برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

soheil441

Registered User
لایک‌ها
203
دوستان یه سوال داشتم خواهشا دقیق جواب بدین
این بیمه عمر بعد 10سال واقعا مبلغ میده
چون من از هر کی میپرسم میگه ندیدم و نشنیدم
بنده میخوام بیمه نوین 10ساله ثبت کنم خواستم ببینم واقعا بعدا مشکل و بهانه ای پیش نمیاد و بعد 10سال مبلغ یا باز نشتگی داره
کسی هست الان از بیمه عمر حقوقی داشته باشه از بین دوستان

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
بیمه رو اگه بخای با این دید نگاه کنی که قراره به شما بعد چند سال پولی بده
باید بگم این ضرره
یعنی پولتو به هر چیزی بدی و حتی بزاری بانک از اون بهتره
ولی اگه فوت یا از کار افتاده بشی
اونوقت بیمه عمر به درد می خوره
در غیر اینصورت از سود بانکی هم مزایاش کمتره

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
پیش از سر رسید قرارداد نمیهش الحاقیه زد؟
تغییرات سر سال بیمه ای انجام میشه .
نمیشه 5 ماه یه حق بیمه داد ، 4 ماه یه حق بیمه و مثلا دوباره 6 ماه یه حق بیمه متفاوت .

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
دوستان یه سوال داشتم خواهشا دقیق جواب بدین
این بیمه عمر بعد 10سال واقعا مبلغ میده
چون من از هر کی میپرسم میگه ندیدم و نشنیدم
بنده میخوام بیمه نوین 10ساله ثبت کنم خواستم ببینم واقعا بعدا مشکل و بهانه ای پیش نمیاد و بعد 10سال مبلغ یا باز نشتگی داره
کسی هست الان از بیمه عمر حقوقی داشته باشه از بین دوستان
بنظرت از 1314 که بیمه ها تو ایران دارن فعالیت میکنن میشه مبالغ پایانی بیمه عمر نداده باشن ؟!
بیمه آسیا چند وقت پیش یکی از مشتریاش رو 633 میلیون پرداخت داشت :

https://www.isna.ir/amp/97122111707/

خودم چند تا سرمایه فوت دیدم پرداخت شده به خانواده شخص متوفی .
10 ساله باز نکن عزیز ، 30 ساله باز کن و نخواستی سر ده سال بازخرید کن .
.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
الان دقت کردم هنوز سود قطعي بیمه های ما و پارسیان برای سال 96 اعلام و به اندوخته بیمه گذاران واریز نشده با وجود اینکه در حال ورود به سال 98 هستیم. یعنی بیمه گذارهایی که الان خودشون رو بازخرید میکنن که بطورمرتب دائمأ در حال انجامه، سود قطعی دو سال گذشته 96 و 97 به بیمه گذار پرداخت نمیشه. ایا این مصداق دزدی و کلاه برداری نیست؟
http://life.bimehma.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=4&pageid=392&newsview=726
بیمه ما سود سال 95 رو در 15 فروردین 97 اعلام و به اندوخته بیمه گذاران واریز کرده و هر کس قبل این تاریخ بازخرید کرده شرکت بیمه سود دو سال قبلشو کشیده بالا. عجب کلاه بردارهایی هستن اینا.
بیمه مرکزیم که کشک
هر ساله بعد از اتمام سال هر شرکتی تو یکی از ماههای سال بعد ،صورتهای مالی بررسی میشه و سود اعلام عمومی میشه ، این صورتها تو سالنامه آماری بیمه مرکزی چاپ میشه و این سالنامه رو سایت بیمه مرکزی هست و میتونید ببینید ، خیلی طبیعیه که یک شرکت این کار آخر سال انجام بده ، مثل بعضی شرکتها که 15 ام حقوق میدن یا بعضی 30 ام . اونی که 30 ام حقوق میده داره یکماه حقوق بالا میکشه ؟!
اواخر 96 سود 95 بررسی شده و تو اخبار هم اوایل 97 اعلام شده . متوجه نشدم کجاش کلاهبرداری بوده ، اصولا سال مالی با سال شمسی و تقویمی متفاوته .
اونی هم که بازخرید کرده بهش پرداخت میشه .
حالا بعضی شرکتها نیمه اول سال حسابرسی میکنن بعضی نیمه دوم .
بیمه مرکزی دقیقترین نظارتها رو داره ، اطلاعات تمام شرکتها از ضریب خسارت ، سطح توانگری ، میزان حق بیمه رو از تمام شرکتها اعلام عمومی میکنه ، کدوم نهاد اقتصادی تو ایران اینطوریه ؟

.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
بیمه رو اگه بخای با این دید نگاه کنی که قراره به شما بعد چند سال پولی بده
باید بگم این ضرره
یعنی پولتو به هر چیزی بدی و حتی بزاری بانک از اون بهتره
ولی اگه فوت یا از کار افتاده بشی
اونوقت بیمه عمر به درد می خوره
در غیر اینصورت از سود بانکی هم مزایاش کمتره
الان سود بانکی روز شمار چقدره ؟
.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
هر ساله بعد از اتمام سال هر شرکتی تو یکی از ماههای سال بعد ،صورتهای مالی بررسی میشه و سود اعلام عمومی میشه ، این صورتها تو سالنامه آماری بیمه مرکزی چاپ میشه و این سالنامه رو سایت بیمه مرکزی هست و میتونید ببینید ، خیلی طبیعیه که یک شرکت این کار آخر سال انجام بده ، مثل بعضی شرکتها که 15 ام حقوق میدن یا بعضی 30 ام . اونی که 30 ام حقوق میده داره یکماه حقوق بالا میکشه ؟!
اواخر 96 سود 95 بررسی شده و تو اخبار هم اوایل 97 اعلام شده . متوجه نشدم کجاش کلاهبرداری بوده ، اصولا سال مالی با سال شمسی و تقویمی متفاوته .
اونی هم که بازخرید کرده بهش پرداخت میشه .
حالا بعضی شرکتها نیمه اول سال حسابرسی میکنن بعضی نیمه دوم .
بیمه مرکزی دقیقترین نظارتها رو داره ، اطلاعات تمام شرکتها از ضریب خسارت ، سطح توانگری ، میزان حق بیمه رو از تمام شرکتها اعلام عمومی میکنه ، کدوم نهاد اقتصادی تو ایران اینطوریه ؟

.

اخرین خبری که در مورد سود مشارکت بیمه عمر ما اعلام شده سود مشارکت سال 95 هست و تا این لحظه که در سال 98 هستیم هیچ خبری از سود مشارکت سال های 96 و 97 این شرکت بیمه نیست.
بازخرید بیمه نامه ها دائمأ در حال انجامه، فرض کنید همین امروز بیمه گذاری بیمه نامه چندین ساله خودش رو بهردلیلی بازخرید میکنه. ایا سود مشارکت سال 96 و 97 که حق مسلم بیمه گذاره و حق الناس محسوب می شه به صاحب اصل سود که بیمه گذاره پرداخت میشه؟ طبق برداشتی که من از این قضیه کردم جواب منفیه، در واقع این شرکت بیمه اعلام و پرداخت سود مشارکتو به تعویق می اندازه تا نخواد به افرادی که بیمه نامشونو بازخرید میکنن سود مشارکت بده در حالیکه بعضی از شرکت ها در تیرماه هر سال پرونده سال قبلو میبندن، ولی این شرکت تا به الان بعد از ۹ ماه تاخیر نسبت به شرکتهای دیگه هنوز خبری از اعلام و واریز سود مشارکت سالهای قبلش به اندوخته بیمه گذاران نیست! ایا این مصداق بارز کلاهبرداری نیست؟
شما میگید سود مشارکت تا اخرین روز به بیمه گذاری که بیمه نامشو بازخرید میکنه پرداخت میشه؟ چطور همچین چیزی ممکنه وقتی این سود اصلا محاسبه نشده، به اندوخته کاربر اضافه نشده و اعلام عمومی نشده؟

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
اخرین خبری که در مورد سود مشارکت بیمه عمر ما اعلام شده سود مشارکت سال 95 هست و تا این لحظه که در سال 98 هستیم هیچ خبری از سود مشارکت سال های 96 و 97 این شرکت بیمه نیست.
بازخرید بیمه نامه ها دائمأ در حال انجامه، فرض کنید همین امروز بیمه گذاری بیمه نامه چندین ساله خودش رو بهردلیلی بازخرید میکنه. ایا سود مشارکت سال 96 و 97 که حق مسلم بیمه گذاره و حق الناس محسوب می شه به صاحب اصل سود که بیمه گذاره پرداخت میشه؟ طبق برداشتی که من از این قضیه کردم جواب منفیه، در واقع این شرکت بیمه اعلام و پرداخت سود مشارکتو به تعویق می اندازه تا نخواد به افرادی که بیمه نامشونو بازخرید میکنن سود مشارکت بده در حالیکه بعضی از شرکت ها در تیرماه هر سال پرونده سال قبلو میبندن، ولی این شرکت تا به الان بعد از ۹ ماه تاخیر نسبت به شرکتهای دیگه هنوز خبری از اعلام و واریز سود مشارکت سالهای قبلش به اندوخته بیمه گذاران نیست! ایا این مصداق بارز کلاهبرداری نیست؟
شما میگید سود مشارکت تا اخرین روز به بیمه گذاری که بیمه نامشو بازخرید میکنه پرداخت میشه؟ چطور همچین چیزی ممکنه وقتی این سود اصلا محاسبه نشده، به اندوخته کاربر اضافه نشده و اعلام عمومی نشده؟
وقتی من الان بازخرید میکنم هنوز سود مشارکت سال 97 مشخص نشده ، وقتی مشخص نشده چطور پرداخت بشه ؟!
باید صبر کنه تا معلوم بشه بعد بهش پرداخت بشه ، وقتی الان بازخرید میکنم تمام سودهای تضمینی + مشارکت سالهای قبل رو میگیرم و در مورد سال 97 تضمینی رو میگیرم ولی مشارکت رو باید صبر کنم تا معلوم بشه بعد دریافت کنم .
با حدس و گمان و اطلاعات ناقص قضاوت نکنید اینکه برداشت شما چیه مهم نیست ، مهم قانونیه که بیمه مرکزی شرکتها رو موظف کرده هر سودی داشتن 85% اش رو به مشتریان بدن .
ضمن اینکه به مشتری رقم بازخرید یا رقم تضمینی مهر و امضا شده و تحویل شده که عینا و تا ریال آخر دقیقا مطابق همون مبلغ هر موقع از قرارداد که اراده کنه تحویل میشه .
تعویقی برای اعلام سود نیست ، برای سال مالی برید از یه حسابدار سئوال کنید ، مثال براتون زدم .
اینکه یه خبر از سود سال 95 پیدا کردید و بقیه رو پیدا نکردید دلیل بر عدم وجودش نیست ، مشتریای بیمه عمر اغلب شرکتها پروفایل دارن و سودها و مبالغشون رو براحتی میتونن چک کنن .
بحث من و شما اینه که مثلا بعد 21 سال شخص اگه بازخرید کرد تمام مشارکت و تضمینی 20 سال بهش پرداخت میشه سود تضمینی سال آخر هم پرداخت میشه و فقط و فقط شما سر سود مشارکت سال آخر شک داری که واقعا مبلغ زیادی هم نیست و البته نحوه پرداختش رو هم توضیح دادم .

.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
الان ابهام در ندادن سود مشارکت دو سال اخر قرارداده. سال 96 و 97 رو نداده. اگر قرارداد سی ساله باشه و همینجوری بخواد با تاخیر سود مشارکت بده بعد سی سال که قرارداد به اتمام برسه سود مشارکت 28 سالو پرداخت کرده. اینجور که شما میگید بیمه گذار باید دو سال دیگه هم صبر که تا سود مشارکت دو سال اخر که اتفاقا مبلغ قابل توجهیه مشخص شه :لول
من قبل عید این قضیه رو از یه نماینده بیمه ما پرسیدم و ایشونم اطلاعات دقیقی در این مورد نداشت. قرار بود از شعبه اصلیش بپرسه اطلاع بده خبری ازش نشد.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
الان ابهام در ندادن سود مشارکت دو سال اخر قرارداده. سال 96 و 97 رو نداده. اگر قرارداد سی ساله باشه و همینجوری بخواد با تاخیر سود مشارکت بده بعد سی سال که قرارداد به اتمام برسه سود مشارکت 28 سالو پرداخت کرده. اینجور که شما میگید بیمه گذار باید دو سال دیگه هم صبر که تا سود مشارکت دو سال اخر که اتفاقا مبلغ قابل توجهیه مشخص شه :لول
من قبل عید این قضیه رو از یه نماینده بیمه ما پرسیدم و ایشونم اطلاعات دقیقی در این مورد نداشت. قرار بود از شعبه اصلیش بپرسه اطلاع بده خبری ازش نشد.
نخیر ، برای سود مشارکت سال آخر یکسال صبر میکنه ،
تضمینی هم که قبلا گرفته .

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام ، سرمایه نهایی نه فقط به سود مشارکتی اون شرکت بستگی داره ، بلکه خیلی هم به تنظیم قرارداد شما بستگی داره ، اینکه توی سرمایه فوت ، فوت بر اثر حادثه و .... مقادیر پوشش ها نه اونچنان زیاد و نه اونقدر کم گرفته بشه . خیلی کم گرفته بشه دیگه اثر حمایتیش از بین میره ، خیلی زیاد گرفته بشه اثر سوء روی مبلغ نهایی داره . ضمن اینکه درصد افزایش حق بیمه هم با اینکه خیلی به چشم نمیاد ولی تو 20 یا 30 سال اثر فوق العاده ای داره .
مثال بزنم براتون یکی از آشنایان بیمه عمری زده بود با پرداختی سالی دو میلیون در صورتیکه مبلغ نهاییش با بیمه عمری که برای شخص دیگه ای پیشنهاد داده بودم و سالی 1 میلیون پرداخت میکرد برابر که نبود کمتر هم بود .
بیمه عمر خوب : انتخاب شرکت مناسب 40% + تنظیم قرارداد مناسب 60% . که همه فقط به اون 40% اول توجه دارن .

کار بیمه عمر مسایل درمانی و ویزیت و دارو و ... نیست ، فقط امراض خاص رو داره (مریضیها و عمل های جراحی با هزینه بالا و سرطان) . در واقع اون قسمت از مسایل درمانی که هزینه های بالا دارن .

محسن جان ممنون بابت توضیحاتت و وقتی که میزاری

1 سئوال اون سپرده که برای بیمه عمر میزاریم قابل برداشت هست؟

اگه هست چه زمان و به چه شکل میشه برداشت کرد؟

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
1 سئوال اون سپرده که برای بیمه عمر میزاریم قابل برداشت هست؟

اگه هست چه زمان و به چه شکل میشه برداشت کرد؟
هم سپرده و هم حق بیمه ، سرمایه صندوق تشکیل میدن و موضوع برداشت از صندوق تو بعضی شرکتها مثل پارسیان محدودیت داره و تو بقیه تقریبا میشه هر مقداری برداشت کرد ، و این برداشت کاری به وام نداره .

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
هم سپرده و هم حق بیمه ، سرمایه صندوق تشکیل میدن و موضوع برداشت از صندوق تو بعضی شرکتها مثل پارسیان محدودیت داره و تو بقیه تقریبا میشه هر مقداری برداشت کرد ، و این برداشت کاری به وام نداره .
ممنون.اقا پاسارگاد رو اطلاع دارید میشه سپردرو برداشت یا نه؟

پاسارگاد ظاحرا درصد ضرر یا سود کمتری کم میکنه بابت پرداخت اقساط بیمه عمر بصورت ماهانه و 3 ماهه و... به نسبت بقیه بیمه ها درسته؟

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
ممنون.اقا پاسارگاد رو اطلاع دارید میشه سپردرو برداشت یا نه؟

پاسارگاد ظاحرا درصد ضرر یا سود کمتری کم میکنه بابت پرداخت اقساط بیمه عمر بصورت ماهانه و 3 ماهه و... به نسبت بقیه بیمه ها درسته؟
همه بیمه عمرها اگر مشتری سالانه حق بیمه بده از نظر مالی به نفعش هست چون مثلا با پرداخت سالیانه از برج اول سود به 2.400 میلیون تعلق میگیره و در پرداخت ماهیانه ی همون بیمه عمر سود به 200 هزار تومن تعلق میگیره .
دلیلش همین موضوعه نه اینکه شرکت بیمه چیزی به خاطر پرداخت اقساطی کم کنه .

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
همه بیمه عمرها اگر مشتری سالانه حق بیمه بده از نظر مالی به نفعش هست چون مثلا با پرداخت سالیانه از برج اول سود به 2.400 میلیون تعلق میگیره و در پرداخت ماهیانه ی همون بیمه عمر سود به 200 هزار تومن تعلق میگیره .
دلیلش همین موضوعه نه اینکه شرکت بیمه چیزی به خاطر پرداخت اقساطی کم کنه .

متوجهم ممنون.اقا من تحقیق و بررسی کردم به نتیجه جالبی رسیدم در مورد درصد سود بیمه عمر!!!

اقا ۱ جدول تو اکسل درست کردم از بیمه ما و پاسارگارد و سامان

به ترتیب 10 سال و 15 سال و 20 سال و 30 سال رو سود قطعی شرکت های بالارو ثبت کردیم و از هر شرکت جدول سپرده بدون افزایش سالیانه وبا افزایش سالیانه 5٪ و 10٪ روثبت کردیم

و در نهایت اومدیم درصد سود هر سپرده گذاری رو محسابه کردیم با اکسل

مثلا سامان 10 ساله 20 ساله 30 ساله با سپرده ثابت و سپرده با افزایش ضریب سالیانه
و بقیه شرکت ها به همین ترتیب

نتیجه جالب بود .سپرده گذاری تو تمام شرکتا با حالت ثابت درصد سود بیشتری داشت تو سررسید تا سپرده با درصد افزایش سالیانه (فقط درصد افزایش سالیانه باعث میشد عدد نهایی سررسید بزرگتر بشه)

مثلا سررسید 30 ساله سامان با حالت سپرده ثابت 8.9٪ سود میداد ولی با درصد افزایش سالیانه تو 30 سال سررسید ، سود مثلا 7٪ بود .تو تمام شرکتا این فرمول مشترک بود

برام خیلی جالب بود این قضیه
علتش چیه؟

ممنونم

Last edited:

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
نتیجه جالب بود .سپرده گذاری تو تمام شرکتا با حالت ثابت درصد سود بیشتری داشت تو سررسید تا سپرده با درصد افزایش سالیانه (فقط درصد افزایش سالیانه باعث میشد عدد نهایی سررسید بزرگتر بشه)

مثلا سررسید 30 ساله سامان با حالت سپرده ثابت 8.9٪ سود میداد ولی با درصد افزایش سالیانه تو 30 سال سررسید ، سود مثلا 7٪ بود .تو تمام شرکتا این فرمول مشترک بود
سود به هر مبلغ ثابته ، مثلا اگه سال 96 ... 23% سود اون شرکت باشه همه ی مشتریا با هر مبلغ پرداختی این سود میگیرن ، اینکه سود 8.9 یا 7 بود منظورتون چیه ؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سود به هر مبلغ ثابته ، مثلا اگه سال 96 ... 23% سود اون شرکت باشه همه ی مشتریا با هر مبلغ پرداختی این سود میگیرن ، اینکه سود 8.9 یا 7 بود منظورتون چیه ؟
نه منظورم سود سالانه نبود

منظورم درصد رشد سپرده تو سر رسید بود.10 سال و 20 و30 سال

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
نه منظورم سود سالانه نبود

منظورم درصد رشد سپرده تو سر رسید بود.10 سال و 20 و30 سال
مبلغ پایانی در 30 سال یه چیزی حدود 20 برابر مجموع حق بیمه پرداختی میشه .
8.9٪ که میفرمایید رو نمیدونم از کجا آوردید .

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
مبلغ پایانی در 30 سال یه چیزی حدود 20 برابر مجموع حق بیمه پرداختی میشه .
8.9٪ که میفرمایید رو نمیدونم از کجا آوردید .

محسن جان بعنوان مثال ۱ عدد اوردم عددش مهم نیست و دقیق نیست (باید جدولشو نگاه کنم )

منظورم این بود که تو طرح پرداختش ثابت ، درصد رشد سپرده تو سررسید بیشتر از سپرده با ضریب افزایش سالانه هستش.اینش براش جالب بود

شما اینو بررسی کردید؟ علتش چیه؟

haj-amir

Registered User
لایک‌ها
144
شاید این سوال خیلی ربطی نداشته باشه به موضوع
اما دوستانی که تو کار بیمه هستند.بیمه سامان بیمه درمان تکمیلی انفرادی هم داره؟
من داخل چندتا سایت دیدم دارند میفروشند اما داخل خود سایت بیمه سامان چیزی پیدا نکردم!!

بالا