برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
شماره ۸
نت اش رو نگاه کن
چه عجیب! نتیجه تست اینو می خوام بدونم! قراره نسخه با قیمت معقول ملکول 2 دستم بیاد.
باسلام
آقارضا @دل آهنگ ، بزرگوار و آقاآرش @arash59b ، و سایر عزیزان
رایحه دوستان محترم و بزرگواران
نمیدانم چرا بارها تذکر داده میشود درپاتوق که شامه و نگرش افراد در برداشت از رایحه یک اسانس متفاوت است اما باز میبینیم که اصراربر نکاتی است که قبلا تذکر و التفات به آن شده
اگر قرار بر اصرار باشد بنده هم اصرار دارم که ایتالین سایپرس یک کار بسیار گرم و تلخ و ادویه ای وچوبی است
با اصرار من و یا هر عزیز دیگری نگرش افراد تغییر نمیکند
اگر اصل توجه دادن به تجربیات است پس خواهشا اصرار بر نظریات شخصی نداشته باشیم
فردید جان قطعا همین طوره که شما میگی؛ برداشت ها و تجربیات افراد مختلف از یک عطر می تونه متفاوت باشه. در پ خ خدمتت توضیح دادم که "عاقلان را اشارتی کافی است" به چه معنا نوشته شده! در خود پست اصلی هم با ویرایش پست؛ "اشاره"کردم! برداشت ها ی افراد مختلف از یک جمله هم می تونه متفاوت باشه! قطعا شما دچار سوء تفاهم شدی که الان با این توضیح؛ رفع شد.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
باسلام
آقارضا @دل آهنگ ، بزرگوار و آقاآرش @arash59b ، و سایر عزیزان
رایحه دوستان محترم و بزرگواران
نمیدانم چرا بارها تذکر داده میشود درپاتوق که شامه و نگرش افراد در برداشت از رایحه یک اسانس متفاوت است اما باز میبینیم که اصراربر نکاتی است که قبلا تذکر و التفات به آن شده
اگر قرار بر اصرار باشد بنده هم اصرار دارم که ایتالین سایپرس یک کار بسیار گرم و تلخ و ادویه ای وچوبی است
با اصرار من و یا هر عزیز دیگری نگرش افراد تغییر نمیکند
اگر اصل توجه دادن به تجربیات است پس خواهشا اصرار بر نظریات شخصی نداشته باشیم
از ابتدا هم به برادر بزرگوار آقا رضا @دل آهنگ ، گفتم بنده برای خودم دسته بندی خاصی دارم و روشهای تست متفاوت و خارج از عادت عامه ، خیلی راغب به دادن نظریات و اصرار بر این نظریات ندارم
قبل از تهیه هر اسانسی ملاک مشخصی در انتخاب دارم و بعد تست ،اگر مناسب دیدم ،خرید میزنم
حالا که رسم شده در بسیاری از انجمنها که خرید ثبت علنی شود و نظر در مورد خرید داده شود و به اطلاع دوستان دیگر رسانده شود
بگذارید هرشخصی نظرش را بدهد و اصرار بر نقد نظر دیگران نداشته باشید که چگونه و چطور به این نظر رسیده است
بنده من بعد اصراری ندارم بر ارائه نظر و تحمیل نظر خود ، خواهشا عدم حضور را به معنای نارضایتی از مجموعه ندانید ، انجمن را به وسعت زمانی موجود بررسی میکنم اما نظر و ثبت ..‌. خیر
مشغله کاری هم مضاعف بر دلایل عدم ارائه نظر شده ،احتمال خطا در تست بنده بسیار است و نمیخواهم خدای ناکرده ناظری در انجمن طبق نظر بنده که شاید بسیار اشتباه فاحش در تست داشته باشم ،دست به خرید بزند و نارضایتی پیش آید که فلانی دروغی گفته به اندازه یک اقیانوس و یا کوه
التماس دعا
ببخشید

مهندس مخدومی عزیز بنظرم شما اسانس خالص رو تست می کنید اگه اینطور هست برداشت متفاوت از عطر خیلی پیش میاد چون اسانس غلیظ و بعضا نت ها خیلی نزدیک و مخلوط با هم هستند
برای منم خیلی پیش میاد که نظرم در مورد یک اسانس رقیق شده ۱۸۰ درجه با تست اولیه تفاوت داشته باشه
امیدوارم حضورتون در پاتوق مستدام و همیشگی باشه و با ما همراه باشید
شب خوش

Sent from my iPad using Tapatalk

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
مونتال وود اند اسپایس
شیک ترین کاری هست که از مونتال دیدم و باز شیکترین و دوست داشتنی ترین بوی عوودی هست که تا الان تجربه کردم. مطمینا اگه از ۱۰ نفر در مورد این عطر سوال کنید شاید بیش از دو نفر هم نتونه مستقیم به عوود اشاره کنند
یه کار خطی که ترکیبی از چوب صندل، وود و وتیور هست همه نت ها یجور لطیف و اروم کنار هم هستند و هیچکدوم خودش رو تحمیل نمیکنه. حتی نت اسپایسی هم لطیف هست و از نظر من بار این کلمه برای این عطر زیادی سنگینه

عطر نه خیلی چوبی هست و نه خیلی اسپایسی ولی عطر مجلسی خوبی میتونه باشه
احتمالا سری بعد یه ۱۰ میلش رو برای استفاده شخصی سفارش بدم

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
فکر کنم مال من سفیده و فرقش با رنگ قهوه ای اینه که یه مقدار شیرین تر و شکلاتی تره درسته؟.
با امواج گلد بیشتر دوست دارم کاپتان بلک قهوه ای باشه تا کار رو یکم تلخ کنه ولی با نظرت برای هوم موافقم. تست می کنم
---------------------------------------------
انشااله قراره امروز سری دوم سمپل ها به دستم برسه البته این بار تاکید بیشتر روی کارهای زنانه بوده
فکر نکنم مثل دفعه قبلی برسم بررسی همگی رو تو پاتوق بنویسم دوستان لطف کنند مواردی که می پسندند یا مد نظرشون هست اشاره کنند.

1. Serge Lutens Serge Noire
  2. Serge Lutens Cedre
  3. Montale Wood and Spices
  4. Mancera Cedrat Boise
  5. Dior Fahrenheit
  6. DSQUARED Potion Royal Black
  7. Givenchy Gentlemen Only
  8. Escentric Molecules Molecule 01
  9. Yves Saint Laurent Body Kouros
  10. Thierry Mugler A Men
  11. Thierry Mugler Alien
  12. Thierry Mugler Alien Sunessencedition
  13. Narciso Rodriguez for her EDP
  14. Viktor Rolf Flowerbomb
  15. Hermes Rocabar
  16. Hermes Voyage d Hermes EDT
  17. J. Del Pozo Halloween
  18. J. Del Pozo Halloween Blue Drop
  19. J. Del Pozo Halloween K..s S..y
  20. S.T. Dupont Passenger
البته یه عطر عجیب و خاص هم بینشون هست که اول منتظر اون هستم

سلام
لطفا 10 تا 16 رو نظرت رو بزار ممنون

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و صبح آدینه همگی بخیر
آرش جان هر عطری طرفداران خودش رو داره! فکر کنم چاره ای جز نوشتن تجربه ی همشون نیست!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
هرمس ویاژ
ردپای تغ و شرکت هرمس توی این کار مشخصه ولی هرچقدر تغ موندگاری و پخش بوی عالی داشت اینجا برعکسش صادقه
نقطه قوت اش بو و رایحه همه پسندتر نسبت به تغ هست و از اون مهمتر شفافیت مواد بکار رفته در این کار هست. کیفیت و شفافیت رایحه مواد بکار رفته ادم رو به وجود میاره.
شروع کار با بوی عالی و ترش و ملس لیمو به همراه هل هست هل توی این کار خیلی غلیظ و عصاره ای و تند نیست و بوش شبیه همون بوی دانه هل است بعد از یکی دو دقیقه بوی لیمو کمتر شده و هل بیشتر به مشام میرسه و بعد از اون یه رایحه ادویه ای هم بهش اظافه میشه در ادامه عطر خطی میشه و بلافاصله پخش کنندگیش شروع به کم شدن می کنه
هرچی به انتهای عمر عطر نزدیک تر میشید بهتر می تونید کمی مشک و روایح ضعیف چوبی رو حس کنید

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
همراهان گرامی؛
بخاطر زیاد شدن تعداد صفحات تاپیک؛ که کار مطالعه رو برای دوستان جدید مشکل میکنه؛ به تدریج همه مطالب مهم پاتوق؛ در وبلاگ عطر یاد یار؛ وبلاگ پاتوق عطربازها؛ کپی میشه؛ امیدوارم تا آخر شهریور وبلاگ سر و سامونی بگیره؛ بعد کپی مطالب مهم اینجا؛ وبلاگ مطالب اختصاصی هم خواهد داشت و سفارش از اونجا هم ممکنه.
یک گروه در تلگرام یا واتس آپ هم راه می اندازیم (نظرات مشورتی تون رو پ خ کنید لطفا)؛گفتگوهای دو نفره مربوط به عطر در اختیار دیگران هم قرار بگیره. دوستانی که مایلن تو گروه تلگرام یا واتساپ پاتوق عطربازها عضو شن شماره موبایل شون رو پ خ کنن تا ادشون کنم.
وبلاگ پاتوق عطربازها رو مطالعه کنید و به دیگران معرفی نمایید!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
به نقل از arash59b;8698705 :
اگه دوست دار روایح شفاف و باکیفیت ولی با ماندگاری بالا هستید شرگی از سرج لوتنز رو پیشنهاد می کنم البته فضای کاری اش تنباکویی هست
یه مدت هست دارم کارهای چوبی رو جمع می کنم اگه مشکلی نداری یه تست رو هرمس روکابار هم داشته باش. تو کارهای چوبی من رتبه دوم یا سوم رو داره
آرش جان رتبه اول عطرهای چوبیت رو حضور ذهن ندارم. کدوم عطر بود؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Rocabar Hermes
فضای عطر بشدت چوبی بهمراه صمغ (بنزویین) هست، از اکثر کارهای چوبی توی این کار استفاده شده ولی همونطور که در نت هاش دیده میشه بعضی این روایح چوبی، از مناطق خاصی هستند و به مشام ما نا اشناس. میشه گفت چیزی که به مشام میرسه نزدیک و مخلوطی از رایحه سدر، سرو و بهمراه رزماری (ضعیف) است. بنظرم کار جزو روایحی چوبی تند قرار می گیره و استفاده زیادش می تونه باعث اذیت شدن مشام بشه. رایجه تقریبا خطی است و بعداز گذشت مدتی میشه پچولی و بنفشه رو تشخیص داد (شاید به این علت که بینی من با این دوکار بیشتر آشاناست)
پخش بوش کمتر از 2 ساعت هست.

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
با سلام
قیمت هاتون رو میشه کجا دید ؟
و اینکه کلا این فیکساتور چیه ؟ من وقت نداشتم ۱۰۰ صفحه رو بخونم دیگه شرمنده.
یک سوال دیگه آیا اسانس ها بوی نت میانی یا بهتر بگم نت غالب ادکلن ها رو بازتاب می کنن؟ من تا بحال عطر استفاده نکردم صرفا جهت آشنایی با فضای کارها می خوام بخرم تا بعدا ادکلن هاشون رو تهیه کنم. بحثم این نیست مثل هم هستن بحثم انتقال فضا هست؟
با تشکر

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
فارنهایت برام اون موقع (کمتر از 20 سال پیش)؛ خنک ترین رایحه ای بود که استشمام کرده بودم. منو مستقیم می برد وسط یک سالن عروسی؛ تو اوج شور و هیجان و رنگ و نور. بوی خیار داشت خیلی واضح!
هنوز همین طوریه؟
برای من الان ترکیب کرید اونتوس و گری وتیور و پورش دیزاین (یا اسپری هم زمان شون) این حس رو ایجاد می کنه (کسان دیگه ای هم بهم گفتن این ترکیب حال و هوای مجلس عروسی رو براشون داره) برای همین اسم ترکیبشو گذاشتم شیک و مجلسی! یا کرید تلخ و خنک. کرید تلخ و خنک رو (اصولا اولویت یک من رایحه ی تلخ و خنکه) بیشتر از کرید+بلک ایکس اس دوست دارم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
آرش جان ممنونم که تجربیات عطربازی خودت رو با ما تقسیم میکنی و در اختیار من و بقیه دوستان میگذاری.
یه سوال داشتم، بوی "پچولی" در بین کارهای پاتوق بیشتر توی کدوم عطرها نمایان هست؟

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
آرش جان رتبه اول عطرهای چوبیت رو حضور ذهن ندارم. کدوم عطر بود؟
سلام بر رفقا
یکی از کارهای واقعا خوب چوبی واندروود Wonderwood هستش که من یکی از بیشترین بازخوردهای مثبت رو ازش در میان همکارام گرفتم . ماندگاری خیلی بالایی نداشت ولی در زمان حضور تامل انگیز بود. حتی یکی از دوستان که به بو حساسیت داشت این یکی رو تایید کرد.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
فارنهایت برام اون موقع (کمتر از 20 سال پیش)؛ خنک ترین رایحه ای بود که استشمام کرده بودم. منو مستقیم می برد وسط یک سالن عروسی؛ تو اوج شور و هیجان و رنگ و نور. بوی خیار داشت خیلی واضح!
هنوز همین طوریه؟
برای من الان ترکیب کرید اونتوس و گری وتیور و پورش دیزاین (یا اسپری هم زمان شون) این حس رو ایجاد می کنه (کسان دیگه ای هم بهم گفتن این ترکیب حال و هوای مجلس عروسی رو براشون داره) برای همین اسم ترکیبشو گذاشتم شیک و مجلسی! یا کرید تلخ و خنک. کرید تلخ و خنک رو (اصولا اولویت یک من رایحه ی تلخ و خنکه) بیشتر از کرید+بلک ایکس اس دوست دارم.

اینی که دست من هست گرم و تلخه و اصلا با توصیفات شما نمی خونه
بقیه فارنهایت ها رو نگاه کردم بجز همینی که دستمه هیچکدومشون عمرشون به 20 سال نمیرسه
کلا بوی عجیبی داره و جیزی که برداشت می کنم شبیه هیچ کدوم از نت هاش نیست. نت های اصلیش چرم ، وتیور، برگ بنفشه و ... هستند
احنمال زیاد باید ریفرموله شده باشه. راحت بگم این چیزی که دست منه هیجی نیست.

درود بر دوستان عطرباز؛
آرش جان ممنونم که تجربیات عطربازی خودت رو با ما تقسیم میکنی و در اختیار من و بقیه دوستان میگذاری.
یه سوال داشتم، بوی "پچولی" در بین کارهای پاتوق بیشتر توی کدوم عطرها نمایان هست؟
الان حضور ذهن ندارم ولی اگه هم بوده واضح و قابل لمس نیست.
اگه ادکلن ژیوانشی جنتلمن رو تست کرده باشی واضج ترین پجولی که دیدم توی این کار هست.
البته تام فورد هم یه کار پچولی خالی داره که من تاحالا از نزدیک ندیدمش

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام بر رفقا
یکی از کارهای واقعا خوب چوبی واندروود Wonderwood هستش که من یکی از بیشترین بازخوردهای مثبت رو ازش در میان همکارام گرفتم . ماندگاری خیلی بالایی نداشت ولی در زمان حضور تامل انگیز بود. حتی یکی از دوستان که به بو حساسیت داشت این یکی رو تایید کرد.
اتفاقا می خواستم این کار رو هم سفارش بدم ولی یادم نیست چرا حذف اش کردم. شاید بخاطر این بود که رویو خوبی ازش نگرفتم.
میشه لطف کنید و توصیف اش کنید.

-----------------------------------------------------------------------------------

Thierry Mugler A*Men for men

کلا این برند علاقه داره هرچیزی که دم دستش بود رو با هم ترکیب کنه و یه عطر سنگین بسازه. فکر کنم تنها ادکلنی که می تونه با اسانس های این پاتوق رقابت کنه کارهای همین برند هست.

فضای عطر سنگین ، گرم و تند. بلافاصله بعد از اسپری رایحه های کارامل و دانه های تونکا بهمراه یه تیزی صمغ مانند به مشام میرسه. قهوه روهم بصورت ضعیف میشه حس کرد. رایحه خطی هست و به مرور زمان شیرین تر میشه. بغیر از زمستون فکر نکنم بشه زمان دیگه ای ازشون استفاده کرد.

تا حالا دو کار ازش رو تست کردم میشه گفت فضاشون تا 70 درصد شبیه هم هست.
بنظرم عطرهای زنانه این برند خیلی بهتر از کارهایی هستند که برای افایون تولید می کنه (نه اینکه اونا بد باشند)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اینی که دست من هست گرم و تلخه و اصلا با توصیفات شما نمی خونه
احنمال زیاد باید ریفرموله شده باشه. راحت بگم این چیزی که دست منه هیچی نیست.
صد حیف از اون بوی باشکوه! پس از فارنهایت هم مثل خیلی اودکلنهای دیگه فقط یک اسم تهی مونده!
اگه ادکلن ژیوانشی جنتلمن رو تست کرده باشی واضج ترین پجولی که دیدم توی این کار هست.
البته تام فورد هم یه کار پچولی خالی داره که من تاحالا از نزدیک ندیدمش
من یک سمپل از تام فورد وایت پچولی دستمه! کارش برخلاف عطرهای دیگه تام فورد "جون دار" و "قوی" نیست.

کلا این برند علاقه داره هرچیزی که دم دستش بود رو با هم ترکیب کنه و یه عطر سنگین بسازه
. فکر کنم تنها ادکلنی که می تونه با اسانس های این پاتوق رقابت کنه کارهای همین برند هست.
جمله اولت کافی نیل خودم رو آورد تو ذهنم! پس من به عطرسازان این برند رفتم! اتفاقا امشب کافی نیل داشتم برای یکی می ریختم کمی هم برای خودم مصرف کردم و از شما چه پنهون؛ یک آفرین هم به سازنده اش گفتم!!

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
اتفاقا می خواستم این کار رو هم سفارش بدم ولی یادم نیست چرا حذف اش کردم. شاید بخاطر این بود که رویو خوبی ازش نگرفتم.
میشه لطف کنید و توصیف اش کنید.

-----------------------------------------------------------------------------------

کلا این برند علاقه داره هرچیزی که دم دستش بود رو با هم ترکیب کنه و یه عطر سنگین بسازه. فکر کنم تنها ادکلنی که می تونه با اسانس های این پاتوق رقابت کنه کارهای همین برند هست.

فضای عطر سنگین ، گرم و تند. بلافاصله بعد از اسپری رایحه های کارامل و دانه های تونکا بهمراه یه تیزی صمغ مانند به مشام میرسه. قهوه روهم بصورت ضعیف میشه حس کرد. رایحه خطی هست و به مرور زمان شیرین تر میشه. بغیر از زمستون فکر نکنم بشه زمان دیگه ای ازشون استفاده کرد.

تا حالا دو کار ازش رو تست کردم میشه گفت فضاشون تا 70 درصد شبیه هم هست.
بنظرم عطرهای زنانه این برند خیلی بهتر از کارهایی هستند که برای افایون تولید می کنه (نه اینکه اونا بد باشند)
سلام مجدد
با استشمام واندروود در لحظه اول یاد ادکلن لالیک مشکی افتادم با این تفاوت که کیفیت روایح بالاتر حس می شه . مخلوطی از چندین نوع بوی چوب . جالبه که هر کسی بعد از پخش بوی اون، یک نوع چوب رو تشخیص می داد و همونطور که قبلا اشاره کردم احساس پیاده روی در یک جنگل با درختان متنوع و معطر به آدم دست می ده . به نظر من این تلخی یه ادکلن مردونه رو داره ولی بین خانمها هم طرفدار داره چون بوی طبیعته . در ضمن می گویند شبیه ادکلن واندرعود از همین کمپانی هست .

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
یکی از تجربیات خوب من در زمینه ترکیب اسانسها با هم مخلوط این سه تا با در صدهای ذیل می باشد:
1- آلوره هوم اسپرت 45٪
2- جیوانچی زریوس 45٪
3- بلک ایکس اس 10٪
بوی خوبی پیدا کرده بود و چندین نفر ار من سراغ اونو گرفتند و هنوز هم می گیرند.

بالا