برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
سیدجان چه میکنی که درد مشترکی داریم
جدیدا جوری شده که حتی نتهای عطرهایی رو که دوست دارم فراموش میکنم
الان فرصت تایپ نیست انشاله س فرصت نظرم رو میگم
همگی پیرشدیم دیگه.
رضا جان لینک ترانه غمگین و جانسوز بزار جمیع پاتوق به فیض برسیم
جناب آقا آرش ، دوست گرانمایه ، سلام
ظاهرا زدی وسط خال . فاکتور سن همه جا مشگل زاست. از مشگل سایز لباس در خرید لباس بگیر تا ......... زوال سلولهای خاکستری که اینجا هم خودشو نشون میده.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
اول از همه این رو ذکر کنم که سفارش ششم هم امروز به دستم رسید. انشاا... در روزهای آتی نتیجه تست رو براتون مینویسم.

آقا شهرام من که قبلا ریویو ساحارا رو گذاشته بودم و شما هم لایک کرده بودی. تعجب میکنم که چرا فراموش کردین؟! اینم لینکش: http://forum.persiantools.com/threads/پاتوق-عطربازها؛معتبرترین-و-مطمئن-ترین-مرجع-و-فروشگاه-اینترنتی-عطر-و-اسانس-ایران-برمبنای-صداقت-و-تخصص.643081/page-147#post-11487799

علی آقا من با نظر رضاجان موافقم. زیاد روی تفکیک نتها تمرکز نکن و از رایحه خوش عطرها لذت ببر. تمرکز بیش از حد و وسواس دو تا ایراد بزرگ داره: یکی اینکه دیگه از بوییدن و استشمام بوی خوش لذت قبل رو نمیبری. دوم اینکه ما چون پیش زمینه ای از خیلی نتهای خالص در ذهن نداریم، نمیتونیم اون نتها رو در عطرها به خوبی تشخیص بدیم.
بقول سهراب:
کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ
کار ما شاید اینست
که در افسون گل سرخ شناور باشیم...

پ. ن: ممنون از علی آقا بابت تصحیح اشتباه لپی بنده، تصحیح شد. :)

Last edited:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
بقول سهراب:
کار ما نیست شناسایی گل سرخ
کار ما شاید اینست
که در افسون گل سرخ شناور باشیم...

رازگل سرخ
کار مانیست شناسایی راز گل سرخ
کار ما شاید این است
که در افسون گل سرخ شناور باشیم
پشت دانایی اردو بزنیم
دست در جذبه یک برگ بشوییم و سر خوان برویم
صبح ها وقتی خورشید در می اید متولد بشویم
هیجان ها را پرواز دهیم
روی ادرک ‚ فضا ‚ رنگ صدا پنجره گل نم بزنیم
آسمان را بنشانیم میان دو هجای هستی
ریه را از ابدیت پر و خالی بکنیم
بار دانش را از دوش پرستو به زمین بگذاریم
نام را باز ستانیم از ابر
از چنار از پشه از تابستان
روی پای تر باران به بلندی محبت برویم
در به روی بشر و نور و گیاه و حشره باز کنیم
کار ما شاید این است
که میان گل نیلوفر و قرن
پی آواز حقیقت بدویم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رضا جان لینک ترانه غمگین و جانسوز بزار جمیع پاتوق به فیض برسیم
آرش جان قطعه ای که انتخاب کردم بی کلام این تصنیف معروفه که با ساز کمانچه نواخته شده و در بیات ترک هستش (قبلا گفتم که بیات ترک منو جادو می کنه و دوست دارم قطعاتی رو در بیات ترک با شما به اشتراک بگذارم. لینک دانلود با حجم کمتر از 3 مگا بایت حدود 2 دقیقه .
از نگاه یاران به یاران ندا می‌رسد
از نگاه یاران به یاران ندا می‌رسد

دورة رهایی رهایی فرا می‌رسد
دورة رهایی رهایی فرا می‌رسد
....................
از نگاه یاران به یاران ندا می‌رسد دورة رهایی رهایی فرا می‌رسد
این شب پریشان پریشان سحر می‌شود
این شب پریشان پریشان سحر می‌شود

روز نو‌گل‌افشان ‌گل‌افشان به ما می‌رسد
روز نو‌گل‌افشان ‌گل‌افشان به ما می‌رسد
....................
بخت آن ندارم‌که یارم کند یاد من حال من‌که‌گوید که‌گوید به صیاد من
گرچه شد دل زار گرفتار به بیداد او عاقبت رسد عشق به فریاد من
....................
ساقیا کجایی کجایی که درآتشم وز غمش ندانی ندانی چه‌ها می‌کشم
ساقی از در وبام در وبام بلا می‌رسد بردلم ازاین عشق چه‌ها می‌رسد

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
ساقیا کجایی کجایی که درآتشم وز غمش ندانی ندانی چه‌ها می‌کشم
آفرين بر دست و بر بازوش باد ، نغمه ساز كمانچه اين ساز مهجور و محزون رو ميگم،. ياد استاد شادروان علي اصغر بهاري ( از موسيقي دانان و نوازنده مسلم و بي بديل كمانچه ) بخير و روحش قرين رحمت باد. خداوند به استاد كلهر نيز ، اين نوازنده چيره دست و عالم ، سلامتي و طول عمر دهد.
همونطور كه جناب آقا رضا فرمودند اين قطعه در بيات ترك اجرا شده . در اصل آواز بیات زند است که از دورهٔ قاجار به بعد بیات ترک نامیده شد . بيات ترك خودش جزو 7 دستگاه موسيقي سنتي ايراني نيست ولي ا ز آوازهای چهارگانه دستگاه شور است. عارف قزوینی در دیوانش می‌نویسد: «بیات زند که بدبختانه به بیات ترک معروف است؛ در صورتی که روح ترک از چنین آواز و این آهنگ خبر ندارد و قول می‌دهم آن را در هیچ یک از ممالک و حتی بادیه‌نشین‌های ترک نخواهید شنید. دور نیست که بعضی از ایرانیان بیگانه‌پرست در موقع استیلای ترک ها برای اینکه شاید این آهنگ به گوش یکی از سلاطین مغول خوش آمده است از راه تملق آن را به اسم ترک خوانده‌اند.»
بیات زند به دلیل نزدیکی به دستگاه ماهور، قابلیت اجرای بسیاری از گوشه‌های ماهور ( يكي از شادترين دستگاه هاي موسيقي سنتي ايراني ) را دارد.
شايد بشه گفت كه از معروف ترین اجراهای بیات زند ، گل صدبرگ اثر استاد شهرام ناظری است.
قطعه اي رو كه رضا جان در بالا برامون گذاشته ، در واقع در مايه بيات ترك بر مبناي ملودي كردي " حريره حريره " اجرا شده و شعري رو هم كه در زير لينك ميبينيد از استاد فريدون مشيري است .
همين قطعه رو استاد صديق تعريف به زيبايي تمام ، با تنظيم مرحوم شادروان استاد جلال ذوالفنون ( استاد و از بزرگان نوازنده سه تار ) خيلي سال پيش اجرا كرده كه در لينك زير قابل دانلوده :
http://download1434.mediafire.com/98s87vr79ong/m9cf36he0ol2182/az+negahe+yaran+-+tarif.mp3
اميدوارم دانلود كنيد و از انتخاب رضا جان بيشتر لذت ببريد

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛

تست 212 س...سی من (غلظت 66 درصد):
چندین سال پیش اودکلن اورجینال این کار رو تست کرده بودم. از نظر رایحه تقریبا بین اودکلن و اسانسش شباهت زیادی وجود داره منتها با کمی تفاوت. در لحظه اول اسپری اسانس بوی گلی ادویه ای به مشام میرسه. البته نت فلفل هم توش هست. شباهت زیادی بین این کار و رفلکشن میبینم. البته رفلکشن بوی رسمی تر و شیک تری نسبت به 212 داره. تلخی و شیرینی این کار درکنار همدیگه است. البته سهم تلخی کمی بیشتره. از نظر ماندگاری و پخش هم خیلی خوبه و در حد رفلکشنه. در کل کار خاصی بنظرم نمیاد و بین این کار و رفلکشن، من به شخصه رفلکشن رو ترجیح میدم. البته تا اونجایی که تو خاطرم هست، نت اول اودکلن 212 بوی مرکباتی فرش داشت ولی عمرش کوتاه بود که اسانس پاتوق فاقد نت مرکباتی است.

memi

Registered User
لایک‌ها
37
درود بر همه
با تشکر رالف و دلارنتا من رسید
.....
دلارنتا بوی شیکی داره شبیه مریم و چوب
رالف رو من زیاد نپسندیدم ...
من بوی تلخ رو ترجیح میدم.... دوستان گزینه تلخ و شیک چی پیشنهاد میدید؟
راستی این توسکان که تعریفش رو میکنند چیجوریاس؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب بر همگی پاتوق نشینان خوش؛
رالف رو من زیاد نپسندیدم ...
من بوی تلخ رو ترجیح میدم.... دوستان گزینه تلخ و شیک چی پیشنهاد میدید؟
راستی این توسکان که تعریفش رو میکنند چیجوریاس؟
نت انتهایی رالف رو دوست نداشتین؟ منم تلخ و خنک پسندم (و اتفاقا دلارنتا رو بخاطر کمی تلخیش و خنکیش خیلی دوست دارم؛ به ویژه نت نهاییشو) اما نت انتهایی رالف ...
نظر دوستان در خصوص توسکان در این لینک. برای رایحه تلخ نظر من اینه:
اسپایس بمب؛ ایتالین سایپرس؛توسکان لدر ؛ بلک افغان ؛ اینترلود آمواج ؛ ساحارا نویر؛ الهوم آیدل گرلن و عود وود گزینه های قابل بررسی شما هستن. در لیست عطرها پست شماره یک اطلاعات مربوطه رو از گزیده نظرات دوستان در خصوص این عطرها می تونین دریافت کنین. پیشنهاد اول من به شما سایپرسه (دما ملایم) .بقیه عطرها درجاتی از شیرینی رو با تلخی همراه دارن.
اگزریوس جیوانچی هم هست.
رفقا نظر دیگه ای دارن بنویسن.
پی نوشت:
این عکس رو امروز دیدم:
143303_737.jpg
فوق تخصص رنگ کردن مردم در معتبرترین مرکز رنگ با متنوعترین رنگها!
پی نوشت دوم:
علی جان استاد علی اصغر بهاری از بستگان نزدیک بنده بود و افتخار شنیدن صدای سازش را وقتی که در خلوت برای خودش می نواخت داشتم. در خرداد 74 فوت شد.
آهنگ امشب را با صدای جادویی پیانو در همان بیات تقدیم تان می کنم. پیانو (ساز بنده)؛ خودش عالی است و وقتی کوک ایرانی شده باشد و بیات بنوازد که دیگر نور علی نور است!
لینک دانلود با حجم حدودا 3 مگ

memi

Registered User
لایک‌ها
37
نت انتهایی رالف رو دوست نداشتین؟ منم تلخ و خنک پسندم (و اتفاقا دلارنتا رو بخاطر کمی تلخیش و خنکیش خیلی دوست دارم؛ به ویژه نت نهاییشو) اما نت انتهایی رالف ...
راستش چرا نت انتهاییش مطبوع و ملایم هست ولی نوت بالاییش برای من مطبوع نبود...
در مورد کاپتان بلک و قهوه نظرتون چی هست؟ به نظر بوی تلخ و کلاسیک خوبی باید داشته باشه

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
استاد علی اصغر بهاری از بستگان نزدیک بنده بود و افتخار شنیدن صدای سازش را وقتی که در خلوت برای خودش می نواخت داشتم. در خرداد 74 فوت شد.
آهنگ امشب را با صدای جادویی پیانو در همان بیات تقدیم تان می کنم
سلام و صبح همه دوستان عزيزم بخير و شادي
رضا جان استاد مرحوم شادروان علي اصغر بهاري را ميگن علاوه بر چيره دستي در رديفها و مقامهاي سنتي ، انسان والا و بلند مرتبه اخلاقي بوده . فيلمهايي از ايشون دارم كه هنگام نواختن چقدر صبور و آرام است . ايشون از موسيقي به خدا رسيده بود. خداوند روحش رو شاد و با خوبان محشور فرمايد.
بابت لينك بالا ، دستت طلا ، چه كرده اين استاد و چه سحر ميكند بي درنگ روان مرا . پلير كامپيوتر رو روي تكرار گذاشتم و تا الآن 8 بار اين قطعه رو تكرار كرده و هنوز احساس ميكنم قطعه هنوز ادامه داره و هنوز تمام شدني نيست . عجب و عجب از اين اساتيد قديم كه با دستاشون جادو ميكردن . رضا جان اگر اشتباه نكنم اين پيانو كه لينكش رو دادي از استاد بي بديل پيانو ، استاد جواد معروفي نيست ؟ خداش رحمت كناد. اثر هاي ارزنده اي از ايشون بجا مونده كه تكرار شدني نيست . همانطور كه ميداني مرحوم شادروان مرتضي خان محجوبي هم از اساتيد و بزرگان موسيقس سنتي ايراني و نوازنده پيانو بودند و معروف است كه صداي سازشون هنگام نواختن ، اينقدر هماهنگ و عالي بوده كه به ساز سنتور شبيه بوده. البته بنده خيلي شباهتي در اون حس نكردم كه بخاطر ضبط قديمي موسيقي شايد باشد. ميگن ساز ويولن سخت ترين ساز است. به نظر من سنتور و پيانو بايد سخت تر باشند. چون مثلا سنتور كه 72 تا سيم داره و با وجود تعداد زيادي خرك كه صفحه اون رو به چند كمپوزوسيون تقسيم ميكنه يا پيانو كه با اون همه كليد سفيد و مشكي ، حافظه عجيبي ميخواد تا اولا همه را بخاطر سپرد و ثانيا نواختن و تسلط بر تمام سيمها و كليدها ، بسيار دشوار است.
باز هم سپاسگزارم

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
با سلام مجدد
دوستان آيا كسي اينو تا حالا داشته يا تست كرده ؟
14495592051.jpg

در هيچ سايتي و هيچ كجا نتونستم نتهاش رو گير بيارم در عين اينكه رايحه اي خيلي جالب ملايم و گرمي داره و اصلا باور نميشه كرد كه يك كار اماراتيه.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
راستش چرا نت انتهاییش مطبوع و ملایم هست ولی نوت بالاییش برای من مطبوع نبود...
در مورد کاپتان بلک و قهوه نظرتون چی هست؟ به نظر بوی تلخ و کلاسیک خوبی باید داشته باشه
درود و شب همگی دوستان خوش؛
نظرم رو در پاتوق نوشتم. باید دید نظر و سلیقه ی شما در این مورد چیه. پیشنهاد من ترکیب کاپیتان بلک زرد و توباکو وانیل و افزودن کمی قهوه است. بودن دوستانی که قهوه خالص و ترکیب نشده (که فقط قهوه است با تلخی خاص خودش) به لباسشون زدن. این برمیگرده به سلیقه ی مصرف کننده.
پی نوشت:
علی آقا قطعه پیانو رو خانم فخری ملک پور نواخته بود. از نظر من پیانو راحت ترین سازه. من هیچ معلمی برای پیانو نداشتم. صدای تک تک نتها در ذهنم هست و برای نواختن نیاز به خواندن نت ندارم.
عطر اماراتی رو هم تست نداشتم.

memi

Registered User
لایک‌ها
37
درود و شب همگی دوستان خوش؛
نظرم رو در پاتوق نوشتم. باید دید نظر و سلیقه ی شما در این مورد چیه. پیشنهاد من ترکیب کاپیتان بلک زرد و توباکو وانیل و افزودن کمی قهوه است. بودن دوستانی که قهوه خالص و ترکیب نشده (که فقط قهوه است با تلخی خاص خودش) به لباسشون زدن. این برمیگرده به سلیقه ی مصرف کننده.
پی نوشت:
علی آقا قطعه پیانو رو خانم فخری ملک پور نواخته بود. از نظر من پیانو راحت ترین سازه. من هیچ معلمی برای پیانو نداشتم. صدای تک تک نتها در ذهنم هست و برای نواختن نیاز به خواندن نت ندارم.
عطر اماراتی رو هم تست نداشتم.

ممنون حتما این دو تاروهم بایست تست کنم. راستی قهوه فرق نمیکنه چی باشه؟

شما واقعا پیانو میزنید؟ منم میزنم البته تازه ولی خیلی وقته ویولن میزنم.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

R3ND

Registered User
لایک‌ها
122
سلام، یه سوال دارم و از کسی که اطلاع داره می طلبم صادقانه جواب بده،
سوئیسی بودن اسانس به معنی نزدیک تر بودن به ادکلن اصلی و با کیفیت تر بودن اسانسه یا نه ؟
با تشکر

Yousof876

Registered User
لایک‌ها
57
درود عزیز
عطرهای منم رسیدن ممنونم متاسفانه اداره پست از خجالتشون حسابی در اومده بود
بلک افغانو که دوستان تست کردن و نظراتشونم به صورت مبسوط در تاپیک موجوده
کارهای شرکت امواژ رو تست میکنم همینجا نتیجه رو میذارم

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
ممنون حتما این دو تاروهم بایست تست کنم. راستی قهوه فرق نمیکنه چی باشه؟
شما واقعا پیانو میزنید؟ منم میزنم البته تازه ولی خیلی وقته ویولن میزنم.
متوجه سوالتون نشدم! قهوه فرق نمی کنه چی باشه یعنی چی؟
بله من پیانو می زنم.

اینجا پاتوق عطربازهاست یا موسیقی بازها؟ :-D
از عطر پشن خیلی خوشم اومد
احتمالا به زودی حجم بالا سفارش بدم :)
هر دو. خیلی از عطربازها اهل موسیقی هم هستن حداقل در حد شنیدن!
سلام، یه سوال دارم و از کسی که اطلاع داره می طلبم صادقانه جواب بده،
سوئیسی بودن اسانس به معنی نزدیک تر بودن به ادکلن اصلی و با کیفیت تر بودن اسانسه یا نه ؟
با تشکر
سلام. من قبلا به این سوال جواب دادم. برخی اسانسهای سوئیسی هستن که اصلا به درد نمی خورن. مثلا اسانسهای شرکت ونسانس که سوئیسی هم هست ولی وارد کننده اش نمی خواد کار با کیفیت بیاره. کارهای رده پایین میاره و قیمتشم پایینه. پس سفارش دهنده مهمتر از سازنده است چون سازنده به سفارش سفارش دهنده عمل می کنه. مثلا الان از شرکت شارابوت افراد مختلفی هستن که وارد می کنن و هر کدوم کدهای متفاوتی رو با کیفیتهای متفاوت میارن. پس اینجا مهم اسم شارابوت نیست. کیفیت عطر وارد شده که دقیقا سفارش سفارش دهنده است مهمه.
درود عزیز
عطرهای منم رسیدن ممنونم متاسفانه اداره پست از خجالتشون حسابی در اومده بود
بلک افغانو که دوستان تست کردن و نظراتشونم به صورت مبسوط در تاپیک موجوده
کارهای شرکت امواژ رو تست میکنم همینجا نتیجه رو میذارم
درود. آقا جبران خسارت وارده با منه نه با پست. لطفا در پ خ بنویسین چه اتفاقی افتاده تا مشکل رو حل کنم.
ممنون.

بالا