برگزیده های پرشین تولز

فروش دوربین pentax k-3

odesa

Registered User
لایک‌ها
85
عرض ادب
دوربین فوق برای یکی از دوستان بنده در شهر مشهد است.ایشان هنگامی که میخواستن دوربین بخرن پیشنهاد من k-3 بود.ایشان به پیشنهاد بنده این دوربین رو خریدند.و پیشنهاد بدی هم نبود .بهترین دوربین کراپدار جهان در سال 2013 و برنده جوایز متعدد بین الملی و یکی از کو نویز ترین های حال حاضر جهان.این دوست من هم دچار همان مشکل رایج این برند توی ایران شد.کمبود لوازم جوانبی و ناشناخته بودن این دوربین.البته همه لوازم موجود است اما باید کسی که پنتاکس میخره برند شناس باشه با لنزهای آساهی کار کرده باشه و در کل عشق این برند رو داشته باشه.دوربین شخص خودم هم k-3 هست و به هیچ عنوان این دوربین رو حتی قابل مقایسه با nikon d3100 یا canon 7D نمیدونم .رقیب این دوربین قطعا 7D مارک 2 و جانشین D300s نیکون هست که هنوز معرفی نشده،
مشخصات این دوربین در نت فراوانه و نیاز به معرفی بیشتر نداره.
بی شک تکنولژی انتخاب فیلتر low pass در دوربین k-3 انقلابی در رده کراپدار دار هست.

دوربین دو ماهه خریداری شده ،تعداد شات زیر 3000 هزار شات.و وضعیت عالی بدون ذره ای خط یا خش
لنز هم چند عدد هست.لنز کیت خود دوربین که 18-135 ضد اب است.لنز زوم 17-70 -و لنز انالوگ 28mm پنتاکس

برای انالوگ بازهایی مثل خودم این بدنه جواهر محسوب میشه برای استفاده از لنزهای انالوگ پنتاکس
قیمت اک دوربین 4.700 هست با لنز کیت
دوست بنده بادی رو 3 میلیون به همراه لنز 28mm میفروشه و بسته به انتخاب لنز قیمت افزایش پیدا میکند.

IMG_1021(1)e.JPG

Last edited:

odesa

Registered User
لایک‌ها
85
مارو هم از طرفداران این برند بدونید خصوصا عاشق لنزهای آساهی هستم دوستتون وقتی متوجه میشه که دوربینهای دیگر رست بگیره اونوقت دیگه دیر شده!!!!
بله دقیقا همینطوره متاسفانه ایران فقط کنون و نیکون رو میشناسن ملت .اگر بهشون بگی Sinar و یا phase one ممکنه با بهت نگاهت کنند،دوربین هایی که توی اروپا دست حرفه ای هاست و توی ایران حتی این برندها به گوش کسی نخورده!
pentax هم داستان مشابهی دارد،اساسا همیشه به یک چیز معتقدم ،جنس خوب به ایران یا نمیاد یا کمتر میاد،واقعا من تعصب روی برند ندارم چند روز پیش دوست دیگری پیشم بود دوربین 70D با لنز 24-105 داشت و واقعا اون دوربین کنار K-3 مثل اسباب بازی بود .جالبه هر وقت K-3 رو به دست میگیرم دستم سرد و خنک میشه کاملا حس میکنی یک تیکه الیاژ فلزی دستت گرفتی و نه یک تکه پلاستیک بازیافت شده !

bijan_darvishi

Registered User
لایک‌ها
660
البته تکنولوژی OLPF یا همون Optical Low Pass Filter در حسگر علی رغم کم کردن ویرایش در پیکسلها که اکثرا در اشیا بکار برده میشه خودش باعث کاهش شارپنس میشه این عملکرد رو من دقیقا در دو دوربین d800 و d800e تا حدودی لمس کردم البته خیلی کم محسوسه .ولی خوب بنده منیزیم جونداری داره در مورد نوشته هاتونم جسارتا تا حدودی رقیبای این دوربین انتخاب خوبی نیست بطور مثال 3100 اصلا حرفی برای گفتن در برابر این نخواهد داشت یا اینکه 7دی مارک 2 قطعا از نظر شخصی اگر بدنه مثل مارک 1 باشه رقیب سرسختی میتونه براش باشه حتی شاید یه سروگردن بالاتر!!این دوربین در سال 2013 از نظر کاربران سایت معروف dpreview جزو بهترین شد ساپروت لنزهای hd جدید هم میتونه راهگشای خوبی برای کم بود لنز باشه هر چند نمیدونم چرا انقدر میگن لنزهای پنتاکس کمه در صورتی که من تو ویرتین ها زیاد دیدم البته منظورم لنزهای مانوالش هست که خوب قطعا با یک سری اعمال میشه استفاده کرد و کیفیت بسیار عالی دارن.اگر آهی در بساط داشتم حتما خودم میخریدمش نگران نباشید کسی که پنتاکس رو لمس کرده باشه قطعا کنارش نمیزاره این دوستتونم بعدا میفهمه
البته از قسمت رقبایی که عرض کردم ناراحت نشید یه وقت نظر شخصی بنده رقباش میتونه 70دی کنون و 7100 نیکون باشن که باز از نظر بنده اگر بین هر 3 قرار باشه یکی رو انتخاب کنم قطعا پنتاکس خواهد بود

Last edited:

odesa

Registered User
لایک‌ها
85
البته من قسمت اول ٧١٠٠ منظورم بود و اگر بخوام رو پنتاكس باز هم متعصب نگاه نكنم ميگم رقيب اين دوربين k-5 مارك ٢ پنتاكس ميتونه باشه و واقا اجازه بديد ٧٠d رو از اين فهرست بيرون بياريم دوربيني كه حتي بدنه منيزيومي نداره اگر همين مشخصات k3 روي يك بادي نيكون يا كنون بود قيمت ميرفت بالاي ٥ ميليون متاسفانه براي مقايسه d300 نيكون و ٧d كنون قديمي شدن و ٧١٠٠ هم يك بادي بين d300 و d600 هست براي همين بايد منتظر شد و ديد رقيب واقعي k3 چه دوربيني خواهد بود و اين رو هم عرض كنم تا معرفي رقيب احتمالي اين دوربين شركت ريكو پنتاكس قطعا بيكار نخواهد نشست حدس من معرفي يك دوربين با سنسور بالاي ٣٥ مگاپيكسل و شايد ٦٠ نقطه كراس باشه و كم كم اين شركت پيش بره به سوي روياي كاربران پنتاكس يك فول فريم كه مطمئنم انقلابي خواهد بود

ضمنا دوربين هم قابل دارنيست هم اين هم دوربين خودم .دوستم قطعا پشيمان خواهد شد .خوشبختانه بار جديد پنتاكس توسط سي گل وارد ايران شده و حتي تا فوكوس اسكرين و ادابتور برق اين دوربين رو وارد كردن و فكر نكنم مشكلي از باب لوازم جانبي ديگه باشه با اقاي قاسمي هم كه ماه پيش صحبت ميكردم اين نويد رو بهم داد كه به زودي تمام نرم افزارهاي لنزها و دوربين هاي پنتاكس به تعميرگاه مركزي اضافه ميشوند و به راحتي كارهايي مثل ادجست لنز انجام ميشه

Last edited:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
البته من قسمت اول ٧١٠٠ منظورم بود و اگر بخوام رو پنتاكس باز هم متعصب نگاه نكنم ميگم رقيب اين دوربين k-5 مارك ٢ پنتاكس ميتونه باشه و واقا اجازه بديد ٧٠d رو از اين فهرست بيرون بياريم دوربيني كه حتي بدنه منيزيومي نداره اگر همين مشخصات k3 روي يك بادي نيكون يا كنون بود قيمت ميرفت بالاي ٥ ميليون متاسفانه براي مقايسه d300 نيكون و ٧d كنون قديمي شدن و ٧١٠٠ هم يك بادي بين d300 و d600 هست براي همين بايد منتظر شد و ديد رقيب واقعي k3 چه دوربيني خواهد بود و اين رو هم عرض كنم تا معرفي رقيب احتمالي اين دوربين شركت ريكو پنتاكس قطعا بيكار نخواهد نشست حدس من معرفي يك دوربين با سنسور بالاي ٣٥ مگاپيكسل و شايد ٦٠ نقطه كراس باشه و كم كم اين شركت پيش بره به سوي روياي كاربران پنتاكس يك فول فريم كه مطمئنم انقلابي خواهد بود

ضمنا دوربين هم قابل دارنيست هم اين هم دوربين خودم .دوستم قطعا پشيمان خواهد شد .خوشبختانه بار جديد پنتاكس توسط سي گل وارد ايران شده و حتي تا فوكوس اسكرين و ادابتور برق اين دوربين رو وارد كردن و فكر نكنم مشكلي از باب لوازم جانبي ديگه باشه با اقاي قاسمي هم كه ماه پيش صحبت ميكردم اين نويد رو بهم داد كه به زودي تمام نرم افزارهاي لنزها و دوربين هاي پنتاكس به تعميرگاه مركزي اضافه ميشوند و به راحتي كارهايي مثل ادجست لنز انجام ميشه
برادر این دوربین همین اگهیه که فروخته شده؟
http://www.afrangdigital.com/pages/ShowDetailPage.aspx?CateID1=1&ProductID=7729

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
خیر-من هیچ وقت پول به لنز زوم نمیدم!
برادر من متوجه نشدم منظورتون رو! من پرسیدم این موردی که شما برای فروش گذاشتید همین موردیه که اونجا فروش رفته! یعنی اونجا فروختیدش؟ چون شما هم فرمودین دوربین و لنزا برای فروش موجود بوده گفتم شاید همون کیت اولیه اشو اونجا فروختید!

odesa

Registered User
لایک‌ها
85
عرض کردم که خیر.من بسته بدون کیت خریدم دو عدد یکی برای دوستم یکی هم برای خودم ،دوربین دوستم فروش رفت با همین لنز 28 من هم دوربینم رو به فروشنده دادم و با مبلغی سر پرستیژ ادیشن گرفتم

• Like
Reactions: rax

amirmail

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
637
دنبال دوربینی با لنز واید ترجیحا ثابت هستم
http://www.pentaxwebstore.com/product/ricoh-gr
چشمم رو گرفته و علی الظاهر تو ایران هم نیست
راهنماییم میکنین

بالا