برگزیده های پرشین تولز

دفاع شخصی با طعم امنیت

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
سلام
دوستان و اساتید عزیز.
به دلیل این که در مکان نامناسبی زندگی میکنیم و هر آن امکان زور به گیری از بنده وجود داره. خب این زیاد خوشایند نیست با سن 19 نتونم از خودم و وسایلم و یا حتی نزدیکانم دفاع کنم.
از خودم بگم دکتر رفتم گفته کمبود وزن داری نزدیک 10 کیلو و گفته خیلی خوبه که این مقدار رو کم داری چون بیماری و ... نمیگیری و شاید به همین خاطر زیاد دنبال اضافه وزن نرفتم ، البته یک بار این کمبود رو جبران کردم ولی متاسفانه توی ماه رمضان برگشتم سر خونه اول.
قدم هم 180 ، وزن هم دقیق نمیدونم فک کنم 62 باشم.
استخوان بندی نسبتاً ضعیفی دارم . به دنبال یک ورزش رزمی برای دفاع شخصی هستم .
هیچ سابقه ورزشی هم ندارم ، کاش داشتم و قدم بلند تر میشد .
رشته های رزمی خیلی زیادن اسم های عجیبی هم دارن ولی بین اینا به 3 رشته برخوردم.
آیکیدو
هاپکیدو
کیک بوکسینگ
خب در مورد آخری باید بگم که فکر میکنم مثل بوکس باشه پس فقط میزنی و نمیتونی از خودت دفاع کنی !
آیکیدو و هاپکیدو هم از یک خانواده هستند ، که فکر میکنم هاپکیدو برتری های فراوانی نسبت به آیکیدو داره.
ولی خب نخواستم خودسرانه اقدام کنم و اومدم تا از شما دوستان مشورت بگیرم.
انتظاراتم هم از رشته ورزشی که میخوام شروعش کنم اینه که بتونم با دست خالی هم از خودم دفاع کنم در برابر سلاح سرد مثل : چاقو ، زنجیر ، چوب دستی و ... ، شاید چیزی دستم نباشه و اگر دشمن هم اتفاقی براش افتاد که زیاد مهم نیست ! دزد جماعت بدتر این حقشه.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
دوست عزیز شما یه مقدار رویایی فکر میکنید ! از هر استاد رزمی که بپرسی میگه جلوی قمه و چاقو بهتره درگیر نشی مگه اینکه پای ناموس در میون باشه . تکنیکهای زیادی تو ورزش های رزمی اموزش داده میشه برای دفاع چاقو ولی اکثرش تو واقعیت کاربردی نیست . حریف اونقدر سریع میزنه که ضربه رو حتی نمیبینی چه برسه .......
بگذریم
در کل فکر میکنم برای هدف شما یکی از این کلاس های دفاع شخصی در صورتی که مربی خوب ذاشته باشه مناسب هست . اکثر ورزش های رزمی مثل هم هستن و شما تعدادی تکنیک یاد میگیرید و کیسه و میت میزنید و فایت میکنید ! ولی هیچکدوم دفاع غیر فیزیکی رو یاد نمیدن . هیچکدوم نمیگن چجوری رفتار کن که توجه سارق رو به خودت جلب نکنی. هیچکدوم دفاع در برابر موقعیت های زورگیری رو یاد نمیدن . هیچکدوم روی سناریو های تجاوز جنسی واسه خانوما کار نمیکنن . دفاع سلاح سرد و گرم به شکل کاربردی اموزش داده نمیشه . درگیری تو فضای بسته مثل ماشین اصلا اموزش داده نمیشه و.......
بیشتر کلاس های دفاع شخصی زیر نظر هیئت جودو برگزار میشه . اساتیدش هم تو چند رشته رزمی کمربند مشکی دارن معمولا . میتونید از تربیت بدنی شهرتون ادرس هاش رو بگیرید و چند جلسه ببینید تمریناتو
یه سازمان دیگه هم هست " دفاع شخصی و سلاح سرد " که زیر نظر استاد حسین خاکی هست اینم خوبه

اگه حوصله داشتید تاپیک کراو ماگا رو هم مطالعه کنید برای درک بیشتر از دفاع شخصی
http://forum.persiantools.com/threads/کراوماگا-کارشناس-متخصص-lord-viper.515860/

امیر.ع

Registered User
لایک‌ها
244
سلام دوستان
از اونجایی که در محله ما احتمال تجاوز جنسی بسیار زیاد شده در امسال خواهشمند هستم یک روش برای ضربه زدن به وسایل طرف آموزش بدهید که قسمت های بدنش درد بگیره و احساس کوفتگی کنه بطوریکه جای جای بدنش شروع به زجر کشیدن بکنه و من هم سریع اینکار رو انجام بدم و متواری بشم باتشکر

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,644
َشما با 60 کیلو وزن کاری نمی تونی بکنی حتی اگر بروسلی هم بیاد آموزشت بده :D
بهترین کار اینه که محله ات رو عوض کنی

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
از نظر شما وزن ایده ال برای بنده چقدر هست ؟

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
شما اول باید از ورزش دو میدانی شروع کنید
بدون استراحت اگر مشکل قلبی ندارید یک روز در میون 3 کیلومتر بدون استارحت حتی یک دقیقه ای باید بدوید
ورزش دو پیش نیاز هستش یعین با ورزش دو همه اضطراب و نگرانی شما بیرون میره ذهن شما تقویت میشه جلوی کسی هم کم نمیارید چون ریه هاتون تقویت میشه حتی دیگه با صدای مهیب هم نمیترسید
اولین قدم اینه بعدش میرسیم به دفاع شخصی منظور دفاع شخصی فقط دفاع با دست خالی نیست
اگر دفاع شخصی بلدید تف کردن تو صورت برای پرت کردن حواس ثانیه ای طرف که فرار کنید یا بهش ضربه بزنید
در آوردن لباس برای کورکردن دید مهاجم در نهایت با چاقوی خودش کشته میشه
اینها دفاع شخصی ساده هستن

این از پله اول
ادامه دارد

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
بدون استراحت اگر مشکل قلبی ندارید یک روز در میون 3 کیلومتر بدون استارحت حتی یک دقیقه ای باید بدوید
ورزش دو پیش نیاز هستش یعین با ورزش دو همه اضطراب و نگرانی شما بیرون میره ذهن شما تقویت میشه جلوی کسی هم کم نمیارید چون ریه هاتون تقویت میشه حتی دیگه با صدای مهیب هم نمیترسید
اولین قدم اینه بعدش میرسیم به دفاع شخصی منظور دفاع شخصی فقط دفاع با دست خالی نیست
اگر دفاع شخصی بلدید تف کردن تو صورت برای پرت کردن حواس ثانیه ای طرف که فرار کنید یا بهش ضربه بزنید

این از پله اول
ادامه دارد

دو و این همه فایده ؟ نمیدونستم خیلی ممنون
این طریقه دویدن باید به چه شکل باشه ؟ یعنی با نهایت سرعت ؟ یا ملایم ؟ ملایم که خسته نمیشی و نفس کم نمیاری ، نهایت سرعت هم که 20 ثانیه ای خسته میشی و کلیه هات درد میگیره و قطعاً نمیتونی ادامه بدی.
شیوه خاصی مد نظر شماست ؟

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
یه اسپری فلفل بخر

اتفاقاً میخواستم یک شوکر برقی بخرم از بانه گفتن اگر ازت بگیرن خیلی دردسر داره ، اسپری فلفل هم فکر میکنم همینطور باشه.
واقعاً از وقتی اومدیم اسماعیل آباد مشهد احساس میکنم باید یک اسلحه گرم همراهم باشه ! نا امنی بیداد میکنه توی خیابون هاش.

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
دوست عزیز شما یه مقدار رویایی فکر میکنید ! از هر استاد رزمی که بپرسی میگه جلوی قمه و چاقو بهتره درگیر نشی مگه اینکه پای ناموس در میون باشه . تکنیکهای زیادی تو ورزش های رزمی اموزش داده میشه برای دفاع چاقو ولی اکثرش تو واقعیت کاربردی نیست . حریف اونقدر سریع میزنه که ضربه رو حتی نمیبینی چه برسه .......
بگذریم
در کل فکر میکنم برای هدف شما یکی از این کلاس های دفاع شخصی در صورتی که مربی خوب ذاشته باشه مناسب هست . اکثر ورزش های رزمی مثل هم هستن و شما تعدادی تکنیک یاد میگیرید و کیسه و میت میزنید و فایت میکنید ! ولی هیچکدوم دفاع غیر فیزیکی رو یاد نمیدن . هیچکدوم نمیگن چجوری رفتار کن که توجه سارق رو به خودت جلب نکنی. هیچکدوم دفاع در برابر موقعیت های زورگیری رو یاد نمیدن . هیچکدوم روی سناریو های تجاوز جنسی واسه خانوما کار نمیکنن . دفاع سلاح سرد و گرم به شکل کاربردی اموزش داده نمیشه . درگیری تو فضای بسته مثل ماشین اصلا اموزش داده نمیشه و.......
بیشتر کلاس های دفاع شخصی زیر نظر هیئت جودو برگزار میشه . اساتیدش هم تو چند رشته رزمی کمربند مشکی دارن معمولا . میتونید از تربیت بدنی شهرتون ادرس هاش رو بگیرید و چند جلسه ببینید تمریناتو
یه سازمان دیگه هم هست " دفاع شخصی و سلاح سرد " که زیر نظر استاد حسین خاکی هست اینم خوبه

اگه حوصله داشتید تاپیک کراو ماگا رو هم مطالعه کنید برای درک بیشتر از دفاع شخصی
http://forum.persiantools.com/threads/کراوماگا-کارشناس-متخصص-lord-viper.515860/

سلام ممنون بابت توجهتون
خب اگر آموزش میدن یک اردو کارآموزی هم نمیبرن با رضایت کتبی خود شخص که با مثلاً چاقو واقعی بهش حمله بشه ؟
رفتاری که مد نظر شماست فکر میکنم به ماموران واجا آموزش داده بشه ! ولی به افراد عادی هرگز....
اتفاقاً همین هم یک سوال هست ، یک نفر هنر های رزمی بلده یک لات که فقط زور داره و مشت و اگر بلده بزنه چجوری باید جلوی این لات وایسه ؟ دفع ضربه ها توسط رزمی کار به شرط استفاده ضربه رزمی هست درسته ؟
دفاع سلاح گرم که فکر میکنم برای نظامی ها فقط باشه.
در مورد سناریوی تجاوز جنسی نظری ندارم ولی محدودیت های حاکم بر جامعه ما و بانوان فکر نمیکنم اجازه بده ! این موارد بیان و عملی بشه.
دفاع داخل ماشین خیلی میتونه حیاتی باشه و اگر آموزش نمیدن خیلی جای تاسف داره.
یک رشته رزمی دیدم توی چند تا ویدئو سربازان روسی با لباس های مشکی ازش استفاده میکردند به نظر فوق العاده میاد اسم سبک هم Spetsnaz هست و فکر میکنم اصل این سبک روی قدرت بدنی باشه ، چون شنای سوئدی این سربازان با بلند شدنشون در حالت شنا تا حدود 20 سانتی متری زمین هست که واقعاً حیرت انگیزه.
بازم ممنون.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام ممنون بابت توجهتون
خب اگر آموزش میدن یک اردو کارآموزی هم نمیبرن با رضایت کتبی خود شخص که با مثلاً چاقو واقعی بهش حمله بشه ؟
رفتاری که مد نظر شماست فکر میکنم به ماموران واجا آموزش داده بشه ! ولی به افراد عادی هرگز....
اتفاقاً همین هم یک سوال هست ، یک نفر هنر های رزمی بلده یک لات که فقط زور داره و مشت و اگر بلده بزنه چجوری باید جلوی این لات وایسه ؟ دفع ضربه ها توسط رزمی کار به شرط استفاده ضربه رزمی هست درسته ؟
دفاع سلاح گرم که فکر میکنم برای نظامی ها فقط باشه.
در مورد سناریوی تجاوز جنسی نظری ندارم ولی محدودیت های حاکم بر جامعه ما و بانوان فکر نمیکنم اجازه بده ! این موارد بیان و عملی بشه.
دفاع داخل ماشین خیلی میتونه حیاتی باشه و اگر آموزش نمیدن خیلی جای تاسف داره.
یک رشته رزمی دیدم توی چند تا ویدئو سربازان روسی با لباس های مشکی ازش استفاده میکردند به نظر فوق العاده میاد اسم سبک هم Spetsnaz هست و فکر میکنم اصل این سبک روی قدرت بدنی باشه ، چون شنای سوئدی این سربازان با بلند شدنشون در حالت شنا تا حدود 20 سانتی متری زمین هست که واقعاً حیرت انگیزه.
بازم ممنون.
اتفاقا اگه استاد کاربلد و حرفه ای دفاع شخصی پیدا کنید همه این مواردو که گفتم یاد میدن! فقط باید ازش بخواین و استاده بدونه واسه اوقات فراغت نیومدین باشگاه و واقعا میخواین دفاع شخصی یاد بگیرین! اسپری فلفل هم خیلی خیلی خوبه . ولی بعضی وقتا کاربردی نیست . یعنی مهاجم نمیاد 5 متری شما وایسه چاقوش رو دربیاره و شما با اسپری بزنید تو چشمش!

بلکه تو یه کوچه داری راه میری از پشت سر چاقو رو میذاره رو گلوت . تکون بخوری هم شاهرگت رو میزنه . یعنی اصلا فرصتی برای در اوردن اسپری نیست . پس بهتره هم تکنیکای دفاع شخصی رو یاد بگیرید و اگه میتونید در کنارش اسپری یا شوکر هم تهیه کنید
اون سبک روسیه ای هم اسمش سیستما هست و اسپتسناز اسم کماندوهای روسیه هست که این سبکو یاد میگیرن . اتفاقا تو بخش سبک و مکاتب و ورزش های رزمی تاپیکش موجوده میتونید مطالعه کنید

در جواب سوالتون هم باید بگم به نظر من یه اوباش که سابقه زندان داره و بارها و بارها تو خیابون درگیر شده یه استاد رزمی رو به معنای واقعی کلمه لت و پار میکنه!

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650

این از پله اول
ادامه دارد

مهندس ایشون 62 کیلوئه اگه بخواد مداوم بدوه همین بدنی رو هم که داره از دست میده!

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
دو و این همه فایده ؟ نمیدونستم خیلی ممنون
این طریقه دویدن باید به چه شکل باشه ؟ یعنی با نهایت سرعت ؟ یا ملایم ؟ ملایم که خسته نمیشی و نفس کم نمیاری ، نهایت سرعت هم که 20 ثانیه ای خسته میشی و کلیه هات درد میگیره و قطعاً نمیتونی ادامه بدی.
شیوه خاصی مد نظر شماست ؟

دو استقامت عجیب ماهیچه های پاهات سنگ میشه نفست بسیار زیاد یمشه
سگ آفریقایی دقت کردی اینقدر دنبال شکار میره که تو دو استقامت شکار کم میاره
خوب اگر کس یا کسانی به یک متری تو نزدیک شدن از دستشون فرار کن اینقدر بازی شون بده تا نفس کم بیارن وقتی کف از دهنشون اومد تو حالشونو بگیر
صبر تلخه اما نتیجش شیرینه
این تمرینات فایده اون همون یک دقیقه ای هست که جون تو را نجات میده

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
مهندس ایشون 62 کیلوئه اگه بخواد مداوم بدوه همین بدنی رو هم که داره از دست میده!
اتفاقا وزن کمتر و لاغر بودن کمتر صاحبش را به خطر میندازه
منم 65 کیلو دارم
بروس لی هم 65 کیلو بود اما 10 کیلومتر تمرین دو روزانه تو برنامه داشت بخاطر همین اسطوره شد
اگر نمیتونید 10 کیلومتر مثل بروس لی تمرین بکنید با ورزش رزمی خداحافظی کنید چون در غیراینصورت یه اشکالی تو کارتون هست
تمرینات داخل معبد شائولین را نگاه کنید
تمرینات نیروی های ضربت ارتش ژاپن را نگاه کنید
تمرینات ارتش آمریکا بعد از چند کیلومتر دویدن اونهم با اسلحه و کوله پشتی بعدش مبارزات تن به تن تو گل و آب رودخانه
خواستم بگم پیشنیاز هم اینها ورزش دو هستش بدون اینکه تمرین دو استقامت داشته باشید ورزش را کنار باید گذاشت
خود من 600 متر بزور میتونستم برم اما با تمرین پیوسته 4 کیلومتر متوالی میتونم برم
حتی زمانیکه تب داشتم تمام بدنم درد میکرد از تمرین دو دست نکشیدم

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
اتفاقا وزن کمتر و لاغر بودن کمتر صاحبش را به خطر میندازه
منم 65 کیلو دارم
بروس لی هم 65 کیلو بود اما 10 کیلومتر تمرین دو روزانه تو برنامه داشت بخاطر همین اسطوره شد
اگر نمیتونید 10 کیلومتر مثل بروس لی تمرین بکنید با ورزش رزمی خداحافظی کنید چون در غیراینصورت یه اشکالی تو کارتون هست
تمرینات داخل معبد شائولین را نگاه کنید
تمرینات نیروی های ضربت ارتش ژاپن را نگاه کنید
تمرینات ارتش آمریکا بعد از چند کیلومتر دویدن اونهم با اسلحه و کوله پشتی بعدش مبارزات تن به تن تو گل و آب رودخانه
خواستم بگم پیشنیاز هم اینها ورزش دو هستش بدون اینکه تمرین دو استقامت داشته باشید ورزش را کنار باید گذاشت
خود من 600 متر بزور میتونستم برم اما با تمرین پیوسته 4 کیلومتر متوالی میتونم برم
حتی زمانیکه تب داشتم تمام بدنم درد میکرد از تمرین دو دست نکشیدم
lol
ok
:general208::general208:

بالا