برگزیده های پرشین تولز

پیکان (همه چیز در مورد پیکان )

Driver.1368

Registered User
لایک‌ها
82
عاشقه اینم یه جوانان سفید داشته باشم :)

samir2011

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما هم می گیم پیکان سالاره حداقل تو ایران سالاره پیکان دیگه بازنشست شد چون دید انواع و اقسام ماشین های قوطی حلبی مثل پراید و آر دی و ... وارد جاده ها شد گفت تا نزدم نفله نکردم بکشم کنار جوانان امروزی با ماشین های پاستوریزه ای حال کنند .
پیکان و نیسان از نظر دوام و سختی بدنه برادر هم هستند باز نمی دونید برید از کسایی که نیسان باری می رونند پرس و و کنید تا براتون بگن
بهتره به جای اینکه به پیکان خرده بگیرید برید بگید اینقدر دست انداز و چاله و چوله توی خیابون نکارند با توجه به وضیعت خیابان و جاده های ما هیچ ماشینی بلند مدت نمی تونه روش دوم بیاره چون همه ماشین های جدید ایران مهمان دو سال رانندگی هستند ون بعد این مدت زیر بندی داغون میشه باز پیکان سالاره که بیش از ربع قرنه سلطان جاده و خیابان های ایراونه و از نظر سمجی هیچ ماشینی نتونسته رکوردشو بشکنه
جدایی از امکانات از نظر دوام و ارزونی و نیز جان سخت بودن پیکان سلطان خیابان و جاده هاست چون جوانان جدیدی ماشین نرونده گواهینامه گرفتن و یهویی مثل قارج جلوی ادم پیاد می شوند و تنها قاتل این ادم ها پیکانه چون آهنه و از فیبر و پلاستیک ساخته نشده
ا نظر تصادفات پیکان کمترین امار کشته در بین ماشین های ایرانی نسبت به چند سال اخیر را برای خود اختصاص داده چون سینه جلو و شاسی جلو خیلی از جون ادم ها را نجات داده که یکیش خودمه چون با هر ماشینی تصادف می کردم مطمین بودم سینه هام می شکست . شما بهتره یکبار با ماشین های ایرانی جدید تصادف کنید تا ببنید چه حالی داره
ماشین های مدل بالای خارجی هم جای خود دارند و با ماشین های ایرانی قابل مقایسه نیست حداقل تو خیابون و جاده های ایران و انواع رانندگان بی ملاحضه

samir2011

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با دوچرخه م که زمان تینیجری سوار میشدم. هم فلاشر داشت هم خیلی دنده داشت هم فرمونش سفت نبود

نایاب که نیس. اگه اینقذه باهاش حال میکنی یدونه بخر
رفیق شما یا راننده نیستید یا اینکه بلد نیستید چطور پیکانو مهار کنید . هر کسی بتونه پیکانو برونه مطمین باش می تونه هر ماشینی را برونه از نظر فرمان درسته میدان بیشتری می خواد ولی راننده حررفه های باشی می تونی یا تیکاپ پیکانو بچرخونی ولی حتما توی نسل های جدید می گیم تکرار نشه ببخشید

samir2011

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهترین مدل پیکان ! همون جوانان هست بعد اومد فلان و فلان زد که ایران خورد اصن یه جور ر..د که خودشم نتونست جمعش کنه کرد روآ :|
پیکان جوانان حاضرم سوار بشم ولی فقط واسه تجلی خاطرات گذشته ! خاطراتی که دوستمون گفت تو عروسی و مسافرت و ... داشتم.
یادمه تو همین سالار به قول بکس 8 نفری رفتیم مشهد... آی ذوقم میکردیمااا ، شیشه ها رو پایین میدادیم بلکه هوایی برسه واسه نفس کشیدن :دی

پیکان در برابر حیلی از ماشین های دوره خودش مخصوصا با امریکایی ها اصلن قابل مقایسه نیست. هر جند امریکایی های اون موقع رو با پراید فعلی هم نمیشه مقایسه کرد. هنوز تکنولوژی 30 سال پیششون از حال ما جلوتره!
پیکان فرمانش هیدرولیک میشد و کولر میزاشتن سرش محشر میشد واسه زمان خودش!

پراید هم واسه مصرف پایین سوختش ، فرمان هیدرولیک ، استهلاک کم و کولرش اون زمان که اومد تونست با پیکان رقابت کنه و جای پیکانو بگیره..
ولی اگه کادیلاک و بیوک 30 سال پیش رو سوار بشی عمرا عشقت پیکان قدیمی و پراید حال حاضر باشه.

خودم کادیلاک و سمند دارم . واسه مصارف تو شهری و جاده سمند استفاده میکنم واسه عشق و حال سوار کادیلاک میشم! کلا وقتی از کادیلاک پیاده میشم میخوام سوار سمند بشم دلم نمیکشه اینقدر این ماشین نرم هست و سالاره....

حالا شما حرص و جوش پیکان و پراید بزنین
دوست عزیز پیکان برای افرادی است که دوست دارند زیاد خرج ماشین نکنند و قصد دارند تجربه کسب کنند چون تصادف خواهند داشت و اینکه بتونند تصادفو با کمترین هزینه جبران کنند خیلی مهمه الان پیکان ها می رن اسقاط و نگا کنید خواهید فهمید همین پیکان بعد از اینکه به شما حال داد اکنون خود را فدا می کنه تا شما یکی از ماشین های مدل بالا سوار شوید ولی خواهشن سوار ماشین های حلبی ایرانی نشید حالاباز بگید پیکان اینجوره

samir2011

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ات
سلام دوباره
اقا چی میگید؟
پیکان واقعا سالاره(البته اونایی که ماشین باز هستن میدونن چی میگم)
درسته خودش هیچی نداره ولی خدا وکیلی این بدنه و عشقی که من باهاش میکنم اوباما با بوگاتی نمیکنه(چی گفتم
:lol:)
بگذریم...
اون دوستی که میگه پیکان با 405 کورس میگذاشت
بله تعجب نداره....پیکان رو تقویت کنی با گالاردو گورس میندازه

:cool:ما خودمون توی محلمون یه اقایی داریم عشق پیکان
دفعه قبل پیکان درست کرده بود کل صندلی های قب رو برداشته بود و آمپیلی و باند و کپسول و هر چی کوفت و زهر مار بود کرده بود اونجی
پیکان رو دقیق یادم نیست ولی انقدر رسیده بود یه نفر ازش 20 یا 22(دقیق یادم نیست)ازش خریده بود
هر کسی این پیکان رو نمیپسنده
برای ما پراید شده سمبل رشادت.ایران شده براش مثل صندوق تجارت....
در کل امیدوارم بتونم تا 1-2 سال دیگه یه پیکحان بگیرم و با پرشیا کل بندازیم
:blink:
موافقم
با کمی دستکاری توی موتور پیکان و بزرگ کردن سیلندر موتور می تونید شتاب و قدرت پیکانو زیاد کنید الان خودم چون دایم تراشکاره روی متور چنان تراشکاریه کرده و که باقدرت دنده دوش برابر با دنده چهار پرایده می تونی هر ماشینی را شروع نکرده بزاری پشت باقالی

samir2011

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای گرامیداشت پیکان پشت پیکان می تونید این جمله را بنویسید
خسته دل جاده ها ! دیگه نمیکشه

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
منکه حاضرم پیاده برم ولی سوار پیکان نشم...پراید حلبی شرف داره....ولی پیکانم پیکانای قدیم موتور انگیلیسی 57.... دیوار راستو میرفتن بالا...ماشین هیچی نداشته باشه فقط فرمون هیدرولیک رو داشته باشه

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
پیکان چیزی داره که هیچ کدوم از ماشینای امروزی ندارن اونم روحه... مخصوصا پیکان گوجه ای که از اینه جلوش تسبیح اویزون شده باشه و اهنگ داریوش هم از ضبتش در حال پخش باشه

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
حدشو پایین تو عکس ماشین خودم نشون دادم :

مشاهده پیوست 540385

تا دیروز که می گفتید برزیل حالا شد ایتالیا؟

پیکان از اولش آشغالی بیش نبود!

حتی کلاسیک هم محسوب نمیشه!
هیچ مزیت و برتری نداشته و نداره جز ارزون بودن توی زمان خودش!

به قول یه کردشگر ژاپنی : ماشین مربعی وحشتناک!

الان هم اگه کسی دنبال ماشین کلاسیک باشه چرا پیکان؟
بی ام و 2002 سگش شرف داره به پیکان

amispl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
پیکان یکی از آخرین اجسام کلفت استعمار انگلیس در ماتحت ملت ایران بود.
واقعا بین این همه برند معتبر خودروسازی در اون زمان چرا ایران باید پیکان انگلیسی تولید کنه؟
اینایی که از پیکان خوششون میاد نه به خاطر اینه که ماشین خوبی بوده به خاطر اینه که همه ما با این ماشین خاطره داریم و هممون بارها سوارش شدیم و گرنه آشغال ترین ماشین دنیا بود.

mostafa4670

Registered User
لایک‌ها
147
جای دندش خوب نیس. خیلی جلوئه
دنده 5 نداره
فرمونش سفته
جای ترمز دستیش اشتباهه. سمت چپه
کولر نداره
فلاشر نداره
:wacko:
جای دنده هم به نظر من خوبه 405 هم همینقدر جلوئه .
نیازی به دنده 5 نداره ولی اگه اشتباه نکنم مدل 76 با گیربکس 5 دنده زدن گیربکس 5 دنده هم فراوونه نصب میکنن راحت .
فرمونشو برو بده جلوبندی ساز بگو دوسر بوربلینگ کن در حد هیدرولیک نرم میشه .
در مدل 82 و 83 ترمز دستی اومده وسط :)
کولر هم نصب میکنن روش .
فلاشر هم مدل 82 83 داره :)

نمیگم پیکان سلطان اذهان و قلبهاست ولی همه ما باهاش خاطره داریم بیشتر دوستان هم با پیکان رانندگی یاد گرفتن . در کل یه ماشین ارزون و کم استهلاک و خرکار و مقرون به صرفه هست .

Hoseinm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
61
به نظر من یک قوطی آهنی بود که بخاطر مشکلات اقتصادی و هزار سی ا ست غلط دیگه سالها مینداختن به مردم .......

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
یه بار بی بی سی برنامه تخت گاز پیکانو نشون دادن...مرده فقط متلک میگفت به پیکان...میگفت مثل یه ماشین وحشتناکو خنده داره انگلیسیه..!

masod2000

Registered User
لایک‌ها
314
وقتی متولد شدم از بیمارستان با پیکان بابام اومدم خونه
تو ایام کودکی همیشه یا با پیکان بابام (مدل 55) میرفتم مهد کودک یا رنو 5 مادرم (مدل 66)
تو دبستان و راهنمایی هم یه پیکان مدل 74 داشتیم که همیشه باهاش سفر میرفتیم و ...
دیگه تو دبیرستان پراید و پژو و.... اومد ولی با همین پیکان بود که رانندگی یاد گرفتم و گواهینامه گرفتم
در کل چیزی که هست خاطره است که ارزش داره و گرنه از نظر ماشینی این ماشین رو مرحوم خیامی وقتی امتیازش رو خرید که تو انگلیس ورشکست شده بود و سالها با مصرف سوخت بالا ایمنی ضعیف و کمبود وسایل رفاهی به مملکتمون ضرر زد هر چند که هنوزم که هنوزه داره تولید میشه اونم به شکل های مختلف مثل وانت باردو و روا و...

parial1

Registered User
لایک‌ها
37
واقعا حس نوستالوژی به پیکان دارم

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
بهترین مدل پیکان ! همون جوانان هست بعد اومد فلان و فلان زد که ایران خورد اصن یه جور ر..د که خودشم نتونست جمعش کنه کرد روآ :|
پیکان جوانان حاضرم سوار بشم ولی فقط واسه تجلی خاطرات گذشته ! خاطراتی که دوستمون گفت تو عروسی و مسافرت و ... داشتم.
یادمه تو همین سالار به قول بکس 8 نفری رفتیم مشهد... آی ذوقم میکردیمااا ، شیشه ها رو پایین میدادیم بلکه هوایی برسه واسه نفس کشیدن :دی

پیکان در برابر حیلی از ماشین های دوره خودش مخصوصا با امریکایی ها اصلن قابل مقایسه نیست. هر جند امریکایی های اون موقع رو با پراید فعلی هم نمیشه مقایسه کرد. هنوز تکنولوژی 30 سال پیششون از حال ما جلوتره!
پیکان فرمانش هیدرولیک میشد و کولر میزاشتن سرش محشر میشد واسه زمان خودش!

پراید هم واسه مصرف پایین سوختش ، فرمان هیدرولیک ، استهلاک کم و کولرش اون زمان که اومد تونست با پیکان رقابت کنه و جای پیکانو بگیره..
ولی اگه کادیلاک و بیوک 30 سال پیش رو سوار بشی عمرا عشقت پیکان قدیمی و پراید حال حاضر باشه.

خودم کادیلاک و سمند دارم . واسه مصارف تو شهری و جاده سمند استفاده میکنم واسه عشق و حال سوار کادیلاک میشم! کلا وقتی از کادیلاک پیاده میشم میخوام سوار سمند بشم دلم نمیکشه اینقدر این ماشین نرم هست و سالاره....

حالا شما حرص و جوش پیکان و پراید بزنین
با سلام دوست عزیز من شنیدم که کادیلاک میشه باهاش همه جا رفت اگه کامل تعمیر باشه چرا پس سمند داری استفاده میکنی؟

itjavani

Registered User
لایک‌ها
131
با سلام دوست عزیز من شنیدم که کادیلاک میشه باهاش همه جا رفت اگه کامل تعمیر باشه چرا پس سمند داری استفاده میکنی؟

ماشین های مدل پایین تو جاده بهش گیر میدن. از طرفی اگه خدای نکرده تو جاده به هر دلیلی ماشینت خراب بشه هر تعمیرکاری نمیتونی بدی دست به آچار بشه واست ولی ماشین ایران فرغون هر ننه قمری میدی دست بزنه یا امداد خودرو بیاد و یه بلایی سرش بیاره. از وقتی بنزین گرون شد یه 206 نقلی انداختم کنار پارکینگ تو شهری رو با اون میرم. کادیلاک رو هم به فکر LPG کردنش هستم دیگه پدرم در اومد پول بنزین آزاد دادم :دی

بالا