برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

aminhey

Registered User
لایک‌ها
5
سلام دوستان می خواستم از تجربه ی شما در خصوص گرفتن معافی استفاده کنم .....
من 20 سالمه پدرم پارسال فوت شده و یه برادر دیگه دارم که تقریبا 25 ساله اس و از طریق جانبازیه پدرم از سربازی معاف شده و کار معافیت داره..... حالا میخواستم بپرسم که من میتونم کفالت مادرم رو بر عهده بگیرم و معاف بشم ؟؟؟؟؟

hd2

Registered User
لایک‌ها
83
سلام
بنده بعد از 6 ماه دوندگی و پول خرج کردند آخر سر معاف از رزم کردند.حدا لعتشان کند .من 100 درصد باید معاف میشدم.گر کسی مشکل جدی هم داشته باشد به زور می خوام ببرنش سربازی اما من تسلیم نمی شم وقتی تو ایین نامه آمده که معاف هستنم باید معاف بکنن تو حین خدمت هم اقدام می کنم اینقدر خودم را به مریضی می زنم که خودشان بنده را معا ف بکنند.
این حرف ها را گفتند برای کسایی که دنبال معافیت هستند شرایط معافیت با قانون جدید خیلی سخت شده باید طرف معلول یا قطع نخاع باشد تا معافش بکنن.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
سلام
بنده بعد از 6 ماه دوندگی و پول خرج کردند آخر سر معاف از رزم کردند.حدا لعتشان کند .من 100 درصد باید معاف میشدم.گر کسی مشکل جدی هم داشته باشد به زور می خوام ببرنش سربازی اما من تسلیم نمی شم وقتی تو ایین نامه آمده که معاف هستنم باید معاف بکنن تو حین خدمت هم اقدام می کنم اینقدر خودم را به مریضی می زنم که خودشان بنده را معا ف بکنند.
این حرف ها را گفتند برای کسایی که دنبال معافیت هستند شرایط معافیت با قانون جدید خیلی سخت شده باید طرف معلول یا قطع نخاع باشد تا معافش بکنن.

سلام
معافیت رو به این سادگی ها نمیدن دیگه، هر چند بهترین کار اقدام کردن حین خدمت هست چون هم عمرت هدر نمیره و هم اینکه حین خدمت احتمال معافیت بالاتر هست.

xX_boy

Registered User
لایک‌ها
70
سلام
دوستان لطفا راهنمایی کنید گفتیم اینجا بپرسیم شاید کسی بدونه
ما یه آشنا داریم شرایطش اینه:
1- اولا یه داداش کوچیک داره ک معلول ذهنی هست باباش 60 سالشه نمیتونه کار کنه میتونه معاف بگیره میگن با ماده 6 بهزیستی میشه؟
2- آقا این مورد خودمم: من در تاریخ 93/6/17 از دانشگاه اخراج شدم و تصویه کردم و یه برگه دادن به این تاریخ اخراج شده! الان من یه سال وقت دارم ک برم سربازی درسته؟
فقط یه مسئله ای هست یه برگه معاف دارم ک توش نوشته 3 سال معافیت تحصیلی یعنی تا آخر امسال تموم میشه! الان من سال بعد برم بهم اضاف میزنن(شهریور 94)
3 من سه سال پیش دفترچه فرستادم افتاده بودم ارتش عجب شیر الان باز اونجام؟یا میشه اندداخت به ****؟
4

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
واسه برگ اصلی امضایی چیزی که نگرفت؟!
با برگ **** برو عمو...
یه وقت اشتباه نکنی!
عمو امضا رو که گرفت ولی قدیمی بوده برگه اصلی . کرج درست بوده ...
smilie_ugly_040.gif
آی لاو یو پی ام سی

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
سلام
از دوستانی که تو مراکز نزاجا (حول و حوش میدون حر و دانشگاه افسری ) خدمت می‌کنن...چنتا سوال داشتم
ممنون می‌شم

sPayam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اگه مغز خر خوردین مثل من برین خدمت تمومش کنین چون من یکی نتونستم تموم کنم تو 7 ماه فراری شدم 1 سال بعدش 2 ماه باز رفتم باز فرار کردم میخوام کارت قرمز بگیرم ! روانی شدم دیگه !

hamid_rahmani

Registered User
لایک‌ها
292
اگه مغز خر خوردین مثل من برین خدمت تمومش کنین چون من یکی نتونستم تموم کنم تو 7 ماه فراری شدم 1 سال بعدش 2 ماه باز رفتم باز فرار کردم میخوام کارت قرمز بگیرم ! روانی شدم دیگه !
چرا؟؟؟ انقدر سخت بود؟؟؟؟علتش؟

sPayam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چرا؟؟؟ انقدر سخت بود؟؟؟؟علتش؟
2 بار عمل واریکسل درجه 3 دو طرف انجام دادم ولی معافی ندادن یعنی انقدر اذیت کردن تا از درد زیاد مجبور شدم عمل کنم

الان هم یه هفته میشه استراحتم تموم شده و نمیرم

واقعیتش من قبل خدمت ماه ها میشد از اتاقم نمیرفتم بیرون ! الانشم تو فکر خودکشی هستم و میگم این اخرین حرکت و بزنم برم بیمارستان روانی بستری شم یه سری پرونده درست کنم و خدا بخواد کارت قرمز بگیرم !

hamid_rahmani

Registered User
لایک‌ها
292
2 بار عمل واریکسل درجه 3 دو طرف انجام دادم ولی معافی ندادن یعنی انقدر اذیت کردن تا از درد زیاد مجبور شدم عمل کنم

واقعیتش من قبل خدمت ماه ها میشد از اتاقم نمیرفتم بیرون ! الانشم تو فکر خودکشی هستم و میگم این اخرین حرکت و بزنم برم بیمارستان روانی بستری شم یه سری پرونده درست کنم و خدا بخواد کارت قرمز بگیرم !
بابا بیخیال کار میدی دسته خودتا ....چند سالته؟؟ اگه وضعت خوبه میتونی بعد عید بخری خوب

chanceller

Registered User
لایک‌ها
281

تو توی زندگی واقعی می خوای چی کار کنی؟
خدمت مگه چیه بابا شلوغش کردین
نبود ۲ ماه ؟

sPayam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بابا بیخیال کار میدی دسته خودتا ....چند سالته؟؟ اگه وضعت خوبه میتونی بعد عید بخری خوب

امروز صبح مامور اومد در خونه مدارک و نشون دادم گفت شنبه بیا کلانتری کارت ملی و مدارک رو گرفت ! 22 سال دارم فردا میرم بستری شم اگه بکنن بعدش یه نامه میدن قضائی از اونجا هم به کمیسیون شاید به این راحتیا نباشه ولی من خدمت دیگه نمیرم ! زندان میرم ولی اونجا هرگز

hamid_rahmani

Registered User
لایک‌ها
292
امروز صبح مامور اومد در خونه مدارک و نشون دادم گفت شنبه بیا کلانتری کارت ملی و مدارک رو گرفت ! 22 سال دارم فردا میرم بستری شم اگه بکنن بعدش یه نامه میدن قضائی از اونجا هم به کمیسیون شاید به این راحتیا نباشه ولی من خدمت دیگه نمیرم ! زندان میرم ولی اونجا هرگز
چزا آخه؟ کجا بودی خدمت؟؟ چیش سخت بود؟؟

sPayam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چزا آخه؟ کجا بودی خدمت؟؟ چیش سخت بود؟؟

دیگه نمیتونم اونجا باشم ! پایگاه نوژه همدان وسط بیابون ! سختیش از نظر روحی و روانی من هست مجبورم اینکارو بکنم هم دنبال معافی واریکسل رفتم هم انتقالی ولی ندادن این اخرین گزینه هست بعدش میرم مغازه بابام کارشو ادامه میدم ! زندگی با شرایط سربازی فرق داره !

hamid_rahmani

Registered User
لایک‌ها
292
ایشالا که هر چی برات خیره پیش بیاد با یه کسی که بهش خوب اعتماد داری مشورت کن حسابی

تصمیمی نگیری سالهای بعد پشیمون شی

PUYA141

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
91
دوستان یه سوال داشتم برادرم متولد74/4 الان دانشجو کاردانی ترم اخر میخواد بره سربازی پدرم تقریبا 24 ماه جبهه داره ایا کسری بهش میخوره ؟(چون شنیدم گفتن متولدین زیر72 شامل اونها میشه )
کف پاشم بگی نگی یه صافی داره شرایط اون چجوری ؟!

Last edited:

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
دوستان یه سوال داشتم برادرم متولد74/4 الان دانشجو کاردانی ترم اخر میخواد بره سربازی پدرم تقریبا 24 ماه جبهه داره ایا کسری بهش میخوره ؟(چون شنیدم گفتن متولدین زیر72 شامل اونها میشه )
کف پاشم بگی نگی یه صافی داره شرایط اون چجوری ؟!

کسری جبهه که بهش تعلق نمیگیره. به متولد 72 و قبل تعلق میگیره. کف پا هم اینجوری که شما میگی معافیت بهش نمیدن.

بالا