برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دانهیل (براون)- هرچند اسم دقیق این اسانس مشخص نیست ولی با توجه به صحبت های اقا رضا و ترکیب رایحه هاش باید دانهیل قهوه ای (دانهیل فور من) باشه. این رایحه هم واقعا عالی و دوست داشتنی است مگه میشه توی نت عطری زنبق و استخدوس (لاوندر) باشه و من عاشقش نباشم (مثل دیور هوم و تام فورد نویر(نوت پایانیش ) ولی رایحه کلیش شبیه هیچکدوم نیست)) رایحه گرم و نزدیک به دارچین و وانیل البته دارچین شاید توش نباشه ولی این بو رو تداعی می کنه. حرارت و پخش کنندگی این از دیورهوم بیشتر است و بنظر من باید لایت تر استفاده بشه. بعضی از عطرها وقتی سنگین استفاده بشن روی معده هم اثر میزارن مثلا یه مدل توسکان لدر داشتم که بوی چرم و عودش اینقدر قوی بود که دلم ضعف میرفت. اسانس خالص دانهیل هم همینطوره ولی به یه شکل دیگه

پگاسوس مارلی- مقداری شیرین (نه به اندازه ای که اذیت کنه) و مقداری تلخ- ترکیبی مناسب از شیرینی وانیل و تلخی بادام. کلا از رایحه های تلخ خوشم میاد و تلخی بادام از دوست داشتنی ترین نوع تلخی هاست. من این رو به اگزریوس ترجیح می دم جون اگزریوس تلخیش کمتره و تندتر است. من نمی دونم چرا بعضی سایت ها ازش بعنوان گرم و شیرین نام می برند درصورتی که تلخی بادام توش کاملا پیداست

اگزریوس-بوی پرتقال همراه با فلفل. از غلبه نت فلفل توش میشه فهمید با چی طرف هستیم مقداری هم تلخی داره که بنظرم زیر سایه تندی فلفل قرار گرفته. در کل چیزی که به مشام میرسه بوی پرتقال همراه با نعناع برای فرد تداعی میشه. اینم بهتره لایت استفاده بشه و تو زمستان تمومش کنید( البته بیشتر منظورم
با خودم بود که جنوب هستنم)

بلو مجیک - از رایحه های میوه ای تک و دوست داشتنی ترکیبی از بوی نارنگی و توت فرنگی (احتمال زیاد هلو هم داره). از جمله عطرهای میوه ای است که توجه ها رو به سمت خودش جلب می کنه. من نفهمیدم که اصل این کار کار کدوم شرکت هست. اتفاقا دیشب تو پارک دیدم یه اقای تقریبا مسن از این عطر استفاده کرده ولی فرصت نشد ازش سوال کنم که ادکلن اش رو داره یا اسانس. بنظرم برای استفاده روزانه، مهمونی های شاد و نه خیلی رسمی و جایی که بخواید توجه ها رو با یه بوی میوه ای و شاد بخودتون جلب کنید مناسبه. مخصوصا به افراد برونگرا و شاد بیشتر میاد(برخلاق توسکان لدر که مخصوص مردهای جا افاده و خود دار هست)

بلو فور من- اقا رضا می گه عطری هست که دیده نشده. بنظرم من مقصر اصلی خود عطر هست که پخش بو و ماندگاری کمی داره و خیلی تودار هست و نمیزاره بفهمی واقعا چیه؟، رایحه اش قابل قبوله ولی من متوجه نشدم از چی ساخته شده! احتمال زیاد نعناع و برگ نارنج باید توش باشه. اگه درخت نارنج یا پرتقال دم دستتون هست برگش رو بشکونید و بو کنید بوی بلو فور منی که از نزدیک بو کنید رو میده. بطور کلی تلخ و کمی خنک.. نمی دونم باید بیشتر روش کار کنم

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
رضا جان همونجوری که دیور هوم رو پیدا کردی بگرد اسانس های تری ماگلر رو هم پیدا کن که واقعا غوغا می کنند بعید میدونم نامی به بزرگی ماگلر و ادکلنهایی به این معروفی ، کپی نداشته باشن.
حداقل دونبال این سه تا باش
پیور هاوانا Pure Havane (تصور کن ترکیب عسل، تنباکو، وانیل و شکلات چی می تونه باشه)
پیور وود Pure wood
پیور مالت Pure malt

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام به همه دوستان به ویژه رفقای عطر باز! ممنون که چراغ این پاتوق رو در غیاب من روشن نگه می دارین. امروز صبح تو محل کار اولم؛ بازار نخ تهران میدان محمدیه جلوی بانکی که توش حساب دارم و کارمنداش مشتری عطرهامن؛ با محمد عزیز ؛ جناب @Musketeer قرار داشتم تا 14 اودکلنشون (14 رایحه مختلف) رو بدم خدمت شون. رئیس شعبه نبود و کارمنداش اصرار داشتن تک تک اودکلنهای محمد رو بو کنن. محمد که رسید بهش موضوع رو گفتم و علیرغم این که وقت خیلی کمی داشت پذیرفت چند دقیقه بیاد بانک بشینه رو صندلی تا کارمندای بانک اودکلنها رو بو کنن. یکی شونم کاغذ گرفته بود دستش و اسم عطرهایی که خوشش می اومد رو تند تند یادداشت می کرد تا سفارش بده!
محمد جان امیدوارم دیر نرسیده باشی سر کارت و از این بابت مشکلی برات پیش نیومده باشه! ممنون بابت صبوریت.
حسین جان @shmp30 دانهیل قهوه ای که آرش عزیز @arash59b در موردش نوشت؛ بوی کاملا خنکی داره که کمی به تلخی میزنه. خیلی کم. به نظرم میاد یا غلظت خیلی بالای عطر آرش باعث شده خنکیش رو متوجه نشه و از حرارت رایحه نوشته؛ یا با بقیه ی بوها تست کرده در شامه اش خطا رخ داده.
همیشه خدمت دوستان گفتم که سلیقه و تجربه ی من بوی لایت رو می پسنده چون کمک می کنه بوی عطر باز شه و خودشو نشون بده کاملا. البته این صرفا نظر منه!
در مورد پگاسوس آرش خیلی بجا اشاره کرده به تلخی ظریفی که از بوی بادام میاد در کنار شیرینی خوشایند عطر.
اما اگزریوس ...!
در مورد اگزریوس من اگزریوس رو پرتقال به مشامم میرسه. تلخیش دقیقا برای پوست پرتقاله. لایتش هم پخش عالی داره و خودم عاشقشم!
ارش جان در مورد دلارنتا چه نظری داری؟ امروز پیش یکی از مشتریام بودم. بین بلک ارکید و توباکو وانیل؛ توباکو رو انتخاب کرد. کارمندش اومد گفت آقا رضا چی زدی به خودت؟ گفتم دلارنتا. بعد ظرفش رو در آوردم و رو لباس مشتریم اسپری کردم. در جا نظرش رو عوض کرد و گفت بجای توباکو ؛ دلارنتا بیار!
حسین جان ال هوم در لیست من هست و هم احسان داره هم @mostafa a که می تونن در موردش بنویسن. شرکتش اصرار داره این ال هوم ایف سن لورنه ؛ این منم که میگم با توجه به مشخصات بو؛ رایحه ال هوم لانوینه نه ایف سن لورن!
برای ایف سن لورن رایحه اش خنک و ملایم که نیست؟ عطر من هست. فوق العاده عالیه این ال هوم. علیرغم آن که خیلی قدرتمند نیست.
همیشه دنبال یافتن عطرهای جدید هستم. کارهایی که توجهم رو جلب کنه میارم و در اختیار دوستان قرار میدم.
تشکر دوباره از آرش و حسین
تشکر از محمد و مصطفی که حتما سر فرصت برامون نظرات خود و کسانی که براشون عطر تهیه کردن رو می نویسن!
ارادتمند همگی

a13

Registered User
لایک‌ها
2,263
سلام و عرض ادب
آقا رضا من چجوری باید سلیقم رو توضیح دم؟:confused:
یه ادکلن بود به نام TEA Rose.خیلی بوش رو دوست داشتم.

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
سلام موندگاری ها به چه صورته؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام و عرض ادب
آقا رضا من چجوری باید سلیقم رو توضیح دم؟:confused:
یه ادکلن بود به نام TEA Rose.خیلی بوش رو دوست داشتم.
سلام و عرض خوش آمد!
دوست عزیز شما بوی گرم و شیرین دوست داری. پیشنهاد من به شما کریستال ورساچ نویر و بلک ارکید و تام فورد نویر و رالف لورن بلوست. در مرحله بعدی وان میلیون اینتنس.
خودم تی رز رو بیست / بیست و پنج سال پیش خیلی دوست داشتم.

• Like
Reactions: a13

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام موندگاری ها به چه صورته؟
سلام و عرض ادب و احترام!
قربان دوستانی که محبت می کنن با صرف کلی وقت در خصوص رایحه های خریداری شده نظرات ارزشمندشون رو می نویسن؛ قصدشون کمک به عزیزانی چون شماست برای راهنمایی در خرید. لطفا کمی وقت صرف کنید و مطالب نوشته شده رو مرور کنید. اجمالا عرض میشه که حتما می دونین بوهای گرم و شیرین به طور طبیعی ماندگاری بیشتری دارن تا رایحه های خنک. همین طور رایحه تندی مثل بلک افغان یا توباکو وانیل نسبت به یک رایحه ملایم مثل ال هوم موندگاریش خیلی بیشتره.
پیشنهاد مشخص من خدمت شما توجه به شیکی رایحه و اودکلنی بودنشه در درجه اول؛ بعد پخش بو و در نهایت موندگاری.
حتی در موندگارترین عطرها مثل بلک افغان؛بلک ارکید؛توباکو وانیل و ... هر چقدر اسانس رو غلیظ تر بگیرین حتما موندگاری میره بالاتر اما پیشنهاد همیشه ی من بوهای لایت و سبکه. مثل اودکلنهای اورجینال.
در نهایت این سلیقه ی شماست که حکم نهایی رو صادر می کنه!

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
چاکر آقا هادی. قربان من که صبح عرض کردم عجله ندارم، واقعن هم عجله نداشتم :D نمیدونم شاید چون تند تند راه میرم احساس عجله القا کردم، بهرحال هیچ مشکلی نبود ;)
من یه امتحان اجمالی کردم عطرهای این سری رو، بهمراه قهوه و این داستانها :دی ولی بازم مسلما دقیق نیست و تا استفاده نشه قشنگ نمیشه نظر داد، بهرحال اول اونهایی رو میگم که بیشتر پسندیدم:
تام فورد نویر و بلک ارکید رو بسیار پسندیدم، البته همین انتظار هم میرفت :دی مخصوصا نویر بسیار به سلیقه ام نزدیک تره. تق هرمس خیلی تعریف شنیده بودم ازش و واقعا فوق العاده هست. راستش یه مورد روانی دارم در موردش بخاطر این اسمش که اینطوری تلفظ میکنن آدم احساس میکنه دارن کلاس بیجا میزارن نصفش فرانسوی نصفش انگلیسی lol از نظر بو بهرحال فوق العاده اس واقعن :دی لالیک مشکی هم خوبه برام و هرچند قبلن که بو کرده بودم به نظرم متفاوت از این میاد. حتما تو استفاده روزمره ام قرار میگیره. دیور هوم اینتنس هم همینطور، بوی خاصی هم داره. (فکر کنم دیگه از سیکل توسکان لدر <-> بلک افگانو میام بیرون :p ) اگزریوس هم بسیار بسیار خوشم اومده، یه ته تلخی خاصی داره که من بلد نیستم مثل بقیه دوستان توصیف کنم ولی باحاله بهرحال. احساس میکنم یه ادکلنی که دوستم داد بو کردم دقیقا همین بو رو میداد ولی اسمش مطمئنم این نبود! بهرحال خوبه. دلارنتا احتمالا اولین عطر زنونه ای هست که خوشم میاد ازش. شاید استفاده نکنم ولی بوی بسیار خوبی داره، مخصوصا که الآن لابلای بوهای مختلف گم و گور شدم وقتی بوش میکنی انگار که یه دسته گل گرفتن جلوی صورتت، خیلی جالبه :cool: بلو فور من هم بوی بسیار عالی داره که یه طورایی هیجان انگیزه. شاید حتی قبل از گرم شدن هوا هم استفاده کردم :p ترکیب تافی چاکلت + بی دلیشس رو هم گرفتم که بوی جالبی شده، کاملا ارزش داره آدم تو مهمونی های شاد و خودمونی استفاده کنه. دانهیل آلفرد یک بوی کاملا استاندارد و میشه گفت خوب. ولی فکر نمیکنم زیاد استفاده کنم ازش. (بخاطر این میگم بوش خوبه که مطمئنم بارها و بارها به مشامم خورده و حتما بوی خوبی داره که اینقدر پرفروشه.) پگاسوس برای مشام من کمی زیادی شیرینه. کیس می هم به عنوان یه عطر زنونه خوبه. میوه ای و شیرین.
اگه نظرم در مورد هر کدوم عوض شد (که بسیار محتمله!) همین پست رو ویرایش خواهم کرد.

با سپاس :)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دلارنتا و بی دلیشس+ تافی که ازتون تحویل گرفتم رو متاسفانه نرسیدم درست تست کنم اونروز تا دیروقت بیرون بودم (بعدش هم فقط تونستم وسایلم رو جمع کنم و خودم رو به پرواز برسونم)

هنوز افسوس تغ هرمس رو میخورم با اینکه دو کار مختلف رو ازش داشتم و خوشم نیومده ولی کاش میشد مورد شما رو هم تست میکردم

دانهیل هم درسته مال من خیلی غلیظ هست و رایحه اش سنگینه با اینکه از همین هم خوشم میاد ولی با فیکساتور باز هم یه مقداریش رو لایت میکنم ببینم چقدر تغییر می کنه
کلا از اون بو هاست که لایت و غلیظ اش با هم تفاوت داره

Sent from my iPhone using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
هنوز افسوس تغ هرمس رو میخورم با اینکه دو کار مختلف رو ازش داشتم و خوشم نیومده ولی کاش میشد مورد شما رو هم تست میکردم
دانهیل هم درسته مال من خیلی غلیظ هست و رایحه اش سنگینه با اینکه از همین هم خوشم میاد ولی با فیکساتور باز هم یه مقداریش رو لایت میکنم ببینم چقدر تغییر می کنه
کلا از اون بو هاست که لایت و غلیظ اش با هم تفاوت داره
خب خدا رو شکر فیکساتور داری و می تونی رقیقش کنی.تق هرمس هم انشالله در سفارش چهارم!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
پگاسوس برای مشام من کمی زیادی شیرینه. کیس می هم به عنوان یه عطر زنونه خوبه. میوه ای و شیرین.
اگه نظرم در مورد هر کدوم عوض شد (که بسیار محتمله!) همین پست رو ویرایش خواهم کرد.
با سپاس :)
محمد جان تشکر زیاد بابت لطف و محبتت و وقتی که صرف کردی. احتمالا نت اولیه ی پگاسوس رو شیرینی گرفتی ازش. اسپری کن رو یک لباس و فردا بوش کن. بعد بیا خبر بده ببینم نظرت چی شده. تلخی بادام به وضوح چنان شکوهی به پگاسوس میده که نگو و نپرس! اصلا تمام قشنگی بوش به تلخی اون بادومشه که ظاهر میشه!

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
محمد جان تشکر زیاد بابت لطف و محبتت و وقتی که صرف کردی. احتمالا نت اولیه ی پگاسوس رو شیرینی گرفتی ازش. اسپری کن رو یک لباس و فردا بوش کن. بعد بیا خبر بده ببینم نظرت چی شده. تلخی بادام به وضوح چنان شکوهی به پگاسوس میده که نگو و نپرس! اصلا تمام قشنگی بوش به تلخی اون بادومشه که ظاهر میشه!
با سپاس حتما به توصیه اتون عمل میکنم ;)

saeid-ghom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
حدود 40میل توسکان لدر از ایشون خریداری شد.کیفیت خوبی داشت رایحه کار و برخورد ایشون هم مناسب بود.از خرید کاملا راضی و انشالا بازم خرید خواهم داشت

shmp30

Registered User
لایک‌ها
96
امروز مونت بلانک رو تست کردم:
نوت اولیه بسیار به بوی رزماری و اسطوخودوس نزدیکه بوی رزماری ممکنه برای بعضی افراد خوشایند نباشه، چون دو نفر گفتن اصلا این بور رو دوست ندارن.
فکر میکنم به طور کلی این بو خنک و تلخ باشه ، من خودم خوشم اومد ازش، بهترین نیست ولی بوی جدید وجالبی داره و به رایحه نمره ی 7/10 رو میدم.
پخش بو متوسطه و فکر میکنم برای عطرهایی با این سبک بو طبیعی باشه، ماندگاری هم مناسبه و حدود 5-7 ساعت بو باقی میمونه.
البته اینم ذکر کنم که من اسانس 50 درصد تهیه کردم، شاید بهتر باشه اگه میخواید مونت بلنک تهیه کنید غلیط تر از 50 درصد بگیرید.
به طور کلی عطر جالبیه و اگه میخواید بوی جدید تست کنید پیشنهاد میشه.

دیروز یادم رفت در مورد قیمت های خوب و کیفیت عالیه اسانس های آقا رضا بنویسم.
من چند ماه قبل توسکان لدر رو با قیمتی تقریبا دو برار تهیه کرده بودم حالا که هر دو اسانس رو دارم واقعا تفاوت رو میفهمم که منظور از کیفیت بالا یعنی چی،
مثلا داخل اون توسکان لدر اولی که داشتم خیلی سخت بوی چرم احساس میشد و بوی زعفران کاملا غالب بود ولی اسانس آقا رضا خیلی منطقی همه ی نوت ها رو کنار هم داره و بوی خیلی تمیزی داره.

تست بعدیم سیلور سنت بوگارت خواهد بود، نظر اولیم در موردش اینه که بوی صابونی خیلی زیادی داره، ولی بازم باید بیشتر تست بشه همینطوری نمیشه نظر قطعی داد.
یادمه حدود 10-15 سال پیش پدرم One Man Show بوگارت رو داشت و بوشو خیلی دوست داشت، هنوزم فکر کنم ظرفشو داشته باشه.
nd.7795.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تست بعدیم سیلور سنت بوگارت خواهد بود، نظر اولیم در موردش اینه که بوی صابونی خیلی زیادی داره، ولی بازم باید بیشتر تست بشه همینطوری نمیشه نظر قطعی داد.
حسین جان سیلور سنت بوگارت حتی از نت ابتداییش تلخ هستش و من تا حالا صابون تلخ ندیدم!

shmp30

Registered User
لایک‌ها
96
حسین جان سیلور سنت بوگارت حتی از نت ابتداییش تلخ هستش و من تا حالا صابون تلخ ندیدم!

پس احتمالا اون موقع شامه‌م پر بوده اشتباه متوجه شدم، فردا تست میکنم نظر قطعی میدم در موردش آقا رضا
از بوی صابونی منظورم بوی شبیه بوی شوینده های حمام هستش :دی

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
همونطور که رضا جان گفتن بوگارت عطر تلخی هست البته تلخی کاری که از رضا جان گرفتم از بوگارتی که خودم داشتم کمتر هست و بیشتر برای افراد لایت پسند مناسبه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز یک اودکلن the one dolce And gabana بو کردم تا حد بسیار زیادی اسانس پگاسوس من بود. همون ترکیب تلخ بادام و شیرینی خوش رایحه. این قدر که شبیه پگاسوس بود شبیه اسانس د وان دیزایر نبود.اگه دوستان کسی این اودکلن رو دیده در مورد بوش گزارش بده آیا تلخی بادام داره و گرمه؟!دو تا تلخی رو خیلی دوست دارم. اول تلخی 212 دوم تلخی بادام پگاسوس. میخوام پگاسوس و 212 رو با کمی بی دلیشس ترکیب کنم ببینم چی در میاد. دوستانی که بوها رو ترکیبی استفاده می کنن لطفا بنویسن ترکیب بوها چطور میشه!
امروز ترکیب اسپرینگ ایفوریا و دلارنتا رو هم تست کردم. چقدر این دو تا با هم ست هستن! آرش جان میدونم خیلی با بوی گل حال نمی کنی اما لطفا از یکی از نزدیکانت بخواه دلارنتا و اسپرینگ رو با هم روی سمت راست و چپ یک لباس اسپری کنه و نظرشو بنویس!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
به همه دوستان عطر بازم خیلی جدی ترکیب بلک ارکید+بی دلیشس+212 س ک س ی رو پیشنهاد میدم!
بوش دقیقا یک بلک ارکید تلخ و خنکه. با خنکی بی دلیشس و تلخی فوق العاده خوش بوی 212 شروع میشه و طی ساعات بعدی به تدریج خنکی و تلخی بو تعدیل میشه و کم کم گرمی و شیرینی بلک ارکید سر و کله اش پیدا میشه منتها چون پای 212 و بی دلیشس هنوز وسطه؛ نت پایانی عطر یک رایحه واقعا غیر قابل توصیفه!
حداقل 4 گرم بی دلیشس می خواد؛ 2 گرم 212 و 1 گرم بلک ارکید.
بلک ارکید رایحه بسیار محبوبیه و خودم خیلی دوستش دارم. اما هم عشق عطر بازی منو می کشونه سمت ترکیب عطرها؛ هم در حال حاضر بیشتر از هر رایحه ای ؛ تلخ و خنک به شا مه ام خوش میاد (مثل دانهیل آلفرد یا دانهیل قهوه ای که خودش خنک و تلخه). برای همین دلم بلک ارکید تلخ و خنک می خواست و ساختمش. به هر کس نشون دادم نمره ی زیر 18 نگرفته. اکثرا بهش نمره ی بیست؛ تمام! دادن.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز یکی از مشتریهام ایفوریا اسپرینگ رو که بو کرد گفت وای عجب بوی هلوی معرکه ای توشه! تو اینترنت در موردش سرچ کردم و دیدم درسته هلو داره توش:

"گوآوا میوه ای استواییست که در نت ابتدایی ایفوریا اسپرینگ به کار گرفته شده و طعم شیرین و لطیف آن تا پایان، شما را همراهی خواهد کرد. عطری شیرین، ملایم و هلو مانند آن با شکوفه های خیس و رقیق گلابی به خوبی آمیخته و طعم این شکوفه ها موجب شده تا از شدت شیرینی غلیظ آن کاسته شود و رطوبتی شادی بخش به آن افزوده گردد.

نت آب به خوبی در این عطر خودنمایی می کند و یادآور آبشارهای بلند و پر خروش است. عطر گلها در نت میانی لطافت دخترانه ای به اسپرینگ می بخشد و حتی اگر طرفدار بوی گلها در عطر خود نیستید نیز به خوبی می توانید این ترکیب لذت بخش از گل لیلی و فرسیا را داشته باشند. مشک، چوب صندل و کهربا در نت پایانی به کار گرفته شده اند. مشک بیشترین غلبه را پس از گوآوا و طعم های آبدار دارد و چوب صندل کمک می کند تا طعم تلخ اولین ایفوریا مجدد بازسازی شود و در نت پایانی رایحه ای رقیق شده از ایفوریا را در کنار خود داشته باشید"
اسپرینگ رو خیلی دوست دارم. خنک و ته بوی کمی تلخ.

بالا