برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
چیزی که مشهوده اکثر خریدارا مناطق بالای شهر بودجه حدود گپ بین 700 تا یک میلیاردو دارند که شامل همون معاملاتی که انجام میشه تقریباً تمام خونه های خوش ساخت خوش محله 90-110 متری رو فروخته و الان اکثر موارد خوب متراژهای 140 متر به بالای چند سال ساخت هست که با توجه به نبود قدرت خرید معامله نمیشه و یا نو سازهای متراژ 90-100 متر که اینقدر قیمت بالا گذاشتند برای فروش که ماه هاست روی دستشون مونده من منکر رکود نیستم اما حتی نقدینگی هم برگرده بازار پر از املاک بنجله!(مثلاً پارکینگ اینقدر افتضاحه که جای 3 ماشین داره اما 5 تا سند دارند! یا همکف روی پارکینگ که ویو اصلاً توش تعریف نشده یا خونه اتوبوسی یا تاریک و .... که هیچ کدوم از املاکیا ایرادات خونرو نمیگند و فقط میخوان توی پاچه کنندو معاملرو جوش بدند!) مخصوصاً توی این 2 سالی که ساخت و ساز کم شده و اکثر متراژای پایین فروش رفته و میشه گفت تقریباً دیگه چیزی برای عرضه وجود نداره! مگر شانس یار کسی باشه یه مهاجر به خارج پیدا شه فروش فوری بزنه و دست املاکیم نیفته ملکش و خریدار موفق بشه بخره که شاید از هر 10 معامله یکیش اینطور باشه(خوش بحالش!).

Last edited:

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
کلاً این دنیای اقتصاد باید هر از چند گاهی جو بده
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/882772
یکی نیست بگه اون وام 80 میلیون 40 میلیونش مال خود سپرده گذاره ورداشته 1 مشت آمار و ارقام و بهم بافته...

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
با 500تومن کجای تهران میشه 100متر کلنگی خرید و ساخت ؟
کجا بهتر فروش میره؟

4rash

Registered User
لایک‌ها
229
دوستان بهترین راه خرید خونرو چی پیشنهاد میکنند؟
متاسفانه 3 مورد از بهترین موارد:
1-بنگاهی ها که یه مشت خونه بنجل آشغال ایراد دار فروش نرفته رو معرفی میکنند(دیروز با 4 تا مشاور رفتیم همه ملک ها تکراری)
2-روزنامه همشهری (که آرشیوش درست کار نمیکنه و اونام اکثرشون دست همین مشاورین املاک هست که 1 روده راست توی شیکمشون نیست)
3- سایت معروف iranfile که متاسفانه جدیداً باید برای دیدن خانه ها با ارزش 650 میلیون به بالا فقط با مشاورینی که اونا معرفی میکنند بریم ببینیم (برای کمیسیون ) در نتیجه زمین و زمان لینک شده به این قوم دلالان مسکن

اینه که اگر میشد مشتری واقعی رو پیدا کرد عالی میشد مشاورین اصلاً نمیذارن خونه خوب دست مصرف کننده برسه کیس عالی رو رو هوا میزنند با ارتباطاتی که با بساز بفروش های توی اون منطقه دارند و به امید فروش چند میلیون بالاتر به مشتری بدبخت بعدی نگه میدارند!

چرا سایت divar.ir رو بررسی نمیکنین ؟

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
دوستان بهترین طبقه یک خونه کجاست؟ بین سوم و پنجم؟ اگر هم قیمت باشند؟ 5 جم نمای بهتری داره

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
دوستان بهترین طبقه یک خونه کجاست؟ بین سوم و پنجم؟ اگر هم قیمت باشند؟ 5 جم نمای بهتری داره

بافرض وجود همسایگان با فرهنگ و آسانسور به روز و پیشرفته به نظر من 5 بهتره . بازم بستگی به شزایط داره
مثلا کولر رو پشت بوم نباشه .
اگه دیش هم تو واحدها باشه که چه عالی تر . یعنی پشت بام بسته باشه بدون رفت و امد

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
سلام .چی مبینی داداش؟
ساخت و ساز رونق گرفته
تا اواسط ۹۶خبری از رشد قیمت شدید نیست.البته رشد سالانه ۵تا ۱۵درصد محتمل است

فرستاده شده از HUAWEI P6-U06ِ من با Tapatalk

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
الان تو بانک پول بزاری بهتره یا خریدن زمین تو یه شهرستان حداکثر 50 هزار نفری ؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
اتفاقا منم دیدم که ساخت رونق گرفته،همین برام با توجه به رکود فروش عجیب بود

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
اتفاقا منم دیدم که ساخت رونق گرفته،همین برام با توجه به رکود فروش عجیب بود
در مورد ساخت زیاد نمیتونم نظر بدم اما ملکی رو شهرک غرب خریداری کردم چند روز پیش به قیمت مناسب و بعدز کلی دوندگی و اعصاب خورد کن چیزی که کاملاً مشهوده هجوم متقاضیان برای خریده بالاخره نقدینگی بسیار گسترده توی حساب های مردم هست و هر آن احتمال انفجار قیمت مسکن هست و حدوداً از نیمه امسال امکان افزایش قیمت ها هست!
شاید باورتون نشه دیگه ملک بی ایراد خوش قیمتی باقی نمونده و اکثراً 60-70 ملکی که توی این 3 هفته دیدم ایراد داره ملک خوش قیمت خوبم میاد 2-3 روزه رو هوا میزنند!
هفته اول ارغوان شرقی یه ملک دیدم قیمت اعلامی 9 بود اما 8.500 میداد قیمت منطقه هم 9 بود 2-3 روز بعدش که درخواست کردم نشست بذاره گفت 8.700 هر 2 واحدشو فروخته (جالبه خود سازنده برای ساخت از روی اجبار و تامین نقدینگی اینو برای فروش گذاشته بود) که کلی ضد حال خوردم (هر 2 واحدو 2 تا فامیل خریدند.)
کسایی که همچنان معتقد به رکود هستند یه سری به بازار بزنند به نظر من الان بدترین موقع فروش و بهتریم موقع خریده.

Last edited:

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
یه ویلاهایی در چمستان_ نور در استان مازندران در آگهی های روزنامه هست با این شرایط :

300 متر زمین / 90 متر بنا / آب / برق/گاز/سند تک برگ/با نگهبانی 24 ساعته/شهرکی/پایان کار و جواز/15 دقیقه تا ساحل دریا/40 میلیون تومن کلاً
20 میلیون میگیرند و 20 میلیون باقی هم قسطی بدون بهره میدن.شرایطش خوب به نظر میاد کسی تجربه داره؟

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
آدم زمین کلنگی بخره بعد بده سازنده یا پیمانکار بسازه بهتره یا مثلا واحدهای پیش فروشی مطمئن بخره ؟ یا واحدهای آماده بخری چند ماه دیگه بفروشی؟

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
آدم زمین کلنگی بخره بعد بده سازنده یا پیمانکار بسازه بهتره یا مثلا واحدهای پیش فروشی مطمئن بخره ؟ یا واحدهای آماده بخری چند ماه دیگه بفروشی؟

بستگی داره چقدر سرمایه داری . اگه سرمایه به اندازه کافی داری ولی تجربه نداری خوب یه زمین بخر و یه پیمانکار بگیر برات کار رو پیش ببره و شما نیازی نیست خودتو درگیر عمله بنا کنی . فقط تزریق سرمایه کن
اگرم پول نداری مشارکتی بساز که اونجوری اختیار ملک بیشتر دست سازندس

و...
اینارو چون خودم تو ساختمان فعالیت میکنم گفتم که در جریان باشی . جدیدا ساخت و ساز داره نم نم تکون میخوره .

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
دوستان الان وضعیت خرید و فروش آپارتمان در تهران چطوره ؟ راحت فروش میره یا خریدار نیست ؟ حدود قیمتها نسبت به پارسال چجوریه ؟ پایینتره یا بالاتر . ممنون

ADZPOP

Registered User
لایک‌ها
316
اگر توکار ساخت ساز هستید برای مجتمع های مسکونی و تجاری من زمین های داخل شهر در شهرهای استان گلستان سراغ دارم که میفروشن
یک نمونه زمین 465 متر انتهای کوچه که به دو کوچه دیگه دیوار داره و امکان ساخت تجاری رو داره

Mina.4

Registered User
لایک‌ها
30
دوستان لطفا کمک!

یکی مستاجره ، موعد تخلیه خونه رسیده قسمت آخر پول پیش رو ، طبق عرف و برای اطمینان از تخلیه باید تو بنگاه از صابخونه بگیره ، مستاجر خانم هستش و تنها ( یعنی اجاره نامه به نام ایشون هست). صاحبخونه هم ناتو هست، مستاجر می ترسه پولو که تحویل بگیره و از بنگاه بیاد بیرون دزد بزنه ببره (این اتفاق برای یکی از اقوام افتاده)،

حالا چه راهی جایگزین ، عملی و رایج وجود داره که انتقال این پول دستی نباشه و سریع تو همون روز و نیم یا یکی ۲ ساعت باشه و صابخونه و بنگاهی هم بهونه نیاره؟ مبلغ کل رهن هم حدود ۳۰ میلیون هستش!،... ممنون!

Last edited:

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
دوستان لطفا کمک!

یکی مستاجره ، موعد تخلیه خونه رسیده قسمت آخر پول پیش رو ، طبق عرف و برای اطمینان از تخلیه باید تو بنگاه از صابخونه بگیره ، مستاجر خانم هستش و تنها ( یعنی اجاره نامه به نام ایشون هست). صاحبخونه هم ناتو هست، مستاجر می ترسه پولو که تحویل بگیره و از بنگاه بیاد بیرون دزد بزنه ببره (این اتفاق برای یکی از اقوام افتاده)،

حالا چه راهی جایگزین ، عملی و رایج وجود داره که انتقال این پول دستی نباشه و سریع تو همون روز و نیم یا یکی ۲ ساعت باشه و صابخونه و بنگاهی هم بهونه نیاره؟ مبلغ کل رهن هم حدود ۳۰ میلیون هستش!،... ممنون!
یا بهش بگید حواله پایا به شماره حساب مستاجر بزنه که همین بین 10 دقیقه تا 2ساعت طول میکشه(شماره شبا را به موجر بدهین) یا چک بین بانکی برای حساب مستاجر بگیره که البته باید مطمئن بشید جعلی نیست که مسلما موجر همچنین غلطی نمیتونه بکنه چون ملکش مشخصه(شماره حساب و کد و نام شعبه و...به موجر بدهین)

بالا