برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دوستان صاحب یکی از مغارزه ها میگفتند که فیکساتور شیمیایی است و ترکیب اون با اسانس در دراز مدت خوب نیست. راه دیگری برای افزایش اسپری شدن نیست؟
Sent from my One S using Tapatalk
دوست گرامی؛ هر چند که این مطلب تکراری است؛ اما مجدد عرض می شود:
- متولی سلامتی مردم در کشور؛ وزارت بهداشت و درمان است و همان طور که مثلا نسبت به روغن پالم در لبنیات واکنش نشان می دهد؛ می تواند نسبت به فیکساتور ریختن در عطر هم واکنش نشان دهد و جلوی آن را بگیرد.
- این فیکساتور با طعم دهنده های خوراکی ترکیب شده (عطر خوراکی کشمش؛موز؛...) و به عنوان م ش ر و ب مورد استفاده قرار می گیره. چیزی که خورده میشه؛ اسپریش روی بدن یا لباس مشکلی تولید نمی کنه. (بنده مطلقا در حال پیشنهاد خوردن چیزی به کسی نیستم!)
- رشته ی تحصیلی اول بنده در دانشگاه علم و صنعت ایران؛ شیمی بوده است و کلی واحدهای آزمایشگاهی شیمی پاس کرده ام. گوینده ی سخن فوق مدرک تحصیلی اش چیست؟ رشته اش چه بوده؟ مگر نه آن که اظهار نظر در هر زمینه ای تخصص می خواهد؟ ایشان؛ هر کس که هست ابتدا؛ ثابت کند صلاحیت اظهار نظر تخصصی را در این زمینه دارد. دست کم؛ سواد شیمی اش بیشتر از من است. محمد عزیز @saadatmandi86 یکی از کسانی است که در یک زمان (از مهر سال 70) با من در یک دانشگاه و یک دانشکده (رشته مختلف) تحصیل کرده و صحت مطالب این قسمت را می تواند شهادت دهد. به گوینده ی سخن فوق بگویید سندی منتشر کند رشته و مقطع تحصیلیش را ببینیم.
- اگر گوینده ای این سخن عطر فروش نیست و در مغازه اش محصول دیگری می فروشد؛ که هیچ؛ بسیارند کسانی که بی دلیل ؛ سخنی نامربوط بگویند و بگذرند. منتهی اگر عطرفروش است و این حرف را زده؛ شک نکنید دروغ گوی شیادی بیش نیست. چون خودش هم از همین استفاده می کند مانند دیگر همکاران.
- در نهایت بنده در پست اول نوشته ام و امیدوارم تک تک دوستان خوانده باشند که:
نکته مهم و بدیهی: قیمت عطرها بر حسب هر گرم اسانس خالص خدمت دوستان ارائه میشه. هیچ اجبار و اصراری برای ترکیب هیچ عطری با فیکساتور نیست. نه فقط ترکیب عطر با فیکساتور به انتخاب خریداره؛ بلکه مقدار فیکساتور رو هم در صورت تمایل به ترکیب با عطر؛ خریدار انتخاب می کنه. اگه قرار بود قیمت عطرهای پاتوق؛ در ترکیب با فیکساتور ارزون باشه؛ که هنر و افتخاری نبود! دلیل توجه بالا به اینجا؛ قیمت بسیار پایین اسانس خالصه با کیفیت عالی؛ در مقایسه با دیگر فروشگاهها.
پی نوشت:
امروز نتیجه تجزیه فیکساتور در ازمایشگاه دستم رسید که براتون می گذارم ببینید. مشاهده می کنید که کاملا safe و بی خطره
fixator.jpg
جناب @amir.h.akbari جهت اطلاع

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام
رضا کافی نیل رو با گلد اسپری کن به شکلی که رایحه شون بالانس باشه ولی بوی رز بیشتر باشه. ببین چطوره
دوستانی که کاپتان بلاک دارند یا با تافی و قهوه امتحان کنند. فقط این دو تای اخر باید فوق العاده لایت باشند
درود دوباره خدمت هم پاتوقی های عزیزم؛
آرش جان من خالص هر دو رو کنار هم تست کردم. آمواج گلد رو بیشتر زدم تا بوی رز بیشتر باشه. اتفاق جالبی که افتاد برام این بود که تا یکی دو ساعت نت قهوه انگار ناپدید شده بود. رز داشتم در کنار وانیل! خیلی هم برام خوشایند بود. شما هم رز کنار وانیل برات جذاب بود؟
بعد که دیدم چیز جالبی شده حدود 15 گرم کافی نیل ترکیب شده با بلک ارکید کنار داشتم؛ 5 گرم رز هلندی خالص ریختم توش؛ هم زدم اما دیدم هنوز قهوه نت غالبیه توش. دو قطره آمواج گلد ریختم دوباره هم زدم و کمی توباکو وانیل اضافه کردم که سهم وانیل بره بالا. یعنی رز و وانیل در کنار قهوه. این ترکیب دوست داشتنی جدید اگه در گرمای تابستون بخواد استفاده شه باید کنارش بلو آیس یا بلو شنل خنک بزنیم حرارتشو بگیره. اما برای زمستون محشره! البته باید لایت بشه. حداقل 30 درصد.
حالا یه پیشنهاد من بهت بدم. آمواج گلد کاملا لایت رو اسپری هم زمان کن کنار گری وتیور! اگه وتیور ایتالین سایپرس برات جذابتره کنار اونم تست کن و فقط ترتیبی اتخاذ کن که اگه رفتی فضا؛ بتونی برگردی! اینجا تو پاتوق به شما و ذوق و خلاقیتت نیاز داریم!
بهرام؛ توباکو کنار گلد رو اسپری کردی ببینی رز و وانیل کنار هم خوشاینده برات یا نه؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
براي من هم تقريبا همينطور بود ولي بيشتر از يك ساعت فرصت نكردم تستش كنم از نظر سنگيني اش براي تابستون كه حرفي درش نيست
يادم رفته بود كه روي استين لباسم گلد و كاپتان بلك رو تست كردم وقتي رفتم بيرون همش با خودم ميگفتم اين بوي خوب از كجاست!
ولی هنوز با قهوه خالی تست نکردم

کلا ایده اش رو از کافی رز تام فورد گرفتم فقط کاش بجای عسل کافی نیل زعفرون بود یه نگاه به نت هاش کن ببین میشه توسکان و قهوه رو با گلد ترکیب کرد؟

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
دوستان صاحب یکی از مغارزه ها میگفتند که فیکساتور شیمیایی است و ترکیب اون با اسانس در دراز مدت خوب نیست. راه دیگری برای افزایش اسپری شدن نیست؟

درود و شب خوش به دوستان عطرباز؛

راستش من وقتی پست شما رو خوندم یه ذره تعجب کردم. چون اون فروشنده عطری که این حرف رو زده یا واقعا از روی جهل این حرف رو زده یا قصد تخریب بقیه رو داشته. وقتی میگن فیکساتور شیمیاییه واقعا خنده ام میگیره. کسی که این حرف رو میزنه منظورش اینه که همه اسانسها طبیعی هستن و فقط فیکساتور شیمیایی هست. یعنی مثلا برای تولید اسانس تام فورد نویر رفتن گربه زباد رو گرفتن چلوندن و باهاش اسانس درست کردن. :) و فیکساتور رو توی آزمایشگاههای مخوف دوره نازی توی شهر "درسدن" آلمان تهیه کردن! ؛-)

آرش جان من خالص هر دو رو کنار هم تست کردم. آمواج گلد رو بیشتر زدم تا بوی رز بیشتر باشه. اتفاق جالبی که افتاد برام این بود که تا یکی دو ساعت نت قهوه انگار ناپدید شده بود. رز داشتم در کنار وانیل! خیلی هم برام خوشایند بود. شما هم رز کنار وانیل برات جذاب بود؟
بعد که دیدم چیز جالبی شده حدود 15 گرم کافی نیل ترکیب شده با بلک ارکید کنار داشتم؛ 5 گرم رز هلندی خالص ریختم توش؛ هم زدم اما دیدم هنوز قهوه نت غالبیه توش. دو قطره آمواج گلد ریختم دوباره هم زدم و کمی توباکو وانیل اضافه کردم که سهم وانیل بره بالا. یعنی رز و وانیل در کنار قهوه. این ترکیب دوست داشتنی جدید اگه در گرمای تابستون بخواد استفاده شه باید کنارش بلو آیس یا بلو شنل خنک بزنیم حرارتشو بگیره. اما برای زمستون محشره! البته باید لایت بشه. حداقل 30 درصد.
حالا یه پیشنهاد من بهت بدم. آمواج گلد کاملا لایت رو اسپری هم زمان کن کنار گری وتیور! اگه وتیور ایتالین سایپرس برات جذابتره کنار اونم تست کن و فقط ترتیبی اتخاذ کن که اگه رفتی فضا؛ بتونی برگردی! اینجا تو پاتوق به شما و ذوق و خلاقیتت نیاز داریم!
بهرام؛ توباکو کنار گلد رو اسپری کردی ببینی رز و وانیل کنار هم خوشاینده برات یا نه؟

اتفاقا امشب آمواج گلد رقیق رو یک پاف اسپری کردم، الان میرم یک پاف توباکو کنارش بزنم ببینم چی میشه. راستی رضا، بلو آیس کنار اسپایس رو حتما امتحان کن، فقط حواست باشه یک پاف اسپایس، دو پاف بلو آیس. به نظرم ترکیب خوبی میشه.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام و احترام
آقارضا @دل آهنگ ، آقا رز هلندی خالص رو ازکجا توونستید تهیه کنید ؟
برای فروش هم دارید ؟
اگر جواب مثبت است لطفا قیمت؟

amir.h.akbari

Registered User
لایک‌ها
61
من تو این فاصله درباره فیکساتیو مطالعه کردم. سایت های مرجع و دانشنامه ها، که میگن 2 مدل طبیعی و مصنوعی داره. حتما منظور اون آقا هم مصنوعی بوده.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
البته اون لباسی که رو استینش گلد و کاپتان بلک بود رو هنگام خروج از خونه ایتالین زده بو م

رز هم ازون کارهاست که جای کار زیادی داره مخصوصا با زبادی که همراهش هست

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
امشب وان میلیون اینتنس آقا رضا @دل آهنگ ، رو که خودم 20 درصد لایت کرده بودم تست کردم
یک لحظه فکر کردم این دقیقا شده مثل دیورهوم اینتنس
فکر کنم ردیف بویایی این دوتا باهم خوب مچ بشوند
آقا آرش @arash59b عزیز نظرت چیه ؟ وان میلیون اینتنس رو تست کردید یا نه ؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من تو این فاصله درباره فیکساتیو مطالعه کردم. سایت های مرجع و دانشنامه ها، که میگن 2 مدل طبیعی و مصنوعی داره. حتما منظور اون آقا هم مصنوعی بوده.
لطف می کنین نتایج مطالعه تون رو برامون بنویسین؟ ممنون میشیم. فرق شون چیه و فیکساتور طبیعی (؟) و مصنوعی هر کدوم چه طور درست میشن و چطور میشه تشخیص داد کدوم طبیعیه کدوم مصنوعی؟
البته اون لباسی که رو استینش گلد و کاپتان بلک بود رو هنگام خروج از خونه ایتالین زده بو م
رز هم ازون کارهاست که جای کار زیادی داره مخصوصا با زبادی که همراهش هست
آرش فکر می کنم ترکیب بوی سایپرس و رز بوده که حالتو جا آورده. الان کاپیتان بلک و سایپرس رو با هم تست می کنم. من تو ترکیب کافی نیل و رز به این نتیجه رسیده که ضرورتی برای حضور قهوه نیست. رز+وانیل خیلی برام شامه نوازه. لطفا تستش کن روی یک لباس دیگه و خبرشو بده.
در خط دوم منظورت از رز؛ گلد هست دیگه؟ چون رز خالص که مشک زباد نداره.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
امشب وان میلیون اینتنس آقا رضا @دل آهنگ ، رو که خودم 20 درصد لایت کرده بودم تست کردم
وان میلیون هم کار خوب و بادوامی هست ولی رایحه اش رو من نتونستم با کار دیگه ای ترکیب کنم فقط بیشتر وقت ها کنار بلو مجیک استفاده میکنم بعنوان دو کار کنار هم، چون تقریبا اسانس خلوتی هست و بوی خطی داره
شما هم کنار رایحه هایی که دوست داری اسپری کن نتیجه اش رو بگو
یبار با هوگو انرژی و بلک ارکید ترکیبش کردم تقریبا محو شد!

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
خوب حالا که فرصت دادم به تست وان میلیون اینتنس ،کار رو چک کردم بله شاید در نت ابتدایی اندکی با دیور هوم اینتنس شامه ام اشتباه گرفت که این دوتا در یک ردیف بویایی اند اما الان متوجه شدم سریعا نت پردازیها که شروع شده باهم تفاوتهایی دارند ، دیور هوم اینتنس در نت پایانی سمت خنکی و فرشی رفته وحالت خس خس و خاکی وچوبی گرفته اما خنک
اما وان میایون اینتنس اینطور نیست

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
فردید جان؛ به نظر من هیچ شباهتی بین وان میلیون اینتنس و دیور هوم اینتنس نیست.دیور هوم اینتنس و خنکی؟

وان میلیون هم کار خوب و بادوامی هست ولی رایحه اش رو من نتونستم با کار دیگه ای ترکیب کنم فقط بیشتر وقت ها کنار بلو مجیک استفاده میکنم بعنوان دو کار کنار هم، چون تقریبا اسانس خلوتی هست و بوی خطی داره
شما هم کنار رایحه هایی که دوست داری اسپری کن نتیجه اش رو بگو
یبار با هوگو انرژی و بلک ارکید ترکیبش کردم تقریبا محو شد!
آرش؛ چه ترکیب عجیبی رو تست کردی!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
برای رز و وانیل فکرکنم، ترکیب "پگاسوس" و آمواج گلد خوب بشه.
چون نت وانیل توی پگاسوس وحشتناکه!
یعنی قدرت وانیل در پگاسوس بیشتر از قدرت وانیل در توباکو وانیله؟ متوجه منظورت نمیشم. هر دو شو تست کن جدا جدا ؛ آمار بده.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
فردید جان؛ به نظر من هیچ شباهتی بین وان میلیون اینتنس و دیور هوم اینتنس نیست.دیور هوم اینتنس و خنکی؟

آرش؛ چه ترکیب عجیبی رو تست کردی!
در پست بعدیش اعلام کردیم و دقیقا اشتباه شامه را متوجه شدیم
خلاصه زیر 20 دقیقه نتیجه تست اولیه گاها اشتباه در می آید
اما بعد نیم ساعت خوب نتها که باز شد میشود تفاوتها را به زیبایی استشمام کردو متوجه شد

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
خوب حالا که فرصت دادم به تست وان میلیون اینتنس ،کار رو چک کردم بله شاید در نت ابتدایی اندکی با دیور هوم اینتنس شامه ام اشتباه گرفت که این دوتا در یک ردیف بویایی اند اما الان متوجه شدم سریعا نت پردازیها که شروع شده باهم تفاوتهایی دارند ، دیور هوم اینتنس در نت پایانی سمت خنکی و فرشی رفته وحالت خس خس و خاکی وچوبی گرفته اما خنک
اما وان میایون اینتنس اینطور نیست

مهندس، من اودکلن دیور هوم اینتنس ورژن قبل ریفرموله شدن رو بارها تست کردم. (اودکلن مورد علاقه و امضای پدرم هست) اصلا و به هیچ وجه به سمت خنکی نمیره! البته من خبر از اسانس مورد نظر شما ندارم ولی حداقل یه اسانس باید در نتها و درجه حرارت شبیه اودکلن اصلی باشه!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
یعنی قدرت وانیل در پگاسوس بیشتر از قدرت وانیل در توباکو وانیله؟ متوجه منظورت نمیشم. هر دو شو تست کن جدا جدا ؛ آمار بده.

بنظر من قدرت وانیل پگاسوس بیشتره ولی وانیل شیرینه.
وانیل توباکو اما وانیل تلخ و خالصه.
جفتش رو تست میکنم و خبر میدم. ولی انصافا این ترکیبات فکر نکنم مناسب تابستان باشه ها! :)

بالا