برگزیده های پرشین تولز

انتقال اینترنت توسط وایرلس

amin-b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت تمامی دوستان
من می خاستم اینترنت رو از یک نقطه به چند نقطه به صورت بیسیم انتقال بدم به طوری که فاصله نقطه اصلی از کلاینت ها یک کیلومتر و فاصله کلاینت ها از هم 200 متره، حالا چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید:

1- باید از نانو استیشن واسه ارتباط نقطه به نقطه استفاده کنم و از اونجا از اکسس پوینت واسه توزیع اینترنت استفاده کنم؟
2- برای استفاده از نانو استیشن حتما باید از یک جفت نانو استیشن استفاده کنم یا میشه یه دونه نانو استیشن گذاشت و طرف های مقابل بتونن از گوشی یا لپ تاپ به اون وصل بشن؟
3- آیا نانواستیشنی هست که Point to MultiPoint باشه و عین اکسس پوینت عمل کنه با این تفاوت که مسافت زیادی ساپورت کنه؟

پیشاپیش از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.

sinbad68

Registered User
لایک‌ها
21
سلام.
برای جواب سوالاتون:
1- بله...حتما باید استفاده کنید...
2- حتما باید از یک نو عباشند... اون هم به صورت نقطه به نقطه...بعدش اون سمت رو یه روتر بزارید و استفاده کنید...
3- بله...هستند...
البته بستگی به نوع آنتن ها و مدل محصولاتی که می خرید هم مربوط میشه....

amin-b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
برای جواب سوالاتون:
1- بله...حتما باید استفاده کنید...
2- حتما باید از یک نو عباشند... اون هم به صورت نقطه به نقطه...بعدش اون سمت رو یه روتر بزارید و استفاده کنید...
3- بله...هستند...
البته بستگی به نوع آنتن ها و مدل محصولاتی که می خرید هم مربوط میشه....
ممنون که جواب دادید
پس هیچ راهی وجود نداره که یه طرف لینک رو رادیو بذاری و طرفه دیگه وای فای لپ تاپ؟

wolfmoon

Registered User
لایک‌ها
197
ممنون که جواب دادید
پس هیچ راهی وجود نداره که یه طرف لینک رو رادیو بذاری و طرفه دیگه وای فای لپ تاپ؟

استفاده از یک نانو میتونه رنج وای فای رو افزایش بده اما برای 1 کیلومتر نمیدونم. مثلا ایشون برای همسایش اینترنت رو شیر کرده ولی فاصله تو عکس که با نانو پوشش داده شده (همچنین دیوارهای خونه) خیلی کمتر از 1 کیلومتر به نظر میاد : https://www.telcoantennas.com.au/site/how-extend-wifi-coverage-using-ubiquiti-nanostation

البته در این حالت حتما باید نانو استیشن روی حالت اکسس پوینت باشه و پروتکل ایر مکس هم غیر فعال باشه تا نانو در نقش یک اکسس پوینت جهت دار عمل کنه.

بالا