ شما اینه: HP Pavilion dv6 6c10us

که طبق لینکی که قرار میدم سایت hp برای لپتاپ شما فقط درایورهای 64بیتی ویندوزهای 7 و 8 رو قرار داده
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?cc=us&lc=en&product=5218494

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
دوست من لپتاپ شما درایورهای ویندوز xp رو به احتمال 99% ساپورت نمیکنه و نمیتونید بنصبید
اگه نصب کنید درایورهای گرافیک صدا وایرلس و خیلی چیزای دیگه به مشکل میخوره و کار نمیکنه
حالا بازم منتظر نظرات دوستان کاربلد باشید ایشالا که مشکلتون برطرف بشه و من اشتباه کرده باشم

اگه درایورهاشو xp نصب کنم چی ؟

ALINHO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
64
اگه درایورهاشو xp نصب کنم چی ؟
نمیتونید اینکار رو بکنید چون سایت hp برای لپتاپ شما درایورهای ویندوز xp رو قرار نداده
که طبق لینکی که قرار میدم سایت hp برای لپتاپ شما فقط درایورهای 64بیتی ویندوزهای 7 و 8 رو قرار داده
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?cc=us&lc=en&product=5218494

ALINHO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
64
اگر از سایتای دیگه دانلود کنم و بنصبم کار نمیکنه ؟
بعید میدونم گیر بیارید چون سایت سازنده (hp) میگه فقط ویندوز 7 و 8 اونم فقط 64بیتی
حتی اگه ویندوز 7 یا 8 32بیتی هم نصب کنید به مشکل میخورید چه برسه به ویندوز xp

شما اگه مشکل سرعت دارید ویندوزتون رو از نو نصب کنید که فکر میکنم win7 home premium x64 باشه
و بعد اگه درایورهاشونو دارید بعد از نصب ویندوز نصبشون کنید
سپس از برنامه های بهینه ساز مثل ccleaner و مخصوصا Auslogics BoostSpeed استفاده کنید تا سیستمتون سیف بمونه

ALINHO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
64
ضمنا ویندوز xp دیگه منسوخ شده و از نظر امنیتی هم کارایی نداره و فوق العاده خطرنامه و احتمال هک بالا
ویندوز 7 هنوز بهترین ویندوز موجود هست به نظر من حتی از همه نسخه های 8 و ویندوز جدید 10 هم بهتره

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
بعید میدونم گیر بیارید چون سایت سازنده (hp) میگه فقط ویندوز 7 و 8 اونم فقط 64بیتی
حتی اگه ویندوز 7 یا 8 32بیتی هم نصب کنید به مشکل میخورید چه برسه به ویندوز xp

شما اگه مشکل سرعت دارید ویندوزتون رو از نو نصب کنید که فکر میکنم win7 home premium x64 باشه
و بعد اگه درایورهاشونو دارید بعد از نصب ویندوز نصبشون کنید
سپس از برنامه های بهینه ساز مثل ccleaner و مخصوصا Auslogics BoostSpeed استفاده کنید تا سیستمتون سیف بمونه

دارم روی برنامه های طراحی از قبیل 3d , artcam کار میکنم و یاد میگیرم و برای استفاده از اونا مجبورم سرعتم رو بالا ببرم . 100% باید اینکارو بکنم چون توی همین زمینه ها دنبال کار هستم و فعلا هزینه ی خرید pc یا لپ تاپ گرونتر رو ندارم .

ALINHO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
64
دارم روی برنامه های طراحی از قبیل 3d , artcam کار میکنم و یاد میگیرم و برای استفاده از اونا مجبورم سرعتم رو بالا ببرم . 100% باید اینکارو بکنم چون توی همین زمینه ها دنبال کار هستم و فعلا هزینه ی خرید pc یا لپ تاپ گرونتر رو ندارم .
خوش به حالتون واقعا artcam 3d واسه تولیدی و طراحی کار برای دستگاههای cnc و لیزر خیلی خوبه اگه یاد بگیرید

به هر حال برای نصب وبندوز باید یا دی وی دی ویندوز داشته باشید با ایمیجش رو که یا رایت کنید رو dvd یا بریزید روی فلش بوتیبل
آبا دی وی دی ویندوز 7 64بیت دارید یا ایمیجش رو؟

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
هیچی ندارم هرچی لازمه بگید میرم از بیرون تهیه میکنم . حجم اینترنتم طوری نیست که بتونم همه چیز رو دانلود کنم .

Last edited:

ALINHO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
64
اگه میتونی زنگ بزن به رایتلم مفصل توضیح بدم باید چیکار کنی!

Last edited:

emperor5611

Registered User
لایک‌ها
100
عزیزهمونطورکه دوستمون فرمودن نمیشه-البته من یادمه یه ویندوزبود اسمشxproکه خودش درایور رو خودکارنصب میکنه ونرم افزارای لازم مثلidmو.. میریزه-خودم تست کردم-همون xpهست فقط وقتی نصب میکنی دیگه مثل ویندوزعادی خام نیست همه درایورا ونرم افزارای کاربردی رونصب میکنه
البته قبل ازنصب یادت باشه مود هارد رو به ideتغییربدی

ALINHO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
64
اگه خواستی لپتاپتو کامل شارژ کن بیار پارک خودم ردیفش کنم
البته اگه درایورهاشو و ایمیج ویندوز 7 ای که بهت دادم رو هنوز داری

بالا