برگزیده های پرشین تولز

بهترین روش حذف potentially unwanted applications چیست؟

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
سلام دوستان
من الان دو روزه سیستمم آلوده شده به ویروس هایی از نوع potentially unwanted applications
نود 32 شناساییش می کنه ولی نمی تونه حذفش کنه.. فقط مرتب پیغام می ده اگر می خوایید پروسه حذف فایل الوده کامل انجام بشه سیستم را ریستارت کنید.. ولی ده بار هم که ریستارت می کنم باز همین پیغام را می ده.. یعنی عملا" نمی تونه حذفش کنه
برای همین نودر ا حذف کردم mcafee virus scan Enterprise را نصب کردم.. اون هم نتونست حذفش کنه
بهترین روش حذف این ویروس ها چیه؟ این ویروس به شدت داره اذیت می کنه .. مرتب صفحات باز می کنه که من نمی خوام.. یا موقع دانلود یک مرتبه دانلود را قطع می کنه.. تا حدی کنترل کامپوتر را گرفته دستش
الان بهترین کاری که می تونم بکنم چیه؟ ( به جز عوض کردن ویندوز)

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
اینها برنامه هایی هستند که از لحاظ امنیتی باعث می شوند کامپیوترتان در خطر آلودگی قرار بگیرد با uninstall
کردن آنها مشکل حل می شود ، معمولا نام و مسیر برنامه یا همان اپلیکیشنها را آنتی ویروستان مشخص می کند

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
اینها برنامه هایی هستند که از لحاظ امنیتی باعث می شوند کامپیوترتان در خطر آلودگی قرار بگیرد با uninstall
کردن آنها مشکل حل می شود ، معمولا نام و مسیر برنامه یا همان اپلیکیشنها را آنتی ویروستان مشخص می کند

والا مسیری که آنتی ویروس نشون می ده قابل دسترسی نیست... راه دیگه ای غیر از این نداره؟

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
فکر نکنم مگر اینکه خود آنتی ویروس برایتان آنرا پاک کند که احتمالا پاک کرده
چون nod 32 گفته بعد ریستارت فایل آلوده را حذف می کنه اگر حذف نشه
ناچار باید یا از Kaspersky rescue disk استفاده کنید یا درایو C را فرمت کرده
دوباره ویندوز را install کرده و بعدش آنتی ویروس بریزید و بعد آپدیت کردن
آن کل کامپیوتر را اسکن کنید فایل Kaspersky rescue disk را از این لینک دانلود کرده
آنرا با Nero Burning ROM به صورت دیسک بوت داخل cd بعد burn کردن فایل آن
کپی کرده ، first boot را در بایاس روی DVD ROM گذاشته و بعد ریستارت با آن
کامپیوترتان را اسکن کنید
http://www.softexia.com/anti-virus/malware-removal-tools/kaspersky-rescue-disk

Last edited:

maminsafari

Registered User
لایک‌ها
29
سلام دوستان
من الان دو روزه سیستمم آلوده شده به ویروس هایی از نوع potentially unwanted applications
نود 32 شناساییش می کنه ولی نمی تونه حذفش کنه.. فقط مرتب پیغام می ده اگر می خوایید پروسه حذف فایل الوده کامل انجام بشه سیستم را ریستارت کنید.. ولی ده بار هم که ریستارت می کنم باز همین پیغام را می ده.. یعنی عملا" نمی تونه حذفش کنه
برای همین نودر ا حذف کردم mcafee virus scan Enterprise را نصب کردم.. اون هم نتونست حذفش کنه
بهترین روش حذف این ویروس ها چیه؟ این ویروس به شدت داره اذیت می کنه .. مرتب صفحات باز می کنه که من نمی خوام.. یا موقع دانلود یک مرتبه دانلود را قطع می کنه.. تا حدی کنترل کامپوتر را گرفته دستش
الان بهترین کاری که می تونم بکنم چیه؟ ( به جز عوض کردن ویندوز)

با شرکتی که ازش ضد ویروس خریدی تماس بگیر .
لینک

اگر هم نخریدی یا ضد ویروس جعلی و تقلبی داره تقصیر خودته که این بلا سرت اومده . : بد نیست اول ی نسخه پشتبان از اطلاعاتت بگیری بعدش با Trend micro Housecall یا Tredn Micro ATTK سیستمت رو ی اسکن کنی .

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
دوست عزیز احتمالا ویروس به هسته ویندوز شما و یا GUI وابسته شده و نمیشه اینطور پاکش کرد
شما از ابزار ComboFix استفاده کنید و بعد از استفاده نتیجه رو همینجا بذارید

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
فکر نکنم مگر اینکه خود آنتی ویروس برایتان آنرا پاک کند که احتمالا پاک کرده
چون nod 32 گفته بعد ریستارت فایل آلوده را حذف می کنه اگر حذف نشه
ناچار باید یا از Kaspersky rescue disk استفاده کنید یا درایو C را فرمت کرده
دوباره ویندوز را install کرده و بعدش آنتی ویروس بریزید و بعد آپدیت کردن
آن کل کامپیوتر را اسکن کنید فایل Kaspersky rescue disk را از این لینک دانلود کرده
آنرا با Nero Burning ROM به صورت دیسک بوت داخل cd بعد burn کردن فایل آن
کپی کرده ، first boot را در بایاس روی DVD ROM گذاشته و بعد ریستارت با آن
کامپیوترتان را اسکن کنید
http://www.softexia.com/anti-virus/malware-removal-tools/kaspersky-rescue-disk

دوست عزیز همونطوری که گفتید من درایو سی را حذف کردم دوباره ویندوز را نصب کردم آنتی ویروس هم آپدیت شده و به نظر دیگه هیچ مشکلی وجود نداره الان لازمه که اون Kaspersky rescue disk را نصب کنم یا این که مشکل دیگه حل شده است؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
دوست عزیز همونطوری که گفتید من درایو سی را حذف کردم دوباره ویندوز را نصب کردم آنتی ویروس هم آپدیت شده و به نظر دیگه هیچ مشکلی وجود نداره الان لازمه که اون Kaspersky rescue disk را نصب کنم یا این که مشکل دیگه حل شده است؟
بله دوست عزیز این پیغامی که شما فرمودید تروجان spy و... هستش
ترجیحا کل هاردتون رو با rescue disk kasper چک کنید تا کامل مظمئن شید

بالا