برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

reza152

Registered User
لایک‌ها
87
سلام دوستان، من برگ سقید اعزام به خدمت دارم و تاریخش یک شهریوره، الان یه کار خوب پیدا کردم و تصمیم گرفتم نرم خدمت، فراری محسوب میشم؟
یکی از دوستان گفتن برگ اعزام دو ماه بعد دوباره میاد در خونتون، درسته؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام دوستان، من برگ سقید اعزام به خدمت دارم و تاریخش یک شهریوره، الان یه کار خوب پیدا کردم و تصمیم گرفتم نرم خدمت، فراری محسوب میشم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

آره فراری حساب میشی . حدود ۲ هفته تا ۱ ماه بعد برگه میاد دم خونه میگه خودتونو فلان روز معرفی کنید ۳ ماه هم جریمه تاخیر میده همون اضافه خدمت

من شهریور ۸۶ دفترچه از پست گرفتم پر کردم فرستادم ۲ هفته بعدش نامه اومد که ۲۰ بهمن خودتو باید معرفی کنی تو میدون **** باشی

من دی یه آشنا تو پادگان **** پیدا کردم بدون بسیج فعال گزینش شدم همون پادگان ۲۰ بهمن اتوبوس گذاشت مارو برد پادگان امام رضا کازرون

هیچی از آموزشی برگشتم دیدم ۲ تا نامه تاخیر و اضافه خدمت اومده که گفته خودمو معرفی کنم

۱ نامه دیگه اومد مجبور شدم از پادگان خودم اقدام کنم

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
فراری نه، غایب محسوب میشید و بعد از 2 ماه یه برگه اعزام دیگه براتون میاد اگه باز هم غیبت کنید اونوقت فراری محسوب میشید.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
من کمتر از یک ماه دورره ی کاردانی رو تموم کردم بخوام برم سربازی در اولین مرحله ی باید دقیقا چیکار کنم؟کجا برم؟دفترچه رو از کجا بگیرم؟

میرید پلیس +10 و دفترچه میگیرید و پر میکنید و بعد از واکسن و مراجعه به دکتر و ... با یه سری مدارک میبرید همونجا تحویل میدید.

بلقیس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
368
تا من از دانشگاه دربيام ممكنه سربازي ديگه موجود نباشه.. يه صد سال ديگه منظورمه ..
جالبه داداش ، خوشحال میشم بدونم بعد از اون حرفتون الان کجا هستید ؟ سربازی چطور بود ؟

بلقیس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
368
من تازه امروز ميخوام دفترچه پست كنم .
خير سرم ميخواستم از يه سال فرصت براي كنكور استفاده كنم.!
بعد در كمال ناباوري فهميدم دوروز پيش تاريخ اعزام بوده و با اين اوصاف دوروز غيبت خوردم :eek:
حالا اينام كه منتظر بهونه ان ديگه. :(
خدا عاقبت بخيرم كنه.
الان چه حسی نسبت به اون زمان دارید ؟ نظرتون در مورد خدمت چیه ؟ آیا زمان قبل و بعد از سربازی کمکی به امروزتون کرده ؟

leily_17

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
82
:rolleyes::D:D:D:D:D:D:general304::general304:

mr.star10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
fe569d4c7328bd8e3f731824851e963c
با سلام من به خاطر ناراحتی قلبی در حین خدمت اقدام به معافیت کردم کمیسیون دوم من در بیمارستان ۵۰۲ ارتش بود بعد از اینکه رفتم کمیسیون بیرون اومدم یک برگه دادن ۱ ماه استراخت در منزل و گفتن برای تایید میره شورای عالی و جوابش میاد یگانت احتمال معافیت وجود داره تشکر اگه کسی چیز میدونه بگه….

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
تنها خوبی که کارت سربازی داره گرفتن پاسپورت و داشتن شرایط برای استخدام تو مجموعه های درست و حسابی هستش و یکسری امتیازها مثل گرفتن جواز کسب و ....
ولی بدون سربازی شما هم میتونی سند بزنی ( خونه , ماشین و ... ) و هم عقدنامه ازدواج داشته باشی ( اگر از قدیمی تر ها بپرسید قبلا بدون پایان خدمت امکانش نبود !!! )
اگر هم معافیت تحصیلی داشته باشی میتونی گواهینامه ماشین , موتور و ... رو سریع بگیری که دیگه دردسر رانندگی هم نداشته باشی ...
ولی پاسپورت نمیتونی بگیری مگر اینکه دانشجو باشی و 15 میلیون وثیقه بزاری !!! ( که صد البته شما تا آخر عمر معافیت تحصیلی نداری و دانشجو نیستی )
اکثر شرکت های درست و حسابی و کارهای خوب هم پایان خدمت میخوان و یک موقع کار خوب گیر بیاری نمیتونی استخدام بشی !!!
مگر اینکه شغل آزاد داشته باشی و توی این شرکت خصوصی های در به داغون کار کنی که صد البته آینده شغلی درست و حسابی نداری ....
نگید به ما کی کار میده ؟ کار خوب کجا بود ؟ یه موقع میبینی کار خوب جور میشه و پایان خدمت نداری ( هیچکس از آینده خبر نداره پس الکی بهانه نیارید شاید زد و جور شد !!! )
یا نگید نمیرم خارج کشور و یا حالا کی قراره بره خارج ؟ نمونه هاش رو زیاد دیدم که میتونسته بره خارج کشور بهترین شرایط زندگی کنه ولی پاسپورت نداشته و حتی فکرش هم نمیکرده یه روز بشه بره خارج ( پس همه چیز شدنی هستش ... )
اگر هم نمیخواید برید سربازی اصلا دفترچه ارسال نکنید !!! موقعی که ارسال کردی دیگه نری فراری به حساب میای و باهات شدیدا برخورد میکنن ...
تا موقعی که دفترچه ارسال نکنی کسی باهات کار نداره ....
حرف آخر : تا سن و سال بالا ندارید برید سربازی شرش کنده بشه , اصلا چیز خاصی نیست و الکی گنده کردن سربازی رو ( موقعی که تموم میشه و یا میری میفهمی ) , با سن کم بری سربازی بیای تازه اول راهی و هیچی رو هم از دست ندادی و میتونی بهترین کارها رو انجام بدی و بدون هیچ مشکلی حتی تا دکترا هم درس بخونی و در جاهای درست و حسابی استخدام بشی !!! اکثرا حرف مفت میزنن و از سربازی یک کوه بزرگ ساختن و 21 ماه بری اونجا سخت هم باشه بهتر از این هستش که تا آخر عمرت سختی بکشی و ول بچرخی و آخرش بگی ای کاش 5 سال خدمت میکردم ولی اینجوری اوضاع زندگی ام بهم ریخته نبود ...
آدم دیدم تو سن 36 رفته سربازی چون از نابسامانی زندگی خسته شده بوده !!!
موفق باشید

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
خوب دوستان من یه چنتا سوال دارم ازتون که جواب بدین ممنون میشیم
راستی من الان یه ساله که یه شرکت ساختمانی (طراحی ساختمان)ثبت کردم و مغازه اجاره کردم و دارم کار میکنم ترم 2 کارشناسی معماری شهری(شهر سازی)هستم الان من این دو ترم رو تموم کنم و کارشناسی ارشد هم قصد ندارم بخونم.حالا که کارم گرفتم و این همه تبلیغ کردم و تازه دارن میشناسن بعد از یکسال کار شرکتم تازه داره میچرخه به نظرتون میشه کار رو ولش کرد و برم خدمت؟
خدمت نرم مشکلی ایجاد میکنه؟
الان سند زدن که بدون کارت پایان خدمت شده و گواهی نامه ها هم اعتبار 10 ساله شدن و من حداقلش تا ده سال دیگه گواهی نامه دارم و بعد از اونم یه کاری میکنم و شرکت هم ثبت کردم و دارم کارمیکنم
مشکلی برام ایجاد میکنه که سربازی نرم؟چون تو این دوسال معلوم نیست اصلا کجا بی افتی بعد هم اینکه دو سال باید خدمت کنی و از کار و زندگی عقب بمونی تازه بعد از دوسال هم بخوای استارت بزنی سخته کار ما هم دولتی نیست که بگیم استخدام بشیم نهایتا اونایی که شرکت ندارن میرن دفتر معماری طراحی میکنن استخدامی نیستن که گیر بدن بهشون
به نظرتون سربازی برم یا نه؟
اوناییکه رفتن کارت پایان خدمت چچه جاهایی نیازشون شده؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
اگه واقعا پول درمیاری نرو چون هر کی میره،دلش خوشه شاید توی این بیکاری کار گیرش بیاد و هم اینکه موقع رفتن و طول خدمت بخودت فحش میدهی چرا پول و کار را ول کردی و داری حرف یک مشت بیشعور و پایینتر از خودت را گوش میدهی
برام سواله پس چطور بدون کارت جواز گرفتی و شرکت زدی!!! من تا حالا ندیده بودم که برای شهرسازی کار باشه؟همه میگن کار براش نیست بجز شهرداری و شرکتهای مشاور که بازم بدون پارتی شانسی نداره

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
شرکتی که من زدم نیازی به مجوز نداشت اگه مجوز میخواست اره باید کارت داشتم-البته اگرم نیازی به مجوز باشه میتونین به اسم پدرتون شرکت رو ثبت کنید و مجوز رو هم از طریق پدرتون بگیرین . چون شرکت حقوقی هست نیازی به گرفتن پروانه کسب هم نداره.چون دیدم خودم تو همین شرکتی که خودم زدم چند نفر هم قبلا شرکت زدن 6 سال پیش بدون پروانه کسب چون شرکتن و بدون مجوز و دارن کار میکنن.
خوب اره شهرسازی کارش دولتی هست ولی من طراحی داخلی و نظارت و طراحی نما و کشیدن پلان ساختمون هم با مهر شرکت انجام میدم-اونایی هم که دفتر میزنن بدون شرکت میرن عضو **** مهندسی میشن و حق امضا میگیرن که مهم کار کردن و کار بلد بودنه

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
دوستان یه سوال فنی
پدرم دیسک کمر داره و چنتا از مهر هاش هم صافیده شده و کار سنگین و متوسط نمیتونه بکنه که بهش فشار بیاد البته اینو دکتر گفته از روی MRIکه گرفته به نظرتون چون تک پسر هستم و پردم هم این وضعیت رو داره و 54 سال هم سنش هست میتونم معافی بگیرم؟
شانس رو میخوام امتحان کنم سربازی که نمیرم ببینم میتونم معافی بگیرم یا نه
چون دوستم با سینوزیتی که داشت معافی گرفت :|

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
دوستان یه سوال فنی
پدرم دیسک کمر داره و چنتا از مهر هاش هم صافیده شده و کار سنگین و متوسط نمیتونه بکنه که بهش فشار بیاد البته اینو دکتر گفته از روی MRIکه گرفته به نظرتون چون تک پسر هستم و پردم هم این وضعیت رو داره و 54 سال هم سنش هست میتونم معافی بگیرم؟
شانس رو میخوام امتحان کنم سربازی که نمیرم ببینم میتونم معافی بگیرم یا نه
چون دوستم با سینوزیتی که داشت معافی گرفت :|

الان چون هر روز داره سرباز کمتر و کمتر میشه شرایط معافی رو خیلی سخت تر کردن !!!
برو اقدام کن ضرر نداره , البته هر چقدر تحصیلاتت بالاتر باشه روی معافی بیشتر گیر میدن و دلیل اینکارشون رو نمیدونم ;)
در هر صورت جوری نشه 2-3 سال دنبال معافی سگدو بزنی بعد به خودت بگی اگر خدمت میرفتم الان کارتم اومده بودش :D:general208:

mahkoom021

Registered User
لایک‌ها
489
1. تنها خوبی که کارت سربازی داره گرفتن پاسپورت و داشتن شرایط برای استخدام تو مجموعه های درست و حسابی هستش و یکسری امتیازها مثل گرفتن جواز کسب و ....
2. اکثر شرکت های درست و حسابی و کارهای خوب هم پایان خدمت میخوان و یک موقع کار خوب گیر بیاری نمیتونی استخدام بشی !!!
3. نگید به ما کی کار میده ؟ کار خوب کجا بود ؟ یه موقع میبینی کار خوب جور میشه و پایان خدمت نداری ( هیچکس از آینده خبر نداره پس الکی بهانه نیارید شاید زد و جور شد !!! )
4. یا نگید نمیرم خارج کشور و یا حالا کی قراره بره خارج ؟ نمونه هاش رو زیاد دیدم که میتونسته بره خارج کشور بهترین شرایط زندگی کنه ولی پاسپورت نداشته و حتی فکرش هم نمیکرده یه روز بشه بره خارج ( پس همه چیز شدنی هستش ... )
5. اگر هم نمیخواید برید سربازی اصلا دفترچه ارسال نکنید !!! موقعی که ارسال کردی دیگه نری فراری به حساب میای و باهات شدیدا برخورد میکنن ... تا موقعی که دفترچه ارسال نکنی کسی باهات کار نداره ....
6. تا سن و سال بالا ندارید برید سربازی شرش کنده بشه , اصلا چیز خاصی نیست و الکی گنده کردن سربازی رو ( موقعی که تموم میشه و یا میری میفهمی ) , با سن کم بری سربازی بیای تازه اول راهی و هیچی رو هم از دست ندادی
7. آدم دیدم تو سن 36 رفته سربازی چون از نابسامانی زندگی خسته شده بوده !!!

یه چند تا جمله دیدم تو این متن، دلم نیومد تشکر و کوت نکنم مخصوصا این جمله هفتمش راجع به نابسامانی
من هم کار خوب داشتم هم مدرک هم پول مورد نیازمو هم سنم پایینه
اما بازم از اینکه برخی ادما میخواستن از سربازی نرفتن من، توی کارم و حقوقم سو استفاده کنن یا اینکه تا اخر عمرت باید تو ایران بمونی خیلی ناراحت بودم
خدا وکیلی اگر دارید وقت تلف میکنید و تنبلی میکنید و خودتونو گول میزنید این کارو نکنید که 2 سال دیگه بدجوری پشیمون میشید برید سربازی میبینید اونقدرا هم سخت نیست
حتی اگر شغل دارید با پول خوب هم یه مقدار شرایط رو بیشتر بررسی کنید شاید تونستید در کنار سربازی کارو هم ادامه بدید

Last edited:

پویا-دانش

Registered User
لایک‌ها
78
سلام
بنده مدرکم لیسانس هست.
اگر فردا صبح برم پلیس+10 و درخواست اعزام کنم؛ اعزامم میوفته برج 10 یا 12؟

cyres

Registered User
لایک‌ها
673
ابر شهــر،خاک وطن من♥ส็็็็็็็็็็็็็็็نیشابــور منส
2ماه و نه روز گذشت از آموزشی 3ماهه ی مرزبانی
مث برق میگذره
اصن نترسید از خدمت هیچی نیس

تازه من متاهلم و سختی م 2برابر بقیه س!

خولاصه که خدمت خیلی خوبه جای دوستان خالی
در ضمن الان افتضاح شلوغه
اکثر اعزام ها بین 4تا 6ماه باید تو نوبت باشی
من خودم 6ماه تو نوبت اعزام بودم

sevenkel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اگه کفالت سن پدر 60 بود معافیت به ما هم میخورد نامردا کردن 70، ف باید درس تموم کنم عضو **** هم بشم بلکه یه کسری بخوریم:confused:

بالا