برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

mammad78gamer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان من قصد خرید یه دوربین عکاسی دارم.
بین Nicon D5200 و canon 700D موندم . بهنظرتون کدوم گزینه ی بهتریه ؟

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
به نظر بنده کانن انتخاب خوبیه , چون باهاش میتونید تصویر برداری هم بکنید .

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
به نظرم اگر بهترین دوربین دنیا رو بخرید اما عکاسی بلد نباشید با همون موبایل عکس بگیرید بهتره ، حداقل اگر عکساتون بد شد میگید بخاطر کیفیت کم دوربین موبایله
من markIII خعلی دوست دارم اما خودم d3200 دارم.

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
برادر Nikon حالا که میخای بخری حداقل اسمش رو یاد بگیر.
هردوشون دوربینهای خوبی هستند.
D5200 ارزونتره ، کیفیت فیلمبرداریش هم خوبه
نسبت به 700D یخورده قدیمی تره.
من با D5200 عکاسی کردم خوب بوده اما 700D خیر
اینطور که شنیدم 700D هم خیلی دوربین خوبیه

t90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
میخواستم بدونم فرق ضبط صدای مونو و استریو هنگام فیلمبرداری چیه؟
من میخوام دوربین عکاسی با قابلیت تصویر برداری بخرم که دیدم هیچ دوربینی بهتر از 700d کانن نیست ولی با 100d که مقایسه کنید متوجه میشید که تفاوت زیادی ندارن و چیزی که به چشم میاد همین ضبط صداست .( 700d استریو و 100dمونو )
http://www.digikala.com/Compare/DKP-14934/DKP-14939/
صد البته قیمت کمتر و وزن کمتر 100d نظرمو جلب کرده
اینم اضافه کنم که من دوربینو واسه ساخت فیلم کوتاه میخوام استفاده کنم.
با تشکر فراوان

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام
میخواستم بدونم فرق ضبط صدای مونو و استریو هنگام فیلمبرداری چیه؟
من میخوام دوربین عکاسی با قابلیت تصویر برداری بخرم که دیدم هیچ دوربینی بهتر از 700d کانن نیست ولی با 100d که مقایسه کنید متوجه میشید که تفاوت زیادی ندارن و چیزی که به چشم میاد همین ضبط صداست .( 700d استریو و 100dمونو )
http://www.digikala.com/Compare/DKP-14934/DKP-14939/
صد البته قیمت کمتر و وزن کمتر 100d نظرمو جلب کرده
اینم اضافه کنم که من دوربینو واسه ساخت فیلم کوتاه میخوام استفاده کنم.
با تشکر فراوان
سلام. ضبط صدای استریو یعنی بر اساس تفکیک دو منطقه چپ و راست دوربین , با دو میکروفون مجزا صدا روی دو کانال جداگانه ضبط بشه و هنگام پخش هم هر کانال صدا روی یک بلندگو پخش بشه.
من فقط می خواستم یه تجربه گرانبها رو به شما و دوستان عزیز در انجمن منتقل کنم.
همونطور که دوستان با تجربه می دونن قبل از خرید دوربین هر چقدر هم تحقیق کنید ممکنه به یک سری نتایج مطلق برسید اما وقتی بر اساس نتیجه اقدام به خرید می کنید و خرید رو با نتایجی که بدست آورده بودید و توقع داشتید مقایسه می کنید , ممکنه اون ایده آلی که توی ذهنتون بوده نباشه. اون وقت شما می مونید و یک دوربین که هنگام خرید حسابی توی ذوقتون زده و تعویضش هم با ضرر زیادی ممکنه همراه باشه. پس تجارب عملی دیگران(اونهایی که متعصب نیستند) خیلی بدرد می خوره و ارزش زیادی داره.
بنده تنها چیزی رو که با بهای زیادی تجربه کردم و به تمام دوستان پیشنهاد میکنم همیشه بهش استناد کنند , بررسی تحلیلی دوربینهای دیجیتال در سایت www.dpreiview.com هستش. دقیقا این سایت بدون تعصب تمام دوبینهای بدرد بخور دنیا رو بررسی می کنه و آیتم به آیتم به اونها نمره میده و نهایتا هم یک نمره کلی میده. اینقدر ضرر کردم تا به نتایجش ایمان آوردم.
پس پیشنهاد می کنم قبل از هر گونه خرید حتما به این سایت سر بزنید و نتایج خودتون رو با این سایت هماهنگ کنید.
خوب برم سر اصل مطلب:
من خودم دنبال یه دوربین فیلمبرداری می گشتم که بتونه با فریمهای بالا و کیفیت خوب برام فیلمبرداری کنه. حدود یک ترابایت از یوتیوب Sample های دوربینهای فیلمبرداری مختلف رو دانلود و زیر ذره بین تست کردم.
اول اینو بهتون بگم که دوربینهای GoPro حتی ورژن 4 ش هم مفت نمیارزه. گوشه های تصویر رو گرد می کنه و در حرکت یه کم سریع تصویر رو کش میاره. فقط بدرد این می خوره که روی سرت نصبش کنی و یه فیلمی بتونی بگیری اونم نه با کیفیت مطلوب. یا اینکه پک ضد آبش رو بگیری و روی کلاهت نصبش کنی و زیر آب باهاش فیلمبرداری کنی در حد کیفیت متوسط. جالب اینه که 4K هم هست! خلاصه به نظر ن پول دور ریختنه چون با پم ضد آبش و چند تجهیزات لازمه حدود 2200000 تومان درمیاد.
دوریبنهای فیلمبرداری High End (نه حرفه ای) مثل Son AX100 که 4K فیلمبرداری می کنه رو هم کیفیتش رو دیدم(دوستم داشت).
نهایتا توی dpreview یه سرچ زدم و تعدادی دوربین دیجیتال عالی جهت فیلمبرداری در آوردم که بهترین Ranking رو توی فیلمبرداری در بین دوربینهای دیجیتال بدست آورده بودند. یعنی اینقدر توی کیفیت مطلوب بودن و پیشرفت داشتن که به جرات می تونم بگم دیگه حتی افراد سخت گیر (نه یک فیلمبردار حرفه ای واسه استودیو) هم نیازی به خرید دوربین فیلمبرداری مجزا ندارند. البه بدونید که برندهای مطرح Canon و NIkon در زمینه فیلمبرداری به گرد این دوربینها نمی رسند(توی dpreview چک کنید و Sample رو دانلود و نگاه کنید).
یکی از برندهای بسیار عالی دوربین دیجیتال در این زمینه که متاسفانه توی ایران بسیار کم رنگه و وارداتش هم کمه Panasonic هستش. البته آیتم قیمت هم همیشه ماها رو محدود می کنه و اینکه چقدر توان مالی داشته باشیم ممکنه تصمیمون رو عوض کنه. حالا من این دوربینهای معرکه در فیلمبرداری رو خدمتتون ارائه میدم:
Panasonic GH4
Panasonic LX100
Sony RX100III
Sony RX100IV
به جز سومی مابقی 4K فیلمبرداری می کنند. تمام این دوربینها از سایت dpreview مدال طلا گرفتند. در حالت Full HD تا 60fps فیلمبرداری می کنند. GH4 که DLSR محسوب میشه با لنزش حدود 6000000 تومان درمیاد که واسه من گرون بود. البته توی باار هم نبود. LX100 هم که فوق العاده بود اما کل بازار ایران رو زیر و رو کردم هیچ کس نداشت. یکی گفت برام سفارشی از دوبی میاره اما نتونستم بهش اعتماد کنم. خلاصه بعد از دوباره مدتها تحقیق و دیدن Sample ها با خودم گفتم که رزولوشن 4K فعلا واسه من زیاده و نهایتا Sony RX100III خریدم که بدون گارانتیش رو برام از دبی آوردن 2600000 تومان.
این دوربین که به اعتقاد خیلی ازسایتهای خارجی از جمله همین dprevirew بهترین دوربین کامپکت دنیا تا اون زمان(حدود6 ماه پیش) محسوب میشد. این دوربین بسته به رزولوشن فیلمبرداری بین 30 تا 120 فریم در ثانیه فیلمبرداری میکنه. کیفیت عکسهاشم خیلی خوبه. اینم لینکش:
http://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx100-m3
جالبه در سایز یک دوربین کامپکت چنین کیفیتی تحویل بدن! آقا اصلا اینو بگم که انگار اون منظره ای که دارید ازش فیلمبرداری می کنید جلوتونه و کامل لمسش می کنید!
کیفیت عکسهاش واسه یه دوربین کامپکت که راحت در جیب جا میشه کم نظیره(مطمئنا کیفیت عکسهاش به پای دوربینهای DSLR و SLR حرفه ای نمیرسه اما از نظر فیلمبرداری همرو میزنه کنار).
به هر حال بنده با این دوربین چند سفر خارج از کشور رفتم و چنان حاطرات منو با فیلمبرداری معرکش و عکاسی خوبش ثبت کرده که واقعا از خریدش راضیم.
شاید این مبلغ , پول خرید یک دوربین DSLR خوب باشه اما به دوستان توصیه می کنم اگر هدفشون فیلمبرداریه این دوربین رو توی گزینه هاشون داشته باشن. اگرم می تونن که Panasonic GH4 بخرن که دگه معرکست.
حرفم رو تموم می کنم. دوستان از سایت dpreview هیچوقت غافل نشید و همیشه قبل از خرید حتما تست کامل دوربین رو در این سایت مطالعه کنید و در کمترین زمان حداقل نتایج (Conclusion ) ها رو ببینید تا ضرر نکنید.
موفق باشید.

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
دوستان نظرتون در مورد دوربین های red چیه ؟

دوربینهای تصویربرداری red فوق العاده عالیه و اکثر فیلم های سینمایی سرتاسر دنیا با دوربینهای این برند تولید میشه .
قیمتشون خیلی بالاست ولی برای اجاره کردن در دسترس هست و مقرون به صرفه ( البته اگه بودجه باشه )

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوستان نظرتون در مورد دوربین های red چیه ؟
یکی از دوستانم که توی استودیوش داره سوال کردم گفت اصلا در حد انتظار نیست و با این قیمت هنگفت و حتی نثف اون انتخابهای به مراتب بهتری هست.

midco

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
43
جالبه !
کاملا سر در گم شدم :))
تشکر از دوستان بابت پاسخگویی

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
جالبه !
کاملا سر در گم شدم :))
تشکر از دوستان بابت پاسخگویی
عزیز بهترین کار اینه که برید توی سایت www.dpreview.com
در این سایت دوربینهای مطرح به طور کاملا عمقی بررسی شدن. شما توی سرچش نام دوربین مدنظرتون رو بزنید. شما آیتم Movie که تست فیلمبرداری هستش رو انتخاب کنید. حتی جند نمونه از فیلمبرداری با همون دوربین هم واسه نمونه کذاشته شده. مثلا براتون دوربین Nikon D7100 لینکشو میزارم تا ببینید:
لینک بررسی:
http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d7100
حالا روی Combo Box موجود کلیک کنید و گزینه Movie Mode رو انتخاب کنید. این لینک میاد:
http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d7100/23

همونطور که میبینید در حالات و فریمهای مختلف فیلمهایی که با این دوربین گرفته شده رو می تونید دانلود کنید و ببینید(اگر دانلود نشد باید ف ی ل ت ر ش ک ن استفاده کنید)
اینجوری انگار واقعا اون دوربین رو خریدید و باهاش قیلمبرداری کردید.
نتیجه نهایی توی همون Combo Box قسمت Conclusion ببینید که میشه این لینک:
http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d7100/24

نوار سبزرنگ Movie کیفیت رو بصورت نمودار نشون میده که همونجا بالاش کلید Compare Mode رو بزنید و با دوربین دیگه ای تمام آیتمها از جمله Movie رو مقایسه کنید. مثلا این لینک مقایسش با Nokin D5500 هستش:
http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d7100/24

اینکه این دوربین از این سایت مدال طلا گرفته یعنی چشم بسته خریدش توصیه میشه.

دوست عزیز. توی مملکت ما اکثرا از روی هوا َ تعصب و نه از روی علم و تحقیق نظر می دن. به جای اینکه به حرفهای عامه توجه کنید و گیج بشید به استودیو و آزمایشگاههای معتبر دنیا که این سایت یکی از معتبرترین سایتهای قابل استناد دنیا هست مراجعه کنید و اونجا اطلاعات کسب کنید. والا حتی کسی که آماتور هم در این زمینه هست چنان تز میده که بیا و ببین و بسیار کم رخ می ده کسی بگه نمیدانم. موفق باشید.

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
یکی از دوستانم که توی استودیوش داره سوال کردم گفت اصلا در حد انتظار نیست و با این قیمت هنگفت و حتی نثف اون انتخابهای به مراتب بهتری هست.
رضا جان به نظر من بستگی به لنز , نور پردازی و مهم تر از همه هنر تصویر بردار داره که چه بهره وری از دوربین بتونه بکنه .
مدل دوربینش هم مهمه منتها همه مدلهای رد عالین .
مثلا با دوربین بلک مجیک 2k تصویر بردار دیدم که میگه مفتش گرونه تصویر بردار هم دیدم میگه عالیه !

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
رضا جان به نظر من بستگی به لنز , نور پردازی و مهم تر از همه هنر تصویر بردار داره که چه بهره وری از دوربین بتونه بکنه .
مدل دوربینش هم مهمه منتها همه مدلهای رد عالین .
مثلا با دوربین بلک مجیک 2k تصویر بردار دیدم که میگه مفتش گرونه تصویر بردار هم دیدم میگه عالیه !
باهاتون موافقم. اما طرفی که من باهاش صحبت کردم اعجوبه ای واسه خودش و تمام پسترهای تبلیغاتی 25Band و عکاسیشونو خودش بصورت حرفه ای انجام میده. من خودم تجربه کار با دوربین Balck Magic رو نداشتم. امادر خصوص کیفیت فیلمبرداری دوربینهای دیجیتال و کلا سند معتبر برای مقایسه خرید دوربین دیجیتال که کم کم اینقدر داره کیفیت فیلمبرداریش خوب میشه که من حدس می زنم یه روزی جای دوربینهای فیلمبرداری حداقل در سطح آماتور و مدیوم رو بگیره , با اطمینان کامل سایت جهانی www.dpreview.com رو معرفی میکنم که نتایجش 100% حرفه ای و کارشناسی شده و بدون تعصبه و بنده ضررهای زیادی دادم تا اینو متوجه شدم.

AZAZEL

Registered User
لایک‌ها
341
سلام دوستان با بودجه 1.5 میشه دوربین خوبی برای آموزش پرتره و عکس های تبلیغاتی پیدا کرد لطفا چند مدل معرفی بفرمایید . با تشکر

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام دوستان با بودجه 1.5 میشه دوربین خوبی برای آموزش پرتره و عکس های تبلیغاتی پیدا کرد لطفا چند مدل معرفی بفرمایید . با تشکر

سلام دوست عزیز

بله میشه , 700d canon و nikon d5300 منتها باید برای خرید هرکدوم یکم بودجه رو افزایش بدید .

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
دوستان برای خرید دوربین نظرتون روی nikon d3300 چی هست ؟
برای عکاسی نمیه حرفه ای پرتره (استفاده ثانویه)
بیشتر برای عکاسی از محصولات و استفاده تبلیغات نمیشه حرفه ای لازم دارم و عکاسی مایکرو زیاد دارم باهاش
در حد یه مهمونی و بیرون رفتن هم کار راه بنداز باشه
نظرتون در موردش چیه و اینکه چه لنزی براش مناسبه
فیلم برداریش زیاد برام مهم نیست

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
دوستان برای خرید دوربین نظرتون روی nikon d3300 چی هست ؟
برای عکاسی نمیه حرفه ای پرتره (استفاده ثانویه)
بیشتر برای عکاسی از محصولات و استفاده تبلیغات نمیشه حرفه ای لازم دارم و عکاسی مایکرو زیاد دارم باهاش
در حد یه مهمونی و بیرون رفتن هم کار راه بنداز باشه
نظرتون در موردش چیه و اینکه چه لنزی براش مناسبه
فیلم برداریش زیاد برام مهم نیست
با سلام
دوست عزیز من حقیقتا منظورتون رو از جمله ای که بولد کردم متوجه نشدم بالاخره برای چه کاری دقیقا میخواهید
اماا در کل دوربین حرفه ای خودش فقط یک بیس هست برای شروع و برای رسیدن به خواسته های متفاوت باید ابزار متفاوتش رو تهیه کنید که بیشتر منظورم لنز هست مثلا با لنز پیش فرض دوربین نمیتونید ماکروگرافی کنید یا حتی زوم آنچنانی داشته باشید تقریبا کار خاصی انجام نمیده
اگر بودجه و مورد مصرفی رو دقیق بگید بهتر میشه راهنمایی کرد

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
با سلام
دوست عزیز من حقیقتا منظورتون رو از جمله ای که بولد کردم متوجه نشدم بالاخره برای چه کاری دقیقا میخواهید
اماا در کل دوربین حرفه ای خودش فقط یک بیس هست برای شروع و برای رسیدن به خواسته های متفاوت باید ابزار متفاوتش رو تهیه کنید که بیشتر منظورم لنز هست مثلا با لنز پیش فرض دوربین نمیتونید ماکروگرافی کنید یا حتی زوم آنچنانی داشته باشید تقریبا کار خاصی انجام نمیده
اگر بودجه و مورد مصرفی رو دقیق بگید بهتر میشه راهنمایی کرد
منظورم عکس از محصولات فروشگاهی خودمون هست که میخوام بگیرم و داخل سایتمون بزارم
البته به نظتون با لنز 18-55 خودش تهیه کنم یا فقط بادی تهیه کنم و نز جدا بگیرم با توجه به مبتدی بودننم
ولی خوب اگر یه بیرونی جایی همم رفتن در حد یه دوربین معمولی باشه چون دوربین گوشیم هم بد نیست کارم رو راه میندازه lg g4

Dragon Boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
293
سلام نظرتون در مورد دوربین Sx50 کسی کار کرده باهاش
کیفیتش چطوره؟
برای شروع کار عکاسی میخوام بگیرم

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
سلام یک دوربین مناسب تا 400.000 تومان معرفی کنید که کیفیت فیلمبرداری‌اش هم قابل قبول باشه

بالا