برگزیده های پرشین تولز

انتخاب بین دو مدل توشیبا و اچ پی

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
درود

دوستان بین دو مدل TOSHIBA Satellite S50-B-127 و hp envy 15 k007 مردد هستم.

کاربری:مالتی مدیا و گاهی بازی،امور روزانه،شاید برنامه نویسی.

نقات قوت مدل hp envy k007:

طراحی شیک،کیفیت ساخت عالی،بدنه محکم با روکش فایبرگلاس و آلومینیوم،هارد هایبریدی،کیبورد و تاچ پد عالی،گرافیک gt840m،اسپیکرهای بیتس،اسکنر اثر انگشت.

نقاط ضعف:صفحه نمایش HD با پنل وحشتناک TN،درایو نوری(به علت ضخیم کردن دستگاه و گرفتن فضا برای امکانات دیگر)،ضخامت دستگاه.

نقاط قوت مدل TOSHIBA Satellite S50-B-127:

صفحه نمایش full hd با پنل ips،طراحی شیک و باریک،بدنه آلومینیومی،عدم درایو نوری،قیمت کمتر.

نقاط ضعف: کیبورد ضعیف(نمره 56از 100 در سایت نوت بوک چک در مقابل مدل اچ پی 77 از 100)،گرافیک بسیار ضعیفتر،بدنه چندان سخت نیست.هارد معمولی...

خب با این اوضاع من بیشتر نگران گرافیک و کیبورد هستم در مدل توشیبا..
آیا این گرافیک تا چند سال از پس بازی مثل پی اس و فیفا روی حالت های بر میاد یا خیر؟

و

در مدل اچ پی اگر صفحه نمایش TN رو میشه با IPS فول اچ جایگزین کرد من این مدل رو خریداری میکنم.آیا امکانپذیر هست؟

سپاس

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
درود

دوستان بین دو مدل TOSHIBA Satellite S50-B-127 و hp envy 15 k007 مردد هستم.

کاربری:مالتی مدیا و گاهی بازی،امور روزانه،شاید برنامه نویسی.

نقات قوت مدل hp envy k007:

طراحی شیک،کیفیت ساخت عالی،بدنه محکم با روکش فایبرگلاس و آلومینیوم،هارد هایبریدی،کیبورد و تاچ پد عالی،گرافیک gt840m،اسپیکرهای بیتس،اسکنر اثر انگشت.

نقاط ضعف:صفحه نمایش HD با پنل وحشتناک TN،درایو نوری(به علت ضخیم کردن دستگاه و گرفتن فضا برای امکانات دیگر)،ضخامت دستگاه.

نقاط قوت مدل TOSHIBA Satellite S50-B-127:

صفحه نمایش full hd با پنل ips،طراحی شیک و باریک،بدنه آلومینیومی،عدم درایو نوری،قیمت کمتر.

نقاط ضعف: کیبورد ضعیف(نمره 56از 100 در سایت نوت بوک چک در مقابل مدل اچ پی 77 از 100)،گرافیک بسیار ضعیفتر،بدنه چندان سخت نیست.هارد معمولی...

خب با این اوضاع من بیشتر نگران گرافیک و کیبورد هستم در مدل توشیبا..
آیا این گرافیک تا چند سال از پس بازی مثل پی اس و فیفا روی حالت های بر میاد یا خیر؟

و

در مدل اچ پی اگر صفحه نمایش TN رو میشه با IPS فول اچ جایگزین کرد من این مدل رو خریداری میکنم.آیا امکانپذیر هست؟

سپاس
سلام. انتخاب سخته. اما چون بیشتر کار شما برنامه نویسی هستش به نظر من کیفیت صفحه نمایش اولویت داره. درسته که کارتهای گرافیک این دو لپ تاپ با هم از نظر قدرت تفاوت دارن اما هیچ کدومشون آنچنان خوب و کارآمد نیستند بخوان خیال شما رو حتی برای اجرای بازیهای فعلی در رزولوشن خوب و کیفیت واقعی راحت کنه. بنده دوستم از آمریکا یک لپ تاپ MSI با کارت گرافیک GTX970 با خودش آورده بود که حدود2300 دلار خریده بدش(واسه اونا پولی نیست) حتی اونم بعضی جاها توی بازی Call of Duty کم میاورد که سرعت کارت گرافیکش چند برابر اینایی هستش که توی این دو لپ تاپ هست.
پس به نظر من معیار کارت گرافیک رو زیاد روی این دو ملاک قرار ندید. با این اوصاف با اینکه انتخاب سخته به نظر من توشیبا بهتره. اگر می خواین از کیب.رد زیاد استفاده کنید پیشنهاد می کنم واه راحتی کارتون یک کیبورد جداگانه بگیرید.

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
اولویتم بیشتر کارهای روزانه و دیداری و مالتی مدیا هست .برنامه نویسی شاید در آینده..فعلا که اصلا انجام نمیدم...
در مورد گرافیک درسته تفاوتی بین این دو نیست
منم گیمر نیستم... در حد pes یا fifa.
اما اگه دقت کنید gt840m بازی فیفا رو رو حالت اولترا چیزی حدود 50فریم میده اما گرافیک 260 چیزی حدود 20فریم .
فقط pes و فیفا رو بتونه اجرا کنه کافیه...
بعد یه چیزی برام عجیبه تعویض صفحه نمایشه که خیلیا با ips عوض میکنن اگه راه داشته باشه همینکارو کنم چون اچ پی قابل اطمینان تره نمره مناسبی ام در سایت نوت بوک چک گرفته تنها ایرادش صفحه نمایش هست ...
هنوز مدل ایده آل با این رنج قیمت نیست خیلی عجیبه کمپانی ها واقعا خیلی عقبن...

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
یه جا خونده بودم یکی صفحه نمایش لپ تاپش رو با پنل ips عوض کرده بود بی دردسر...
لپ تاپش هم نو بود تازه خریده بود صفحه نمایشش هم مشکلی نداشت.
واقعا تعویض میشه بی دردسر؟

asadaga

Registered User
لایک‌ها
274
سلام
دوست عزيز شما مى توا نيد لنوو رو هم جز انتخابهاتون قرار بدين صفحه ips و فول اچ دى و تاچ
گرافيك قوى و قيمت مناسب

http://www.digikala.com/Product/DKP-49087/Lenovo-Flex-2-F/لپ-تاپ-لنوو-فلکس-2

در ضمن اگر بخواهيد hp رو بخريد و صفحش رو عوض كنيد حدودا 500 تومن بايد خرج كنيد كه به نظر من به صرفه نيس
مىتونيد دور. بر ٣ تونم ايسوس n550 jk برداريد

اى كاش حداكثر بودجه تون دو مشخص مى كرديد تا دوستان موارد ديگرى نيز پيشنهاد بدن

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
سلام
دوست عزيز شما مى توا نيد لنوو رو هم جز انتخابهاتون قرار بدين صفحه ips و فول اچ دى و تاچ
گرافيك قوى و قيمت مناسب

http://www.digikala.com/Product/DKP-49087/Lenovo-Flex-2-F/لپ-تاپ-لنوو-فلکس-2

در ضمن اگر بخواهيد hp رو بخريد و صفحش رو عوض كنيد حدودا 500 تومن بايد خرج كنيد كه به نظر من به صرفه نيس
مىتونيد دور. بر ٣ تونم ايسوس n550 jk برداريد

اى كاش حداكثر بودجه تون دو مشخص مى كرديد تا دوستان موارد ديگرى نيز پيشنهاد بدن

دوست عزیز ممنون از پیشنهادتون اما توشیبا رو هم به زور تو لیستم قرار دادم..
چون برای من جنس بدنه طراحی لوکس بودن جنس کیبورد تاچ پد سیستم صوتی در اولویت قرار داره وگرنه برندهای دیگه هم تو لیستم میذاشتم...
سقف بودجم 2500
واقعا 500تومن پول صفحه نمایش میشه؟فک کنم دورور 300 اینطورا بشه...
بعد صفحه نمایش خودشو که عوض کردم میخرن ازم؟

asadaga

Registered User
لایک‌ها
274
صفحه نمايش بر مى دارن ولى به قيمت كم
خودتون بهتر مى دونين كه مى زنن رو سر مال

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
مهم نیست فقط درست حسابی عوض کنن البته نه پونصد تومن همون دوروور سیصد..
چون صفحه خودش صد و پنجاه بیشتر نیست نصفم بخرن زیاد ضرر نمیکنم...
از همونجایی که خریدم عوض میکنن یا باید برم نمایندگی؟

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
آقا به نظرتون نسل درایو نوری کی منقرض میشه؟

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
آقا به نظرتون نسل درایو نوری کی منقرض میشه؟
در آینده ی نزدیک خیر
از یکسو فضای ابری هنوز اعتماد، قیمت و سهولت کافی رو نداره و از طرف دیگه کاربرد DVD فقط برای نصب ویندوز نیست. امروزه تماشا و گوش دادن به مدیا هم جزو لاینفک کاربردهای یک کامپیوتر هست و صنایع مربوطه هم جز از راه DVDهای حجیم (مثل بلو-ری) راه ساده و در دسترس دیگری برای توزیع ندارند
پس بجز در اولترابوکها که از روی ناچاری فاقد درایو مذکور شدند و کاربر به استفاده ی نوع اکسترنالش روی آورده ، روی لپتاپها و کامپیوترها تا چند سال آینده جزو ملزومات خواهد بود
فقط نکته ی قابل تامل عملکرد شرکتهای لپتاپ ساز هست که بعد از دو سه سال نصب درایو بلو-ری روی لپتاپها، دوباره برگشتند به نصب درایو DVD و همین عقب گرد خودش میتونه به حذف زودهنگام این درایو از روی لپتاپها منتهی بشه

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
ممنون بابت توضیحاتتون...
پس به نظرتون اون مدل توشیبا رو بخرم یا اچ پی؟
توشیبا رو بخاطر سبک بودن و باریک بودن و صفحه نمایش خوب و چون مث اولترابوک هاست تو لیست خریدم قرار دادم.اما نگرانیم گرافیک ضعیفش هست که تو اجرای بازی ها خیلی از 840 پایینتره و نگرانم سال بعد فیفا رو نتونه رو حالت های اجرا کنه الانشم نمیتونه رو اولترا فیفا رو اجرا کنه

اما اون مدل اچ پی همه جوره عالیه جز صفحه نمایش و ضخامت زیادشه..

نظرتون چیه؟

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
HP هیچوقت در سری envy از سخت افزار بی کیفیت استفاده نمیکنه و صفت 'وحشتناک' برای نمایشگر اون فکر نکنم بجا باشه
نمایشگرهای نوع TN گرچه زاویه ی دید محدودتری دارند اما بعلت پاسخدهی سریعتر، برای کاربرد بازی مناسب ترند. از این گذشته درست مثل صفحات IPS، همه در یک سطح نبوده و طیف متنوعی از کیفیتها رو در کیفیت رنگ و شفافیت تصویر پوشش میدن
در مجموع پیشنهاد میشه با کمی صبر و بالاتر بردن بودجه، نمونه ی مناسبتری که مزایای هر دو رو داشته باشه انتخاب کنید بویژه که جدیدا دستگاههای مبتنی بر معماری Broadwell M در حال ورود به بازارند که باعث شکسته شدن قیمت نسل قبل خواهد شد

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
بله
شکی نیست که سری انوی از قطعات کیفیت بالا استفاده میکنه
اما من باتوجه به بررسی های مختلف سری k انوی اون صفت وحشتناک رو بهش دادم چون واقعا ضعیف عمل کرده..
ولی بازهم میشه باهاش کنار اومد...
مدلهای سری بردول چند نمونش رو در سایت نوت بوک چک دیدم تغییر خاصی نداشتن حتی در عمر باطری ..
به جز اونایی که از پردازنده core m استفاده میکنند که به بودجم نمیخورند.
برای من سری بردول و هسول فرقی نمیکنه.
دوست عزیز اطلاع دقیق ندارید کی وارد بازار میشن سری جدید؟

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
بله
شکی نیست که سری انوی از قطعات کیفیت بالا استفاده میکنه
اما من باتوجه به بررسی های مختلف سری k انوی اون صفت وحشتناک رو بهش دادم چون واقعا ضعیف عمل کرده..
ولی بازهم میشه باهاش کنار اومد...
مدلهای سری بردول چند نمونش رو در سایت نوت بوک چک دیدم تغییر خاصی نداشتن حتی در عمر باطری ..
به جز اونایی که از پردازنده core m استفاده میکنند که به بودجم نمیخورند.
برای من سری بردول و هسول فرقی نمیکنه.
دوست عزیز اطلاع دقیق ندارید کی وارد بازار میشن سری جدید؟

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
دوستان یه نظر خیلی خوب و مفید بدین و بگین به نظرتون ارزش داره ضخامت و صفحه نمایش رو به کیفیت ساخت کلی و گرافیک قوی تر و امکانات بیشتر اچ پی ترجیح بدم؟

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
آیا کسی باهردو مدل کار کرده؟
آیا واقعا کیفیت ساخت کیبورد و تاچ پد و بدنه اچ پی انوی خیلی بهتره؟
آیا واقعا کیفیت و زوایای دید توشیبا خیلی سرتره؟
آیا ضخامت زیاد اچ پی واقعا تو ذوق میزنه؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوستان یه نظر خیلی خوب و مفید بدین و بگین به نظرتون ارزش داره ضخامت و صفحه نمایش رو به کیفیت ساخت کلی و گرافیک قوی تر و امکانات بیشتر اچ پی ترجیح بدم؟
به نظر من صفحه نمایش چون دائما باهاش در ارتباط هستید کیفیتش مهمه. اما همونطور که جناب Gesher فرمودن واسه بازی پنل TN بهتره , با اینکه کیفیت پایینتری داره. پس اگر کاربری شما اولویتش گیم هستش همون پنل TN بهتره.
آیا کسی باهردو مدل کار کرده؟
آیا واقعا کیفیت ساخت کیبورد و تاچ پد و بدنه اچ پی انوی خیلی بهتره؟
آیا واقعا کیفیت و زوایای دید توشیبا خیلی سرتره؟
آیا ضخامت زیاد اچ پی واقعا تو ذوق میزنه؟
هب نظر من کیفیت تاچ پد و کیبورد بین این دو لپ تاپ تفاوتش در تصمیم گیری ارزرش چندانی نداره. ضمنا اگر می خواین مدام لپ تاپ رو جابجا کنید ضخامت و به تبع اون وزن زیاد اذیتتون می کنه. در غیر اینصورت ضخامت بیشتر و ظاهر تاثیری در کار شما نخواهد گذاشت. ضمنا لپ تاپ یه وسیله ضخصیه و قرار نیست از زاویه واسه سایرین قابل دیدن باشه و برخی به این مساله به عنوان یک حسن امنیتی نگاه می کنن.
در کل اکثر آیتمهایی که سوال کردید سلیقه ای هستند.

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
ممنون

یه بار دیگه کاربردهامو میگم:

کارهای روزانه و مالتی مدیا(دیدن فیلم و گوش دادان به موزیک،پیش میاد عکس و فیلم ادیت کنم)،بازی در حد پی اس،فیفا فقط رو اولترا اجرا کنه گاهی پیش میاد جی تی ای یا اویل یا بازی های پرطرفدار اجرا کنم ینی زیادم اهل بازی نیستم فقط بدون لگ اجرا کنه و مهمتر پی اس و فیفا رو تا چند سال باکیفیت خوب اجرا کنه کافیه.
درخصوص ضخامت برام مهمه ینی ظاهر هرچی باریکتر و زیباتر باشه برام مهتره.فقط جنس بدنه توشیبا شنیدم فقط درب پشتش از الومینیومه بقیش از پلاستیک یکم نگران کنندست در عوض اچ پی کاملا از آلومینیوم و فایبرگلاس استفاده میکنه( نمیدونم کل بدنه آلومینیوم و فایبرگلاسه یا فقط روکشه به هرحال خیلی محکمه)

ممنون میشم درمورد چیزایی نظر تخصصی بدین .

بالا