برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
شما یک پاور 330 وات گرین تهیه کنید . 99% مشکلات usb از عدم تغذیه درست توسط پاور هست .
میتونی کار کرده 330 رو از همین سایت تهیه کنی /

بعد از بایوس دوباره ویندوز بریزید ...
اگر جواب نگرفتید همون طور که دوستمون گفت پاور عوض کنید
تو بازارچه فروم بگردید هزینه اضافی بابت پاور ندید!
از راهنمایی های شما دوستان بسیار ممنونم ولی متاسفانه پس از اینکه بایوس و چیپست رو آپدیت و نصب کردم و ویندوز جدید هم نصب کردم همچنان مشکل پیغام faster پابرجا هست.
بله اتفاقا پیش از اینکه بفرمایید من یه پاور از آقای شعبانی سفارش داده بودم که برام بفرسته ولی گفته بودم 380 بفرسته. اگه زودتر این سوال رو کرده بودم که همون 330 که شما گفتید رو می خریدم ازشون. به هرحال عیبی نداره دیگه خریداری کردم و تو هفته دیگه می رسه به دستم.
--------------------------------------------
دوستان یه سوال دیگه. اگه یه مادربورد مثلا رم باس 800 رو ساپورت نکنه و حداکثر 667 ساپورت کنه، یعنی رم رو بذاری روی مادربورد کلا کار نمی کنه یا نه کار می کنه ولی در حد 667 ازش استفاده میشه؟
و اینکه اگه اینطوری ازش استفاده بشه تفاوتش با 800 چه قدر هست و آیا چشمگیر هست یا زیاد نیست؟
ممنون.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
از راهنمایی های شما دوستان بسیار ممنونم ولی متاسفانه پس از اینکه بایوس و چیپست رو آپدیت و نصب کردم و ویندوز جدید هم نصب کردم همچنان مشکل پیغام faster پابرجا هست.
بله اتفاقا پیش از اینکه بفرمایید من یه پاور از آقای شعبانی سفارش داده بودم که برام بفرسته ولی گفته بودم 380 بفرسته. اگه زودتر این سوال رو کرده بودم که همون 330 که شما گفتید رو می خریدم ازشون. به هرحال عیبی نداره دیگه خریداری کردم و تو هفته دیگه می رسه به دستم.
--------------------------------------------
دوستان یه سوال دیگه. اگه یه مادربورد مثلا رم باس 800 رو ساپورت نکنه و حداکثر 667 ساپورت کنه، یعنی رم رو بذاری روی مادربورد کلا کار نمی کنه یا نه کار می کنه ولی در حد 667 ازش استفاده میشه؟
و اینکه اگه اینطوری ازش استفاده بشه تفاوتش با 800 چه قدر هست و آیا چشمگیر هست یا زیاد نیست؟
ممنون.
روی سرعت667 کار میکنه . بستگی به مادبرد و پردازنده دارد ولی محسوس نیست .

shadow fiend

Registered User
لایک‌ها
515
سلام.
مین گیمینگ تا 700 هزارتومان چه مدل و چه برندی بهتر هست?
و اینکه z97gaming 5 msi بهتر هست یا z97gigabyte gaming 3?

برای من که اهل اورکلاک نیستم ایا فرقی بین 4790 و 4790k هست?!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام.
مین گیمینگ تا 700 هزارتومان چه مدل و چه برندی بهتر هست?
و اینکه z97gaming 5 msi بهتر هست یا z97gigabyte gaming 3?

برای من که اهل اورکلاک نیستم ایا فرقی بین 4790 و 4790k هست?!
اگر اهل اور نیستید همون 4790 بگیرید
مادربرد هم gigabyte h97-gaming3 کافیه

shadow fiend

Registered User
لایک‌ها
515
اگر اهل اور نیستید همون 4790 بگیرید
مادربرد هم gigabyte h97-gaming3 کافیه
الان که نیگاه کردم مین های h79 فرکانس رم 1333 و 1600 رو فقط دارن.برای گیم کافیه؟نمیخوام واسه 100-200 تومن یه مین بگیرم که اگر زمانی خواستم ارتقا بدم قطعات رو باز ضرر کنم.
پیشنهاد های دیگه هم میشه بدین؟چیزی باشه که خوب باشه.ارزش خرید داشته باشه.

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
الان که نیگاه کردم مین های h79 فرکانس رم 1333 و 1600 رو فقط دارن.برای گیم کافیه؟نمیخوام واسه 100-200 تومن یه مین بگیرم که اگر زمانی خواستم ارتقا بدم قطعات رو باز ضرر کنم.
فرکانس رم تاثیر چندانی روی فریم گیری نداره
مهمترین اولویت ها برای گیم = VGA > CPU >= SSD > RAM
حجم رم سیستمتون کمتر از 4 گیگ نباشه!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
1600 کافیه دوست گرامی .این برد چیپ صوتیش عالیه و همچنین کارت شبکه اش

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
روی سرعت667 کار میکنه . بستگی به مادبرد و پردازنده دارد ولی محسوس نیست .
مرسی
فقط اون پاور که فرمودید 330 بگیرم، برای خودم که 350 هست همین الانیه که دارم. چرا میگید که ضعیف تر از این بگیرم که مشکلات usb رفع بشه؟

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
مرسی
فقط اون پاور که فرمودید 330 بگیرم، برای خودم که 350 هست همین الانیه که دارم. چرا میگید که ضعیف تر از این بگیرم که مشکلات usb رفع بشه؟
330 کافیه، اما در آینده پاورتون ضعیف تر خواهد شد، کار درستی میکنین وات بالاتر میگیرید!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مرسی
پاور شما 350 وات واقعی نیست . فقط لیبل خورده .

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
پاور شما 350 وات واقعی نیست . فقط لیبل خورده .
احتمالش رو میدادم. چطور میشه قدرت واقعی پاور رو فهمید و اینکه چیزی که روش خورده real هست یا نه؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
احتمالش رو میدادم. چطور میشه قدرت واقعی پاور رو فهمید و اینکه چیزی که روش خورده real هست یا نه؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

از تولید کنندش میتونه تشخیص بده کاربر عادی . از روی مشخصات ترانس ها و یکسری پارامتر دیگه هم میشه تشخیص داد که کاربری عادی نمیتونه .

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
پاور داپلیتون رو چک کنید .
استاد من یه پاور 380 گرین کامپیوتر بدستم رسیده , با این میتونم داپلی رو تست کنم ؟ اینطور که تو نت خوندم چون پاور کامپیوتر هست باید دوتا سیم رو به هم متصل کنم . شما در این زمینه تجربه ای داشتید ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
استاد من یه پاور 380 گرین کامپیوتر بدستم رسیده , با این میتونم داپلی رو تست کنم ؟ اینطور که تو نت خوندم چون پاور کامپیوتر هست باید دوتا سیم رو به هم متصل کنم . شما در این زمینه تجربه ای داشتید ؟
بله سیم سبز رو با یکی از سیمهای مشکی اتصال بدهید /پاور روشن میشود .

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
بله سیم سبز رو با یکی از سیمهای مشکی اتصال بدهید /پاور روشن میشود .
منظور از اتصال اینه که سیم سبز و یه مشکی رو از پین 24 تایی جدا کنم و به هم اتصال بدم ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
منظور از اتصال اینه که سیم سبز و یه مشکی رو از پین 24 تایی جدا کنم و به هم اتصال بدم ؟
نه با یه سیم این دوتا رو یه جوری به هم وصل کنید حالا یا از جلو سوکت یا از پشت سوکت 24 پین!
پ.ن: پستامون همزمان شد
چرا جدا کنید . با یک تکه سیم مسی از روی سوکت بهم وصل کنید .

alinonor

Registered User
لایک‌ها
389
مانیتورم مشکل خاصی داره
مشکلش به این صورته که : مانیتور رو وقتی روشن میکنم شروع میکنم به پرش زدن ، زیاد پرش نداره و باعث نمیشه که مشکلی در روند کاری بوجود بیاد ولی از گوشه سمت چپ بالا مانیتور ، خط هایی شروع به حرکت می کنن و این کار مدام تکرار میشه ، با تکون دادن کابل برق مانیتور یا کایل تصویر ، پرش ها برای چند ثانیه قطع میشن ولی باز دوباره شروع میشن
هر دو کابل رو عوض کردم و کابل نو خریدم ولی باز هم همون مشکل رو دارن
مانیتور رو روی سیستم های دیگه چک کردم که روی سیستم های دیگه مشکلی نداشته و تصویر به صورت عادی بود
کارت گرافیک رو هم به تازگی تعویض کردم و فکر نکنم که کارت گرافیکم مشکل داشته باشه
به نظرتون مشکلش چیه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مانیتورم مشکل خاصی داره
مشکلش به این صورته که : مانیتور رو وقتی روشن میکنم شروع میکنم به پرش زدن ، زیاد پرش نداره و باعث نمیشه که مشکلی در روند کاری بوجود بیاد ولی از گوشه سمت چپ بالا مانیتور ، خط هایی شروع به حرکت می کنن و این کار مدام تکرار میشه ، با تکون دادن کابل برق مانیتور یا کایل تصویر ، پرش ها برای چند ثانیه قطع میشن ولی باز دوباره شروع میشن
هر دو کابل رو عوض کردم و کابل نو خریدم ولی باز هم همون مشکل رو دارن
مانیتور رو روی سیستم های دیگه چک کردم که روی سیستم های دیگه مشکلی نداشته و تصویر به صورت عادی بود
کارت گرافیک رو هم به تازگی تعویض کردم و فکر نکنم که کارت گرافیکم مشکل داشته باشه
به نظرتون مشکلش چیه؟
به نظر میرسه مشکل از کارت گرافیک شما باشه . بهتره روی سیستم خودتون با یک گرافیک دیگه تست کنید .
یک عکس هم از صفحه بگیرید بهتون دقیق میگم مشکل چی هست .

بالا