برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع کاهش یا افزایش وزن

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
انشاالله
خواستن توانستنه
با تمرین خیلی زودتر به نتیجه میرسی

ممنون
تمرین چه چیزهایی رو انجام بدم؟
کلا میخوام غذاهای روغنی و برنج رو کم کم حذف کنم
چه چیزایی جایگزین کنم

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
کته رو حتما روزی 5 قاشق رو داشته باشید
مصرف نمک رو به 5 گرم در هفته محدود کنید
سعی کنید به صورت آیپز و یا کبابی گوشت و ... رو مصرف کنید
سبزیجات و میوه ها رو در برنامه افزایش بدید میزان مصرف کالری رو به 1700 فعلا برسونید

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
کته رو حتما روزی 5 قاشق رو داشته باشید
مصرف نمک رو به 5 گرم در هفته محدود کنید
سعی کنید به صورت آیپز و یا کبابی گوشت و ... رو مصرف کنید
سبزیجات و میوه ها رو در برنامه افزایش بدید میزان مصرف کالری رو به 1700 فعلا برسونید

عنوان جدیدتون هم تبریک میگم
واقعا کاربر حرفه ای هستین

• Like
Reactions: OVH

amin.faraji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من قدم 188 وزنم 77 هستش میخام وزنمو ببرم بالا 10 کیلو بدنم در حال حاظر خشک هست تقریبا 6 سال پرورش اندام کار کردم ولی الان 3 سالی هست که به خاطر دانشگاه کنار گذاشتم تمرینمو ولی داخل خونه کار میکنم حرکاتو با دمبل و مشکلی هم ندارم در مورد مصرف مکملات مشکل داشتم همیشه مثال وقتی دوره میرم پروتیین مصرف میکنم دیگه وعده غذاییم خیلی پایین میاد و کلا میل به غذا خوردن پیدا نمیکنم چند نوع پروتیین تست کردم تو این چند سال ولی فرقی نداشته برای همین با مصرف پروتیین وزنم بالا نمیاد! حالا میخام با وعده غذای روزانه وزنمو بالا ببرم لطفا راهنمای کنید راحت ترین راه رو ممنون

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام دوستان من قدم 188 وزنم 77 هستش میخام وزنمو ببرم بالا 10 کیلو بدنم در حال حاظر خشک هست تقریبا 6 سال پرورش اندام کار کردم ولی الان 3 سالی هست که به خاطر دانشگاه کنار گذاشتم تمرینمو ولی داخل خونه کار میکنم حرکاتو با دمبل و مشکلی هم ندارم در مورد مصرف مکملات مشکل داشتم همیشه مثال وقتی دوره میرم پروتیین مصرف میکنم دیگه وعده غذاییم خیلی پایین میاد و کلا میل به غذا خوردن پیدا نمیکنم چند نوع پروتیین تست کردم تو این چند سال ولی فرقی نداشته برای همین با مصرف پروتیین وزنم بالا نمیاد! حالا میخام با وعده غذای روزانه وزنمو بالا ببرم لطفا راهنمای کنید راحت ترین راه رو ممنون

سلام جناب فرجی
شما حتما سعی کنید تمرینات رو شروع کنید تمرینات دوره حجم واقعی هم باعث ترشح زیاد انسولین میشه که این خودش موجب افزایش وعده ها و اشتها میشه. ( افزایش مقدار غذا هم شاملش میشه )
توضیح دادم در کامنت های قبلی که خوردن مواد قندی 1 ساعت قبل از وعده های غذایی موجب ترشح انسولین میشه و شما رو حسابی گرسنه می کنه
شما 6 سال پرورش اندام کار کردید ؟ دوره های استروئیدی که رفت چیه ؟ پرورش اندام رو با مکمل پیش بردید ؟ مکمل اگر اصل باشه 100% به وزن اضافه می کنه مثل کودک هایی که می بینید حسابی مکمل ها تپل مپلشون می کنن.
سابقه مصرف داروهای کورتیکواستروئیدی هم داشتید ؟ ( مثل دگزامتازون و بتامتازون جهت افزایش وزن )
شما باید طبق یک **** غذایی خاص جلو برید که جواب بگیرید مثلا در این ساعت فلان غذا رو با فلان میزان باید مصرف کنید
روش تمرینی هم همینطور باید طبق اصول جلو بره . کسی که 6 سال پرورش اندام کار می کنه دیگه خیلی ساده باید وزن اضافه یا کم کنه ! جای تعجب داره ! اگر دارای ژنتیک اکتومرف هستید 100% از متابولیسم بالایی برخوردارید که افزایش وزن رو براتون به شدت سخت میکنه با این حال چرا پرورش اندام ! یک ژنتیک اکتومرف در فیتنس بهتر نتیجه می گیره تا اینکه در پرورش اندام ! بهترین ژنتیک برای پرورش اندام مزومرف هست خیلی راحت وزن میگیرن خیلی راحت کم می کنند.
اگر اکتومرف هستید سعی کنید میزان کالری مصرفی روزانه از مجموع کالری دریافتی روزانه کمتر باشه مثلا برای شروع 60% از 100% باشه مثلا اگر 2000 کالری مصرف می کنید در روز 3333 کالری باید دریافت کنید
مصرف ویتامین های گروه ب به شدت توصیه میشه خصوصا تزریقیش مثل نروبیون هر 6 روز یکبار به مدت 1 ماه
وزنه ها رو سنگین کنید - در بعضی از حرکات شک وارد کنید مثلا 4 ست از حرکت پشت بازو سیم کش ( هر ست رو با فاصله 5 ثانیه استراحت انجام بدید با این تکرار ها 12 - 15 - 18 - 20 )
همونطور ست های حرکات سنگین رو به این شکل انجام بدید 6 - 8 - 10 - 12 عدد 6 رو با وزنه فوق سنگین از نظر قدرت شما انجام بدید که کمکی حتما باید حضور داشته باشه ( در هنگام تمرین به این شکل حتما از نوشیدنی های قندی استفاده کنید به صورت هر 2 ست یکبار 2 جرعه مثل آب پرتقال که با کمی شکر درستش کردید )
45 الی 60 دقیقه قبل از وعده های غذایی روزانه حتما نوشیدنی قندی و یا مواد قندی مثل شکلات بخورید.

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
دوستان من وزنم 68 کلو گرم و قدم هم 192 سانتی متر هست
خراکمم خوبه
اما اصلا وزنم زیاد نمیشه
چیکار باید بکنم

جناب Joolbak پر واضحه که داری ژنتیک اکتومرف هستید که اضافه کردن وزن برای این مدل ژنتیک مثل آرزو میمونه ولی تا این حد هم اوضاع بد نیست البته اوضاع کلی رو عرض کردم
اوضاع شما یکم ناجور داره میشه وزن 68 با قد 192 اصلا همخوانی نداره

با این قد بنده توصیه می کنم حتما وارد بدنسازی بشید اکر نقاط ضعف رو برطرف کنید یک بدن فیتنس زیبا درست می کنید.
به جز نوع تمریناتی که خدمت جناب فرجی توصیه شد بقیه موارد رو می تونید بهش عمل بکنید
فقط چند توصیه کوچیک سعی کنید صبحانه ها رو اکثر به شکل 5 سفیده تخم مرغ + 3 زرده اونم به شکل سرخ کردنی با روغن زیتون مصرف کنید ( در طبخ تخم مرغ سعی کنید زرده سفت نشه و کمی مایع باشه تا آسیبی به کبدتون هم نزنه )
همونطور که می دونید بدنسازان حرفه ای جهان هم سفیده تخم مرغ رو به صورت سرخ شده با آب یا 3 قطره روغن زیتون مصرف می کنند.
سعی کنید در روز 2 وعده ( گردو + کشمش ) ( پسته + بادام ) رو هم به انتخاب خودتون در برنامتون قرار بدید.
مصرف کته برای شما الزامیه اون هم روزانه در 2 وعده اون هم 20 قاشق در هر وعده
یک کربو پروتیئن خیلی خوب هم خریداری و مصرف کنید
پیشنهاد بنده : بین این موارد که عرض می کنم یکی رو انتخاب و مصرف کنید :

نام کمپانی -------------------- نام محصول
Mass Tech -------------------- MuscleTech
Serious Mass -------------------- Optimum Nutrition
Mass Fusion -------------------- Nutrabolics

کراتین در این جور موارد هست که به کار میاد
از بین این کمپانی ها اگر تهیه کنید خوبه
MuscleTech - Gaspary - MHP - Ultimate Nutrition - Muscle Pharm - Olymp Nutrition

Last edited:

amin.faraji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از جوابتون. کلا هرمون مصرف نکردم و با مکمل جلو رفتم ولی نه دوره های سنگین مکمل. فقط تو این 6 سالی ک داخل باشگاه تمرین میکردم چیزی که خیلی خوب وزن منو بالا میبرد این پودر های چاقی بومبا بود خیلی خیلی اشتهامو باز میکرد به طوری که من روزی دو وعده غذا اصلی مصرف میکردم بعد مصرف این پودر راحت 6 وعده روزانه میخوردم میشه گفت هرچی میخوردم سیر نمیشدم وزنمم تا 90 بالا اوردم با تمرین البته ولی الانی که چند سال هست چیزی مصرف نمیکنم وزنم به 77 کاهش پیدا کرده مشکل من بیشتر سر کم اشتها بودنم هست وگرنه راحت وزن میگیرم قبلا که این پودر بومبا مصرف میکردم صبحانه 8 تا سفیده مصرف میکردم نهار هم وعده غذا کامل قبل تمرین سینه مرغ کبابی بعد تمرینم 1 بسته مکارانی داخل اب کم میجوشندم میزاشتم ابش کمی خشک بشه و مکارانی رو مثل کته مصرف میکردم وعده شام هم کامل میخوردم. ولی الان ک چیزی مصرف نمیکنم فقط یه وعده نهار میخورم و یه وعده سبک شام من کلا مواد قندی کم مصرف میکنم این توصیعه 1 ساعت سر وعده های غذای مواد قندی مصرف کنم برای اشتها فکر کنم ایده خوبی باشه تست میکنم حتما ممنون.

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
ممنون از جوابتون. کلا هرمون مصرف نکردم و با مکمل جلو رفتم ولی نه دوره های سنگین مکمل. فقط تو این 6 سالی ک داخل باشگاه تمرین میکردم چیزی که خیلی خوب وزن منو بالا میبرد این پودر های چاقی بومبا بود خیلی خیلی اشتهامو باز میکرد به طوری که من روزی دو وعده غذا اصلی مصرف میکردم بعد مصرف این پودر راحت 6 وعده روزانه میخوردم میشه گفت هرچی میخوردم سیر نمیشدم وزنمم تا 90 بالا اوردم با تمرین البته ولی الانی که چند سال هست چیزی مصرف نمیکنم وزنم به 77 کاهش پیدا کرده مشکل من بیشتر سر کم اشتها بودنم هست وگرنه راحت وزن میگیرم قبلا که این پودر بومبا مصرف میکردم صبحانه 8 تا سفیده مصرف میکردم نهار هم وعده غذا کامل قبل تمرین سینه مرغ کبابی بعد تمرینم 1 بسته مکارانی داخل اب کم میجوشندم میزاشتم ابش کمی خشک بشه و مکارانی رو مثل کته مصرف میکردم وعده شام هم کامل میخوردم. ولی الان ک چیزی مصرف نمیکنم فقط یه وعده نهار میخورم و یه وعده سبک شام من کلا مواد قندی کم مصرف میکنم این توصیعه 1 ساعت سر وعده های غذای مواد قندی مصرف کنم برای اشتها فکر کنم ایده خوبی باشه تست میکنم حتما ممنون.

کم اشتهایی شما ممکنه دلایل زیادی داشته باشه

استرس و مشکلات روحی و روانی
حذف یکی از وعده های غذاییتون مثل صبحانه یا شام
ممکنه بیمار باشید خدایی نکرده ! یک بیماری مثل دیابت ، پرکاری تیروئید و ...
ژنتیک

به هر حال سعی کنید از پودرها و قرص های افزایش اشتها پرهیز کنید و راه های بهتر رو در پیش بگیرید

مثل استفاده از انواع شوریجات , انواع ادویه , ترشی
استفاده از آب انواع میوه ها مثل میوه های حاوی ویتامین C همونطور که در بالا خدمتتون عرض کردم مثل آب پرتقال و میوه های حاوی اسید فولیک
استفاده از پنیر پیتزا و سوپ جو همینطور آب جو ( بدون الکل )

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,705
منم به خاطر مشکل معده ای که داشتم توی چند ماه گذشته بیشتر از 5 کیلو وزن کم کردم. حالا برای جبران و افزایش وزن یکم اگه ممکنه راهنمایی کنین. من قدم 187 سانتی متره و میخوام دوباره وزنم به بالای 75 کیلو برگرده.
این مصرف تخم مرغ که برای صبحانه فرمودید اگه فقط سفیده مصرف بشه از تاثیرش کم نمیکنه؟ سیب زمینی پخته به عنوان نهار یا شام مصرف بشه بهتره یا همراه تخم مرغ با صبحانه؟ ممنون

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
زرده اون حاوی مواد معدنی که برای اضافه وزن به دردتون می خوره البته به مقدار کم استفاده کنید که کلسترول رو بالا نبره
سیب زمینی رو می تونید در میان وعده استفاده کنید با ناهار هم می تونید به شرطی که ساعت 15 الی 16 پانشید برید باشگاه چون سنگینید.
الان معدتون مشکلی نداره ؟
در مورد افزایش وزن زیاد توضیح دادم کافیه مطالعه کنید راحت می تونید وزن اضافه کنید

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,705
زرده اون حاوی مواد معدنی که برای اضافه وزن به دردتون می خوره البته به مقدار کم استفاده کنید که کلسترول رو بالا نبره
سیب زمینی رو می تونید در میان وعده استفاده کنید با ناهار هم می تونید به شرطی که ساعت 15 الی 16 پانشید برید باشگاه چون سنگینید.
الان معدتون مشکلی نداره ؟
در مورد افزایش وزن زیاد توضیح دادم کافیه مطالعه کنید راحت می تونید وزن اضافه کنید
ممنون از راهنماییتون. نه خدا رو شکر الان مشکلی ندارم.

• Like
Reactions: OVH

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
ممنون از راهنماییتون. نه خدا رو شکر الان مشکلی ندارم.

توصیه می کنم حتما از فیبرهای نامحلول هم در برنامتون استفاده کنید
فیبرهای نامحلول : این نوع فیبر در آب حل نمی‌شود و سبب افزایش سرعت حركت مواد غذایی در دستگاه گوارش شده و حجم مدفوع را افزایش می‌دهد. سبوس گندم، آرد كامل گندم، انواع سبزی‌ها و آجیل منبع بسیار خوب فیبر نامحلول هستند.

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
اکنون در حدود ۵۰ سال است که مردم ایالت متحده آمریکا از ****‌های کم چربی‌ یا بدون چربی‌ استفاده میکنند.

7- درج اخبار در تاپیکها و بخشها منوط به ارائه منبع و اعتبار منبع مورد نقل است. لذا هرگونه نقل خبر از منابع غیر رسمی و شخصی، چه به منظور تبلیغ منبع مذکور و چه به نیت خبر رسانی ممنوع است. ترجیح است تا از منابع رسمی و بسیار معتبر برای نقل اخبار استفاده شود. ضمن اینکه خبر تکراری نبوده و دارای ارزش محتوایی باشد.

Last edited by a moderator:

one king love

Registered User
لایک‌ها
321
قد 170 وزن 52 بود شد 56

من طی 1ماه و نیم با افزایش کالری مصرفی نزدیک 4 کیلو اضاف کردم
بدون هیچ مواد چاق کننده ای (فقط مثه خرس وعده هامو و حجم غذامو زیاد کردم)
الان فقط شیکم و باسن آوردم متاسفانه
به دلیل پاره ای مشکلات باشگاه نمیتونم برم
دمبل و هالتر تو خونه دارم
چجوری میتونم این چاقی رو تو دستها و جاهای دیگه ی بدنمم داشته باشم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
دوست من چیزی به اسم چاقی موضعی نداریم ( منظورم به شکل طبیعیه نه تزریق چربی و پروتز و ... )
ولی میشه یک بخشی از بدن رو پرورش داد
اگر مشکلتون وزن بسیار پایینتون هست و یا خجالت میکشید باشگاه برید کاملا در اشتباه هستید چون اگر بدنها عیب نداشت باشگاه رفتن هم دلیلی نداشت اگر مشکلتون چیز دیگه ای هست که هیچی
بدون ورزش اضافه وزن باعث نارضایتیه شما میشه . باشگاه رفتن وقتی از آدم نمی گیره 1 ساعت چیزی نیست که ! آدما روزانه فقط 20 الی 30 دقیقه بعضیا هم که وسواسی هستند تا 2 ساعت وقتشون رو در WC از دست میدند !

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
دوستان در مورد افزایش وزن این دقت رو داشته باشند که باید تا قبل از وعده غذایی قند خون رو پایین بیارند ( منظورم مصرف انسولین نیست ) مصرف مواد قندی 30 الی 45 دقیقه قبل از غذا باعث میشه کاملا گرسنه بشید

AeroSpace

Registered User
لایک‌ها
17
سلام
یه سوال داشتم استاندارد چربی سوزی در یک ماه چند کیلو میتونه باشه؟
مثلا من تو یک ماه 10 کیلو کم کردم این طبیعیه به نظر شما؟
هیچیم مصرف نکردم

بالا