برگزیده های پرشین تولز

وايمكس ايرانسل

myhamed

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,110
حالا اگه سرعتش كم بود فقط يه چيزي
ولي صفحه عادي رو وايمكس بعضي وقتا يا باز نميكنه يا كلي طول ميكشه!
اينش رو مخه!
اونم با سيگنال خوب -45

iranipic

Registered User
لایک‌ها
75

vidav2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوست عزیزی که درباره تفاوت ۱۲۸ پایه و ۱۲۸ ویژه پرسیده بودید باید بگم که ۱۲۸ ویژه دقیقا همون یک مگه با سرعت دانلود تا ۱۲۸ . ولی من که خرمشهر هستم دانلودم در بهترین حالت بین هشتاد تا صد کیلوبایته . و ضمنا کاملا به منطقتون بستگی داره. من توی منزلمون میتونم به چهار دکل وصل بشم . که سه تاشون واقعا افتضاحه و سرعتم بیشتر از پنجاه کیلوبایت نمیشه حتی دکلی که با قدرت آنتن دهی -۴۹ وصل میشم. دکل دورتری که بهش با قدرت -۷۸ وصلم چون خلوت تره سرعتم بدک نیست ت. حتی دانلود شبانم از ساعت سه تا هشت صبح روی صد ثابت میشه و شبی یک گیگ و نیم دانلود دارم در صورتی که اگر به باقی دکل ها وصل بشم بزور شاید ۵۰۰ مگ بتونم دانلود کنم. پس خودتون باید بگردید و دکل خلوتی اگه باشه پیدا کنید و بهش وصل بشید.
دوستانی هم که دنبال نامحدود هستن و نمیخوان براشون پیام اخطار بیاد بهتره از ۵۱۲ استفاده کنن. ۵۱۲ مثل یک مگ و دو مگ نیست و هرچی بخواهید میتونید دانلود کنید من دو ماه داشتم بالای شصت گیگ دانلود داشتم.

ahmadtn

Registered User
لایک‌ها
68
بچه ها میخوام واسه گیم نت wifi رایگان بزارم
کسی از سرویس 128 نامحدود استفاده میکنه؟
چطوریه سرعت اینا؟منطقه خوبه چون خودم 128 یک به یک دارم بد نیست

Davood_Military

همکار بازنشسته
لایک‌ها
146
اگر مبین نت در منطقه انتن می دهد از مبین نت بگیری بهتره تا ایرانسل.

t4x

Registered User
لایک‌ها
23
وایمکس ایرانسل نسبت تقسیمش یک به چنده؟

t4x

Registered User
لایک‌ها
23
یعنی مثلا سرعت دانلود اینترنت 512 چنده؟

ramair

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
بازگرداندن منوی scanset به مودمهای وایمکس ایرانسل

شرح مشکل:
اگر از کاربران وایمکس ایرانسل هستید، در صورت ارتقاء Frameware مودم HUAWEI BM632w خود با استفاده از فایل به روز رسانی ارائه شده در سایت ایرانسل، بسیاری از امکانات قسمت تنظیمات مودم را از دست خواهید داد. لذا در ابتدا توضیه میکنیم کاربران وایمکس ایرانسل که از مودم HUAWEI BM632w استفاده میکنند مودم خود را ارتقاء ندهند. اما اگر شما از دسته کسانی هستید که مودمتان را ارتقاء داده اید و پشیمان هستید، مراحل حل مشکل را گام به گام ادامه دهید تا به ورژن V100R001IRNC15B015 نرم افزار مودم خود برگردید.

توجه داشته باشید که در صورت انجام مراحل زیر، ممکن است مودم شما دیگر قابلیت به روز رسانی توسط فایلهای ارائه شده در سایت ایرانسل را نداشته باشد که البته این قضیه، مشکلی در اتصال شما به اینترنت ایجاد نمیکند.

مواد لازم:
مودم وایمکس HUAWEI BM632w
1. توسط کابل LAN به مدم وصل شده و فایل به روز رسانی نرم افزار مودم ارائه شده توسط مبین نت را دانلود و با استفاده از آن مودم را به روز رسانی کنید.
  • دانلود با لینک مستقیم
  • آموزش روش به روز رسانی مودم در فایل دانلودی موجود میباشد.
  • در میانه به روز رسانی ممکن است تصور کنید که عملیات متوقف شده است، در حالی که نشده!
2. وارد قسمت تنظیمات وایمکس شوید.
  • در مرورگر خود آدرس 198.162.1.1 را وارد نمایید.
  • هم در قسمت Username و هم در قسمت Password عبارت admin را وارد نمایید.
3. به قسمت Basic و سپس WAN بروید و تنظیمات زیر را اعمال کنید:
  • در قسمت Mode عبارت Route را انتخاب کنید.
  • عبارت DHCP Auto Get IP Address from ISP را علامت بزنید.
  • در قسمت NAT عبارت Enable را انتخاب کنید.
  • در قسمت MTU عبارت Auto را انتخاب کنید.
  • روی دکمه Apply کلیک کنید.
4. به قسمت Basic و سپس WLAN بروید و تنظیمات زیر را اعمال کنید:
  • در قسمت SSID نام وایرلس دلخواهتان را وارد کنید.
  • در قسمت Security Mode عبارت WPA-PSK/WPA2-PSK را انتخاب کنید.
  • در قسمت WPA Pre-Shared Key رمز دلخواهتان برای وایرلستان را انتخاب کنید.
5. به قسمت Basic و سپس VoIP و سپس SIP Server بروید و تنظیمات زیر را اعمال کنید:
  • در قسمت SIP Registrar Server Address عبارت 92.42.49.133 را وارد کنید.
  • در قسمت SIP Registrar Server Port عبارت 5060 را وارد کنید.
  • در قسمت SIP Service Domain عبارت ims.mtnirancell.ir را وارد کنید.
  • در قسمت SIP Proxy Server Address عبارت 92.42.49.133 را وارد کنید.
  • در قسمت SIP Proxy Server Port عبارت 5060 را وارد کنید.
6. به قسمت Basic و سپس VoIP و سپس SIP User بروید و تنظیمات زیر را اعمال کنید:
  • در قسمت Profile index عبارت Profile1 را انتخاب کنید.
  • در قسمت SIP ID عدد 1 را وارد کنید.
  • در قسمت Username عبارت ims.mtnirancell.ir@ را وارد کنید.
  • در قسمت Password نیازی نیست تغییری ایجاد کنید.
  • در قسمت SIP Local Port عبارت 5062 را وارد کنید.
7. به قسمت Advanced و سپس NAT و سپس ALG بروید و تنظیمات زیر را اعمال کنید:
  • تمامی گزینه ها را تیک بزنید.
  • در قسمت SIP port عبارت 5061 را وارد کنید.
  • به مسیر مرحله 6 برگردید و در قسمت SIP Local Port عبارت 5060 را وارد و روی دکمه Apply کلیک کنید.
8. به قسمت WiMAX و سپس Security بروید و تنظیمات را طبق فایل راهنمای تنظیمات مودم- ارائه شده توسط سایت ایرانسل- انجام دهید.
9. به قسمت WiMAX و سپس Scanset بروید و تنظیمات زیر را اعمال کنید:

• به ترتیب در قسمتهای ChannelPlanIdentifier و Bandwidth و FirstFrequency و LastFrequency و NextFrequencySteps مقادیر زیر را وارد یا انتخاب کنید. پس از انجام هر مرجله، روی علامت مثبت (کمی بالا سمت راست) کلیک کنید تا فیلد جدیدی اضافه شود.
  • AB و 5000 و 3476500 و 3496500 و 5000
  • CD و 5000 و 3571500 و 3596500 و 5000
  • EF و 10000 و 3484000 و 3494000 و 10000
  • GH و 10000 و 3574000 و 3594000 و 10000
10. میتوانید تنظیمات مودم خود را با فایل زیر مطابقت دهید.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
امروز از دو جا و با دو تا مودم مختلف نمی تونم وصل شم. :/

ahmadtn

Registered User
لایک‌ها
68
اقا یه سوال
من یک مگ نامحدود گرفتم چند گیگ میتونم در ماه دانلود کنم

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
من که وایمکس ایرانسله طرح آزاد کیلوبایت برثانیه دارم به عنوان بکاب ای دی اس الم

که فوقولادست برای بکاب .کابلیه و به لبابتم میخوره و 10 هزار تومن شارژ کردم یک گیگ میتونم استفاده کنم حالا این یک گیگ رو 1 روزه تموم کنم یا سه ساله ! و دیگه پوله طرح نمیدم

وقتی میرم مسافرت و وقتی ای دی اس الم قطع میشه بخاطر تعمیرات مخابراتی یا بارونه شدید خطا خراب بشن یا هر دلیلی اینو وصل میکنم و استفاده میکنم و با سرعت 128 کیلوبایته کمش کارامو میکنم و خدارو شکر میکنم چون اگه نبود یا باید طرح میخریدم همش یا قطعی ای دی اس الو تحمل میکردم

خدایا این طرح آزاد را از ما مگیر

امین :)

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
بدترین سرویس اینترنت در ایران = وایمکس ایرانسل

microsaaft.com

Registered User
لایک‌ها
104
بزودی کلیه مودم های ایرانسل جمع میشن و فق سری سیم کارت خور پشتیبانی می شود.ایرانسل افتضاح ترین سرویس اینترنتی در سری وایمکس داشته.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
بزودی کلیه مودم های ایرانسل جمع میشن و فق سری سیم کارت خور پشتیبانی می شود.ایرانسل افتضاح ترین سرویس اینترنتی در سری وایمکس داشته.
این طوری وضعیت من که افتضاح تر می شه. الان خونه ما، اگر تلفن رو بذارم روی 3 جی اصلا دکل پیدا نمی کنه و سرویس وجود نداره. خیلی مضحکه که دیگه مودم همراه هم نمی فروشن. اصفهان مکالمه یومیه امون رو هم با ایرانسل مشکل داریم، سه جی پیشکش.

data4u

Registered User
لایک‌ها
658

سلام
داداش من از مشتری های خود شما بودم که زحمت کشیدی تعرفه بالاتر از 128 را واسم فعال کردی .
الان درباره چیزی که گفتید ( با توجه به اینکه خود شما نمایندگی دارید ) چند تا سوال پیش میاد :
1- اگر قرار به جمع آوری مودم های وایمکس باشه تکلیف کسانی که این مودم ها را خریدن چیه ؟ باید بندازن دور یا طرحی برای تعویض با مدل های دیگر وجود داره ؟ مثلا کسی که 6 ماه قبل 200 داده برای مدل 130 ( به طور مثال ) باید بندازه سطل آشغال ؟ یا فکری شده برای کاربرها ؟
2- اگر قرار به جمع اوری مودم های وایمکس باشه تکلیف کسایی که تعرفه بلند مدت دارن چی میشه ؟ مثلا طرح 6 ماه و یکساله !

ممنون میشم این دو سوال را پاسخ بدین ، این ابهامات در بین کاربران وایمکس هست و در پی سی ورد هم به اون پرداختیم ولی کسی جوابی نداره برای این دو سوال ! شما چون نمایندگی دارید فکر کنم بهتر در جریان باشید که تکلیف ماها چی میشه آخرش ؟
----------------
البته در مورد اینکه گفتید افتضاح ترین سرویس وایمکس را داشته من موافق نیستم . من الان یکسال و یک ماه هست ایرانسل دارم قبلش 10 ماه مبین نت داشتم . واقعا مبین نت فاجعه بود از نظر مشتری مداری . اومدن قانون دو برابر حجم را گذاشتن و یک سری مثل من که تعرفه دو مگ 6 ماهه داشتن کلی ضرر مالی کردند . سه بار تعرفه ها را بردند بالا . سرعت یک شب خوب بود یه شب افتضاح ! سرعت اپلود طرح دو مگش 5 کیلوبایت بود !!! از نظر پینگ هم همش تایم اوت بود و پینگ ایرانسل نصف مبین نت بوده برای من . من در این یکسال واقعا از ایرانسل راضی بودم . سرعت اپلود در طرح دو مگش 40 هست ، پینگش از مبین نت بهتره و سرعت دانلود شبانه هم 90 درصد مواقع واسم بدون نوسان بوده ، مثلا طرح دو مگ 6 ماهه داشتم که سرعت دانلود در شب 250 الی 270 بود. البته خبر دارم در جنوب کشور وضعیت وایمکس ایرانسل به خوبی جایی مثل اصفهان نیست .
مرسی از شما

microsaaft.com

Registered User
لایک‌ها
104
دوستان منظور من از جمع شدن سرویس این کار هیچ وقت توسط یک شرکت مخصوصا در ایران انجام نمیشه.اینکه شما بخوابید صبح بیدار شید بگن بیایید مودم جاش میدیم اونم رایگان اصلا همچین چیزی نیست.این شرکت ها بگونه ای عمل میکنند که خود مشتری به تصمیم خود سعی در قطع ارنباط و یا استفاده از دیگر سرویس های موجود شرکت ها کنن.به هر حال شرکت ایرانسل در این مدت ود خوبی کرده چه بسا که خدماتی هم به مودم ها نمیداد حتی مودم هایی که خراب می شوند هیچ گونه خدماتی جز مرجوع کردن و دادن یه مودم مشکل دار دیگر نداشته....
از زمانیکه ایرانسل دست پیمانکار داده شد این مشکلات پیش آمد همه مشکلات بر میگرده به اسفند 92 و طرح ایرانسل...فروش بالای مودم به هر قیمتی ولی افزایش ندادن پهنای باند.کار به جایی کشید که خیلی از مشترکین از ایرانسل به مبین نت مهاجرت کردند.ایرانسل و مبین نت هر دو عملکرد مشابهی در کشور دارند اما حالا به هر شکلی مبین نت کمی بهتر شده....
ایرنسل راه دزدی از اکانت مشترکینش رو هنوز نتونسته برطرف کنه ولی مبین نت سخت گیری هاشرو بیشتر کرده
به هر حال الان هم شرکت هایی هستند که شروع به جمع آوری مودم های ایرانسل و دادن مودم های دیگر هستند.در کل ایرانسل کار بر روی سرویس ها و بسته های اینترنتی همراهشو آغاز کرده و میخواد تمام حواس و توجه خودش را به بهتر شده این گونه خدمات معطوف کنه..چه بسا که در حال حاضر وسایل ارتباطی سیار به شکل فراوانی در دسترس همه قرار گرفته از طرفی هم امکان بروز کردن تجهیزات برای وایمکس را مقرون به صرفه نمیبیند.پس به سمت و سویی می خواهد حرکت کند که دوستانی که وسایل پرتابل دارند بتونن با کیفیت بهتری از بسته های اینترنتی استفاده کنند.طرح هایی هم در این زمینه مورد استفاده قرار داده تا علاقه دوستداران موبایل را بازم به سمت استفاده از سیم کارت معطوف کنه....چون ژای رقابت با برنامه های مختلف از جمله لاین واتس آپ و غیره را نمیتواند انتظار داشته باشد.
امیدوارم تونسته باشم پاسخگوی شما دوستان گرامی باشم با تشکر
اگر باز سوالی بود در خدمتم.
دوستدار شما شهاب شجیراتی.

بالا