برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی برای خرید لپتاپ!!!

کدوم یک از مدل های زیر رو ترجیح میدین؟

• msi ge60 apache

Votes: 0 0.0%
  • lenovo y5070

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3

gamer5

Registered User
لایک‌ها
439
دوستان بین 3 تا مدل لپتاپ ( یا به عبارت دیگه 4 مدل لپتاپ ) :D موندم بدجوری هم موندم که کدوم رو انتخاب کنم
پیشاپیش باید بگم حدالمقدور در مورد همین 4 مدل راهنمایی بدین و مدل دیگه ای رو معرفی نکنید که واقعا مغزم میپکه دیگه و لطفا حرفی میزنید که علمی و منطقی باشه نه اینکه مثلا این خوب نیست اون خوبه همینطوری بدون دلیل :confused: و خواهشا تعصباتتون روی برند یا لپتاپی هم که دارین کنار بزارین
مدل هایی که مد نظرمه اینان :
asus n550jk asus g56jk msi ge60 apache و تا حدی هم lenovo y5070
لینک محصولات از سایت دیجی رو هم میزارم (امیدوارم که برخلاف قوانین نباشه) :
N550JK
G56JK
GE60 APACHE
Y5070
و اما کاربردم : دوستان به طور کلی برای مصرف خونگی میخوام و اصلا قرار نیست حتی یک دقیقه ببرمش بیرون و اینور و اونور و کلا از جاش قرار نیست تکون بخوره . پس باتری و میزان مصرف برق و نمیدونم وزن و کیفیت بد تصویر زیر نور خورشید و اینا رو باهاش هیچ مسئله ای ندارم
از طرف دیگه یدونه دستگاه PS4 هم دارم و برای کاربرد اصلی گیم ازون استفاده میکنم و بازیهای سنگین رو روی اون بازی میکنم ولی برای بازیهای سبکتر مثل walking dead wolf among us و این دست بازیها رو در نظر دارم روی لپتاپ بازی کنم و انتظار اجرای بدون عیب و نقصشون رو دارم
خیلی بیشتر از گرافیک پرفرمونس پردازشی دستگاه برام مهمه چون کارای برنامه نویسی و باز کردن چندتا برنامه سنگین باهام و اینا رو زیاد انجام میدم و سیستم کولینگش هم خیلی برام همه در کنار کیفیت خوب مانیتور (tn بهتره یا ips؟برای دیدن از جلو نه زاویه و اینکه لمسی رو پیشنهاد میدین یا مات؟چون شنیدم لمسی ها کیفیت تصویرشون و شفافیت رنگ ها توشون خیلی بهتره)
بیشتر کیفیت ساخت دستگاهها برام مهم تره تا کانفیگشون ، مثلا الان شاید y5070 از همه اینا بهتر باشه رو کاغذ ولی لنوو ها رو شنیدم به جز سری thinkad هاشون که قیمت بالایی هم دارن بقیه محصولاتشون مشکلات سخت افزاری زیاد دارن و خود شرکت هم که به کل چینیه
راستی بگین که استفاده از ssd رو هم پیشنهاد میدین یا نه؟و اینکه چقدر تو سرعت و کیفیت دستگاه و کم صدا کردنش و اینا تاثیر داره؟هیچکدوم از مدلهای بالا رو نمیشه با raid دو تا هارد کنار هم انداخت براشون درسته؟

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
داداش اینا چیزایی که میگم از نزدیک دیدم میگم:
لنوو خیلی خوبه داداشم y480 داره فوق العاده است از نظر خنکی از خنک کننده مسی توش استفاده شده و تازه ssd 128 گیگ انداخت دیگه زمان لود تقریبا وجود نداره تاثیرش زیاده.
برادر دیگم msi ge620dx داره عالیه از هر نظر فقط اینکه برای بازی درحد روزی 4 ساعت روش حساب کن نه روزی 10 ساعت چون ما روزی 10 ساعت بازی میکردیم و شبها هم برای دانلود روشن بود بعد از یک سال و 9 ماه گرافیک مادربوردش سوخت و چون قابل تعویض نبود مجبور شدیم مادربوردش رو عوض کنیم 860 تومن.
اینو گفتم اگه برای گیم خانگی میخوای روی هیچکدوم از لپ تاپها حساب باز نکن حتی استراتژیکش.
در کل msi صفحه قشنگی داره.

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
اگه استراتژیک بازی میکنی و شب روشن نمیذاری 100% مدل گیمینگ msi عالیه .
وای فای msi از هر نقطه در محدوده اش به بهترین شکل جواب میده.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام. از نظر كيفيت طراحي ، امكانات و برند به نظر من Asus N550JK از همه بهتره. توجه داشته باشيد كه Windows 8 اساسا براي صفحات لمسي طراحي شده و اين لپ تاپ هم صفحه لمسي داره. از نظر پردازنده هم كه آخرشه. كارت گرافيكش هم نسبتا خوبه. كلا يه محصول همه چي تمومه تو هم قيمتهاي خودش.

Last edited:

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
آقا نگاه دقیقترم انداختم نوع رم گرافیک روی تمام لپ تاپ ها DDR3 هست بجز msi که از نوع GDDR5 هست پس از لحاظ قدرت گرافیکی یه سروگردن بالاتر هست.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
آقا نگاه دقیقترم انداختم نوع رم گرافیک روی تمام لپ تاپ ها DDR3 هست بجز msi که از نوع GDDR5 هست پس از لحاظ قدرت گرافیکی یه سروگردن بالاتر هست.
کدوم مدل عزیز؟ قیمتش چنده؟ البته بنده بنا به تجربه شخصی MSI رو به هیچ کس توصیه نمیکنم.

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
مدل GE60 APACHE ایی که gamer5 لینک دادن.
بنده هم به سبب استفاده از Lenovo و msi گیمینگ (هردو) بنظرم به لحاظ مچ بودن msi مچ تر و پرقدرت تر از lenovo با گرافیک خفنش بود
درکل Lenovo تنها مدلی بود که تو اون رنج قیمت(دو سال پیش 2800) از سیستم تمام مسی برای خنکی استفاده کرده بود و گرافیک gddr5 اون خیلی خفن بود ولی نقطه ضعفش کیبورد بد و صفحه نمایش افتضاحش بود.

ولی به شخصه با ایسوس کار نکردم.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
مدل GE60 APACHE ایی که gamer5 لینک دادن.
بنده هم به سبب استفاده از Lenovo و msi گیمینگ (هردو) بنظرم به لحاظ مچ بودن msi مچ تر و پرقدرت تر از lenovo با گرافیک خفنش بود
درکل Lenovo تنها مدلی بود که تو اون رنج قیمت(دو سال پیش 2800) از سیستم تمام مسی برای خنکی استفاده کرده بود و گرافیک gddr5 اون خیلی خفن بود ولی نقطه ضعفش کیبورد بد و صفحه نمایش افتضاحش بود.

ولی به شخصه با ایسوس کار نکردم.
به نظر من غولترین لپ تاپ های گیمینگ که با کیفیت هم باشن رو Dell می سازه توی سری Alien Ware . خرابی MSI خیلی بالاست. توی همه زمینه ها(البته این تجربه دو دهه شخصی بندست و شاید با شما متفاوت باشه).
http://www.pcgamer.com/the-best-gaming-laptops-1/#page-3

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
آقا رضا شما مغازه دارید؟(منظورم اینه که اگه اره پس تجربه بهتر از روی کاغذه ولی اگه نه چطور میگی دو دهه...)
حالا این یه چیزی خوبه.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
آقا رضا شما مغازه دارید؟(منظورم اینه که اگه اره پس تجربه بهتر از روی کاغذه ولی اگه نه چطور میگی دو دهه...)
حالا این یه چیزی خوبه.
چند سال توی شرکتها مسوول فنی بودم(از زمان Commodore 64). چند سال هم شرکت داشتم. الانم رپیس اداره فن آوری اطلاعات یکی از ادارات دولتی هستم و ۲۰ ساله که همش سرم توی قطعات هستش و جسته و گریخته سیستم میبندم و تست می کنم و از زمان 80386 تاکنون. از زمانی که باس CPU رو باید دستی و با Jumper تنظیم می کردی و ضریب Ratio رو همین طور و ... تا الان که همه چیز اتوماتیک شده. حمل بر خود ستایی نشه بنده مخلص همه هم هستم و در خصوص MSI هم صرفا تجربه خودم رو گفتم و شایدم تجربه شما دوست عزیز اینجور نباشه. ولی بنده به شخصه به کسی پیشنهاد نمیدم.

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
دوست گرامی اگه میدونستم اینقدر اطلاعات دارید بیخودی اسرار نمیکردم .
گفتم که همیشه در الکترونیک و هر کاری تجربه مهمتر هست.

gamer5

Registered User
لایک‌ها
439
ممنون از دو عزیزی که راهنمایی کردن :D
والا من کارم در حدی که شما گفتین نیست از نظر زمانی من کارمندم اصن نصف روزم رو توی شرکتم . خیلی بخوام لپتاپ رو روشن بزارم روزی 3 4 ساعته که اونم شاید 2 ساعتش قشنگ رو idle باشه
بیشتر مد نظرم بحث در مورد کیفیت ساخت و ارزش برندی بود مگرنه الان مثلا تو گوشی ها هم که نگاه کنی یه برند مثل هواوی مشخصات فنی ای رو بهت میده برابر یه گوشی تاپ مثلا سونی یا سامسونگ ولی از نظر کیفیت ساختش این کجا و اون کجا
MSI رو تقریبا از بین گزینه هام حذف کردم . صفحش رو که اصل نمیپسندم TN بودنش رو ، قیافش هم خیلی چنگی به دل نمیزنه پورتهاش هم که دوتاش usb 2.0 هست :confused: علاوه بر اینا کلا تجربه خوبی از MSI ندارم مثل دوست بالاییمون . یه لپتاپ msi داریم الان تو خونه در مقایسه با لپتاپ dell خودم از نظر کیفیت ساخت به طرز وحشتناکی پایینتره با اینکه قیمتی شاید dell کمتر هم باشه
lenovo هم کانفیگ توپی میده یه مشکل اسکرین داره که اونم میشه با یه هزینه ای ips اش کرد ولی از نظر کیفیت ساختی به نظرم باید خیلی پایین تر asus باشه :general410: کمپانی که از دم چینیه ذهنیت خوبی ایجاد نمیکنه البته شنیدم سری های thinkpad اش فوق العادست که به طبع اون قیمت بالایی هم داره ولی در مورد ideapad ها هرچی تا حالا شنیدم منفی بوده
نظر خودمم روی یکی از مدل های asus هست بیشتر
کسی n550jk داره بیاد کمک لطفا :D نظرم رو اینه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوست گرامی اگه میدونستم اینقدر اطلاعات دارید بیخودی اسرار نمیکردم .
گفتم که همیشه در الکترونیک و هر کاری تجربه مهمتر هست.
شما بزرگوارید. بنده مخلص شما هستم.
ممنون از دو عزیزی که راهنمایی کردن :D
والا من کارم در حدی که شما گفتین نیست از نظر زمانی من کارمندم اصن نصف روزم رو توی شرکتم . خیلی بخوام لپتاپ رو روشن بزارم روزی 3 4 ساعته که اونم شاید 2 ساعتش قشنگ رو idle باشه
بیشتر مد نظرم بحث در مورد کیفیت ساخت و ارزش برندی بود مگرنه الان مثلا تو گوشی ها هم که نگاه کنی یه برند مثل هواوی مشخصات فنی ای رو بهت میده برابر یه گوشی تاپ مثلا سونی یا سامسونگ ولی از نظر کیفیت ساختش این کجا و اون کجا
MSI رو تقریبا از بین گزینه هام حذف کردم . صفحش رو که اصل نمیپسندم TN بودنش رو ، قیافش هم خیلی چنگی به دل نمیزنه پورتهاش هم که دوتاش usb 2.0 هست :confused: علاوه بر اینا کلا تجربه خوبی از MSI ندارم مثل دوست بالاییمون . یه لپتاپ msi داریم الان تو خونه در مقایسه با لپتاپ dell خودم از نظر کیفیت ساخت به طرز وحشتناکی پایینتره با اینکه قیمتی شاید dell کمتر هم باشه
lenovo هم کانفیگ توپی میده یه مشکل اسکرین داره که اونم میشه با یه هزینه ای ips اش کرد ولی از نظر کیفیت ساختی به نظرم باید خیلی پایین تر asus باشه :general410: کمپانی که از دم چینیه ذهنیت خوبی ایجاد نمیکنه البته شنیدم سری های thinkpad اش فوق العادست که به طبع اون قیمت بالایی هم داره ولی در مورد ideapad ها هرچی تا حالا شنیدم منفی بوده
نظر خودمم روی یکی از مدل های asus هست بیشتر
کسی n550jk داره بیاد کمک لطفا :D نظرم رو اینه
عزیز بنده که عرض کردم N550JK واقعا یک لپ تاپ همه چی تمومه. مشکلتون چیه واسه خریدش؟

gamer5

Registered User
لایک‌ها
439
عزیز بنده که عرض کردم N550JK واقعا یک لپ تاپ همه چی تمومه. مشکلتون چیه واسه خریدش؟
والا مشکلی برای خریدش ندارم :D بدبختی بین این و g56jk گیر کردم بدم گیر کردم
g56 تقریبا 200 تومن ارزونتره (البته گرافیکش 2 هست که گفتم برای من کفایت میکنه) در عوض رمش 12 گیگه و تجهیزات گیمینگی داره که خیلی ارزش بالایی داره و کوله پشتیش هم خیلی کاربردیه حتی برای مصارف خارج از لپتاپ :D علاوه بر اینا یدونه usb 3 بیشتر داره ، پورت vga داره و ظاهرشم یه مقدار شیک تره
تا اونجایی هم که شنیدم دفع حرارت بهتری داره . n550 ها رو شنیدم خروجی گرماش میخوره تو اسکرین مستقیم درسته؟:confused:
پ.ن : g56 با گرافیک 4 هم هست که حول و حوش 200 تومن بیشتر از n550jk در میاد . فکر کنم اون دیگه همه چی تمومه درسته؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
والا مشکلی برای خریدش ندارم :D بدبختی بین این و g56jk گیر کردم بدم گیر کردم
g56 تقریبا 200 تومن ارزونتره (البته گرافیکش 2 هست که گفتم برای من کفایت میکنه) در عوض رمش 12 گیگه و تجهیزات گیمینگی داره که خیلی ارزش بالایی داره و کوله پشتیش هم خیلی کاربردیه حتی برای مصارف خارج از لپتاپ :D علاوه بر اینا یدونه usb 3 بیشتر داره ، پورت vga داره و ظاهرشم یه مقدار شیک تره
تا اونجایی هم که شنیدم دفع حرارت بهتری داره . n550 ها رو شنیدم خروجی گرماش میخوره تو اسکرین مستقیم درسته؟:confused:
پ.ن : g56 با گرافیک 4 هم هست که حول و حوش 200 تومن بیشتر از n550jk در میاد . فکر کنم اون دیگه همه چی تمومه درسته؟
اینا دیگه بستگی داره به اولویتهای شما و یه کم سلیقه ای هستش. پردازنده گرافیکی هر دو یکیه. رم هم با یکم هزینه میشه افزایش داد. اما صفحه لمسی که بنظر من خیلی خیلی اهمیت داره شما زیاد براتون مهم نیست. اما توی ویندوز 8 یک حسن بسیار بسیار بزرگ محسوب میشه. دیگه هر جور خودتون صلاح می دونید. N550JK مشکل دما نداره عزیز. دیگه تصمبم با خودتونه.

gamer5

Registered User
لایک‌ها
439
اینا دیگه بستگی داره به اولویتهای شما و یه کم سلیقه ای هستش. پردازنده گرافیکی هر دو یکیه. رم هم با یکم هزینه میشه افزایش داد. اما صفحه لمسی که بنظر من خیلی خیلی اهمیت داره شما زیاد براتون مهم نیست. اما توی ویندوز 8 یک حسن بسیار بسیار بزرگ محسوب میشه. دیگه هر جور خودتون صلاح می دونید. N550JK مشکل دما نداره عزیز. دیگه تصمبم با خودتونه.
ممنون . تا اونجا که فهمیدم گویا g56jk صفحش ips نیست علیرغم اینکه تو سایت asus و سایت دیجی کالا ips اعلامش کردن
فقط یه سوال خیلی مهم . این ssd های 2.5 اینچی که تو بازار هست راحت به لپتاپ میخوره دیگه؟کیسی چیزی نمیخواد عمل مهندسی خاصی اینا؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ممنون . تا اونجا که فهمیدم گویا g56jk صفحش ips نیست علیرغم اینکه تو سایت asus و سایت دیجی کالا ips اعلامش کردن
فقط یه سوال خیلی مهم . این ssd های 2.5 اینچی که تو بازار هست راحت به لپتاپ میخوره دیگه؟کیسی چیزی نمیخواد عمل مهندسی خاصی اینا؟
تمام مدلهاي SSD به تمام لپ تاپها مي خوره عزيز. خيالتون راحت. هيچ قطعه خاصي هم نمي خواد. هارد لپ تاپ شما باز ميشه و SSD جايگزين اون ميشه. به همين راحتي.

بالا