برگزیده های پرشین تولز

هاپکیدو کاران وهاپکیدو دوستان بیان تو!!!!!!!!!

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
سلام بچه ها کسی هست که هاپکیدو کار کرده باشه یا چیزی ازش بدونه ممنون میشم اگه بیاین و بحث کنیم!!!!خلاصه هاپکیدم هم ورزشه دگ

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
بیاین درباره هاپکیدو بحث وتبادل نظر کنیم ببینیم چجوریه منکه درموردش تحقیق کردم رشته خیلی خوبیه بازم ببینم شما چی میگین

saeed engine

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
300
دوست عزیز من شما رو نمیشناسم . فقط میتونم بگم دنبال کیوکوشین باش . هاپکیدو رو بیخیال . من5 سال هاپکیدو کار کردم هیچی نداش . عشق است کیوکوشین

saeed engine

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
300
آقا درست صحبت کنید .سعید ** کیه؟
من استاد هنر های رزمی هستم

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
»هاپکیدو چیست؟

هاپکیدو (Hapkido) یکی ازپرطرفدارترین هنرهای رزمی کره ای است که درسراسردنیا نامی آشنا است که با استقبال بسیاری روبروست ودرحال حاضرگسترش و توسعه روزافزونی دارد. کشورکره که مهد هنرهای رزمی دنیا می باشد، منبع وسرچشمه این رشته ورزشی پرکابرد ومطلوب می باشد. هاپکیدو درکشورکره به تمام نیروهای پلیس آموزش داده می شود وپلیسهای سراسردنیا ونیروهای امنیتی تمام کشورها،FBI و...آموزش می بینند وازفنون ومهارتهای این رشته بهره میبرند.
درایران نیزاین رشته ورزشی پرطرفدار، علاوه بر مجموعه های ورزشی درتهران،کرج واغلب استانها وشهرستانها وحتی کشورهای همسایه وخاورمیانه (Middle East) به علاقمندان این هنررزمی آموزش داده میشود.همچنین هاپکیدو دربسیاری از ارگانهای دولتی، ارتش، ****، نیروی انتظامی، دانشگاههای افسری آموزش داده می شود.

معنای هاپکیدو:
یعنی روش وسبک هماهنگی اعضای بدن واستفاده از این هماهنگی با قدرت بدنی هرفرد. بدین معنی که هرفردی باهرقدرت بدنی که دارد با هماهنگی اعضای بدن خودو دانستن فنون ومهارتهای هاپکیدو میتواند ازخود درهرشرایطی وبا دست خالی (Free Hand)دفاع کندواز نیرو و قدرت بدنی حریف علیه خودش استفاده کند. بعبارت دیگرازهاپکیدو بمعنای دفاع شخصی تعبیرمی شود.

Hap‌‌ : means Unify or coordinate : همــاهنـــــگ کـــــردن
Ki : means mental and/or physical energy : انرژی جسمی/ذهنی
Do : means a way of life, or the "path" or "way" of coordinating : راه و روش هماهنگی​
"هاپکیدو: راه و روش هماهنگ کردن انرژی و قدرت جسمی وذهن انسان برای هرفرد"
هاپکیدو هنرمشرق زمین وعصاره تمام ورزشهای رزمی است.هنررزمی هاپکیدو با استفاده ازقوای جسمی وقوای ذهنی وتقویت آن وبا استفاده از مهارتهاو تکنیک های آن و دانستن نقاط ضعف وحساس بدن و فشاربروی نقاط حساس وعصبی بدن، با قفل کردن وشکستن مفاصل به فرد مهارتها و فنون لازم برای دفاع از خود درهرشرایطی وبا هر آمادگی جسمانی وقدرت بدنی را می دهد وبا اقرایش اعتماد به نفس قدرت درونی وروانی افراد را تقویت و قوی می کند.هیچ گونه محدودیت سنی و ضعف جسمان ندارد و درتمام سنین ازکودک گرفته تا فردسالمند می تواند با استفاده ازآموزش فنون هاپکیدو بهره گرفته وازخود درهر شرایطی دفاع کند.
این هنررزمی علاوه بر ورزش که برای سلامتی افراد مفید می باشد برای همه بویژه برای قشرآسیب پذیر جامعه بخصوص برای بانوان وکودکان وجوانان که همه روزه درمعرض خطر میباشند، بسیارلازم، مفید وکاربردی می باشد.

Last edited:

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
آقا ول کن هاپکیدو نیستی ؟؟ :lol:

هاپکیدو خیلی خویه ولی چندین سال طول میکشه تا تمام مشکلاتش برطرف بشه . متاسفانه در ایران ، رسم شده که از ورزش پول نادرست در بیارند .
به هر حال موفق باشی

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
آقا ول کن هاپکیدو نیستی ؟؟ :lol:

هاپکیدو خیلی خویه ولی چندین سال طول میکشه تا تمام مشکلاتش برطرف بشه . متاسفانه در ایران ، رسم شده که از ورزش پول نادرست در بیارند .
به هر حال موفق باشی

درود بر شما این تاپیک چند وقته اینجاس قبل از اینکه از شما سوال بپرسم!!! بله واقعا تو ایران رسم شده از ورزش پول نادرست در بیارند

m-o-h-s-e-n

Registered User
لایک‌ها
1,723
من سه سال کار کردم ولی دو سالی میشه کنار گذاشتمش...

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
به به بالاخره تاپیک عاپ داده شد :دی
من سه سال کار کردم ولی دو سالی میشه کنار گذاشتمش...
خب دادا بیا از تجربیاتت بگو تو این تاپیک
من هاپکیدو کار نیستم ولی هاپکیدو کاران را دوست دارم

بنده علاقه قلبی به جوجیتسوی کوانتوم پیدا کردم

راستی چی شد قرار بود بری هاپکیدو کار کنی رضا گفتی استادشم پیدا کردی؟؟

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116
به به بالاخره تاپیک عاپ داده شد :دی

خب دادا بیا از تجربیاتت بگو تو این تاپیک

راستی چی شد قرار بود بری هاپکیدو کار کنی رضا گفتی استادشم پیدا کردی؟؟

قبلا هم تو تاپیک هنرهای رزمی گفتم برای یادگیری هاپکیدو باید اول خوب کاراته و تکواندو تمرین کنی ورزش سنگینیه

من سبکم بیشتر دفاعی تا حمله

گرفتار مچ دستم که پارسال شکسته شدم باید بذارم خوب بشه

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
قبلا هم تو تاپیک هنرهای رزمی گفتم برای یادگیری هاپکیدو باید اول خوب کاراته و تکواندو تمرین کنی ورزش سنگینیه

من سبکم بیشتر دفاعی تا حمله

گرفتار مچ دستم که پارسال شکسته شدم باید بذارم خوب بشه

درسته ورزش سنگینیه
ولی حتما نیاز نیس قبلش کاراته کار کرده باشی:D
خدا انشا الله همه مریضا رو شفا بده:)

m-o-h-s-e-n

Registered User
لایک‌ها
1,723
%D9%87%D8%A7%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AF%D9%88%2018.jpg

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
لطفا یه استاد خوب و یا باشگاه در تهران معرفی بفرمائید

mohammad1983

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
من در دو مرحله هاپکیدو کار کردم اما هر بار تا کمربند سبز رفتم و به دلیل مشغله کاری نتوستم ادامه بدم.اما یکی از ورزش های رزمی هست که من به شخصه از محیط ورزشی و بچه هایی که در این رشته فعالیت میکنند لذت بردم.
زیر نظر مستقیم استاد نژند در کرج کار میکردیم

hamid tomcat

Registered User
لایک‌ها
128
سلام من دان 2 شاگرد استاد کدخدایی از شاگردان اولیه استاد نژند هستم از سبک ghf کسی سوالی داشت بپرسید استاد نژند تهران نیستن و کرج هستند استاد کدخدایی و خوال تو تهران تدریس میکنن

بالا