برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
شهرام عزیز اگه فرصت کردی از فروشگاه هایی که برای تست عطر میری حتما عکس بزار تا ماهم با عکس هات با تو هم سفر بشیم.
امیدوارم امکانش براش فراهم شه. گزارشش تو تلگرام رسیده دستم؛ اما منتظر می مونیم تو پاتوق خودش منتشر کنه.
آرش من تازه الان رسیدم دیور هوم اینتنس با چاشنی عود وود رو تست کنم. نیاز به گفتن نیست چه نظری در مورد رایحه ترکیبیش دارم. فقط فهمیدم که سلیقه ی من عود وود را دو برابر در کنار دیور می خواد! الان دیور رو بیشتر زدم عود وود فعلا محوه نسبتا.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
بنام خدا
سلام دوستان
دیور هوم اینتنس تجربه جالبی بود برای من و اطرافیانم .
نمی دونم چرا نت اول بعضی از این اسانسها رو خیلی نمی پسندم ولی بعد از چند دقیقه همگی بهتر می شند.
رایحه نهایی (dry down) این اسانس واقعا خوبه و به نسبت هزینه ای که می کنید ارزش داره . یک مسئله دیگه اینکه من همکاری دارم که معمولا نسبت به عطرهایی که می زنم
خیلی حساسیت نشون می ده و میگه که اذیت میشه . (البته حس بویایی قوی هم داره )
وقتی دیور هوم اینتنس زدم گفت که براش جالبه که این رایحه اذیتش نمی کنه .البته من بیش از 2-3 بار اسپری نکرده بودم و چند دقیقه هم گذشته بود.
ممنون رضا جان و امیدوارم دوستان دیگه هم این اسانس رو که خصوصا در فصول خنکتر سال جواب میده رو تست کنند.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز بر همگی دوستان عطرباز؛ خوش
در هفته ای که گذشت؛ به توصیه ی مدیر یک شرکت اودکلن سازی؛ که می گفت اگه عطرهای دست سازت رو بگذاری تو فریزر؛ پخش و موندگاریش 20-30 درصد افزایش پیدا می کنه؛ سه تا از ترکیبات خودم رو 48ساعت گذاشتم تو فریزر؛ اما کمترین تاثیری مشاهده نشد!
فکر می کنم فردید قبلا این تست رو انجام داده بود. فقط ننوشته بود نتیجه ای گرفته؟ کس دیگه ای از دوستان تست این جوری داشته؟

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
در هفته ای که گذشت؛ به توصیه ی مدیر یک شرکت اودکلن سازی؛ که می گفت اگه عطرهای دست سازت رو بگذاری تو فریزر؛ پخش و موندگاریش 20-30 درصد افزایش پیدا می کنه؛ سه تا از ترکیبات خودم رو 48ساعت گذاشتم تو فریزر؛ اما کمترین تاثیری مشاهده نشد!
فکر می کنم فردید قبلا این تست رو انجام داده بود. فقط ننوشته بود نتیجه ای گرفته؟ کس دیگه ای از دوستان تست این جوری داشته؟
بنام خدا
سلام بر رفقا
من چندین بار این تست رو از 2 سال پیش انجام دادم . دما 22- سانتیگراد 1 هفته تا 4 ماه !
نتیجه : فرق خاصی ندیدم .
اون آقای متخصص می گفت دما باید 32- باشه و اگه بشه یه حرکتی هم توی فریزر در جریان باشه تا خوب تکون بخورند بد نیست . خلاصه که این دو شرط رو تو خونه نمیشه انجام بدیم . ابزار می خواهد و هزینه .
اگه مواد اولیه با کیفیت باشند حداکثر 20% از اون ترکیبات و مابقی الکل سفید طبی بدون بو کافیه تا شما ادکلنی قابل قبول داشته باشی . این نظر عطر سازهای آماتوره و طبیعیه که حرفه ای های ادکلن سازی در دنیا از این سطح تکنولوژی بالاتر کار می کنند .

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تنها امید باقی مونده اینه که شرکتهای وارد کننده عطر؛ دایره مشتریانشون رو گسترش بدن و به هدف جذب طبقه متوسط به بالای جامعه؛ به ویژه از نظر فرهنگی؛ عطرهای با کیفیت تر و البته گرون تر وارد کنن؛ در حال حاضر تمام بضاعت بازار اسانس ؛ خوب یا بد؛ همینه که در عطرهای پاتوق دیده میشه. این ها گلچین بهترینهای موجود حال حاضر در کشور هستن. اخیرا به چند شرکت وارد کننده مشاوره میدم و تمام تلاشم بر اینه که قانعشون کنم در کنار عطرهایی که برای عامه مردم میارن؛ انتخابهایی برای طیفهای دیگر هم داشته باشند. نسبت به جواب گرفتن از تلاشم؛ خوش بینم. به خصوص اگه بازار از رکود فعلی خارج بشه و به لحاظ اقتصادی وضعیت بهبود پیدا کنه؛ میشه منتظر اسانسهای بهتری بود.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام
آقا رضا @دل آهنگ ، عزیز و بزرگوار
در تستهای بنده این مواردی که گفته شده ، هیچ تأثیری در پخش و ماندگاری ندارد

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رفقا؛ ترکیب الور هوم اسپرت و اوپن واقعا ارزش تست رو داره. از اوپن فقط رد پا می خوام تو ترکیب. برای همین نسبت رو تغییر میدم به 80 الور و 20 اوپن. فضای کلی رایحه خنک؛ مرکباتی و شیک و خاص. پخش و موندگاریشم که مسلما بهتر از الوره به تنهایی.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
والا من از ماندگاري و پخش همه عطرها راضيم نهايتش تجديد كار با همراه داشتن عطر است كه اونم بيشتر در مورد ادكلن نياز ميشه تا اسانس.مهم كيفيت هست

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
والا من از ماندگاري و پخش همه عطرها راضيم نهايتش تجديد كار با همراه داشتن عطر است كه اونم بيشتر در مورد ادكلن نياز ميشه تا اسانس.مهم كيفيت هست
open رو حتما در لیست خرید نهم خودت قرار بده. بسیار عطر خوش رایحه و با کیفیتیه که به دوستان بالای 30 سال توصیه می کنم. دوستان جوانتر؛ ترکیبشو با الور اسپرت ببرن که بوش با سن شون تناسب بیشتری پیدا کنه.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
open رو حتما در لیست خرید نهم خودت قرار بده. بسیار عطر خوش رایحه و با کیفیتیه که به دوستان بالای 30 سال توصیه می کنم. دوستان جوانتر؛ ترکیبشو با الور اسپرت ببرن که بوش با سن شون تناسب بیشتری پیدا کنه.
منتظر ظرف های جدید هستم وگرنه همه کارهای جدید رو باید بگیرم
تصور خودم اینه که اپن جزو تاپ لیست علاقه هام قرار بگیره

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
نت انتهایی که از ترکیب الور و اوپن می مونه در روزهای بعدی؛ رایحه خیلی جالبیه! اصلا شبیه الور نیست اما انگار اوپن خالص هم نیست. بوش رو خودم هنوز رو لباس حس می کنم. نت انتهاییش بوی گل داره.

پی نوشت:
وتیور هم در نت انتهایی هست . وتیور نت مورد علاقه منه. هر عطری وتیور داشته باشه ازش خوشم میاد!
هم وتیور رو در عطرهای گرم دوست دارم (مثل اوپن) هم در عطرهای خنک (مثل گری وتیور تام فورد یا کرید وتیور)
نمیدونم خالص طبیعیش کجا پیدا میشه و چه استفاده دیگه ای ازش میشه کرد

پی نوشت دوم:
یه کم بلو آیس می خوام اضافه کنم به ترکیب الور اسپرت و اوپن ببینم چی میشه. بخاطر نت رز.
چرا از گلد آمواج استفاده نمی کنم؟ چون رز گلد گرمه؛ اما رز بلوآیس خنکه و من می خوام ترکیب کلی خنک بمونه.

این مطلبو در اینترنت پیدا کردم؛ وتیور در صنعت عطرسازی:

این گیاه دارای رایحه‌های متفاوتی می‌باشد که یکی از دلایل آن وابسته به نوع خاک یا در واقع کشور تولید کننده این محصول می‌باشد. به این ترتیب خس خسی که در کشور اندونزی تولید می‌شود با آنچه که در ماداگاسکار تولید می‌گردد رایحه‌ای متفاوت خواهند داشت. از سایر دلایل تفاوت در رایحه می‌توان به: سن گیاه، استفاده از برگ یا ریشه و کیفیت اسانس گرفته شده نیز اشاره کرد.

وتیور هائیتی خس خس تولید شده در هائیتی دارای دو نوع می‌باشد که مدل وحشی آن، بیشترین کاربرد را دارد. هائیتی وحشی دارای حسی با طرات، تمیز و سبز، رقیق و ملایم و به میزان کمی میوه‌ای ست. پس همواره گیاه وتیور دارای عطری دودی و خاکی نیست! Guerlain Vetiver بهترین نمونه از وتیور وحشی هائیتی می‌باشد. به کار رفته در Lalique Encre Noir

وتیور اندونزی این نوع از Vetiver دارای رایحه‌ای خاکی بوده، کاملاً عطری از چوب و مشک را در خود دارد و تا حد بسیار کمی دارای عطر دودی نیز می‌باشد.

وتیور بربن دارای رایحه‌ای نرم و ملایم، گرم با لمس کوچکی از دود می‌باشد. به کار رفته در عطر Lalique Encre Noir

وتیور سریلانکا این نوع از وتیور بیش از هر چیز به عطر چوب شباهت دارد، چوبهای بریده شده! این رایحه عموماً جایگزین اسانس چوب، خصوصاً چوب صندل در عطرها می‌شود.

وتیور ماداگاسکار عطری تمیز و خاکی دارد. کمی چوبی ست و نسبت به سایر انواع خود دارای طعمی شیرین می‌باشد.

وتیور هندوستان قوی‌ترین و سنگین‌ترین نوع وتیور! رایحه‌ای بسیار خاکی و غلیظ دارد.

محمد عزیز @saadatmandi86 تا حالا در خصوص کشت وتیور بررسی داشتی؟

Last edited:

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
نت انتهایی که از ترکیب الور و اوپن می مونه در روزهای بعدی؛ رایحه خیلی جالبیه! اصلا شبیه الور نیست اما انگار اوپن خالص هم نیست. بوش رو خودم هنوز رو لباس حس می کنم. نت انتهاییش بوی گل داره.

پی نوشت:
وتیور هم در نت انتهایی هست . وتیور نت مورد علاقه منه. هر عطری وتیور داشته باشه ازش خوشم میاد!
هم وتیور رو در عطرهای گرم دوست دارم (مثل اوپن) هم در عطرهای خنک (مثل گری وتیور تام فورد یا کرید وتیور)

پی نوشت دوم:
یه کم بلو آیس می خوام اضافه کنم به ترکیب الور اسپرت و اوپن ببینم چی میشه. بخاطر نت رز.
چرا از گلد آمواج استفاده نمی کنم؟ چون رز گلد گرمه؛ اما رز بلوآیس خنکه و من می خوام ترکیب کلی خنک بمونه.

این گیاه دارای رایحه‌های متفاوتی می‌باشد که یکی از دلایل آن وابسته به نوع خاک یا در واقع کشور تولید کننده این محصول می‌باشد. به این ترتیب خس خسی که در کشور اندونزی تولید می‌شود با آنچه که در ماداگاسکار تولید می‌گردد رایحه‌ای متفاوت خواهند داشت. از سایر دلایل تفاوت در رایحه می‌توان به: سن گیاه، استفاده از برگ یا ریشه و کیفیت اسانس گرفته شده نیز اشاره کرد.

وتیور هائیتی خس خس تولید شده در هائیتی دارای دو نوع می‌باشد که مدل وحشی آن، بیشترین کاربرد را دارد. هائیتی وحشی دارای حسی با طرات، تمیز و سبز، رقیق و ملایم و به میزان کمی میوه‌ای ست. پس همواره گیاه وتیور دارای عطری دودی و خاکی نیست! Guerlain Vetiver بهترین نمونه از وتیور وحشی هائیتی می‌باشد. به کار رفته در Lalique Encre Noir

وتیور اندونزی این نوع از Vetiver دارای رایحه‌ای خاکی بوده، کاملاً عطری از چوب و مشک را در خود دارد و تا حد بسیار کمی دارای عطر دودی نیز می‌باشد.

وتیور بربن دارای رایحه‌ای نرم و ملایم، گرم با لمس کوچکی از دود می‌باشد. به کار رفته در عطر Lalique Encre Noir

وتیور سریلانکا این نوع از وتیور بیش از هر چیز به عطر چوب شباهت دارد، چوبهای بریده شده! این رایحه عموماً جایگزین اسانس چوب، خصوصاً چوب صندل در عطرها می‌شود.

وتیور ماداگاسکار عطری تمیز و خاکی دارد. کمی چوبی ست و نسبت به سایر انواع خود دارای طعمی شیرین می‌باشد.

وتیور هندوستان قوی‌ترین و سنگین‌ترین نوع وتیور! رایحه‌ای بسیار خاکی و غلیظ دارد.

سلام رضا جان
راستش وتیور مورد علاقه من هم هست ولی در مورد کشتش تحقیقی نداشتم . من فکر می کنم اگه ما بتونیم منبع خوبی از وتیور و یا سایر مواد اولیه از داخل و یا خارج
پیدا کنیم و خودمون به اندازه ای که نیاز هست استفاده کنیم بهتره چون وارد شدن به بحث کشت و بعد از اون استخراج واقعا کار پردرد سر و طولانی می تونه باشه .
در ضمن اکثر مواد اولیه این صنعت رقیبی مصنوعی هم دارند که ارزانتر می باشد مثل بهار نارنج و ترنج .

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189

پی نوشت:

پی نوشت دوم:

سلام بر دوستان
ادکلنی رو تست کردم بنام Elixir des Merveilles Hermes for women که بنظرم آقایان هم می تونند از اون استفاده کنند .
نت انتهایی اون واقعا یک شاهکاره . اگر کسی از دوستان اطلاعات بیشتری از این ادکلن داره ممنون می شم من رو هم در جریان بذاره .

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام بر دوستان
ادکلنی رو تست کردم بنام Elixir des Merveilles Hermes for women که بنظرم آقایان هم می تونند از اون استفاده کنند .
نت انتهایی اون واقعا یک شاهکاره . اگر کسی از دوستان اطلاعات بیشتری از این ادکلن داره ممنون می شم من رو هم در جریان بذاره .
درود بر همگی؛
محمد جان در کامنتهاش در فرگرانتیکا خوندم که برخی مثل شما نظر بر یونی س/ ک / س بودن این اودکلن داشتن. نتهاش نشون میده باید عطر خوبی باشه. سازنده اش هم که هرمسه. هرمس بوی میوه عطراش زنده و فرشه. الان اورنج هرمس که تازگی آوردمش هم پرتقالش خیلی باحاله. نت انتهاییش وانیل و دانه تونکا و چوب صندل و سدره؟ یا چیز متفاوتی حس می کنی که برات آشنا نیست؟

Sarmaee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
سلام خدمت دوستان گرامی٬
بنده عطرها رو دریافت کردم و شب تونستم تست کنم. فعلن فضای خونه و مشام بنده پر شده از انواع و اقسام رایحه های دلپذیر. یک جورهایی گیج هستم و هنوز نمی تونم رو تک تک عطرها نظر بدم. از جناب هادی سپاسگزارم.

ahmadra.2520

Registered User
لایک‌ها
163
سلام خسته نباشید
از بوی الور sensuelle خیلی خوشم میاد اگر بخوام سفارش بدم خودتون با اسانس و فیکساتور درستش کنید 120 میلش چند در میاد؟ حضوری هم میتونیم بیایم؟ ممنون میشم بفرمایید

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستداران عطر

جناب سعادتمندی عزیز توصیه من حتما تست دیور هوم پرفیوم هست

علیرغم اینکه ادکلن 100 سی سی دیور هوم اینتنس رو دارم

تو هوای بارانی زدن چه ادکلن و اسانسی رو پیشنهاد میکنید

فردا میخوام توسکان لدر آقا رضا رو بزنم کار اداری زیاد دارم

ارادتمندم

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
درود بر همگی؛
محمد جان در کامنتهاش در فرگرانتیکا خوندم که برخی مثل شما نظر بر یونی س/ ک / س بودن این اودکلن داشتن. نتهاش نشون میده باید عطر خوبی باشه. سازنده اش هم که هرمسه. هرمس بوی میوه عطراش زنده و فرشه. الان اورنج هرمس که تازگی آوردمش هم پرتقالش خیلی باحاله. نت انتهاییش وانیل و دانه تونکا و چوب صندل و سدره؟ یا چیز متفاوتی حس می کنی که برات آشنا نیست؟
این اسانس (اورنج هرمس ) رو حتما تو سفارش بعدیم دارم به همراه اون اسانسی که گفتید جدیده و بوی شکلات داره (لاوی است بل لانکوم) چون شاید ترکیبش نزدیک به Elixir des Merveilles Hermes بشه . نت انتهایی Elixir ترکیب چوب با کارامل و وانیله و پرتغال نداره . بعد از 6 ساعت ظاهر میشه و اگه یک ادکلنی بود که از اولش همین بو رو میداد که خیلی عالی بود.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستداران عطر

جناب سعادتمندی عزیز توصیه من حتما تست دیور هوم پرفیوم هست

علیرغم اینکه ادکلن 100 سی سی دیور هوم اینتنس رو دارم

تو هوای بارانی زدن چه ادکلن و اسانسی رو پیشنهاد میکنید

فردا میخوام توسکان لدر آقا رضا رو بزنم کار اداری زیاد دارم

ارادتمندم
سلام رفیق
من ادکلن Dior Homme Eau for Men Christian Dior for men محصول 2014 رو تست کردم که رایحه ای عالی ولی نه چندان ماندگار داشت . این نسخه ای سبکتر از دیور هوم اصلی هستش و
می تونم احساس کنم تو این فصل نسخه اصلی بهتر جواب میده .
توی هوای بارانی در فراگرانتیکا Narciso Rodriguez for Him Narciso Rodriguez for men توصیه میشه . البته جدیدا رفرموله شده و تغییر کرده . حال و هوای جالب و مردونه ای داره و با توجه به ترکیبات نامتعارفش بعضی ها معتقدند یک شاهکاره . جدیدا آقا رضا اسانس اون رو آوردند ولی نمی دونم تا چه حد شبیه اونه .
توسکان لدر آقا رضا رو من تست نکردم ولی فکر می کنم اون هم مناسب باشه .

بالا