برگزیده های پرشین تولز

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
مکمل ورزشی برای چربی سوزی چی خوبه

سعی کنید از چربی سوزها استفاده نکنید مفصل در مورد عوارضشون توضیح داده شده

برای تسریع چربی سوزی از ال کارنیتین استفاده کنید
در مورد چربی سوزها فقط سعی کنید از چربی سوز دست سازی که خودتون درست می کنید استفاده کنید که در مورد نحوه ساختش در صفحات قبلی توضیحات مفصلی داده شده ( در برخی کتاب های حرفه ای مکمل های ورزشی هم به ساختشون اشاره شده اگر نیاز بود باز هم توضیح میدم )

Last edited:

gymclass.heroes

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام جناب اقای ovh
با توجه به این که بحث بسیار مهم میباشد لطفا لطف کنین بگین تفاوت قیمت بندر دیلم و شهر های بزرگ چنده بنده 500 تومن خرج کردم یه کیلو هم افزایش وزن نداشتم .ایا میتوان از ترمینال تور بندر دیلم داشت؟(شهر تبریز)

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام جناب اقای ovh
با توجه به این که بحث بسیار مهم میباشد لطفا لطف کنین بگین تفاوت قیمت بندر دیلم و شهر های بزرگ چنده بنده 500 تومن خرج کردم یه کیلو هم افزایش وزن نداشتم .ایا میتوان از ترمینال تور بندر دیلم داشت؟(شهر تبریز)

بحث فقط تفاوت قیمت نیست
در شهرهای بزرگ معمولا اجناس تقلبی به وفور یافت میشه الان تا جایی که بنده اطلاع دارم شیراز و کرج دارن میزنن و با قیمت بالا هم می فروشن
در بنادر اجناس چینی هم زیاد میاد که 100 البته به سفارش باشگاه داران و مکمل فروش عمده و ... در داخل کشور وارد میشن
بندر دیلم , گناوه , بندرعباس و .. که برید هم براتون توضیح داده میشه هم هر نوع جنسی چه اصل و چه چینی در اختیارتون قرار داده میشه و می تونید خریداری بفرمائید

البته شما می تونید از کردستان خرید کنید بهتون نزدیک تره

یکبار که برید و باهاشون آشنا بشید دیگه لازم نیست همیشه این همه راه برید شماره تماس می گیرید پول رو واریز می کنید و از طریق اتوبوس , باربری و ... براتون ارسال میشه !! به همین راحتی

اما در مورد قیمت ها در حالت عادی 15 درصد ارزان تره ولی باید چونه بزنی و یه جوری بهش بفهمونی که اینکاره ای نه اینکه از تبریز اومدی و یه بچه مایه داری !! قیمتی که میگه رو قبول نکن تا می تونی چونه بزن
اینجوری حداقل 20% الی 40% زیر قیمت بازار گیرت میاد حتی تا 50% هم جا داره که بهت بده چون اینا از دبی اینارو تقریبا مفت میخرن
در دبی تمامی کمپانی های مکمل سازی برای فروش بیشتر با هم رقابت دارند و اشانتیون و تخفیف های زیادی رو برای این منظور قرار میدن

اینکه محصولی که دبی میاد محصولات آشغال تمام کمپانی هاست یک حرف بی منطقه چون تمامی کمپانی های جهان از ماشین تا مکمل و ... گرفته همه کیفیت صادراتشون بالاست و همه برای رقابت بررسی های زیادی روشون انجام میشه

موفق باشید

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
مکمل چینی هم مگه هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مکمل یا فیکه که تو ایران درست میکنن یا اصله

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
مکمل چینی هم مگه هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مکمل یا فیکه که تو ایران درست میکنن یا اصله
بله مكمل و استروييد چيني هست كه به سفارش داخل پر و بسته بندي ميشه كه نمونه هاش هم زياده و خواستيد مي تونم عكسش رو براتون بفرستم . حجم كار از يه جايي كه بالاتر ميره از چين وارد ميشه به طور مثال روز اول استروييد هاي فيتز رو تهران مي زدند بعدش كه حجم كار رفت بالا به تايلند منتقلش كردند ! پس مكمل چيني هم هست و بخش بزرگي از همون تقلبي ها ، چينيه

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
دوستان کسی گینر مس تک ماسل تک استفاده کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟ میخام بگیرم یه 10 کیلو کمبود وزن دارم

کراتینش 10 گرم هست توی هر وعده زیاد نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میخام روزی یک وعده کامل بخورم

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
دوستان کسی گینر مس تک ماسل تک استفاده کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟ میخام بگیرم یه 10 کیلو کمبود وزن دارم

کراتینش 10 گرم هست توی هر وعده زیاد نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میخام روزی یک وعده کامل بخورم
گينر خوبيه ، وزنش هم ٣.٢ كيلوگرمه تقريبا
برا ١٠ كيلو كمبود وزن حتما در كنارش بايد كربوهيدرات بالايي هم به كمك غذا مصرف كنيد

كراتينش نه زياد نيس

البته تو اين رنج گينر ، گزينه هاي بهتري هم هست

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520

محصول خوبیه ولی زمان مصرف رو محدود کنید و در ضمن در یک دوره با ارزش مصرف بشه در غیر این صورت توصیه می کنم از سریوس مس کمپانی اپتیموم نتریشن استفاده کنی
گینر کمپانی ماسل تک بیشتر برای کسانی کاربرد مثبت داره که باهاش حسابی تمرین کنند و فشار بیارند اگر فشاری که در تمرینت هست معمولیه و از برنامه خاصی چه غذایی و چه تمرینی پیروی نمی کنی توصیه می کنم استفاده نکنی
در مورد عوارض کراتین به وفور در انجمن صحبت شده
نمیشه به قطعیت گفت که این میزان برای شما زیاده یا کمه چون به خیلی از عوامل بستگی داره مثل وزن که عوام در باشگاه ها اطلاع دارند ولی فقط وزن نیست
جایگزین مناسب برای کراتین هم معرفی شده که بتونه ذخایر نیتروژن رو بالا ببره و از اکسیداسیون اون هم جلوگیری بشه ( ال آرژنین + ویتامین C )
باز هم دقت کنید که خدایی نکرده مشکلی برای کلیه ها و بر هم خوردن بالانس الکترولیت و ... پیش نیاد

برای افزایش وزن چندین راه کار کلیدی وجود داره که اگر رعایت بشه خیلی راحت و سریع به وزن دلخواه میرسید مثل زمان مصرف مواد قندی و تشدید اشتها

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
محصول خوبیه ولی زمان مصرف رو محدود کنید و در ضمن در یک دوره با ارزش مصرف بشه در غیر این صورت توصیه می کنم از سریوس مس کمپانی اپتیموم نتریشن استفاده کنی
گینر کمپانی ماسل تک بیشتر برای کسانی کاربرد مثبت داره که باهاش حسابی تمرین کنند و فشار بیارند اگر فشاری که در تمرینت هست معمولیه و از برنامه خاصی چه غذایی و چه تمرینی پیروی نمی کنی توصیه می کنم استفاده نکنی
در مورد عوارض کراتین به وفور در انجمن صحبت شده
نمیشه به قطعیت گفت که این میزان برای شما زیاده یا کمه چون به خیلی از عوامل بستگی داره مثل وزن که عوام در باشگاه ها اطلاع دارند ولی فقط وزن نیست
جایگزین مناسب برای کراتین هم معرفی شده که بتونه ذخایر نیتروژن رو بالا ببره و از اکسیداسیون اون هم جلوگیری بشه ( ال آرژنین + ویتامین C )
باز هم دقت کنید که خدایی نکرده مشکلی برای کلیه ها و بر هم خوردن بالانس الکترولیت و ... پیش نیاد

برای افزایش وزن چندین راه کار کلیدی وجود داره که اگر رعایت بشه خیلی راحت و سریع به وزن دلخواه میرسید مثل زمان مصرف مواد قندی و تشدید اشتها

ممنون از توضیحات
من قبلا دو تا سریوس مس خوردم که 6 کیلو وزن گرفتم ولی چربی در ناحیه پهلو هست
با اینکه سخت چربی میگیره بدنم
حالا میخام یه گینر دیگه بردارم یکم حجم بهم بده بخاطر همین نظرم مس تک هست
البته سروینگ مس تک هم توی چهار وعده میخورم که کراتینش هم توی چهار وعده تقسیم میشه

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
ممنون از توضیحات
من قبلا دو تا سریوس مس خوردم که 6 کیلو وزن گرفتم ولی چربی در ناحیه پهلو هست
با اینکه سخت چربی میگیره بدنم
حالا میخام یه گینر دیگه بردارم یکم حجم بهم بده بخاطر همین نظرم مس تک هست
البته سروینگ مس تک هم توی چهار وعده میخورم که کراتینش هم توی چهار وعده تقسیم میشه

خواهش می کنم ولی چربی های ناحیه پهلو به نوع مکمل ارتباطی نداره خیلی وقت ها ژنتیک و ... تاثیر گذار هستند
اگر تمرین داشته باشید و در کنارش سعی کنید آهسته وزن بگیرید ولی با کیفیت اینجوری خیلی بهتره حتما سعی کنید تمرینات هوازی رو در هفته داشته باشید

تمرینات هوازی تاثیر خیلی خوبی بر روی چربی های دورشکم دارند خصوصا دوچرخه ثابت

با این حال بنده خودم به شاگردانم چندین ساله مس تک رو پیشنهاد میدم البته حسابی باهاش تمرین دارند امیدوارم تنبلی نکنید

Last edited:

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
سلام و عرض ادب خدمت عزیزان

دو هفته میشه به باشگاه رفتم با قد 185 وزن 65 و سن 20 !
به توصیه مربی باشگاه قراره دو مکمل تهیه کنم ، مکمل ها هم یکیشون کراتین بود و یکی دیگ هم هیدرو کربن اگر اشتباه نکنم
سوالی برای من پیش میاد ، مربی باشگاه زیاد در مورد مکمل ها صحبت میکنن
من شک دارم که از مکمل استفاده کنم یا نه ، ایشون میگن که کراتیم حجم سازی میکنه و هیدروکربن حجم خالیه ساخته شده توسط کراتین رو پر میکنه.
یک دوره دو ماهه تقریباً میشه کراتین و هیدرو کربن ، قرار هم شده که مکمل های اصل به بنده بدند با شرط بازده و ...
عوارض کراتین جای خودش و مثل اینکه در موردش بحث شده ولی این هیدروکربن چیه ؟ عوارض خاصی داره ؟
دوره پاکسازی هم شنیدم که با عرقیجات انجام میشه ، میشه در مورد اینم توضیح بدید ؟
خیلی ممنون.

lfc

Registered User
لایک‌ها
95

به توصیه مربی باشگاه قراره دو مکمل تهیه کنم ، مکمل ها هم یکیشون کراتین بود و یکی دیگ هم هیدرو کربن اگر اشتباه نکنم
من شک دارم که از مکمل استفاده کنم یا نه ، ایشون میگن که کراتیم حجم سازی میکنه و هیدروکربن حجم خالیه ساخته شده توسط کراتین رو پر میکنه.
یک دوره دو ماهه تقریباً میشه کراتین و هیدرو کربن ، قرار هم شده که مکمل های اصل به بنده بدند با شرط بازده و ...
عوارض کراتین جای خودش و مثل اینکه در موردش بحث شده ولی این هیدروکربن چیه ؟ عوارض خاصی داره ؟
خیلی ممنون.
سلام دوست عزيز
فكر كنم اسم مكمل دومي رو اشتباه ميگيد ، كربوپروتيين يا گينر منظورتون بايد باشه
كربو پروتيين به شرط اصل بودن حاوي مقداري زيادي كربوهيدرات و مقدار كمتري پروتيين هستش و يه سري ويتامين و امينو اسيد هم داخلش هست كه براي افرادي كه كمبود وزن دارند توصيه ميشه
توضيحاتي هم كه به شما در مورد نحوه عملكرد اين ٢ مكمل دادند دقيق نيست
در مورد پاكسازي هم مكمل اصلي نياز به پاكسازي نداره و استروييد هاي تزريقي و مكمل غير اصلي كه داخلش استروييد خوراكي ريخته شده باشه نياز به پاكسازي داره اما اين نكته هم اضافه كنم كه كراتين يكم فشار به كبد مياره اما با قطعش برطرف ميشه

حالا شما دوست داشتيد عكس مكمل هاتون رو برام بفرستيد تا نظر بهتري بتونم بدم

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
سلام دوست عزيز
فكر كنم اسم مكمل دومي رو اشتباه ميگيد ، كربوپروتيين يا گينر منظورتون بايد باشه
كربو پروتيين به شرط اصل بودن حاوي مقداري زيادي كربوهيدرات و مقدار كمتري پروتيين هستش و يه سري ويتامين و امينو اسيد هم داخلش هست كه براي افرادي كه كمبود وزن دارند توصيه ميشه
توضيحاتي هم كه به شما در مورد نحوه عملكرد اين ٢ مكمل دادند دقيق نيست
در مورد پاكسازي هم مكمل اصلي نياز به پاكسازي نداره و استروييد هاي تزريقي و مكمل غير اصلي كه داخلش استروييد خوراكي ريخته شده باشه نياز به پاكسازي داره اما اين نكته هم اضافه كنم كه كراتين يكم فشار به كبد مياره اما با قطعش برطرف ميشه

حالا شما دوست داشتيد عكس مكمل هاتون رو برام بفرستيد تا نظر بهتري بتونم بدم

درود بر شما

بله شاید حق با شما باشه !

کربوپروتئین که میفرمایید باید درست باشه ، فقط این توضیح به چه دلیل درست نیست ؟
میشه توضیح درست و عملکرد این دو رو با هم دیگه توضیح بدین و اینکه این تفکر درسته که این دو مکمل یک دیگر هستند ؟
برای کراتین هم بله گفتند که به کبد فشار میاره که با ورزش زیاد و سوخت و ساز بالا رفع میشه.
و اینکه من چقدر کمبود وزن دارم ؟ با این کربوپروتیئن حل میشه ؟

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
درود بر شما

بله شاید حق با شما باشه !

کربوپروتئین که میفرمایید باید درست باشه ، فقط این توضیح به چه دلیل درست نیست ؟
میشه توضیح درست و عملکرد این دو رو با هم دیگه توضیح بدین و اینکه این تفکر درسته که این دو مکمل یک دیگر هستند ؟
برای کراتین هم بله گفتند که به کبد فشار میاره که با ورزش زیاد و سوخت و ساز بالا رفع میشه.
و اینکه من چقدر کمبود وزن دارم ؟ با این کربوپروتیئن حل میشه ؟

دلیل این که میگم این توضیحی که به شما درباره مکمل ها دادند ناقصه ، این هست که با مصرف کراتین شما احتباس اب در عضلات رو بیشتر می کنید و در کنارش به ریکاوری بدن بعد از تمرینات کمک بیشتر می کنید ، به طور مثال بدن شما بعد از یک تمرین 1 ساعته به 36 ساعت استراحت و ریکاوری نیاز داره ولی با مصرف کراتین این زمان به 24 ساعت کاهش پیدا می کنه
کربو پروتیین هم که به خاطر کربوهیدارت و پروتینی که داره سوخت رسانی به عضلات بدن رو بیشتر میکنه و وزن شما به خاطر افزایش حجم عضلانی بالا میره

شما بین 16 تا 20 کیلو با توجه به وزن و قد کنونی تون ، کم بود وزن دارید اما این تصور که با این 2 مکمل بتونید این وزن رو در طی یک دوره جبران کنید خیلی سخته و در بهترین حالت که تمرین و تغذیه پر کربوهیدارتی داشته باشید می تونید تا 10 کیلو افزایش وزن داشته باشید.

استفاده این 2 مکمل به شرط اصالت در کنار هم هیچ مشکلی نداره و به جواب دهی بیشتر هم کمک می کنه
البته همه این موارد که گفتم به شرط اصل بودن مکمله !

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520

خیلی ممنون.

درود
کسی که تازه دو هفته است که وارد دنیای بدنسازی شده و در همین اول کار قراره که کلا حالشو از بدنسازی به هم بزنند
مربی گفته کسی که دو هفته هست شروع کرده و هنوز حتی با حرکات , تغذیه و ... آشنایی نداره و حتی هنوز درصد متابولیسم در بدنش افزایش محسوسی نداشته باید مکمل های سنگین استفاده بکنه !!! ( متاسفانه عدم نظارت بر کار باشگاه های بدنسازی و عدم بررسی مدارک اخذ شده مربی گری در سطح کشور موجب بروز این مشکلات شده )
موفقیت در بدنسازی نیار به تداوم و تکرار و گذشت زمان داره و مطمئن باشید حداقل 6 ماه زمان می بره که کمی تغیرات محسوس داشته باشید

1 - شما 1 ماه اول رو هیچ مکمی استفاده نکن و فقط تمرینات آماده سازی رو انجام بده
2 - در همین مدت تغذیه رو هم بهتر کن و کم کم با منابع پروتئینی در غذاها آشنایی پیدا کن و اون ها رو مصرف کن
به نسبت وزنی که داری و نوع تمرینات 1 ماهه آماده سازی میزان مصرف پروتئین ( منظورم مواد غذایی است ) به این شکل محاسبه کن : وزن ضرب در 1.5 = پروتئین مصرفی روزانه
بعدها باید بالاتر بره
3 - کراتین مصرف نکن !! این همه در این تاپیک و تاپیک مشاوره بدنسازی در مورد عوارض کراتین صحبت کردیم حتی جایگزین عالی با کارایی حداقل 60% بالاتر معرفی کردیم
4 - خیر ریکاوری همش با عرقیات انجام نمیشه و برای معده و روده نیاز به مصرف یک سوسپانشن دارید که باید از داروخانه تهیه بشه ( سوربیتول ) که روش مصرفش هم باید بلد باشید و الا ... برای کبد هم باید از یک داروی گیاهی به نام سیلی مارین استفاده کنید که با نام تجاری لیورگل 70 - 140 و ... در ایران عرضه میشه ( می تونید برای کبد و کلیه از عرق کاسنی !! از عرق خارشتر هم می تونی استفاده کنی واسه مثانه و کلیه و ... ولی موجب لاغری هم میشه )
5 - فعلا روزانه 500 میلی گرم ویتامین C + ویتامین های گروه B استفاده کن ( اینجوری راحت همه چیز رو جذب می کنی ) می تونی هر 6 روز یکبار 1 عدد B ب کمپلکس + b12 رو قاطی کنی و تزریق کنی ( زمان تزریق قبل از ساعت 19 ) بده یک پرستار برات انجام بده ( محل تزریق باسن ) ----------------------- > بیشتر از 5 تا هم نزن یعنی کلا 30 روز اون هم با دوره شروع کن !! یعنی زمانی که گینر می خری و در حال مصرف هستی این کار رو انجام بده
6 - از آغاز ماه دوم می تونی سریوس مس و یا هر گینر استاندارد و با کیفیتی مصرف کنی و از ماه سوم در کنارش گلوتامین هم بیار --- > هر 8 الی 12 هفته یکبار 2 هفته رست کامل بده و وارد دوره ریکاوری و استراحت شو و بعد مجدد شروع کن
7 - مصرف فیبرها فراموش نشه
8 - برای افزایش قدرت از ال آرژنین + ویتامین C استفاده کن قدرت خیلی خوبی بهت میده و یک سری مزایای دیگه
9 - در دوره های حجم مصرف مواد قندی در برخی ساعات الزامی است

در مورد دوره های حجم خیلی موارد هست که باید رعایت کنی در ضمن قسمت مکمل و دارو فروش صلواته باور نکن !!! متخصص که نیست بگه اصله 100 اصله این می خواد جنسش به تو قالب کنه براش مهم نیست کیا رو این وسط قربانی کنه !!
از همین اول کار فقط به فکر سود خودشون هستند ( مراقب باش که خدایی نکرده مشکلی برات پیش نیاد )

موفق باشید

Last edited:

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
دلیل این که میگم این توضیحی که به شما درباره مکمل ها دادند ناقصه ، این هست که با مصرف کراتین شما احتباس اب در عضلات رو بیشتر می کنید و در کنارش به ریکاوری بدن بعد از تمرینات کمک بیشتر می کنید ، به طور مثال بدن شما بعد از یک تمرین 1 ساعته به 36 ساعت استراحت و ریکاوری نیاز داره ولی با مصرف کراتین این زمان به 24 ساعت کاهش پیدا می کنه
کربو پروتیین هم که به خاطر کربوهیدارت و پروتینی که داره سوخت رسانی به عضلات بدن رو بیشتر میکنه و وزن شما به خاطر افزایش حجم عضلانی بالا میره

شما بین 16 تا 20 کیلو با توجه به وزن و قد کنونی تون ، کم بود وزن دارید اما این تصور که با این 2 مکمل بتونید این وزن رو در طی یک دوره جبران کنید خیلی سخته و در بهترین حالت که تمرین و تغذیه پر کربوهیدارتی داشته باشید می تونید تا 10 کیلو افزایش وزن داشته باشید.

استفاده این 2 مکمل به شرط اصالت در کنار هم هیچ مشکلی نداره و به جواب دهی بیشتر هم کمک می کنه
البته همه این موارد که گفتم به شرط اصل بودن مکمله !

سپاس

20 کیلو ؟ خیلی زیاده ، البته یک بار زیاد شدم ولی ماه رمضان سال گذشته 8 کیلویی از دست دادم !

از تضمین اصل بودن که اینجور که مربی باشگاه خیلی از خودش تعریف میکنه ، میگه به چند دلیل مکمل های من اصل هستند :

1-مکمل ها رو خودم مصرف میکنم
2-شما مکمل رو ببر آزمایشگاه اگر مشکلی داشت زنگ بزن پلیس بیاد در باشگاه ما رو تخته کنه
3-شرط بازده رو مد نظر قرار دادن و گفتن اگر اونجور که من میگم نشدی پولت رو هم پس میدم

• Like
Reactions: lfc

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
درود
کسی که تازه دو هفته است که وارد دنیای بدنسازی شده و در همین اول کار قراره که کلا حالشو از بدنسازی به هم بزنند
مربی گفته کسی که دو هفته هست شروع کرده و هنوز حتی با حرکات , تغذیه و ... آشنایی نداره و حتی هنوز درصد متابولیسم در بدنش افزایش محسوسی نداشته باید مکمل های سنگین استفاده بکنه !!! ( متاسفانه عدم نظارت بر کار باشگاه های بدنسازی و عدم بررسی مدارک اخذ شده مربی گری در سطح کشور موجب بروز این مشکلات شده )
موفقیت در بدنسازی نیار به تداوم و تکرار و گذشت زمان داره و مطمئن باشید حداقل 6 ماه زمان می بره که کمی تغیرات محسوس داشته باشید

1 - شما 1 ماه اول رو هیچ مکمی استفاده نکن و فقط تمرینات آماده سازی رو انجام بده
2 - در همین مدت تغذیه رو هم بهتر کن و کم کم با منابع پروتئینی در غذاها آشنایی پیدا کن و اون ها رو مصرف کن
به نسبت وزنی که داری و نوع تمرینات 1 ماهه آماده سازی میزان مصرف پروتئین ( منظورم مواد غذایی است ) به این شکل محاسبه کن : وزن ضرب در 1.5 = پروتئین مصرفی روزانه
بعدها باید بالاتر بره
3 - کراتین مصرف نکن !! این همه در این تاپیک و تاپیک مشاوره بدنسازی در مورد عوارض کراتین صحبت کردیم حتی جایگزین عالی با کارایی حداقل 60% بالاتر معرفی کردیم
4 - خیر ریکاوری همش با عرقیات انجام نمیشه و برای معده و روده نیاز به مصرف یک سوسپانشن دارید که باید از داروخانه تهیه بشه ( سوربیتول ) که روش مصرفش هم باید بلد باشید و الا ... برای کبد هم باید از یک داروی گیاهی به نام سیلی مارین استفاده کنید که با نام تجاری لیورگل 70 - 140 و ... در ایران عرضه میشه ( می تونید برای کبد و کلیه از عرق کاسنی !! از عرق خارشتر هم می تونی استفاده کنی واسه مثانه و کلیه و ... ولی موجب لاغری هم میشه )
5 - فعلا روزانه 500 میلی گرم ویتامین + ویتامین های گروه B استفاده کن ( اینجوری راحت همه چیز رو جذب می کنی ) می تونی هر 6 روز یکبار 1 عدد B ب کمپلکس + b12 رو قاطی کنی و تزریق کنی ( زمان تزریق قبل از ساعت 19 ) بده یک پرستار برات انجام بده ( محل تزریق باسن ) ----------------------- > بیشتر از 5 تا هم نزن یعنی کلا 30 روز اون هم با دوره شروع کن !! یعنی زمانی که گینر می خری و در حال مصرف هستی این کار رو انجام بده
6 - از آغاز ماه دوم می تونی سریوس مس و یا هر گینر استاندارد و با کیفیتی مصرف کنی و از ماه سوم در کنارش گلوتامین هم بیار --- > هر 8 الی 12 هفته یکبار 2 هفته رست کامل بده و وارد دوره ریکاوری و استراحت شو و بعد مجدد شروع کن
7 - مصرف فیبرها فراموش نشه
8 - برای افزایش قدرت از ال آرژنین + ویتامین C استفاده کن قدرت خیلی خوبی بهت میده و یک سری مزایای دیگه
9 - در دوره های حجم مصرف مواد قندی در برخی ساعات الزامی است

در مورد دوره های حجم خیلی موارد هست که باید رعایت کنی در ضمن قسمت مکمل و دارو فروش صلواته باور نکن !!! متخصص که نیست بگه اصله 100 اصله این می خواد جنسش به تو قالب کنه براش مهم نیست کیا رو این وسط قربانی کنه !!
از همین اول کار فقط به فکر سود خودشون هستند ( مراقب باش که خدایی نکرده مشکلی برات پیش نیاد )

موفق باشید

1- بله خودمم کمی تعجب کردم وقتی هنوز بدنم به دستگاه های باشگاه عادت نکرده چرا باید شروع به استفاده از مکمل کنم ؟ اونم با پیشنهاد مربی!
2-بله ، به گفته عزیزان زبون گاو و ... باید مصرف بشه که اینجوری که شما فرمودین باید روزی 100 گرم پروتئین مصرف کنم.
3-عوارضش از زبان مربی باشگاه فقط و فقط فشار به کلیه هاست که گفتند با برنامه ای که من میدم بهت پیش بری سوخت و سازت میره بالا و فشار از روی کلیه هات هم برداشته میشه.
متاسفانه موفق به پیدا کردن جایگزین کراتین نشدم ، مقدورهست مجدداً بفرماید ؟ خیلی شرمنده.
5-این 500 میلی گرم همراه با 100 گرم پروتئین مورد نیاز باید مصرف بشه ؟مقدار گروه ویتامین B چقدر باید باشه ؟ همین حدود ها یا هر چه بیشتر بهتر ؟
6-حتماً در خاطرم میمونه خیلی ممنون.
7-حتماً. فقط مقدار خاصی مد نظر نیست ؟
8-حتماً.
9-بله.

ایشون اینطور که زیاد از خودش و مکمل هاش تعریف میکنه ، میگه مستقیم از بندر میاد برام.
حتی گفتند یک بدنی برات میسازم که راضی باشی اونم طی یک دوره.
بیشتر ترس من از همین قسمت عوارضش بود ، اونم با این ذهنیتی که رسانه ها برای مردم در مورد مکمل های بدن سازی ایجاد کردند.

سپاس فراوان دوست عزیز ، لطف بزرگی کردید...

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
سپاس

20 کیلو ؟ خیلی زیاده ، البته یک بار زیاد شدم ولی ماه رمضان سال گذشته 8 کیلویی از دست دادم !

از تضمین اصل بودن که اینجور که مربی باشگاه خیلی از خودش تعریف میکنه ، میگه به چند دلیل مکمل های من اصل هستند :

1-مکمل ها رو خودم مصرف میکنم
2-شما مکمل رو ببر آزمایشگاه اگر مشکلی داشت زنگ بزن پلیس بیاد در باشگاه ما رو تخته کنه
3-شرط بازده رو مد نظر قرار دادن و گفتن اگر اونجور که من میگم نشدی پولت رو هم پس میدم

خودتون صاحب اختیارین ولی من جای شما بودم از شخص معتبر میخریدم نه مربی باشگاه خوشبختانه من فروشنده معتمد سراغ دارم و ازش خرید میکنم
راجع به گزینه اول هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه
راجع به گزینه سوم شما ممکنه یه مکمل تقلبی بخوری مثل پودر افلاطون باشه وزنت بیشتر از حد انتظار بیاد بالا دلیل بر اصل بودن نیست بعد پیش خودت بگی عجب مکملی بوده
راجع به گزینه دوم آزمایشگاه رفتن و تشخیص مکمل اصل به این سادگی نیست هم هزینه زیادی میخاد شاید بیشتر از خود مکمل باید هزینه کنی و هم به اون سادگی نیست که ببری اونجا تشخیص بدن
در مورد کراتین هم نگران نباش آب زیاد مصرف کنی مشکلی پیش نمیاد اگه کراتین اصل نباشه ضرر داره

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
خودتون صاحب اختیارین ولی من جای شما بودم از شخص معتبر میخریدم نه مربی باشگاه خوشبختانه من فروشنده معتمد سراغ دارم و ازش خرید میکنم
راجع به گزینه اول هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه
راجع به گزینه سوم شما ممکنه یه مکمل تقلبی بخوری مثل پودر افلاطون باشه وزنت بیشتر از حد انتظار بیاد بالا دلیل بر اصل بودن نیست بعد پیش خودت بگی عجب مکملی بوده
راجع به گزینه دوم آزمایشگاه رفتن و تشخیص مکمل اصل به این سادگی نیست هم هزینه زیادی میخاد شاید بیشتر از خود مکمل باید هزینه کنی و هم به اون سادگی نیست که ببری اونجا تشخیص بدن
در مورد کراتین هم نگران نباش آب زیاد مصرف کنی مشکلی پیش نمیاد اگه کراتین اصل نباشه ضرر داره

بله خودمم به ایشون شک دارم و خرید از ایشون منتفی شده تقریباً تا یک فروشنده معتبر پیدا کنم.
برای مصرف کراتین هم منتفی شد وقتی جایگزینی بهتر براش هست دلیلی برای استفاده از کراتین نیست ، مگر هزینه این جایگزین چندین برابر کراتین برای مصرف کننده در بیاد.

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
با مصرف مایعات زیاد نمیشه گفت مشکلی پیش نمیاد فقط میشه گفت مقداری از عوارض رو کاهش میده همین !! اونم نه خیلی چشم گیر !!
اصلا اگر کراتین عوارضش رو بر جای نزاره که جواب ازش نمی گیری مثل بر هم خوردن الکترولیت بدن

برای افزایش قدرت 500 میلی گرم ویتامین C + ال آرژنین 3 الی 5 گرم ( 60 دقیقه قبل از تمرین مصرف کن )

در مورد ویتامین های B که گفتم !!! 1 آمپول B کمپلکس + 1 آمپول B12 ( باید باهم قاطی بشن بعد تزریق بشن ) روزهای مصرف رو هم بالا برات نوشتم

30 الی 40 دقیقه قبل از خوردن وعده های غذایی از نوشیدنی های قندی استفاده کن مثل شربت پرتقال , شکلات و ...
اینجوری بدن رو به ترشح انسولین وادار می کنی در نتیجه گرسنه تر میشی
سعی کن از انواع سبزیجات و ترشی استفاده کنی اینجوری اشتهات هم بیشتر میشه - در دوره حجم باید سطح تستوسترون رو بالا ببری مثلا با خوردن سیر خام - پیاز و ...

2 وعده در روز حتما صرف خودن کشمش + گردو + بادام زمینی ( پسته ) کن.

در وعده های غذاییت حداقل روزانه کته بخور ( 18 قاشق )

تخم مرغ - نان سبوس دار - لبنیات خصوصا پنیر و شب ها ماست رو به وعده ها اضافه کن

سیب زمینی - ماکارونی - ران گوساله ( گوشت چرخ کرده ) - سینه مرغ - سینه بوقلمون - ماهی در برنامه قرار بده

تمرینت که درست باشه

کلا فکر خودتو فعلا درگیر خرید مکمل و ... نکن فقط تمرین و تغذیه تا دوره آماده سازیت تموم شه
با 1 سال هم هیچ تغییر خاصی نمی کنی که قرار در یک ماه اعجوبه بشی !! مگه اینکه ببندت به کورتون که این دوستمون فرمودن مثل افلاطون و یا استروئیدهای آنابولیک مثل دیانابول - اکسی که اونم به نظر خودم 20 کیلو باهاش اضافه نمی کنی ولی خیلی چیزا رو از دست میدی

یه بنده خدایی دنبال این بود 1 ماهه بشه قهرمان پرورش اندام استان فارس اونم تو رده وزنی خودش !! میگفت پول دارم می خوام 1 ساله حتما قهرمان بشم !! هی ما میگفتیم نر این میگفت بدوش
رفت زیر نظر یکی از قهرمانای کشور که ساکن شیرازه !! اسمش بماند !! 250 تا سوما 4 الجی فقط یک نسخه داروهاش بود
در پایان با 18 میلیون هزینه داخل 5 ماه بین 5 نفر هم وانساد فقط بدنش کات شده بود خبری از عضله نبود بعدشم ولش کرد گفت مربیم گفته استعداد ندارم :D ( بدنی که آهن نخورده باشه همینه !! باید سابقه تمرینی باشه و تمرینات مداوم حالا 1 میلیارد هزینه کن وقتی بدن ورزیده نشده باشه و عضلات سابقه پرورش با وزنه رو نداشته باشند هیچ اتفاقی نمیفته )

یک نصیحت برادرانه : اول خوب در مورد بدنسازی تحقیق کن !! در بدنسازی و چه در زمینه های دیگه امروزه کسی دلسوز نیست و فقط کسب پول و ... مهمه !! پس از سلامتیت که مهمترین نعمت خداوند به شماست حسابی پاسداری کن.
یک مدت تمرین و تغذیه مناسب داشته باش و سعی کن حسابی تحقیق و مطالعه کنی !! زیاد به حرف عوام در باشگاه ها دقت نکن !! امروزه هر کسی رو در هر زمینه ای ازش سوال کنی میگه بلدم و یه چیزایی سر هم می کنه و میره !! پس دقت کن !

Last edited:
بالا