برگزیده های پرشین تولز

آمیگا بهترین کنسول بازی

pejman1994

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلا
سلام. منم کمودور دارم با کارتریج تنظیم هد و Action 6.1. حدود 15 تا نوار کاست بازیهای تک سایدش و تک فایلش دارم. مثلا تمام نسخه های The llast ninja , Platoon , Chuck Rock , Myth , ....
واقعا برام خاطرست. اما به سبب کمبود جا اگر کسی پیدا بشه خوش قیمت بخره می فروشمش.
سالها باهاش زندگی کردم. شبیه سازها باحالن اما هیچ وقت مثل خود دستگاه اصلی حال نمیدن.
یاشد بخیر چقدر معطل میشدیم که یک بازی از روی نوار کاست Load بشه.با 64KB حافظه ترکیبی(رم و رام) و 16 رنگ , چه گرافیکهایی خلق میشد:
creatures_2_11.gif

usagi-10.png

The_Last_Ninja_Titel.png

NinjaRemix-Amiga_Wilderness.png

platoon.gif

البته اون موقعه ها Amiga 500 و Amiga 2000 رو دست کمودور بودند. واسه آمیگا رم نیم مگابایت اومده بود! بازیهاشم 256 رنگ بودند و از کمودور بهتر بودند و روی Floppy Disk 2.5inch بازیهاش ذخیره می شدن و مثلا بازیهای 10 دیسکه و ... داشتند.
خلاصه دنیای بود واسه خودش.
سلام قیمتتون؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلا

سلام قیمتتون؟
نمی دونم والا چی بگم. جسارت نشه یه وقت خدمتتون اگر مبلغ پیشنهادیتون تحریک کننده باشه می فروشمش. خیلی هم تر و تمیز نیستش. اما سالمه و خوب. می تونم ازش براتون عکس هم بزارم.

pejman1994

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نمی دونم والا چی بگم. جسارت نشه یه وقت خدمتتون اگر مبلغ پیشنهادیتون تحریک کننده باشه می فروشمش. خیلی هم تر و تمیز نیستش. اما سالمه و خوب. می تونم ازش براتون عکس هم بزارم.
شما قیمت بدین چون تو همین جا سالم و پک کامل گذاشتتن با قیمت مناسب

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
شما قیمت بدین چون تو همین جا سالم و پک کامل گذاشتتن با قیمت مناسب
این کالایی نیست که بورس بازار بشه و بشه روش قیمت گذاشت. عرض کردم تمیز نیست. اگر کسی قیمتی بده که تحریک کننده باشه می فروشمش. به پولشم احتیاجی ندارم که بخوام زود ردش کنم. والا نگهش می دارم.

pejman1994

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این کالایی نیست که بورس بازار بشه و بشه روش قیمت گذاشت. عرض کردم تمیز نیست. اگر کسی قیمتی بده که تحریک کننده باشه می فروشمش. به پولشم احتیاجی ندارم که بخوام زود ردش کنم. والا نگهش می دارم.
باشه نگهش دارید .. روز خوش

pejman1994

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اسمش میکرو بود همن یکیشو خونه دارم باحاله
یدونه کومودور 128 هم دارم
یه سگا با 16 تا بازی داخلی هم دارم
یه کیس دارم هاردش 6 گیگه و فلاپی میخوره فقط ویندوز 98 دارم رو فلاپی
اتوکد دارم رو 12 تا فلاپی
یه دسته خلبانی ماله میکرو دارم البته مشکل داره ولی انتیکه ها و تمیز
یه سیستم اس دی دارم (قبل دی دی ار)
یه دستگاه امیگا هم دارم که تمیز و نو خونه داییمه
دمت گرم اقا مارو بردی به اون دوران

sent from my goshi :D
سلام کمودور موجوده؟ قصد فروش داری؟

pejman1994

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
سلام دوستان

من هم یکی از طرفداران پر و پاقرص شرکت کمودور بودم و در حال حاضر هم هنوز آمیگا ۵۰۰ خودم را لای پر قو نگهداری کردم.

دوستانی که هنوز تعدادی از فلاپی های آمیگای خودشون رو دارن می تونیم قرار بزاریم تا از روشون کپی بگیریم من هم چند تایی برام باقی مونده متاسفانه خیلی هاش به علت مرور زمان و عدم نگهداری صحیح از بین رفتن.

هنوز فلاپی Workbench من بخوبی کار می کنه ولی متاسفانه برنامه XCopy را ندارم. خلاصه دوستانی که تمایل دارند در تماس باشن.

یک مورد که در نوشته اول دیدم و خواستم با اجازه صاحب تاپیک تصحیح کنم :

اسپکتروم ۱۲۸ با نام تجاری ZX Spectrum 128 تولید میشد و محصول شرکت آتاری نبود. محصول یک شرکت بریتانیایی به نام Sinclair بوده و مورد دیگه اینکه از لحاظ دستورات گرافیکی بیسیک بسیار پیشرفته تر از کمودور ۶۴ و ۱۲۸ بود. زمانی که ما برای کشیدن خط یا دایره مجبور به استفاده از دستورات زبان ماشین Poke و SYS روی کمودور بودیم بیسیک اسپکتروم ۱۲۸ شامل کلیه دستورات گرافیکی بود که فقط کافی بود مختصات و رنگ و ... را بدهید.
علت شکست اسپکتروم در مقابل کمودور عدم پشتیبانی برنامه نویسان برای بازی ها و برنامه های آن بود. تعدد و تنوعی که برای کمودور وجود داشت هیچگاه برای اسپکتروم مهیا نشد. لازم به ذکر است اسپکتروم هم مانند کمودور برای ذخیره دیتا از تیپ استفاده می کرد با این تفاوت که نیازی نبود حتما از تیپ ریدر خواصی (همانند کمودور) استفاده کنید کلا با کلیه دیوایس ها کار می کرد کافی بود فیش mic و خروجی صدا را به هر دستگاه تیپ ریدری وصل کنید نیازی هم به تنظیم هد نداشت.

منبع : ZX Spectrum - Wikipedia, the free encyclopedia
سلام اگه قصد فروش امیگا رو داشتید من میخوامش ممنون...

Xoex

Registered User
لایک‌ها
25
آمیگا 500 سالم یا لوازم جانبیش رو میخرم. اگه کسی بفروشه

odygoody

Registered User
لایک‌ها
57
یکی بود همین دورو بر دنبال آکبندش میگشت خخخ

بالا