برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام مجدد
قبل اینکه وقت کنم سیستمم رو ببرم تهران برای گارانتی . کامل تو کیس نصبش کردم ( همون سیستمی که کد 99 میداد و بعدا تبدیل به 00 شد !! )
الان همه چیش درست شد و دیگه اون کدها رو نمیده ولی رو کد A2 گیر کرده
تحقیق کردم تو Tomshardware دیدم که گفتن این مشکل از اونجاس که سیستم درایو بوت نمیشناسه
خوب من یه هارد SSD دارم و یه هارد معمولی. رو هیچکدوم ویندوز نصب نیس
مشکل اینجاست که تصویر ندارم همراه این کد
ممکنه این کد فیک باشه ؟ یعنی مشکل از درایوها نباشه و این کد رو بزنه ؟
یکبار clear cmos کنید و کابلهای ساتا را از روی برد جدا کنید ببینید تصویر میده یا کد تغییری میکنه

ENIGMA.TIC

Registered User
لایک‌ها
102
دوستان به دادم برسید !
من چند روز پیش یه سیستم بستم و خود طرفم برام اسمبل کرد سیستم و همونجا تست کردم و کاملا سالم بود . توی خونه ام یه چند ساعت کار کردم باهاش و مشکلی نبود .
ولی امروز که کیس رو باز کردم دیدم طرف خیلی بد اسمبل کرده و کلا سیما ریخته توی کیس و اصلا ظاهر خوبی نداره .
منم نشستم همه قطعات رو باز کردم و از اول خودم بستمشون . تمام نکات ایمنیم رعایت کردنم که یه وقت آسیب نبینه چیزی . اما ....
دیگه سیستم روشن نمیشه !
تا کلید پاور رو میزنم سیستم برای یه مدت خیلی کوتاه روشن میشه ( در حد نیم ثانیه ) و بعد سریعا خاموش میشه .
همه کابل ها و اتصالات رو هم چک کردم . همه قطعات رو آوردم بیرون و تک تک گذاشتم رو برد و چک کردم . با برد خالی هم چک کردم ولی بازم نمیشه. بایاس و پاک کردم و خلاصه هر چیزی که به زهنم میرسید . ولی هیچی ...
میخواستم بدونم شما احتمال میدید از چی باش دیگه ؟!
MB : MSI Z87 M Power
CPU : i7 4790K
RAM : 2*8 1600 Vengeance PRO
PSU : Green 1050w OC-EVO
VGA : 980 AMP! ZOTAC
مرسی

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان به دادم برسید !
من چند روز پیش یه سیستم بستم و خود طرفم برام اسمبل کرد سیستم و همونجا تست کردم و کاملا سالم بود . توی خونه ام یه چند ساعت کار کردم باهاش و مشکلی نبود .
ولی امروز که کیس رو باز کردم دیدم طرف خیلی بد اسمبل کرده و کلا سیما ریخته توی کیس و اصلا ظاهر خوبی نداره .
منم نشستم همه قطعات رو باز کردم و از اول خودم بستمشون . تمام نکات ایمنیم رعایت کردنم که یه وقت آسیب نبینه چیزی . اما ....
دیگه سیستم روشن نمیشه !
تا کلید پاور رو میزنم سیستم برای یه مدت خیلی کوتاه روشن میشه ( در حد نیم ثانیه ) و بعد سریعا خاموش میشه .
همه کابل ها و اتصالات رو هم چک کردم . همه قطعات رو آوردم بیرون و تک تک گذاشتم رو برد و چک کردم . با برد خالی هم چک کردم ولی بازم نمیشه. بایاس و پاک کردم و خلاصه هر چیزی که به زهنم میرسید . ولی هیچی ...
میخواستم بدونم شما احتمال میدید از چی باش دیگه ؟!
MB : MSI Z87 M Power
CPU : i7 4790K
RAM : 2*8 1600 Vengeance PRO
PSU : Green 1050w OC-EVO
VGA : 980 AMP! ZOTAC
مرسی
بدون گرافیک و با آنبرد پردازنده تست کنید . شما یکی از قطعاتون اتصال کوتاه میکنه . حتما با یک پاور دیگه هم تست کنید .
چک کنید جای برق pcie را با 8 پین cpu رو بر عکس نزده باشید .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بدون گرافیک و با آنبرد پردازنده تست کنید . شما یکی از قطعاتون اتصال کوتاه میکنه . حتما با یک پاور دیگه هم تست کنید .
روی کابلهای مربوط به برق cpu نوشته eatx
برای کارت گرافیک هم نوشته pcie
احتمال زیاد برعکس زدید

ENIGMA.TIC

Registered User
لایک‌ها
102
ممنون دوست عزیز ولی اینم قبلا تست کرم . یه بار همه چیز رو برداشتم و فقط cpu و رم رو روی برد گذاشتم . ولی بازم سریع خاموش میشه سیستم .
این قضیه اتصال کوتاه که گفتید ممکنه برد اصلی اتصال کرده باشه ؟ چون وقتی با بورد تنهام تست میکنم ( بدون پردازنده و رم و ... ) بازم سریعا خاموش میشه .
اون مورد مورد کابل هم که گفتید چک کردم و مشکلی نداشت . کلا کارت گرافیک من 2 تا 6 پین میخوره و بردم 2 تا 8 پین .
ممنون

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون دوست عزیز ولی اینم قبلا تست کرم . یه بار همه چیز رو برداشتم و فقط cpu و رم رو روی برد گذاشتم . ولی بازم سریع خاموش میشه سیستم .
این قضیه اتصال کوتاه که گفتید ممکنه برد اصلی اتصال کرده باشه ؟ چون وقتی با بورد تنهام تست میکنم ( بدون پردازنده و رم و ... ) بازم سریعا خاموش میشه .
اون مورد مورد کابل هم که گفتید چک کردم و مشکلی نداشت . کلا کارت گرافیک من 2 تا 6 پین میخوره .
ممنون
هر سوکت برق کنار cpu رو وصل کردید یا نه ؟
هر دو eatx وصله ؟ روش نوشته eatx
اونها رو جدا میکنید سیستم باز خاموش میشه ؟ ر

ENIGMA.TIC

Registered User
لایک‌ها
102
هر سوکت برق کنار cpu رو وصل کردید یا نه ؟
هر دو eatx وصله ؟ روش نوشته eatx
اونها رو جدا میکنید سیستم باز خاموش میشه ؟ ر
بله در هر صورت خاموش میشه . چه وقتی هر دو شون وصلن و چه وقتی هر دوشون قطعن . با پردازنده و بدون پردازنده . کلا هر جور وصل میکنم قطعات رو خاوش میشه سیستم .
یه سوال : سیستم بدون پردازنه و رم ( یعنی کلا برد خالی ) رو اگه روشن کنیم چه اتفاقی میافته ؟ اصلا روشن میشه ؟ حداقل بیشتر از یه ثانیه ؟!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله در هر صورت خاموش میشه . چه وقتی هر دو شون وصلن و چه وقتی هر دوشون قطعن . با پردازنده و بدون پردازنده . کلا هر جور وصل میکنم قطعات رو خاوش میشه سیستم .
یه سوال : سیستم بدون پردازنه و رم ( یعنی کلا برد خالی ) رو اگه روشن کنیم چه اتفاقی میافته ؟ اصلا روشن میشه ؟ حداقل بیشتر از یه ثانیه ؟!
شما حتما با یک پاور دیگه چک کنید . اگر با یک پاور دیگه همین شکل بود .
برد رو از کیس خارج کنید . دوباره تست کنید . اگر مشکل باقی بود روی برد اتصال کوتاه دارید و باید بفرستید گارانتی .

ENIGMA.TIC

Registered User
لایک‌ها
102
شما حتما با یک پاور دیگه چک کنید . اگر با یک پاور دیگه همین شکل بود .
برد رو از کیس خارج کنید . دوباره تست کنید . اگر مشکل باقی بود روی برد اتصال کوتاه دارید و باید بفرستید گارانتی .
برد رو که کلا آوردم بیرون و دارم تست میکنم .
حالا اگه تونستم با یه پاور دیگه تست میکنم ببینم چی مشه . فقط تو شهر ما کسی دنبال سخت افزار حرفه ای نیس که بتونم پاور بگیرم ازش . حداقل من نمیشناسم .
یه چیز دیگه که هست من کمتر از 2 هفتس این سیستم رو خریدم . یعنی ممکنه برای پاور مشکلی پیش اومده باشه تو این مدت ؟

بازم ممونن دوست عزیز

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
برد رو که کلا آوردم بیرون و دارم تست میکنم .
حالا اگه تونستم با یه پاور دیگه تست میکنم ببینم چی مشه . فقط تو شهر ما کسی دنبال سخت افزار حرفه ای نیس که بتونم پاور بگیرم ازش . حداقل من نمیشناسم .
یه چیز دیگه که هست من کمتر از 2 هفتس این سیستم رو خریدم . یعنی ممکنه برای پاور مشکلی پیش اومده باشه تو این مدت ؟

بازم ممونن دوست عزیز
پاور ساده هم باشه کفایت میکنه . فقط دو 4 پین cpu داشته باشه مثل 430 گرین .
دو احتمال داره یا پاور هست یا مادربرد به مشکل خورده .

ENIGMA.TIC

Registered User
لایک‌ها
102
پاور ساده هم باشه کفایت میکنه . فقط دو 4 پین cpu داشته باشه مثل 430 گرین .
دو احتمال داره یا پاور هست یا مادربرد به مشکل خورده .
عزیز الان متوجه یه چیزی شدم .
اومدم پردازنده بزارم سر جاش دیدم یکی از پایه های سوکتش کج شده . نمیدونم توی این تست گرفتا اینجوری شده یا از همون اول بوده . البته با ذرهبین نگاه کرده و به هیچ کدوم از پایه ها متصل نشده بود که اتصال کوتاه کنه . خلاصه با خلال دندون دقیقا برگندوندمش به حالت اولیش ولی بازم تغییری نکرد وضعیت .
میگم یعنی ممکنه اتصال کرده باشه به یکی از پایه های بقلیش و باعث شده باشه یکی از قطعات روی برد سوخته باشه ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
عزیز الان متوجه یه چیزی شدم .
اومدم پردازنده بزارم سر جاش دیدم یکی از پایه های سوکتش کج شده . نمیدونم توی این تست گرفتا اینجوری شده یا از همون اول بوده . البته با ذرهبین نگاه کرده و به هیچ کدوم از پایه ها متصل نشده بود که اتصال کوتاه کنه . خلاصه با خلال دندون دقیقا برگندوندمش به حالت اولیش ولی بازم تغییری نکرد وضعیت .
میگم یعنی ممکنه اتصال کرده باشه به یکی از پایه های بقلیش و باعث شده باشه یکی از قطعات روی برد سوخته باشه ؟
به هر حال اتصال کوتاه دارید . نمیشه دقیق گفت . میتونه از اون هم باشه . شما پاورتون هم میتونید روی یک سیستم دیگه تست کنید .

m1410

Registered User
لایک‌ها
27
وقتی مادربردت بوق نمیزنه . clear cmos کردی باطری رو برعکس کردی . مشکل بایوس داری بیخود خودتون رو معطل نکنید . خود به خود درست نمیشه.
اقا سلام رفتم پیش یکی بهش گفتم گفت 20 30 تومن ولی گفت مادربردا foxconn خیلی بدردنخرن و بد قلق درسته ؟؟؟گفت اگه بد قلقی کنه انجام نمیده
اگه این طرف بهش دست بزنه و کاری روش اجام بده و نتونه یا نشه کسی دیگه میتونه دوباره فلش و پروگرامش کنه ؟

ENIGMA.TIC

Registered User
لایک‌ها
102
به هر حال اتصال کوتاه دارید . نمیشه دقیق گفت . میتونه از اون هم باشه . شما پاورتون هم میتونید روی یک سیستم دیگه تست کنید .
عزیز امروز پاور رو وصل کردم به یه سیستم خیلی قدیمی ( P31 و Dual Core ) سیستم بدون هیچ مشکلی بوت شد .
این میتونه ثابت کنه که مشکل از پاور نیست ؟ آخه من فقط از E-ATX ها یه دونه 4 پینشو وصل کردم به اون سیستم و بقیش خالی موند .

و بعدم پاور اون سیتم رو وصل کردم به این بورد . البته اون پاور یه 500 وات معمولی هست و فقط یه E-ATX داره که منم وصلش نکردم . فقط سیم پاور اصلی به برد وصل بود . ولی بازم سیستم مثل قبل سریع خاموش شد !
پاورای معمولی هم سیستمی دارن که اتصال کوتاه رو تشخیص بده ؟
تقریبا دارم مطمعن میشم مشکل از برد هست .
ممنون

Last edited:

m1410

Registered User
لایک‌ها
27
عزیز امروز پاور رو وصل کردم به یه سیستم خیلی قدیمی ( P31 و Dual Core ) سیستم بدون هیچ مشکلی بوت شد .
این میتونه ثابت کنه که مشکل از پاور نیست ؟ آخه من فقط از E-ATX ها یه دونه 4 پینشو وصل کردم به اون سیستم و بقیش خالی موند .

و بعدم پاور اون سیتم رو وصل کردم به این بورد . البته اون پاور یه 500 وات معمولی هست و فقط یه E-ATX داره که منم وصلش نکردم . فقط سیم پاور اصلی به برد وصل بود . ولی بازم سیستم مثل قبل سریع خاموش شد !
ممنون[
سلام به شما دوست عزیز تو دوباره اسمبل کردن cpu رو هم باز کردید ؟؟ فتشو از روش جدا کردید ؟؟

m1410

Registered User
لایک‌ها
27
درود . بله . چطور مگه ؟
خب خمیر سیلکون داشتید بش بزنید یا از مال قبلی استفاده کردید ؟؟؟
من یه بار یادم نیست سیستم همین طوری شد برا cpu بود یادم نیست یا خمیر کم زده بودم یا زیاد

ENIGMA.TIC

Registered User
لایک‌ها
102
خب خمیر سیلکون داشتید بش بزنید یا از مال قبلی استفاده کردید ؟؟؟
من یه بار یادم نیست سیستم همین طوری شد برا cpu بود یادم نیست یا خمیر کم زده بودم یا زیاد
آها . اون حالتی که شما میگید سیستم یه مدت کار میکنه بعد به خاطر داغ شدن پردازنده خاموش میشه . ولی مورد من سیستم حتی نیم ثایه هم روشن نمیمونه . چه با پردازنده و کولر , چه فقط با برد خالی .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630

ممنون
با اجازه AMD.Power احتمال زیاد مشکل از Power نباید باشه. مگر اینکه سیستم خودتون قوی تر از این باشه و توان خیلی بیشتر از این لازم داشته باشه که پاور نتونه روشنش کنه که بعید می دونم.

Last edited:

ENIGMA.TIC

Registered User
لایک‌ها
102
اب اجازه AMD.Power احتمال زیاد مشکل از Power نباید باشه. مگر اینکه سیستم خودتون قوی تر از این باشه و توان خیلی بیشتر از این لازم داشته باشه که پاور نتونه روشنش کنه که بعید می دونم.
آره . من سیستمم توی لود کامل نهایتا 750 وات مصرف داره که 300 وات کمتر از توان پاور پاور هست . تازه من تو تستام اکثر قطعات رو جدا کردم از برد .

بالا