برگزیده های پرشین تولز

چرا من نمي تونم بعضي چيزا رو ياد بگيرم ؛ مشكل ذهن من !

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
شوما بنویس متنش هم مهم نیست
شعر یه آهنگ یا متن یه خبر
حداقل دو صفحه باشه ببین به مشکل میخوری، مثلا یادت بره بعضی حرف ها یا کلمه ها رو بنویسی!
چشم ، این کارو می کنم ولی اگر منظورت اینکه موقع این کار من فکرم می پره اره ایجوریه اما چون شکاکم هر سطر رو چندین بار نیگا می کنم : دی
الان رسیدم خونه ، یکم استراحت می کنم تست می کنم

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
شوما بنویس متنش هم مهم نیست
شعر یه آهنگ یا متن یه خبر
حداقل دو صفحه باشه ببین به مشکل میخوری، مثلا یادت بره بعضی حرف ها یا کلمه ها رو بنویسی!
به غیر از کلمه civilization مشکلی در نوشتن بقیه اشون نداشتم ، انگلیسی هم بلد نیستم ( البته اینو بگم هر لحظه چندین بار کلمات رو چک می کردم

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
به غیر از کلمه civilization مشکلی در نوشتن بقیه اشون نداشتم ، انگلیسی هم بلد نیستم ( البته اینو بگم هر لحظه چندین بار کلمات رو چک می کردم
این میتونه یه تمرین باشه خودت هر جوری خواستی برو جلو
ذهن بدون تمرکز و تمرین اوضاعش خراب میشه...

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
این میتونه یه تمرین باشه خودت هر جوری خواستی برو جلو
ذهن بدون تمرکز و تمرین اوضاعش خراب میشه...
اخه تو این موارد مشکلی ندارم ، من حتی می تونم شطرنج بازی کنم ، کد بزنم ، لغت خفظ کنم ، حافظه ام هم در مورد کلمات و ... خوب کار می کنه
اما تو رانندگی ، شنا ، ورزش رزمی و ....اوضاع متفاوته ، با اشکال هندسی هم رابطه خوبی ندارم، یا تبدیل تومن به ریال و امثالهم گیج می زنم
بین اینا بیشتر از همه رانندگی اذیتم می کنه ، چون دوست دارم تجربه اش کنم

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
اخه تو این موارد مشکلی ندارم ، من حتی می تونم شطرنج بازی کنم ، کد بزنم ، لغت خفظ کنم ، حافظه ام هم در مورد کلمات و ... خوب کار می کنه
اما تو رانندگی ، شنا ، ورزش رزمی و ....اوضاع متفاوته ، با اشکال هندسی هم رابطه خوبی ندارم، یا تبدیل تومن به ریال و امثالهم گیج می زنم
داروی خاصی مصرف میکنی؟
مثلا ضد افسردگی یا پروپرانولول یا کلا دارویی که مداوم داری مصرف میکنی؟؟؟

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
اگه حافظه تصویری تون خوب نیست پس شاید نیمکره راست مغزتون تنبل شده
یه سری از حرکت هاتونو با دست چپ انجام بدین مثلا از باز و بسته کردن در، تا تایپ کردن فقط با دست چپ
تو بازی های کامپیوتری هم بازی هایی هستند که بتونن کمک کنن
اون تمرینی که قبلا گفتم اونم میتونه موثر واقع بشه منهای نوشتنش، کلمه رو ببینید تو ذهنتون حرف به حرف بنویسیدش، و حرف های قبلی رو پاک نکنید تا موقع کامل شدن کلمه!

Last edited:

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
به نظر من اکثر افراد هر کدوم تو یک یا چند زمینه ضعف دارن
مثلا خود من تو به یاد سپردن نام ادما یه ذره مشکل دارم قیافش تو ذهنم میمونه ولی اسم به ندرت
مگر اینکه چندبار باهاش رابطه داشته باشم بره تو ذهنم (این قضیه ثابت میکنه تکرار و تمرین خیلی کمک میکنه یعنی درمان درد همینه)
دلیلش که خیلی از دوستان هم اشاره کردن یکیش به نظر من مشغله های ذهنی هست
عین کامپیوتر برای انجام یه کار باید سی پی یو در اختیار باشه اگر مشغول یه کار دیگه باشه کار دومت با کندی پیش میره شایدم هنگ کنه عملیات کامل نشه ذهن ادم هم اینطوریه
در کل با تمرین و با علاقه انجام دادن یک کار مطمئنا خیلی از این قبیل مشکلات رو رفع میکنه
من به رانندگی علاقه دارم کلا یه بار هر امتحان رو رفتم دیگه به دوبار نکشید
ولی به کارهای فنی علاقه ندارم خیلی به ندرت میتونم کارهای فنی رو درست انجام بدم چون علاقه ندارم به خاطر عدم علاقه هم تمرین نمیکنم
علاقه و تکرار و تمرین حلال مشکلات هست
یه مثال دیگه هم بزنم از یه بعد دیگه
دوتا فرد رو تصور کنید هر دو 20 ساله
اولی از اول وقت های ازداش (زمانهای غیر مدرسه) تو کوچه بازار بوده با هر جور ادمی برخورد داشته خلاصه پخته شده جسارت پیدا کرده
دومیش تا 20 سالگی فقط درس خونده وقت های ازاد هم اکثر تو خونه بوده برعکس فرد قبلی تنها کسایی هم که دیده و بیشتر برخود داشته اعضای خانواده بوده
حالا تصور کنید اینا تو اداب معاشرت طرز صحبت کردن و انجام کارها و... چقدر با هم اختلاف دارن ؟؟
بارها و بارها اطرافمون همچین ادمایی رو دیدیم
کاملا تفاوت و اختلافشون مشهوده پس این ثابت میکنه هیچ چیز ذاتی نیست و همه چیز اکتسابی هست
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
شاد باشید

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
اگرچه این مدل مشکلاتم حل نشده و بیشتر شده اما من دیگه انقدر خودمو با برنامه نویسی و اخیرا" یادگیری زبان مشغول کردم که دیگه بهشون فکر نمی کنم .
الان اولویت اینکه هر چه زودتر برای خودم شغلی دست و پا کنم تا بعد..

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
اتفاقا سر کار که بری خیلی هاش حل میشه اما به جاش مشکلات دیگه ای اضافی میشه از جمله حواس پرتی شدید'

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

hd2

Registered User
لایک‌ها
83
سلام.
دوست عزیز شما یک آزمایش کامل خون حتما بدهید مخصوصا این آزماش ها را TSH . T4 . VIitamin D3 . PHOSPHORUS . معلوم می شود مشکلتان از چی هست.
حداقل روزی یک عدد قرص امگا 3 حتما مصرف بکنید که برای تقویت حافظه بسیار عالی می باشد.

sabegian

Registered User
لایک‌ها
306
سلام
گفتی ذهنت مشغوله و هی تجزیه و تحلیل میکنه
آیا چیزهای که مهم هستند رو تجزیه میکنه یا موردهایی که اصلا به نظرت هیچ اهمیتی تو زندگیت نداره و بی فایده ست؟
هنگام ذهن مشغولی استرس هم داری؟

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
سلام
گفتی ذهنت مشغوله و هی تجزیه و تحلیل میکنه
آیا چیزهای که مهم هستند رو تجزیه میکنه یا موردهایی که اصلا به نظرت هیچ اهمیتی تو زندگیت نداره و بی فایده ست؟
هنگام ذهن مشغولی استرس هم داری؟
آره ، ارزشمند و بی ارزش نداره ، همه اش دارم با خودم حرف می زنم . مثلا" با رزاستون انگلیسی یاد می گیرم . بعد که یه عکس رو می بینم میگه اوف یارو عجب زندگی داره ، عه تو امریکا هم
مردم دستشونو می شورن ، این زن سمت چپی که روس هم هست چقدر خوشگله ، بعد به خودم میگم دختره عربه چرا چاقه ، یعنی عمدا" میخوان اینا رو زشت نشون بدن . بعدش به خودم میگم این اراجیف چیه تو صفحه قبلی یه زن خوشگل عرب و با خانواده اش بود که خیلی هم مدرن بود ، به خودم میگم الان من اینجام که انگلیسی یاد بگیرم یا به این چرندیات فکر کنم. و همه اینها در یک یک دققیه اتفاق می افته و حجم این افکار باعث میشه که واکنش هام در برابر رویدادها کند باشه .
البته اینم بگم تو بعضی از مسائل هم بر عکس بقیه حاقطه من بهتر از حافظه ادم های عادی است . مثلا" من یکی رو
یه بار می بینم 99 درصد صبحت بی اهمیت و بااهمیتش نکته به تکته یادم می مونه . حتی اگر مربوط به ده سال پیش باشه .
یا مثلا" اسم نویسنده های دوران دبیرستان و کتاباشون یادم نمی ره .شماره تل هم چند بار بگیرم یادم می مونه ، مگر زمانی
که چند شماره شبیه هم باشه .

sabegian

Registered User
لایک‌ها
306
آره ، ارزشمند و بی ارزش نداره ، همه اش دارم با خودم حرف می زنم . مثلا" با رزاستون انگلیسی یاد می گیرم . بعد که یه عکس رو می بینم میگه اوف یارو عجب زندگی داره ، عه تو امریکا هم
مردم دستشونو می شورن ، این زن سمت چپی که روس هم هست چقدر خوشگله ، بعد به خودم میگم دختره عربه چرا چاقه ، یعنی عمدا" میخوان اینا رو زشت نشون بدن . بعدش به خودم میگم این اراجیف چیه تو صفحه قبلی یه زن خوشگل عرب و با خانواده اش بود که خیلی هم مدرن بود ، به خودم میگم الان من اینجام که انگلیسی یاد بگیرم یا به این چرندیات فکر کنم. و همه اینها در یک یک دققیه اتفاق می افته و حجم این افکار باعث میشه که واکنش هام در برابر رویدادها کند باشه .
البته اینم بگم تو بعضی از مسائل هم بر عکس بقیه حاقطه من بهتر از حافظه ادم های عادی است . مثلا" من یکی رو
یه بار می بینم 99 درصد صبحت بی اهمیت و بااهمیتش نکته به تکته یادم می مونه . حتی اگر مربوط به ده سال پیش باشه .
یا مثلا" اسم نویسنده های دوران دبیرستان و کتاباشون یادم نمی ره .شماره تل هم چند بار بگیرم یادم می مونه ، مگر زمانی
که چند شماره شبیه هم باشه .
به نظرم شما مشکلی نداری هر انسانی واسه یه کاری ساخته شده این طبیعی که تو بعضی کارها نتونه ایده آل ظاهر بشه
اگه مشکلی هم باشه تو نبودن تمرکز یا استرسه.

arm4n

Registered User
لایک‌ها
20
شاید به جای این کارا باید یاد بگیری مبارزه کنی!

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

maanam

Registered User
لایک‌ها
370
ما استاد انگلیسی داشتیم مزخرف :mad:
همه درسام 20 بود ولی انگلسی رو به من میداد 16
برای همین هم بدم از انگلیسی و هم اینکه اصلا تو مخم نمیره:general306:

بالا