برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید سیستم برای پاسخگویی به نسخه جدید (V) بازی GTA تا سقف 1.800.000

ranjbar90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بر همگی
عزیزان بنده مدتی میشه که بدلیل نیاز مالی سیستم خونگیم رو فروختم و الان که شکر خدا دستم کمی بازتر شده میخوام مجددا یک سیستم برای مصارف خانگی (اینترنت،موزیک،فیلم و...) بردارم البته از آنجا که بنده علاقه زیادی به گیم هم دارم (ولی گیمر نیستم) همیشه یکی دو تا گیم روی سیستم نصب می کنم گیم هایی که من پایشون هستم هم یکی سری بازی های pes و دیگری هم gta و چند بازی دیگر همچون سری arma و... است. بنابر این سنگین ترین کاری که این سیستم میخواد انجام بده اجرای همین قبیل بازیهاست. بودجه ای هم که برای تهیه این سیستم در اختیار دارم حدود 1.800.000 (مثبت منفی 50 تومن) است. از اون جایی که RockStar اعلام کرده بازی GTA V رو بهار 2013 منتشر میکنه حداقل انتظار دارم سیستمی که تهیه میکنم این بازی رو بدون مشکل و با کیفیت قابل قبول برام اجرا کنه
وقتی هم که سری به بازار زدم و با تنوع مدل ها و قیمت های سر سام آور و چرب زبانی بعضی فروشندگان مواجه شدم دچار ترس و وسواس شدم که مبادا پولم رو حیف کنم و نتونم سیستم مد نظرم رو با انتظاراتی که ازش دارم رو تهیه کنم این بود که شرو به پرس و جو و سرچ کردم و البته سر از اینجا در آوردم و از شما دوستان محترم تقاضای راهنمایی و همفکری دارم.
پیشاپیش تشکر از شما دوستان

دوستان این سیستم بر پایه amd باشه بهتره یا intel
خودم نظرم با amd است و fx 4100 رو به عنوان هسته ی اصلی این سیستم در نظر دارم البته از آنجا که اطلاعات کافی در باره سخت افزار ندارم این نظرم قطعی نیست تا نظر دوستان چه باشد.

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
سلام :)
Mainboard :ASUS - P8B75V=280T
Processo=CPU : Core i3-3.1GHz-(2100)=330T
Memory (RAM) : 4GB ddr3 kingston =50T
Hard Disk Drive (HDD) : 1000 Seagate or Western =220T
Power :GREEN-GP530-EU=160T
VGA : XFX HD 6790 1GB DDR5=370T
Optica Disk Drive :pioneer=60T
Case=GREEN - Black=80T
manitor=S20B315 20"=370T

ranjbar90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب عرفان ممنون از اینکه جواب دادید
به نظر شما 4 گیگ رم کم نیست؟ و بعد اینکه تفاوت کارت گرافیک های GDDR5 و GDDR3 با میزان حافظه یکسان چیه؟
اگر شما یا دیگر دوستان لطف کنند یک سیستم هم بر پایه AMD معرفی کنید ممنون میشم

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
جناب عرفان ممنون از اینکه جواب دادید
به نظر شما 4 گیگ رم کم نیست؟ و بعد اینکه تفاوت کارت گرافیک های GDDR5 و GDDR3 با میزان حافظه یکسان چیه؟
كم نميشه تازه چيزي نيست كه بعدها نشه بهش اضافه كرد ولي پيشنهاد ميشه اگه بودجه اضافه داشتيد همين 4 گيگ رو بخريد با باس 1600/
فرقشون تو انتقال ديتا و سرعت اونه كه خيلي تو سرعت و كيفيت فريم تصوير تاثير داره
بجاي دو قطعه اول M5A78L-LE و FX-6100 هم ميتونيد تهيه كنيد

moein252

Registered User
لایک‌ها
44
اگر بر پایه AMD می خوای
MAIN: MSI 870S-G46FX :230T
CPU:FX6100 :310T
GRAPHIC: 7770 :395T
GRAPHIC: 560 S :400T
برای مانیتور هم فکر نکنم اینقدر هزینه برا این سیستم لازم باشه یه مانیتور سبک تر بردارید بقیه موارد رو بهتر بگیرید یا پولشو نگه دارید
اگه با این قیمت پیدا نکردید بگید خودم براتون دست و پا کنم

cherik

Registered User
لایک‌ها
28
سلام:worried:

پردازنده: AMD FX-6100
325 هزار تومن

برد:MSI 990FXA-GD65 AM3+ MB

469 هزار تومن

گرافیک: Inno3D GTX 560 SE 1GB GDDR5
580 هزار تومن

پاور: GREEN GP6000A-EU
200 هزار تومن

رم: Gskill Ares 8GB 2x4GB DDR3 1600 Ram
150 هزار تومن

هارد: Seagate Barracuda 1TB SATA3
200 هزار تومن

امیدوارم این پیشنهادات مفید واقع بشه:blush:
این سیستم از بودجه شما یکم بیشتر هزینه داره ولی خب کارایی مطلوبی هم داره:worried:
شما میتونید با خرید یه هارد 500، پاور بهتری خریده و از ترکیب دوتا کارت گرافیک استفاده کنید
به نظرم 6770 هم کارت خوش قیمتی هست هم تو کراس فایر کارایی خوبی داره:snitch:
مشخصا پردازنده های اینتل کارایی بهتری دارند ولی با بودجه شما ای ام دی بهتره:blush:
ای ام دی برای بودجه های نسبتا پایین مزیت قیمت کمتر و کارایی مناسب داره:D
بابت زیاده گویی هم عذر میخوام:blush:

ranjbar90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقای چریک فکر نمی کنید این مادربردی که معرفی کرده این یک مقداری قیمتش برای این سیستم نامناسب یعنی گران است

دوستان عزیز من مادر برد مناسب برای FX-4100 چی میتونم بردارم قیمتش بخوره به این سیستم حد الامکان پیشتیبانی از SATA 3.0 و USB 3.0 هم داشته باشه من اکثر سایتها دیدم این پردازنده رو روی ASUS M5A97 سوار کردن اما قیمت این مادربرد توی ایران اونطور که من سرچ کردم حدود 400 تومنه که با توجه به قیمت پردازنده خیلی بالاست بعلاوه اینکه مارکهای دیگری هستند که مادربرد با همین چیپ ست رو به قیمت خیلی مناسب تری میدن مثلا MSI 970A-G46 با قیمت حدود 300 تومن نظر شما چیه اگر بتونید چند تا مادر برد مناسب معرفی کنید ممنون میشم ضمنا نظرتون راجع به چیپ پایینتر چیه فرقش با چیپ بالاتر چیست مثلا مدل ASUS M5A87-USB3
باز هم پیشاپیش تشکر از لطف شما مهربانان

...

cherik

Registered User
لایک‌ها
28
دوست عزیز به نظرم بهتره شما قطعاتی رو انتخاب کنید که قبالیت بروز رسانی در اینده داشته باشیند....
منم سعی کردم چنین قطعاتی پیشنهاد بدم....
به نظر بنده با تفاوت قیمت کمی کارایی AMD FX-6100 به نسبت پردازنده انتخابی شما خیلی بیشتره;)

ranjbar90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقای چریک من واقعا شرمنده شما هستم چون در پست قبلیم یک خط تشکر از شما بابت راهنماییتون نوشته بودم اما موقع ویرایش کردن اونا اشتباها پاک شده بود و من متوجه نشده بودم برا همین واقعا ناراحت شدم که دیدم پستم با اون جمله درباره مادربرد خطاب به شما شروع شده و تشکرم نرسیده است خواهش میکنم عذرخواهی منو بپذیرید

توی یکسری بنچمارک که من از 4100 و 6100 دیدم توی گیم تفاوت چندانی با هم نداشتند اما در کار با نرم افزارهای مختلف 6100 بهتر عمل کرده بود وقتی دلیلش رو پرسیدم گفتند که بازی های روز حداکثر توان استفاده از چهار هسته همزمان رو دارند و بیشتر از اون هم اگر باشه استفاده نمیشه اما در نرم افزارهای دیگر از تمام هسته های سی پی یو استفاده میشه برای همین چون 4100 نسبت به 6100 در عین قیمت پایینتر رکورد اورکلاک بهتری داره اونو انتخاب کردم و الان دنبال یک مادربرد مناسبم باز هم تشکر از شما

cherik

Registered User
لایک‌ها
28
خواهش میکنم دوست عزیز....
حرف شما در مورد پردازنده درست ولی فک میکنم در اینده نزدیک تعداد هسته های بیشتر و عملکرد کلی بهتر خیلی به کارتون بیاد....
برای برد هم این برد ایسوس فک کنم مناسب باشه:
ASUS M5A97 AM3+ MB
لیون کامپیوتر , فروش نوت بوک , فروش تبلت , فروش قطعات کامپیوتر , لیست قیمت قطعات کامپیوتر , فروش قطعات حرفه ای کامپیوتر ,فروش مادربورد , CPU , HDD

بقیه برد های تو رنج قیمت زیر 400 هزار تومن اصلا مناسب نیستند.....
شما اگر سیستمی با قطعات متفاوت در نظر دارید لطفا بفرمایید تا من بتونم شاید ذره ای بهتر کمک کنم;)

بالا