برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
خب؛ جالب شد برام. پس این هی وودی که دست منه راکی مانیتنه. چون اودکلنشو ندیده بودم نمی دونستم. بوش واقعا معرکه است. اسانسش که موجود بشه حتما میارم براتون. کنجکاوم بدونم کسی هست در مقایسه این و لالیک ؛ دومی رو انتخاب کنه؟
دوستان متعددی بارها در پ خ از من سراغ راکی مانتین رو می گرفتن.
057055e4102f3ba1737047122f8f2333.jpeg
بله این تصویر ادکلن راکی مانتین هستش ک من شنیدم بهش وود مشکی هم میگن.. پسر عموم از این داشت و واقعا بوش معرکس اما موندگاری و پخشش متوسط هست.. درست میبرتت وسط نجاری.. من تست دقیقی نداشتم اما هر کسی ک لالیک رو بپسنده غیرممکنه از این رایحه خوشش نیاد.

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رفقا نظرتون در خصوص ترکیب بلک ارکید با یک بوی چوبی؛ مثل لالیک یا هی وود چیه؟ به شامه ی من خیلی خوش میاد. فقط چون بوی بلک ارکید خیلی قویه حتما اگه اینکار رو کردین رایحه چوبی رو 4 برابر ارکید بگیرین! آرش @arash59b بابک @bghgtc و محمد @mohamadeblis2 امکان تست دارین؟
هر کدوم از رفقا تست زد پ خ بده!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بلک ارکید رو با چی مثلا؟
آرش جان؛ تو پست قبلی نوشتم؛ بلک ارکید با یه بوی چوبی مثل لالیک و هی وود. فقط رد پایی از بلک ارکید تو ترکیب باشه. بوی کلی چوبی بمونه و ترجیحا تلخ. به نظرم بلک ارکید پتانسیل خیلی خوبی برای ترکیب با عطرهای دیگه از خودش نشون میده. انصافا رایحه ش منحصر به فرده و خیلی میشه در ترکیبات باهاش بازی کرد. این بار دنبال یک بوی چوبی جنگلی (بدون نت دریایی و آبی) هستم که کمی بلک ارکید داشته باشه. نظرت چیه؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
من که لالیک ندارم هی وودم هم ادکلنه فکر نکنم بشه با هم ترکیبشون کرد. با تجربه ای که از هی وود دارم اصلا پخش بویی نداره و احتمال زیاد بعد از یک ساعت بوی غالب همون بلک ارکید خواهد بود
البته ماندگاری هی وود وایت من بیش از یک روز روی لباس هست ولی خوب تقریبا فقط خودم متوجه اش میشم

این عکس رو چند روز پیش گرفتم- تاجایی که شمردم بالای ۴۰ رایحه هستند البته بغیر از ادکلن هان.

فایل های ضمیمه

• IMG_5.jpg
    IMG_5.jpg
    75 KB · نمایش ها: 36

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من که لالیک ندارم هی وودم هم ادکلنه فکر نکنم بشه با هم ترکیبشون کرد. با تجربه ای که از هی وود دارم اصلا پخش بویی نداره و احتمال زیاد بعد از یک ساعت بوی غالب همون بلک ارکید خواهد بود
البته ماندگاری هی وود وایت من بیش از یک روز روی لباس هست ولی خوب تقریبا فقط خودم متوجه اش میشم
این عکس رو چند روز پیش گرفتم- تاجایی که شمردم بالای ۴۰ رایحه هستند البته بغیر از ادکلن هان.
عکس باحالی بود!
شما و اقا مصطفی حدود 50 تا از عطرای منو دارین. یک دوستی دارم در بازار ؛او هم به همراه خانواده اش حدود 40-50 تا از عطرای منو داره. شاید جالب باشه برات بدونی که هیچ کدوم از عطرامو به اندازه بلو مجیک دوست نداره! نکته ی جالب تر در مورد این رفیقم این که شامه اش به برخی بوها کاملا کوره! مثلا تام فورد توسکان لدر رو نمی تونه حس کنه! :D:general208::general107: (اسانس خالصشو حتی!) میگه رضا این که اصلا بو نداره! عجیب تر از این میشه که بلو مجیک ملایم رو کسی بفهمه اما رایحه بسیار پر قدرت توسکان رو نفهمه؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
از الان دارم براتون عطرهایی رو تدارک می بینم که مناسب پاییز و زمستون تون باشه. این اودکلن 2014 تولید شده و الان اسانسش رو گذاشتم روی تست. یه رایحه چوبی کمی شیرین ؛کمی تلخ (تلخیش مال وتیور و بادومه). کمی هم چرم داره (مثل وان میلیون اینتنس).
شک نکنین که وقتی خدمت دوستان عرضه کنم؛ کلی هواخواه پیدا می کنه!
قیمت اودکلنش حدود 360 تومن ناقابل!
بعد 24 ساعت؛ چه بویی رو از l'homme ideal guerlain بر روی کاغذ تستر دارم؟ بویی تو مایه های دیور هوم اینتنس و پگاسوس مارلی و حتی نت انتهایی جوپ هوم. کلا فضای رایحه اون سمتیه.
در حالی که در روز هشتم تست رایحه بر روی کاغذ تستر؛ اثری از تام فورد نرولی پورتوفینو نیست؛ هنوز نت انتهایی آمواج جوبیلیشن مقاومت می کنه و کاغذ معطره.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام؛ سعید جان خیلی ممنون از لطفت. شما محبت داری؛ من فقط یه عطربازم مثل بقیه دوستان عطرباز در این کلبه و پاتوق کوچک.

سلام و عرض خوش آمد از طرف خودم و باقی دوستان. بله وحید جان؛ همون طور که نوشتین (چه در واتساپ چه اینجا) محیط پاتوق ما سرشار از صداقت و صمیمیته و همه از تجربه های همدیگه استفاده می کنیم و کسی دانای کل نیست اینجا.
یه مطلب بگم ؛ ختم کلام. ارزش پاتوق ما نه به عطرهایی که داریم (که تعدادش زیاد نیست و بهترین های جهان هم نیست) به دوستانی است که اینجا گرد هم جمع شدن. به صفا و راستی است که اینجا جریان داره و هر تازه واردی خیلی سریع متوجه میشه. به طور طبیعی شکل گرفته و کپی بردار هم نیست!
مخلص تک تک دوستان گلم هستم.
دو مطلب حائز اهمیت برای دوستانی که تازه به ما پیوستن:
پاتوق عطربازها کجاست
توضیحاتی در مورد تفاوت رایحه های هم نام از کمپانیهای مختلف و ترکیب عطرها

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بعد 24 ساعت؛ چه بویی رو از l'homme ideal guerlain بر روی کاغذ تستر دارم؟ بویی تو مایه های دیور هوم اینتنس و پگاسوس مارلی و حتی نت انتهایی جوپ هوم. کلا فضای رایحه اون سمتیه.
هر سه عطر که جز رایحه های اول من هستند. چون تلخی پگاسوس و ژوپ نزدیکه هم هست معمولا هر دو رو با هم استفاده می کنم.
باید اسانس خوبی باشه از نت های اولیه اش چی می فهمی؟

Last edited:

Sanj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سفارش اول من از آقا رضا، همه عطرها به انتخاب خودشون:
پشن
لاگوست این پلی
بلو آیس
دلارنتا
تام فورد گری وتیور
اینترلود آمواج
کرید اونتوس
کرید گرین آیریش
کرید سیلور مونتن
تام فورد توسکان لدر
تام فورد نرولی پورتوفینو
تام فورد نویر

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دوستانی که دنبال عطر چوبی سنگین هستند جاردین از هرمس رو از دست ندن. بنظرم تو چوبی ها از همه خاص تر هست
Hermes Un jardin apres la mousson

4rooos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
سلام خدمت دوستان
فقط اومدم به کسایی که پشن رو امتحان نکردن بگم اقا حتما تستش کنید حتما خوشتون میاد، منکه هرچی بیشتر میگذره بیشتر خوشم میاد، از اون عطراس که هرجا میرید اسم عطرتونو میپرسن!
توی هوای بالای 50 درجه ی اینجا خوب خودشو نشون میده ، عطر خنکی هم هست و خوش رایحه و سبک ، ادم کیف میکنه!
مخصوصا نت هلوش!

majid152

Registered User
لایک‌ها
22
قبلا از یکی دیگه از فروشندگان اینجا اسانس هایی با قیمت بالا گرفته بودم (نمیخوام اسم ببرم)
منکر کیفیت کارش نبودم ولی قیمت بسیار بالا بود
توسکان لدر - گرمی 8 هزار تومان
گرین آیریش - گرمی 6 هزار تومان
سیلور مونتین - گرمی 10 هزار تا 30 هزار تومان :eek:

فقط دو نکته نکته رو بگم تا بفهمید چرا میگم گرانه

نکته اول این اسانس هایی که فروشندگان عطر میفروشند اسانس اصل شرکت های معتبر عطر سازی نیست
بلکه برخی شرکت های تخصصی رایحه هایی مشابه اون عطر تولید میکنند و به بازار عرضه میکنند
این اسانس های کپی شده عمدتا ماندگاری و پخش بوی اسانس اصلی رو ندارن و یا گاها برخی نت ها رو درست نشون نمیدن (در این زمینه اسانس های کپی شده عالی ای هم داریم)
اسانس های کپی شده بر اساس گرید تولیدی ، با قیمت ارزان و متفاوت روانه بازار میشه تا در مصارف بهداشتی یا عطرسازی های کوچک ، استفاده بشه
بطور کلی اسانس ها هرچقدر با کیفیت باشند بیش از 3 هزارتومان گرمی ارزش ندارن

نکته دوم قیمت ادکلن 120 میل اصل گرین آیریش 550 هزار تومان و نهایتا 600 هزارتومان خرید و فروش میشه
همین قیمت برای ادکلن اصل 120 میل کرید سیلور مونتین صدق میکنه
شما یه حساب کنبد
120 میل گرین آیریش گرمی 6 هزار تومانی میشه 720 هزار تومان
120 میل سیلور مونتین گرمی 10 هزارتومان میشه 1 میلیون 20 هزاتومان و سیلور مونتین گرمی 30 هزار تومان میشه 3 میلیون و 600 هزارتومان :general208:
یعنی اسانس تقلبی قیمتی بسیار فراتر از ادکلن اصل دارهo_O

توجیح دوستانیکه اسانس رو گرون میفروشند اینه که ادکلن ها چون همه اش اسانس نیست و درصد حجمی ترکیبات الکل داره بهمین خاطره که ارزانتر از اسانس میشه

من از همون اسانس هایی که داشتم به آقا رضا سفارش دادم
جالبه که توسکان لدر آقا رضا همون توسکان لدر فروشنده دیگه هست که با 3-4 برابر قیمت میفروشه
(ماندگاری ، پخش بو و نت های عطر درست عین هم هستش)
گرین ایریش آقا رضا اگه بگیم بهتر نباشه بد تر از گرین ایرش فروشنده دیگه نیست که گرمی 5 برابر قیمت آقا رضا میفروشه
سیلور مونیتن آقا رضا رو دادم یکی از بچه که اسانسش رو قبلا خریده بود و گفت مشابه هستن (قرار بود برام بیاره تا تست کنم فعلا بد قولی کرده)

خیلی جالبه نه ؟

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سفارش اول من از آقا رضا، همه عطرها به انتخاب خودشون:
پشن
لاگوست این پلی
بلو آیس
دلارنتا
تام فورد گری وتیور
اینترلود آمواج
کرید اونتوس
کرید گرین آیریش
کرید سیلور مونتن
تام فورد توسکان لدر
تام فورد نرولی پورتوفینو
تام فورد نویر
ملاک آقا مجتبی؛ پخش بود و مناسب فصل بودن. اکثر کارهای در نظر گرفته شده؛ پخش قابل توجهی دارن. برخی هم زمان ماندگاری عالی هم دارن. اینترلود آمواج رو کاملا رقیق (30 درصد) در نظر گرفتم تا زودتر نت انتهاییش رو ببینن و البته در کنارش گری وتیور رو گذاشتم تا هم زمان استفاده کنن.
سیلور مونتن رو شخصا علاقه داشتن. کرید اونتوسی که میگذارم ساخت خودمه و خوشبختانه دو تا از دوستانی که اصل اودکلن کرید اونتوس رو داشتن؛ تایید کردنش.
سر لیست عطرها پشن Passion هست که دوستان در موردش قبلا بسیار نوشتن: (تکرار برای دوستانی که ندیدن احتمالا)

البته پشن و رالف توی سفارش اول هم عطر های فوق العاده ای بودن و ترکیب این دو با هم چیز خوبی درمیاد بنظر من.

میگم این پشن بوش از بین نمیره؟

دیشب پشن خیلی لایت رو با وان میلیون استفاده کردم دوست داشتنی شد. (رایحه های میوه ای شون به هم میاد ) بعدش هم جوپ رو استفاده کردم صبح که خواستم لباسم رو بپوشم از رایحه اش مست شدم.

عطر پشن هم برای من در لحظه ی اول، بوی طالبی و کمی هم هندونه رو تداعی میکرد، البته در این بین، بویی شبیه آلوزرد و پوست پرتقال هم حس کردم. کمی بوی هلو... خیلی عالیه.
مشاهده پیوست 778396
هنوز فرصت نشده اینترلود رو تست کنم اما پشن عالیه

آقا رضا این تست پشن که دادین بهم بدجوری دلمو جذب خودش کرده فکر کنم دوباره به زحمت بندازمتون برای پشن :D
اما در مورد پشن :
بدون شک این عطر یکی از خاطره انگیزترین عطرهاییه که داشتم . همون جلوی اداره پست ازش استفاده کردم و باور کنید چند دقیقه چشمام رو بستم و به خاطرات گذشته به خاطر این عطر به ذهنم اومد رو مرور کردم . من صبح ازش استفاده کردم ولی هنوز بوش به صورت واضح میاد و ازش کم نشده . عطری که قبلا می گرفتم نهایتا یک صبح تا ظهر بوش می اومد و بعد به کلی تموم می شد .
من از این رایحه واقعا خوشم میاد و نمی دونم چطوری باید توصیفش کنم ولی برای دوستداران بوی ملایم باید بگم بدون شک از این عطر خوششون خواهد آمد .
پشن :اوووووف حرف نداره این!البته بیشتر میخوره زنونه باشه پخش بوی خیلی خوب و رایحه گیرا..هلو نزدیک ترین وجه تشابه هست و همینطور به نظرم آبنبات هندوانه ای! عالیه در کل

سلام خدمت دوستان
فقط اومدم به کسایی که پشن رو امتحان نکردن بگم اقا حتما تستش کنید حتما خوشتون میاد، منکه هرچی بیشتر میگذره بیشتر خوشم میاد، از اون عطراس که هرجا میرید اسم عطرتونو میپرسن!
توی هوای بالای 50 درجه ی اینجا خوب خودشو نشون میده ، عطر خنکی هم هست و خوش رایحه و سبک ، ادم کیف میکنه!
مخصوصا نت هلوش!
دوستانی که پشن رو تست نکردن؛ بفرمایین پشن!
و اما آرش جان که ماشالله خودشون رئیس هستن اینجا پرسیدن:
رضا این اسانس رو داری؟

دونبال اینم باش
dior Higher Energy
عزیز دل برادر! عطر شماره 65 لیست؛ همینه دیگه!
در مورد ال هوم آیدل گرلن هم عرض شود در نت اولیه بادوم و دانه تونکا حضوری قوی دارن.
جاردین هرمس رو کجا دیدی؟ اودکلنش رسیده دستت؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
قبلا از یکی دیگه از فروشندگان اینجا اسانس هایی با قیمت بالا گرفته بودم
جالبه که توسکان لدر آقا رضا همون توسکان لدر فروشنده دیگه هست که با 3-4 برابر قیمت میفروشه
(ماندگاری ، پخش بو و نت های عطر درست عین هم هستش)
گرین ایریش آقا رضا اگه بگیم بهتر نباشه بد تر از گرین ایرش فروشنده دیگه نیست که گرمی 5 برابر قیمت آقا رضا میفروشه
سیلور مونیتن آقا رضا رو دادم یکی از بچه ها که اسانسش رو قبلا خریده بود و گفت مشابه هستن
ابراهیم جان؛ در خصوص قیمت گذاری؛ انتخاب فروشنده است که چه قیمتی رو بر جنسش بگذاره. همکاران گرامی؛ سیاست و خط مشی کاری خودشون رو دارن و این مساله کاملا مرتبط با خودشونه. در عین حال خوشحالم که عزیزی چون شما؛ از همکاران مختلف خرید کرده و حالا نتایج مقایسه خودش رو به اطلاع دیگرون می رسونه.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
عزیز دل برادر! عطر شماره 65 لیست؛ همینه دیگه!
در مورد ال هوم آیدل گرلن هم عرض شود در نت اولیه بادوم و دانه تونکا حضوری قوی دارن.
جاردین هرمس رو کجا دیدی؟ اودکلنش رسیده دستت؟
توصیفاتش شبیه ۱۸ بود گفتم مطمئن شم
نه فقط تعریف اش رو شنیدم چون مناسب تابستون نبود دنبالش نبودم

فعلا دربدر دنبال تست و خرید احتمالی یکی از این دو هستم البته اگه ۵۰ میلش پیدا بشه. شما هم یه سرچی کن ببین اسانس خوبی ازشون پیدا میشه

Allure Homme Sport Eau Extreme Chanel
Acqua di Gio Essenza Giorgio Armani

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
Interlude
به شامه من این عطر دو رایحه متفاوت داره رایحه ابتدایی فلفل، فلفل، فلفل، عود که به سختی میتونم تحملش کنم. نه این که رایحه را "بد" بدانم اما برای شامه من و این فصل خیلی سنگین است پخش این رایحه هم وحشتناک بالاست! کل خونه زندگی تون میشه فلفل. برخورد اولم با ایت عطر خوب نبود.
رایحه دوم یه شیرینی گرم داره که به مرور ازش خوشم اومد و به نظرم تا حدی اعتیاد آوره. آقای هادی قبلا گفتن شیرینیش از چیه که الان یادم نیست اما کاملا خاص هست و بعد از مدتی دوست داشتنی تر میشه.
ما بین این دو رایحه بوی تریاک سوخته و چرم هم مشهوده البته با غلظتی که من گرفتم فلفل اصلا اجازه نمی ده روی این نت ها دقیق شم.
ترکیب این عطر با بلو آیس هم چاره کار نبود، البته تا الان در شرایط ایده آل ترکیبشون رو تست نکردم اما با همین وضع خیلی زود اینترلود بلو آیس رو می گیره.
به امید خدا باید این عطر رو لایتش کنم بعد دوباره تست کنم.

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
آقای هادی یک ترکیب نزدیک رالف لورن بلو پیش نهاد می کنید؟رالف رو باید ازتون بگیرم دوباره.
تازه متوجه شدم چقدر عاشق روایح گل هستم، گل های سفید و نسبتا خنک، با اینکه رالف لورن بلو برای خانم ها بود به خودم میزدم و لذت می بردم. به نظرم با سلیقه ما ایرانی ها کاملا هماهنگ هست. در ضمن اگر میشه یک باره دیگه خودتون لورن بلو رو تست کنید چون به شامه من از اول تا آخر کاملا یاس مشهوده، به خصوص در نت ابتدایی. و تعجب کردم گفتید یاس رو مستقیم متوجه نمیشید!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
قال رضا هادی (دامه عطره):برای بار اول اسانس را لایت بگیرید، نهایتش مجبورید چند بار اسپری کنید!

Interlude
به شامه من این عطر دو رایحه متفاوت داره رایحه ابتدایی فلفل، فلفل، فلفل، عود که به سختی میتونم تحملش کنم. نه این که رایحه را "بد" بدانم اما برای شامه من و این فصل خیلی سنگین است پخش این رایحه هم وحشتناک بالاست! کل خونه زندگی تون میشه فلفل. برخورد اولم با ایت عطر خوب نبود.
رایحه دوم یه شیرینی گرم داره که به مرور ازش خوشم اومد و به نظرم تا حدی اعتیاد آوره. آقای هادی قبلا گفتن شیرینیش از چیه که الان یادم نیست اما کاملا خاص هست و بعد از مدتی دوست داشتنی تر میشه.
ما بین این دو رایحه بوی تریاک سوخته و چرم هم مشهوده البته با غلظتی که من گرفتم فلفل اصلا اجازه نمی ده روی این نت ها دقیق شم.
ترکیب این عطر با بلو آیس هم چاره کار نبود، البته تا الان در شرایط ایده آل ترکیبشون رو تست نکردم اما با همین وضع خیلی زود اینترلود بلو آیس رو می گیره.
به امید خدا باید این عطر رو لایتش کنم بعد دوباره تست کنم.
بله؛ لایتش شما رو سریع میبره نت انتهایی. حتما ظرفش رو بیارید براتون با فیکساتور لایت کنم. در حال حاضر که لایت نیست؛ یک پاف اینترلود بزنید دو سه تا بلو ایس ؛ نه در فاصله ی نزدیک.
در مورد فلفل؛ راستش من آستانه ی تحملم برای فلفل بالاست. مثلا برخی غذاها که برای ذائقه خیلی ها تند محسوب میشه برای من عادیه. واسه همین اینترلود رو خالص
مصرف کنم راحتم باهاش!
آقای هادی یک ترکیب نزدیک رالف لورن بلو پیش نهاد می کنید؟رالف رو باید ازتون بگیرم دوباره.
تازه متوجه شدم چقدر عاشق روایح گل هستم، گل های سفید و نسبتا خنک، با اینکه رالف لورن بلو برای خانم ها بود به خودم میزدم و لذت می بردم. به نظرم با سلیقه ما ایرانی ها کاملا هماهنگ هست. در ضمن اگر میشه یک باره دیگه خودتون لورن بلو رو تست کنید چون به شامه من از اول تا آخر کاملا یاس مشهوده، به خصوص در نت ابتدایی. و تعجب کردم گفتید یاس رو مستقیم متوجه نمیشید!
اجازه بدین با شما موافقت نکنم در خصوص پیشکش کردن رالف لورن بلو به خانم ها. چرا باید فکر کنیم بوی گل متعلق به خانم هاست؟ گل ؛ این لطیف ترین مخلوق خداوند؛ برای همه است و شخصا حاضر نمیشم سهم خودم رو از گل و طبیعت به خانم ها واگذار کنم!
اما در خصوص بوی یاس در رالف؛ من یاس خالص رو برای مصرف شخصیم دارم (بسیار گرون قیمته) و فکر می کنم توقعم از یاس؛ بوی اونه. بلک ارکید هم یاس داره. اما راستش در بلک ارکید هم من یاس نمی فهمم!
برای شامه ی رالف پسند شما؛ اسپرینگ؛دلارنتا (رقیقش؛ به ویژه نت انتهاییش) و باربری لندن رو پیشنهاد میدم. در مرحله ی بعدی گوچی راش و ....
اما تاکید می کنم که رالف؛ بی تکراره.

بالا