برگزیده های پرشین تولز

چند سوال در مورد برنامه نویسی

naseri18

Registered User
لایک‌ها
142
سلام دوستان
1 برای یادگیری برنامه نویسی باید به اموزشگاه رفت یا با کتاب هم میشه یاد گرفت بدون نیاز به مدرس؟
2 کدام زبان برنامه نویسی کاربردی تره؟ برای هر زبان تقریبا چقدر باید وقت گذاشت؟
3 چند زبان دوره دید بهتره یا یه زبان اما در اون مسلط شد؟
4 سوال اخر برنامه نویسی اندروید در کل بهتره یا ویندوز ؟

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
سلام دوست عزیز.
1- به نظر من آموزشگاه نرید، با فیلم آموزشی و کتاب و بحث های موجود در انجمن ها که همگی در اینترنت موجوده، یاد بگیرید بهتره. این رو هم یادتون باشه که یادگیری برنامه نویسی ادامه داره، یعنی یک مدت برید کلاس و زبان رو یاد بگیرید و دیگه تمومه! نه اینجوری نیست باید یادگیری رو ادامه بدید و در طول پروژه های عملی هم بیشتر و بیشتر یاد بگیرید. چون حجم مباحث زیاد میشه و نمیشه در یک کلاس گفت!
مثلا در هیچ آموزشگاهی برای آموزش php به غیر از دیتابیس mysql چیز دیگه ای یاد نمیدن و مثلا من توی پروژه ای مجبور شدم از elasticsearch استفاده کنم و اگر مثلا من فقط به کلاس درس بسنده میکردم، حتی نمیدونستم این دیتابیس چیه! چه برسه به اینکه یاد داشته باشم ازش استفاده کنم!

2- در این رابطه من نظری نمیدم. باید خودتون تحقیق کنید و اینکه اصلا شما مشخص نکردید که در چه حوزه ای(وب، دسکتاپ، موبایل) میخواین کار کنید که زبانی رو بهتون معرفی کنیم.
در مورد مدت زمان یادگیری هم معمولا بین چند هفته تا چند ماه معمولا میشه مقدمات اکثر زبان ها رو یاد گرفت ولی برای حرفه ای شدن به چند سال زمان احتیاج دارید. من اینجا توضیحات بیشتری دادم:
http://forum.persiantools.com/threads/پاتوق-برنامه-نویس-ها.653714/page-10#post-11006617

3- یک زبان و به اون مسلط شدن بهتره به نظر من.

4- بین این دو گزینه، اندروید بهتره به نظر من. البته شما اصلا گزینه برنامه نویسی تحت وب رو در نظر نگرفتید!! برای وب هم زبان های PHP، ASP.NET، Ruby، پایتون، jsp، Node.js و ... موجوده که میتونید انتخاب کنید اگر خواستید تحت وب فعالیت کنید.
موفق باشید./

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
رفیقمون کامل پاسخ دادن اما
1- اگر تازه کار هستید بهتره اموزشگاه برید و فقط با پایه برنامه نویسی اشنا بشید و لمس کنید ک داستان از چه قراره بعد خودتون با کتابو فیلم یادگیری رو ادامه بدید

naseri18

Registered User
لایک‌ها
142
سلام دوست عزیز.
1- به نظر من آموزشگاه نرید، با فیلم آموزشی و کتاب و بحث های موجود در انجمن ها که همگی در اینترنت موجوده، یاد بگیرید بهتره. این رو هم یادتون باشه که یادگیری برنامه نویسی ادامه داره، یعنی یک مدت برید کلاس و زبان رو یاد بگیرید و دیگه تمومه! نه اینجوری نیست باید یادگیری رو ادامه بدید و در طول پروژه های عملی هم بیشتر و بیشتر یاد بگیرید. چون حجم مباحث زیاد میشه و نمیشه در یک کلاس گفت!
مثلا در هیچ آموزشگاهی برای آموزش php به غیر از دیتابیس mysql چیز دیگه ای یاد نمیدن و مثلا من توی پروژه ای مجبور شدم از elasticsearch استفاده کنم و اگر مثلا من فقط به کلاس درس بسنده میکردم، حتی نمیدونستم این دیتابیس چیه! چه برسه به اینکه یاد داشته باشم ازش استفاده کنم!

2- در این رابطه من نظری نمیدم. باید خودتون تحقیق کنید و اینکه اصلا شما مشخص نکردید که در چه حوزه ای(وب، دسکتاپ، موبایل) میخواین کار کنید که زبانی رو بهتون معرفی کنیم.
در مورد مدت زمان یادگیری هم معمولا بین چند هفته تا چند ماه معمولا میشه مقدمات اکثر زبان ها رو یاد گرفت ولی برای حرفه ای شدن به چند سال زمان احتیاج دارید. من اینجا توضیحات بیشتری دادم:
http://forum.persiantools.com/threads/پاتوق-برنامه-نویس-ها.653714/page-10#post-11006617

3- یک زبان و به اون مسلط شدن بهتره به نظر من.

4- بین این دو گزینه، اندروید بهتره به نظر من. البته شما اصلا گزینه برنامه نویسی تحت وب رو در نظر نگرفتید!! برای وب هم زبان های PHP، ASP.NET، Ruby، پایتون، jsp، Node.js و ... موجوده که میتونید انتخاب کنید اگر خواستید تحت وب فعالیت کنید.
موفق باشید./
ممنون دوست عزیز
2 تا سوال دیگه داشتم
1 بازی سازی اندروید نیاز به چه زبانهایی داره؟ با eclipse هم بازی پیشرفته 2 بعدی میشه ساخت؟
2 حداقل سخت افزار مورد نیاز eclipse چیه؟ رو cpu دو هسته ای 1.8 رم 2 جواب میده؟
با تشکر

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
ممنون دوست عزیز
2 تا سوال دیگه داشتم
1 بازی سازی اندروید نیاز به چه زبانهایی داره؟ با eclipse هم بازی پیشرفته 2 بعدی میشه ساخت؟
2 حداقل سخت افزار مورد نیاز eclipse چیه؟ رو cpu دو هسته ای 1.8 رم 2 جواب میده؟
با تشکر
جواب این سوال اولتون رو دقیق نمیدونم. چون من اندروید کار نمیکنم. زبان اصلیم PHP هستش و اندکی هم پایتون.
برای آموزش اندروید هم اینجا قبلا یک آموزش رایگان نسبتا خوب دیده بودم: http://forum.ncis.ir/Thread-آموزش-تقریبا-کامل-برنامه-نویسی-اندروید
در رابطه با سوال دوم هم فک نکنم مشکلی باشه با این سیستم. معمولا IDE ها به سیستم قوی ای نیاز ندارن.

shakiba.76

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من توصیه میکنم هرکسی میخواد آموزش برنامه نویسی رو از سر یاد بگیره به آموزشگاه تحلیل داده مراجعه بکنه خیلی عالی درس میده من اونجا آموزش #c دیدم خیلی راضی بودم اگه خوستید اطلاعات بیشتر کسب کنید به سایت این آموزشگاه مراجعه کنید
www.tahlildadeh.com

فایل های ضمیمه

• 01.jpg
    01.jpg
    62.7 KB · نمایش ها: 2
بالا