برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اگر دیور هوم اینتنس 100 رو زیر 200 خریدی که بنظرم خیلی ارزون خریدی مبارکت باشه
چون اگر اشتباه نکنم دیور هوم پرفیوم 75 میل بالای 110 یورو تو مغازه ها بود
هر چی فکر میکنم یادم نمیاد اینتنس چند بود ولی مسلما حواشی 400
سلام و روز بخیر به شهرام عزیز و دوستان گرامی
بله اینتنسش ۱۰۰ میل هست. خودم یکی دوروز خونه نبودم و هنوز نتونستم درست و حسابی باهاش خلوت کنم.
فروشنده اینتنس می گفت یکی از نزدیکانش بهش هدیه داده و قیمت خریدش هم حدود ۳۵۰ بوده. با ادکلن بعضی از دوستان تو تلگرام هم تست اش کردم و از نظر امبولانژ مشکل نداشته
این دیور اینتنس چون از سری اول هست دور اسپریش نقره ایه و لی مال دوستانی که ۲۰۱۳ بود مشکی بود
احتیاجی نیست که بچ کد رو تو سایت چک کنی. فقط رقم اول بچ کد رو بگو متوجه میشم. (رقم اول بچ کد سال تولید رو مشخص می کنه مثل بچ کدی که با عدد ۳ شروع میشه تولید ۲۰۱۳ هست)

اگر چیزی از مارلی شاگیا هم میتونی بنویس
جدیدا هر بار برای خریدش میرم تستر نداره که تست کنم تو میثم ارگ تجاری تجریش میشه تست کرد قیمتهاش هم بهتر از سفیر هست
شاگیا سمپل اورجینالش تو بازار هست
Shagya Parfums de Marly
شاید اگه چند سال پیش تام فورد عطری به اسم عود وود نداشت شرکت مارلی این نام رو برای این عطر استفاده میکرد البته مناسب تر "وود عود" بود. بهرحال دست تقدیر اسم شگیا که برگرفته از یک اسب عربی است رو براش انتخاب کرده که به حق اسم زیبایست.
به این نتیجه رسیدم که از هر کار عودی در کنار وتیور و سدار خوشم میاد(شاهد دیگه اش هم مونتال وود اند اسپایس). شاید چون در پس زمینه قرار میگیره یا اینکه عود رو تلخ میکنه
بگذریم به جرات با یکی از کارهای عالی مارلی طرف هستیم اونم یه کار چوبی و تلخ (در ساعات اول). شروع کار کمی تند هست که شاید بخاطر فلفل صورتی باشه البته لیمو و ترنج هم داره که فعلا تو تست اول متوجه اش نشدم. تلخی سدارکاملا مشخصه که وتیور هم به شدتش و چوبی شدن بیشتر کمک میکنه تا بیش از نیم ساعت همین رایحه ادامه داره تا اینکه کم کم عود که تا الان در پس زمینه قرار داشت و به متعادل شدن تلخی کمک میکرد خودش رو بالا می کشه و فضای عطر کمی به شیرینی و دودی میل می کنه
تا دوساعت اول اوضاع به همین شکل هست ولی بعد از اون کم کم روایح چوبی کمرنگ می شن و چیزی که باقی می مونه عود هست. عود اش هم از نوع معمولی و عربی است که همگی باهاش اشنا هستیم. تا پایان عمر عطر که حدود ۳-۴ ساعت طول می کشه فقط با همین عود سروکار داریم.

هنوزم لحظه اول اسپری کردن الور هوم اسپورت رو با هیچی عوض نمیکنم فقط موندگاری کمه
باهات موافقم. متاسفانه اسانس پاتوق هرچند خیلی عالی هست ولی این نت رو نداره. کاریش هم نمیشه کرد و از اسانس نباید انتظار ادکلن رو داشت.
برعکس شما و آقای قرشی که ادکلن رو میخرید و نظر سنجی میکنید من بیشترین مشاوره رو از پسرم میگیرم چون بسیار شامه بهتر از من داره
ان شااله خدا براتون نگه اش داره. سلام مارو هم بهشون برسونید

نظر کاملا شخصی من اینه که اسانس الور هوم اسپورت از اون بهتره برخلاف نظر استاد گرامیمون رضای عزیز
من نظر رضا رو یادم نمیاد ولی منم مثل شما اسپرت رو بیشتر از بلانچ می پسندم. از کارهای جدید که گرفتم اسپرت و شنل و ویاژ و بلانچ دوست داشتنی بودن ولی دوتای اول رو بیشتر استفاده می کنم. نویر که برام یه چیزه دیگه است واقعا محشره.
هنوز فرصت نکردم اورنج رو درست حسابی تست کنم اینقدر دوستان تعریف می کنند که گذاشتمش تو اولویت.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
خدای من٬ خدایا شکرت که بهم این اجازه رو دادی و امکاناتش رو فراهم کردی که بتونم این رایحه رو استشمام کنم. :general503::general503:
نمی دونم وقتی خدا رایحه های زمینی رو اینطور ساخته چه نقشه ای برای بهشت کشیده
نه میشه رایحه اش رو توصیف کرد و نه توانایی اش رو دارم. فقط می خوام چشم هام رو ببندم و استشمام اش کنم.
بابت این پست از دوستان معذرت می خوام٬ فقط می خواستم یه نفر رو تو تجربه خودم شریک کنم.
Colonia Intensa Oud Acqua di Parma

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز خوش خدمت همه رفقا؛
آرش جان واقعا برات خوشحالم. هم بخاطر دیور هوم اینتنس نسخه قدیمی و کمیاب که بهش دست پیدا کردی هم بخاطر یک تجربه ی متفاوت از عود در آکوا دی پارما کلونیا اینتنسا ... همه می دونن که شما عود دوست نداری و با این حال کلی اودکلن و اسانس عودی داری!
پی نوشت:
رفقا؛ من یک عطرباز ساده ام! اگه قراره لقبی بهم بدین همون رضا عطرباز که جناب گلپور @mercedes62 بهم میگه برام کافیه. بیشتر از اونش اضافه است.ممنون
پی نوشت دوم:
یک کامنت روی پشن گرفتم از یکی از دوستان؛ شوکه ام کرد! گفت شدیدا تند و تیز بود. (غلظت 60 درصد) . اطمینان 100 درصد دارم پشن نت فلفل نداره! تا حالا هیچ کس دیگه ای در مورد نت فلفل در پشن نظری نداده. اصلا عطر میوه ای خنک و شیرین (پشن) فلفل می خواد چیکار؟فلفلش کجا بود! تفاوت شامه تا این حد؟ یاد کامنت یکی از رفقای ساکن شمال ایران افتادم که در مورد توباکو وانیل گفت "بمب شوری" و اون بار هم شوکه شدیم! خلاصه که به حق چیزهای ندیده و نشنیده!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تشكر رضا جان
دي پارما رو اگه بو كني و نت هاش رو نديده باشي محاله بگي توي اين عطر عود هست.
منم به اين شرط حاضر شدم تو خريدش شركت كنم.
رضا حتي رايحه چرمش هم جديده و تا حالا تو هيچ كار ديگه اي اين چرم رو نديدم.

در مورد پشن فقط ميتونم سكوت كنم البته اين دوستمون شايد در تست اول دچار اين برداشت شده باشن

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
سلام.. بعد سه روز ک از اسپری توسکان به پیراهنم میگذره و پیراهنم تو اتاقم اویزونه تمام اتاق یه رایحه شیرین شبیه ب تمشک گرفته ک از نت اخر توسکان هست با رگه هایی ضعیف از زعفرون..
واقعا توسکان عالیه و ساخته شده واسه هوای سرد.. من تا حالا این نت هاشو نگرفته بودم تازه میفهمم ک توسکان پاتوق چ اسانس با کیفیت و خوش رایحه ای هست.

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام.. بعد سه روز ک از اسپری توسکان به پیراهنم میگذره و پیراهنم تو اتاقم اویزونه تمام اتاق یه رایحه شیرین شبیه ب تمشک گرفته ک از نت اخر توسکان هست با رگه هایی ضعیف از زعفرون..
واقعا توسکان عالیه و ساخته شده واسه هوای سرد.. من تا حالا این نت هاشو نگرفته بودم تازه میفهمم ک توسکان پاتوق چ اسانس با کیفیت و خوش رایحه ای هست.
خوش به حالت وحید! من متاسفانه نت تمشک رو از توسکان مستقیم نمی گیرم. فقط موقعی که با یک عطر دیگه ترکیب می کنم برام ظاهر میشه.بله؛ بسیار خوش رایحه است.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
نمیدونم چرا علی آقا راضی به فروش ادکلنهاش شده
دوست عزیز و محترم جناب آقا شهرام سلام و شب بخیر
بنده بعد از گذشت مدت کوتاهی حدود یک سال ونیم ، با خرید بی رویه ادکلنهای مختلف متوجه شدم اینقدر ادکلن خریدم که دیگه حتی جایی برای نگهداری شون نداشتم. از طرفی با خانواده ام هم به همین دلیل خرید بی رویه ام ، اختلاف نظر پیدا کردم و با خرید هر ادکلن جدید ، با مخالفت و ناراحتی اونها مواجه میشدم. طوری شده بود که بسیاری از اونها را در محل کارم نگه میداشتم. این مسئله برام مشغله فکری درست کرده بود ( خرید ادکلن ) این شد که تصمیم گرفتم خریدن ادکلن رو ترک کنم. البته 100 در 100 موفق نبودم و با اینکه خیلی جلوی خودم رو گرفته ام که ادکلن نخرم ، ولی باز هم در چند نوبت تصمیمم رو شکسته ام.
از همه مهمتر اینکه ادکلنها را بدون تست کردن و از روی مواد و اجزاء تشکیل دهنده اش میخریدم و نتیجه این شد که بسیاری از اونها را بعد از یکی دو تا پاف زدن کنار میگذاشتم و فقط از شیشه هاشون لذت میبردم.
لذا این تجربه بی رویه خریدن ادکلن برام خیلی گران تموم شده . شاید باور نفرمائید تا همین لحظه حدود 14 میلیون بابت این عشق پاک و صاف و دیوانه وار ، هزینه کرده ام.
با این همه هنوز حدود 10 - 12 تا ادکلن دیگه را برای فروش نگذاشتم و نگهشون داشتم.
این شد که تصمیم به فروش اونها گرفتم. و راهی جز به نمایش گذاشتن اونها در بعضی از سایتها مثل پرشین تولز نداشتم چون فروشگاه ها از نصف قیمت هم کمتر میخریدند.

Last edited:

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
خدای من٬ خدایا شکرت که بهم این اجازه رو دادی و امکاناتش رو فراهم کردی که بتونم این رایحه رو استشمام کنم. :general503::general503:
نه میشه رایحه اش رو توصیف کرد و نه توانایی اش رو دارم. فقط می خوام چشم هام رو ببندم و استشمام اش کنم.
بابت این پست از دوستان معذرت می خوام٬ فقط می خواستم یه نفر رو تو تجربه خودم شریک کنم.
Colonia Intensa Oud Acqua di Parma
سلام رفقا
خلاصه ما سمپل ارجینال این ادکلن رو سفارش گذاشتیم ببینیم چی میشه . همچنین نارسیس مردونه ورژن 2010 دستم رسید . عالی بود . اگه وقت بشه به آقا رضا نشون می دم تا ببینیم چقدر با اسانس به هم نزدیکند.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
این تجربه بی رویه خریدن ادکلن برام خیلی گران تموم شده . شاید باور نفرمائید تا همین لحظه حدود 14 میلیون بابت این عشق پاک و صاف و دیوانه وار ، هزینه کرده ام.
درود و شب خوش؛
اتفاقا منم صرف نظر از تجربه تلخ خریدن یک اودکلن قلابی گران در سال 77-78 ؛ زمانی با خودم فکر کردم دیدم من که اشتهام در خصوص رایحه ها سیری ناپذیره؛ اگه بخوام برم تو فاز اودکلن دهها میلیون تومن باید پیاده شم و به قول شما از هر کدومش چند پاف می زنیم و بعدش می مونه کنار بقیه. حالا باز این مساله که اودکلن دست ریز می فروشن بعضی سایتها؛ در حد چند میل؛ کار خوبیه.
اما در نهایت چه عطرباز چه اودکلن باز؛ ناچار از پرداخت هزینه ایم. عشقمونه؛ تفریح سالم و سرگرمی جالبیه؛ سبک زندگی مونه ... کلی دوست و رفیق پیدا کردیم مثل خودمون ...

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
جناب آقا آرش عزیر سلام شبتون بخیر و آرامی
وقتی کیف و شعف وصف ناپذیر شما را از شمیم بی مثال دی پارما خوندم ، خیلی خوشحال شدم. گفته شده حوریان بهشتی به وقت نوشیدن آب ، تماشایی هستند چون فرو ریختن آب را میتوان در گلویشان کاملا دید. لابد عطور بهشتی هم رایحه شون طوری است که میشه چرخش و گردش اون رو توی سر و کله کاملا مشاهده کرد. در هر صورت عیش بی وصفت را تبریک میگویم.
منم به اين شرط حاضر شدم تو خريدش شركت كنم.
میخواستم بپرسم خرید اشتراکی عطر ، که فرمودید ، چیست ؟ و با شرکت چه کسانی است و چند نفر هستند؟ و آیا در همین پاتوق است ؟
اگر اطمینان خاطر از صداقت و خلوص طرفهای مقابل وجود داشته باشد ، کار بزرگ و پسندیده و نیکی است.
ضمنا معرفی یک عطر برای خریدن توسط این جمع ، توسط چه کسی پیشنهاد می شود ؟ و آیا همه در خرید اون شرکت میکنند ؟
با سپاس

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
شهرام جان ديشب يكي از اتفاقات بزرگ زندگيم تو زمينه عطر افتاد
دوست بزرگوار جناب آقا آرش
تبریک و شادباش مرا به یمن رخداد مذکور بپذیر. حتما لیاقت و شایستگی جنابعالی خیلی بیشتر از این اتفاق است. این امتحانی است برای ادمه اتفاقات مهمتر بعدی. حقتعالی با امتحان هر کس بار امتحان بعدی اش رو سنگین تر میکنه ؟ تا مشیتش به چه تعلق گیرد. الله و اعلم

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
امروز ترکیب جادویی "توسکان لدر" در کنار "راکی مانتن" رو تست کردم. البته این ترکیب رو پیش از این نیز با راکی مانتن ریو تست کرده بودم و عالی شده بود. اینبار این ترکیب رو با اسپری همزمان راکی مانتن پاتوق و توسکان انجام دادم. نتیجه به مراتب بهتر شده بود، به این دلیل که رایحه کرمی راکی پاتوق بسیار بهتر از ریو هست و از همون اول اسپری حضور داره. همچنین ماندگاری اسانس پاتوق بیشتره ولی باز هم قابل رقابت با توسکان نیست.
من این ترکیب رو با اسپری دو پاف راکی بر روی لباسی که دیشب توسکان زده بودم امتحان کردم و خوب شد. اگر بشه با ترکیب راکی و توسکان بشه این رایحه رو ساخت و ماندگاری راکی رو افزایش داد خیلی عالی میشه. :)

bocelli

Registered User
لایک‌ها
56
درود و شب بخیر خدمت دوستان پاتوق عطر بازها, سفارش سوم خدمت رضا عزیز ثبت شد. که شامل هرود دمارلی تام فورد عود وود و امواج گلد از هرکدام 10 گرم فقط امواج گلد 7 گرم موجود بود, از تعاریف و بررسی دوستان در مورد ترکیب و اسپری همزمان اسانس ها بسیار لذت میبرم .امیدوارم جو صمیمی که در تاپیک ایجاد شده پابرجا بمونه سپاسگذارم.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

آرش خان ادکلن بدستت رسید؟چطور بود؟

من هنوز از خرید ادکلن استفاده شده هراس دارم نمیدونم چرا؟
بیشترین علتش شاید بخاطر خرید هر چیز دست دوم و ضرری که کردم و دوباره مجبور به خرید نو شدم باشه!!!!!!

البته اگر با دقت خرید انجام بشه همیشه صرف با خریدهای کم کارکرده:D

آرش خان من منتظر تست اورنج هرمس هستم

دوستانیکه ادیشن بلانچ رو دارن لطفا تست کنن ببینن خاصیت ضد خواب داره و صبح زدنش خواب رو از سر میپرونه یا من توهم زدم:general509:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دوستانیکه ادیشن بلانچ رو دارن لطفا تست کنن ببینن خاصیت ضد خواب داره و صبح زدنش خواب رو از سر میپرونه یا من توهم زدم:general509:
درود و شب بر همگی عطربازان عزیز خوش!
شهرام جان! کنجکاوم بدونم چطور تونستی بین زدن ادیشن بلانچ در صبح و بی خوابی در شب ارتباط برقرار کنی!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش خان ادکلن بدستت رسید؟چطور بود؟
ادکلن رو که حضوری تحویل گرفتم
جالبه بعد از مکاتبات فراوان من و فروشنده متوجه شدیم از نظر مکانی فقط ۳۰۰-۴۰۰ متر باهم فاصله داریم. :D
آرش خان من منتظر تست اورنج هرمس هس
دوستان کامل و جامع همه چیز رو گفتن
شرمنده من چیز اضافه ای ندارم

شهرام جان! کنجکاوم بدونم چطور تونستی بین زدن ادیشن بلانچ در صبح و بی خوابی در شب ارتباط برقرار کنی!
فکر کنم منظورشون خوبی آلودگی سحرگاهی است

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534

سلام رضا جان

اولش به نوشته خودم شک کردم دوباره خوندم درست نوشتم

صبح ها که از خواب بیدار میشی هنوز سرحال نیستی و خواب آلو هستی
چند پاف ادیشن بلانچ خواب رو از سرت میپرونه

و یک حس تازه بودن بهت میده
معتقدم قبل خواب نباید اینو زد فقط صبح ها

قبل خواب شب فقط هرود مارلی

بله آرش خان دقیقا منظورم همین بود

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دیشب بیرون از خونه و توی فضای باز ماندارینو استفاده کرده بودم. اول حواسم به این نکته نبود و همش حس می کردم یه رایحه دلپذیر توی هوای شهر هست. بعد که توجه کردم متوجه شدم از ماندارینو هست.
دو موضوع هست که دوست داشتم با دوستان در میون بزارم
اول اینکه این اتفاق باعث شد بیشتر به این نکته توجه کنم شرایط چقدر می تونه به بهتر شنیده شدن رایحه کمک کنه. و اینکه بعضی از عطرها توصیه شده در شب یا روز یا فضای باز و بسته استفاده بشن روی باز خورد بهتر گرفتن از عطر موثر هست.

دوم در مورد نرولی و ماندارینو.
نرولی خیلی کار خوبی و با کیفیتی است و واقعا رایحه دلنشین و دوست داشتنی داره ولی دو عیب هم داره اول اینکه شیک و مجلسی نیست چه نیازی هست ادم توی یه مجلس رسمی بوی با کیفیت بهارنارنج بده!
و دوم اینکه به شامه افراد عادی بوی بهارنارنج مثل بوی شامپو استشمام میشه. افراد عادی اون بو و رایحه ای که بینی ما بخاطر تست زیاد عطر متوجه میشه رو نمی گیرند و معمولا از عطر یه برداشت کلی خوشبو و بدبو دارند. فقط می گن چه عطر خوشبویی ولی وقتی ازشون می پرسی بوی چی میده یا یه جواب کلی میدن یا اصلا هیچی نمیگن. متاسفانه نرولی هم به بینی خیلی ها یه بوی تمیزی و صابونی میده(بنا بر تجربه برخی از دوستان). ولی ماندارینو برای ما عطردوستان شاید به لطافت نرولی نباشه ولی رایحه شیک و مجلسی تری نسبت به اون داره و بهتر میشه تو محیط ازش به تنهایی استفاده کرد. بخاطر همین هست که معمولا خودمون هم نرولی رو با کارهای دیگه ترکیب می کنیم.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دیشب بیرون از خونه و توی فضای باز ماندارینو استفاده کرده بودم. اول حواسم به این نکته نبود و همش حس می کردم یه رایحه دلپذیر توی هوای شهر هست. بعد که توجه کردم متوجه شدم از ماندارینو هست.
با درود و آخرین روز هفته بر همگی دوستان پاتوق نشین خوش؛
بله آرش جان من دقیقا تام فورد ماندارینو رو جایگزین نرولی پورتوفینوی سابق کردم. مگه این که نسخه ی متفاوتی ازش دستم برسه دوباره بیارمش والا ماندارینو قطعا برتره.چون که صد آید نود هم پیش ماست ...

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
نرولی خیلی کار خوبی و با کیفیتی است و واقعا رایحه دلنشین و دوست داشتنی داره ولی دو عیب هم داره اول اینکه شیک و مجلسی نیست چه نیازی هست ادم توی یه مجلس رسمی بوی با کیفیت بهارنارنج بده!
سلام و صبح همه دوستان عزیز بخیر و شادی
این تجربه آقا آرش را بنده در مورد اورنج دارم. بقول ایشون در یک مجلس یا بیرون ، به چه درد میخوره آدم بوی پرتقال بده و اون هم از نوع با کیفیتش ؟ ولی .... ولی .....
این تجربه من برای اسپری اورنج روی پوست بود.
در حالی که تجربه من از اسپری کردن اورنج روی لباس پدرم ( روی لباس کاموایی و پشمی مانند ) که پیر مرد خانه نشینی است ، کاملا متفاوت است. بعد از دو روز اسپری اون روی لباس ایشون ، در دفعات مختلفی که به خونه اش رفتم . در اتاقش یک بوی خاص معطر ادکلن مانند و شیک ( نه پرتقال و مرکبات ) به مشام میرسه. خیلی عجیبه ولی تجربه خیلی جالب و کارآمدی بود چون ار این عطر به دو شیوه فوق می توان به عنوان دو عطر متفاوت استفاده کرد.

بالا