برگزیده های پرشین تولز

فروش Western Digital Black2 Dual Drive 120GB SSD + 1TB HDD

sms.moosavi

Registered User
لایک‌ها
1,303
سلام دوستان عزیز

یک عدد هارد Western Digital Black2 Dual Drive خریداری شد برای لپ تاپی که می خواستم بخرم اما نظرم عوض شد و به کارم نیومد.
این هارد از 120 گیگ SSD و 1TB HDD تشکیل شده که هر کدوم به صورت جداگونه کار می کنن و به محض اتصال به سیستم به صورت دو درایو جداگانه تشخیص داده می شن. یعنی مثل درایو های هیبریدی نیست که به شکل یک درایو شناسیایی بشه و از حافظه ی SSD اون مشابه کش استفاده بشه بلکه کاملا مانند یک SSD و یک HDD مستقل از هم عمل می کنه. بسیار به درد لپ تاپ هایی که فقط یک پورت ساتا دارند ولی صاحبشون می خواد هم از سرعت SSD بهره ببره و هم حجم یک هارد دیسک رو داشته باشه می خوره. مثل لپ تاپ پرطرفدار و پرفروش Lenovo Y50 که فقط یک پورت ساتا داره.

قیمتش رو هم می تونید تو سایت هایی مثل لیون کامپیوتر یا دیجیکالا ببینید.
ولی این کالا از آمازون خریداری شده و گارانتی نداره. جعبه اش باز شده ولی بسته ی پلاستیکی خود هارد اصلا باز نشده و آکبنده.

قیمت : 580 تومن

لینک کالا در سایت شرکت سازنده:
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1190
لینک کالا در آمازون:
http://www.amazon.com/Black2-Dual-Drive-2-5-WD1001X06XDTL/dp/B00GSJ9X4Q/

Last edited:

مرتضی جلالی

Registered User
لایک‌ها
2
سلام 500 تومن خریدارم . اگر نظرتون مساعد هست خبر بدید تا هماهنگی انجام بشه ممنون . من خودم روی لبتاب لنوو از این هارد از دیجی کالا خریدم پارسال 550 تومن ولی الان قیمتش رو بالاتر زده در هر حال من خریدارم .

sms.moosavi

Registered User
لایک‌ها
1,303
سلام 500 تومن خریدارم . اگر نظرتون مساعد هست خبر بدید تا هماهنگی انجام بشه ممنون . من خودم روی لبتاب لنوو از این هارد از دیجی کالا خریدم پارسال 550 تومن ولی الان قیمتش رو بالاتر زده در هر حال من خریدارم .
سلام
قیمت دلاریش 200 دلار هست قیمت ریالی هم که می دونید 870 هست.
شما هم تونستی با 500 تومن از هر جای دنیا اکبندشو گیر بیاری من 10 تا ازت می خرم.
500 تومن شوخی بامزه ای نبود.

مرتضی جلالی

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
قیمت دلاریش 200 دلار هست قیمت ریالی هم که می دونید 870 هست.
شما هم تونستی با 500 تومن از هر جای دنیا اکبندشو گیر بیاری من 10 تا ازت می خرم.
500 تومن شوخی بامزه ای نبود.
درود
خودتون هم میدونید که این هارد خریدار زیاد نداره چون اصلا از نظر عقلانی هیچکسی نمیاد 870 تومن برای یه 128 گیگ ssd که میخواد بهمراه یک یک ترا معمولی داشته باشه پول بده . با کمتر از این مبلغ میشه یک 256 گیگ ssd تهیه کرد. جنس شما هم که گارانتی نداره . در هر حال آخرین پیشنهاد بنده 580 تومن هست .
لذا جهت اطلاع سرعت 128 گیگ ssd این هارد خیلی پایینتر از هارد های معمول ssd دیگر هست .

sms.moosavi

Registered User
لایک‌ها
1,303
درود
خودتون هم میدونید که این هارد خریدار زیاد نداره چون اصلا از نظر عقلانی هیچکسی نمیاد 870 تومن برای یه 128 گیگ ssd که میخواد بهمراه یک یک ترا معمولی داشته باشه پول بده . با کمتر از این مبلغ میشه یک 256 گیگ ssd تهیه کرد. جنس شما هم که گارانتی نداره . در هر حال آخرین پیشنهاد بنده 580 تومن هست .
لذا جهت اطلاع سرعت 128 گیگ ssd این هارد خیلی پایینتر از هارد های معمول ssd دیگر هست .
ابتدا در مورد سرعت اس اس دی که گفتید بله سرعت نوشتنش یه مقدار پایین تره البته نه به اون شدت که شما گفتید. اما سرعت خوندن و تعداد io ها در ثانیه مثل اس اس دی های معمولی هست.
در مورد قیمت هم:
اولا نرخ خرابی هارد های وسترن بلک بعد از یک سال کمتر از 1 درصده! و قطعا می دونید اس اس دی از اون هم مطمئن تره. شما چه مبلغی می خواید به خاطر نداشتن گارانتی از قیمتش کم کنید؟!
ثانیا خودم هم نوشتم به درد کسایی می خوره که لپ تاپ دارن و نمی تونن هم زمان هم هارد داشته باشن هم اس اس دی. اما هم به سرعت اس اس دی نیاز دارن هم به حجم هارد.
ثالثا انتقاداتتون در مورد قیمت گذاری و ارزش واقعی این کالا رو لطف کنید با خود شرکت western digital در میون بذارید حتما استفاده خواهند کرد. قیمت این کالا در امازون 200 دلار هست من هم کیلویی نکشیدم روش مثل اون شرکت گارانتی کننده ای که عمده وارد می کنه به قمیت نجومی می فروشه. قمیت رو 670 گذاشتم. کمتر از 650 هم انصافا راه نداره.

scarface83

Registered User
لایک‌ها
36
درود.
دوست عزيز، اين هارد اسليمه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

scarface83

Registered User
لایک‌ها
36
با سلام مجدد،