برگزیده های پرشین تولز

مشکل کانکت مودم Adsl tplink8811

mamani88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام...بچه ها من مشکله عجیبی دارم ...
وقتی میخام کانکت بشم به نت از طریق سیستمم نمیشه
یعنی از pc به network وصله
ولی از network به internet نمیشه....
ویندوزم 7 هست
من میام روی فایل TP-LINK ADSL Modem_Router Utility
کلیک میکنم ....بعد login وبعد quick stup و بعد connection-type= PPPOE و بعد VPI=0 و VCI=35 قرار میدم و بعد ok...
ویندوزم رو هم ریست میکنم ... الان کانکت میشم....
آخه چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا باید اینکارارو کنم؟؟

mamani88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خیلی واضحه که ....

هر بار که میخام به نت وصل بشم باید این کارارو بکنم :
من میام روی فایل (توو سی دی مودم هستش)TP-LINK ADSL Modem_Router Utility
کلیک میکنم ....بعد login وبعد quick stup و بعد connection-type= PPPOE و بعد VPI=0 و VCI=35 قرار میدم و بعد ok...

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
تنظیمات رو از طریق ورود به firmware مودم انجام بده، شاید اون نرم افزار به دلایلی نمیتونه تغییرات رو ذخیره کنه، اگه بعد از نصب به صورت دستی و از طریق firmware مودم باز هم اطلاعات شما بعد از مدتی از بین رفت مشکل از مودم است، ببریدش گارانتی.

mamani88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اول متشکرم
دوم تنظیمات رو از طریق ورود به firmware مودم انجام بده ----- > کدوم قسمت ؟؟؟ میشه توضیح بدید

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
خیلی واضحه که ....

هر بار که میخام به نت وصل بشم باید این کارارو بکنم :
من میام روی فایل (توو سی دی مودم هستش)TP-LINK ADSL Modem_Router Utility
آها ! فهمیدم دوست عزیز !! اول تنظیمات مودم و به حالت Default برگردون و دوباره تنظیمش کن. اگه جواب نداد firmware مودم و آپدیت کن و بعد دوباره امتحان کن.

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
برای ورود به firmware مودم، یه براوزر اجرا میکنید مثل firefox یا internet explorer یا هر براوزر دیگری، در قسمت Address bar آدرس IP مودم رو وارد میکنید که فکر کنم توی اکثر مودم های tplink این آدرس 192.168.1.1 میباشد. کلید Enter را میزنید. یوزر نیم و پسورد پیش فرض ورود به مودم admin و admin هست با حروف کوچک مگر آنکه تغییرش داده باشید، آن را وارد کرده و صفحه تنظیمات و امکاناتِ مودم را خواهید دید.

اگه مشکلی در ورود به تنظیمات مودم دارید، به دفترچه راهنمای مودم و یا راهنماهای تنظیمات کارت شبکه در بخش پشتیبانی سایت پارس آنلاین یه نگاهی بیاندازید.

در صفحه تنظیماتِ مودم به بخش Interface Setup میروید، زیر مجموعه Internet و تنظیمات رو به این وضع قرار میدهید:
Virtual Circuit PVC2
Status: Activated
VPI: 0
VCI: 35 (مقدار VCI برای شهر/شهرستان ها متفاوت میباشد، از PAP سوال کنید این مقدار را باید چه عددی بگزارید)
ATM QoS: UBR
PCR: 0
SCR: 0
MBS: 0
ISP: PPPoA/PPPoE
Service Name (نام سرویس را خالی رها کنید، بعضی از سرویس دهنده ها با این تنظیم مشکل دارند)
User Name (نام کاربری سرویس که از شرکت فروشنده PAP گرفته اید)
Password (کلمه عبور که از سرویس دهنده گرفته اید)
Encapsulation: PPPoE LLC
Bridge Interface: Activated
Connection: Always On
TCP MSS Option (این مقدار را تغییر ندهید مگر آنکه سرویس دهنده به شما بگوید و یا بدانید دقیقاً چه کار میکنید، در غیر این به همان عدد پیش فرض 1400 رها اش کنید)
Get IP Address (اگر IP استاتیک تهیه کرده اید و فروشنده به شما بگوید که این تنظیمات را در مودم انجام دهید، آنوقت به این بخش احتیاج دارید، و اگر نه روی همان Dynamic که به صورت پیش فرض قرار دارد رهایش کنید)
NAT: Enabled
Default Route: Yes
TCP MTU Option (این مقدار را تغییر ندهید مگر آنکه دقیقاً میدانید به چه مقداری و برای چه تغییر اش میدهید، میزان پیش فرض بر روی اکثر firmware های tplink روی 1480 تا 1440 میباشد)
Dynamic Route: RIP2-M
Direction: Both
Multicast: IGMP v3

بعد از انجام تنظیمات، در پایین صفحه روی کلید Save کلیک کنید.

حال تنظیماتِ DHCP، از برگخ Interface Setup به زیر گزینه LAN بروید و تنظیمات آن را به صورت زیر قرار دهید.

IP Address: 192.168.1.1
IP Subnet Mask 255.255.255.0
Dynamic Route: RIP2-M
Direction: Both
Multicast: IGMP v3
IGMP Snoop: Enabled

DHCP: Enabled
Starting IP Address: 192.168.1.100 (این مقدار را نسبت به نیاز خود میتوانید بین 192.168.1.2 تا 192.168.1.223 قرار دهید، این عدد مشخص میکند که محدوده شروع آدرس دهی به تجهیزاتِ متصل شده در شبکه شما از چه عددی شروع میشود)
IP Pool Count: 10 (این مقدار نیز نسبت به نیاز شما میتواند متفاوت باشد، این عدد مشخص میکند که ماکزیمم چند دستگاه میتوانند از مودم شما آدرس IP دریافت کنند، توجه داشته باشید که اولین IP مجاز عدد 192.168.2 بوده و آخرین IP مجاز 192.168.1.224 میباشد، این عدد و محدوده شروع آدرس دهی را درست تنظیم کنید).
Lease Time: 259200
Physical Ports (تمام گزینه ها تیک خورده باشند)
تنظیمات بخش DHCP Table را در حالت پیش فرض رها کنید.
DNS Relay: Use Auto Discoved DNS Server Only (اگر از DNS Server هایی که مودم شما از شرکت سرویس دهنده دریافت میکنند راضی نیستید، میتوانید این تنظیمات را به Manual تغییر داده و آدرس DNS سرور های مورد نظر را زیر آن وارد کنید.

کلید Save را در پایین صفحه بزنید، بعد از یک دقیقه، مودم را خاموش کرده و بعد از یک دقیقه دیگر آن را روشن کنید، اگر تنظیمات فوق حذف شده بودند، مودم را به شرکت گارانتی آن ببرید تا برای شما تعویض/تعمیر کنند.

بالا