برگزیده های پرشین تولز

معرفی سایت خارجی کوچ سرفینگ (حتما بخوانید)

amirsarab3

Registered User
لایک‌ها
328
دوستان امروز میخوام یه سایت فوق العاده مهم و تاثیرگذار در سفر مردم رو بگم , این سایت www.couchsurfing.org میباشد که یک سرویس رایگان مزبانی و میهمانی سفر است ! بزارید با یه مثال براتون توضیح بدم :

فرض کنید یه بابایی از دانمارک میاد یه اعلامیه میده میگه من میخوام 3 شب رو در ایران سر کنم و میخوام با فرهنگ مردم , با بازارهای ایران , با طبیعت ایران و ... آشنا بشم و دنبال کسی هستم که این سه شب رو من مهمونش باشم و اون منو بگردونه و منو آشنام کنه با شهرهای ایران و ... و قرونی هم نمیدم ! (سیاست سایت اینه که باید همه چیز رایگان باشه وگرنه میرفت همون هتل دیگه چه فرقی داشت ؟ ) .

حالا مثلا چند نفر میان و درخواست میزبانی میدن (Host) و اون یکی رو به انتخاب خودش با توجه به سوابق میزبان و دیگر اطلاعات او انتخاب میکنه و اونا میان ایران و بقیه ماجرا ... . حالا این رویه میتونه برعکس باشه مثلا من میخوام برم دانمارک درخواستمو میدم و چند نفر میان و درخواست میدن . من همینطوری الکی در بخش "host" تهران رو سرچ کردم دیدم ملت جهان چطوری خودشونو واسه ایران میکشن .

Last edited:

chimikhay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
انجام این کار بصورت تجاری مجوز میخواد، بگیرن اذیت میکنن! برای اتباع بعضی کشورها باید با اطلاعات هماهنگ بشه و ...

amirsarab3

Registered User
لایک‌ها
328
انجام این کار بصورت تجاری مجوز میخواد، بگیرن اذیت میکنن! برای اتباع بعضی کشورها باید با اطلاعات هماهنگ بشه و ...

چرا باید مجوز بخواد ؟ فرض کن من فامیل اون یارو باشم چه مشکلی پیش میاره ؟

s_x

Registered User
لایک‌ها
116
باید حداقل زبان انگلیسی بلد باشی در غیر اینصورت خیلی مشکل میشه

amirsarab3

Registered User
لایک‌ها
328
باید حداقل زبان انگلیسی بلد باشی در غیر اینصورت خیلی مشکل میشه

پ ن پ انتظار داری با زبان شیرین افغانی باهات مکاتبه کنن ؟

دوستان درباره ی این طرح من تضمین میدم هیچ گونه مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه مطمئن باشید چون افرادی هستن که از این طریق مسافرت میکنن و به جای اینکه پول هتل بپردازن خیلی خیلی ارزونتر میتونن سفر کنن . برای مثال یه بنده خدایی توی سایت زیر خاطرات کوچ سرفینگشو مینویسه : travle.blogsky.com

s_x

Registered User
لایک‌ها
116
هر كاري مشكلات خاص خودشو داره
مردم دنيا نوع ذائقه ، فرهنگ ، آداب و معاشرتشون با هم فرق ميكنه
شما فرض كن يكي مياد كه بايد هر روز مشروب بخوره ، يا نميدونم يه كاري بكنه كه به فرهنگ ما نميخوره ، با اون ميخواي چه كار كني ؟
نميشه هر كي رو تو خونه راه داد كه
در ضمن هر لحجه و زباني براي مردمشون شيرين و محبوبه

Sent from my iPhone using Tapatalk

amirsarab3

Registered User
لایک‌ها
328
هر كاري مشكلات خاص خودشو داره
مردم دنيا نوع ذائقه ، فرهنگ ، آداب و معاشرتشون با هم فرق ميكنه
شما فرض كن يكي مياد كه بايد هر روز مشروب بخوره ، يا نميدونم يه كاري بكنه كه به فرهنگ ما نميخوره ، با اون ميخواي چه كار كني ؟
نميشه هر كي رو تو خونه راه داد كه
در ضمن هر لحجه و زباني براي مردمشون شيرين و محبوبه

Sent from my iPhone using Tapatalk

خوب همینه که این سایت رو جذاب میکنه این تضاد فرهنگ باعث میشه که هیجان بیشتری از سوی هر دو طرف ایجاد بشه و هم اونا با فرهنگ ما آشنا میشن و هم ما با فرهنگ اونا . درباره ی مشروب و اینا قبل از درخواست میزبانی شما میتونی قوانین خونه ات رو تعیین کنی و اونا هم باید اونو رعایت کنن . نمیشه هر کی رو تو خونه راه داد درست ولی به این دقت کنید اون بابایی که 3 روز میخواد بیاد سفر به ایران هر سه روز رو که تو خونه ما نیست شاید کلا 3 4 ساعت پیش ما باشه ما بیشتر شبیه یک راهنمای تور عمل میکنیم .

amirmail

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
637
در ایران مشکلاتی هست
بخوای با تبعه بیگانه بگردی باید مجوز داشته باشی
البته تو تبریز الان افرادی که خصوصا توریست های درمانی رو می گردونن درآمدهای خوبی دارن

amirsarab3

Registered User
لایک‌ها
328
در ایران مشکلاتی هست
بخوای با تبعه بیگانه بگردی باید مجوز داشته باشی
البته تو تبریز الان افرادی که خصوصا توریست های درمانی رو می گردونن درآمدهای خوبی دارن

خوب مجوزشو میگیریم ولی به نظرم اینقدر هم سخت نمیگیرن .

chimikhay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
چرا باید مجوز بخواد ؟ فرض کن من فامیل اون یارو باشم چه مشکلی پیش میاره ؟
سلام

فامیل بله (تبعه خارجی فامیل بودنش نیاز به اثبات داره) ولی غریبه خیر... مخصوصا تجاری یعنی وقتی دارید پول میگیرید، من توی یه شرکت معتبر گردشگری اینکامینگ کار میکنم این اطلاعاتیه که دارم ...

amirsarab3

Registered User
لایک‌ها
328
سلام

فامیل بله (تبعه خارجی فامیل بودنش نیاز به اثبات داره) ولی غریبه خیر... مخصوصا تجاری یعنی وقتی دارید پول میگیرید، من توی یه شرکت معتبر گردشگری اینکامینگ کار میکنم این اطلاعاتیه که دارم ...

خوب عزیز من کی میخواد بفهمه اون کجا میره و با کی میگرده اصلا مسئول بررسی این موضوع کیه ؟ پلیس ؟ در ضمن دوستی فرمودند برای این کار میشه مجوز گرفت خوب این امکان که هست چرا باید نگران بود ؟

مهین

Registered User
لایک‌ها
48
چرا باید مجوز بخواد ؟ فرض کن من فامیل اون یارو باشم چه مقربپیش میاره ؟
ده همینا مشکله دیگه، یارو میتونه سیاسی باشه ، دزد یا قاتل فراریباشه بیماری واگیر داشته باشه ، بازم بگم،... تازه طلبکارم هست اون میخواد سرچ کنه ببینه کدوم میزبان بهتره!؟... قربون ایران که همه کاریش قانون داره

.:kamran:.

Registered User
لایک‌ها
95
دوستان امروز میخوام یه سایت فوق العاده مهم و تاثیرگذار در سفر مردم رو بگم , این سایت www.couchsurfing.org میباشد که یک سرویس رایگان مزبانی و میهمانی سفر است ! بزارید با یه مثال براتون توضیح بدم :

فرض کنید یه بابایی از دانمارک میاد یه اعلامیه میده میگه من میخوام 3 شب رو در ایران سر کنم و میخوام با فرهنگ مردم , با بازارهای ایران , با طبیعت ایران و ... آشنا بشم و دنبال کسی هستم که این سه شب رو من مهمونش باشم و اون منو بگردونه و منو آشنام کنه با شهرهای ایران و ... و قرونی هم نمیدم ! (سیاست سایت اینه که باید همه چیز رایگان باشه وگرنه میرفت همون هتل دیگه چه فرقی داشت ؟ ) .

حالا مثلا چند نفر میان و درخواست میزبانی میدن (Host) و اون یکی رو به انتخاب خودش با توجه به سوابق میزبان و دیگر اطلاعات او انتخاب میکنه و اونا میان ایران و بقیه ماجرا ... . حالا این رویه میتونه برعکس باشه مثلا من میخوام برم دانمارک درخواستمو میدم و چند نفر میان و درخواست میدن . من همینطوری الکی در بخش "host" تهران رو سرچ کردم دیدم ملت جهان چطوری خودشونو واسه ایران میکشن .

دوست عزیز بالاخره خودت تجربه ای در این مورد یا اطلاعات جدید کسب کردی ؟

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
خیلی به درد ایرانی ها نمیخوره! هرجا بخوایم بریم ازمون رزرو هتل میخوان

.:kamran:.

Registered User
لایک‌ها
95
برای ترکیه چطور ؟ یعنی راهی نیست بریم ترکیه ولی پول هتل ندیم ؟!

amirsarab3

Registered User
لایک‌ها
328
خیلی به درد ایرانی ها نمیخوره! هرجا بخوایم بریم ازمون رزرو هتل میخوان

دوست عزیز حالا من هی بگم هزاران ایرانی دارن از این طریق مسافرت میکنن شما هی انکار کن ! ببینید اون عزیزی که شما قراره مهمونش بشی برات دعوت نامه میفرسته گلم چرا موضوع به این واضحی رو از یاد میبرید .

amirsarab3

Registered User
لایک‌ها
328
برای ترکیه چطور ؟ یعنی راهی نیست بریم ترکیه ولی پول هتل ندیم ؟!
بله که هست , از همین طریق شما اول تو سایت ثبت نام کن بعد خیلی راحت درخواست بده به انگلیسی یا استانبولی که نیازمند میزبان توی ترکیه هستی بعد خود ترکیه ای ها پیدات میکنن بهت پیشنهاد میدن که بری خونشون .

بالا