برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
سکه ۴۴۵۰
دلار ۱۲۸۰۰
یورو ۱۴۰۷۰
درهم ۳۴۸۰
اینها کف قیمت یکساعت پیش هست. ممکنه بعضی جاها قیمت بالاتر هم باشه ...

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

TANHA81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
با سلام خدمت دوستان ودوست عزیزی که سکه خریده و الان مدعی ضرر هستش من هم یه مبتدی هستم ولی تو نکاتی که گفتی مشخصه اشتباهات خود بیشتر از دیگران هستش هر چند ما ایرانی ها عادت داریم تو هر جریانی یه مقصر هم باشه که همه چیز رو بندازیم گردنش دوست عزیز اگر هدفت از خرید سکه نوسانگیزی بوده خریدت خیلی خیلی اشتباه بوده چون تو نوسانگیر نیستی اگر هدفت حفظ ارزش سرمایه بوده پس حداقل باید ۳یا۴سال رو صبر میکردی اون وقت هم موقع نیازت با توجه به قیمت روز میفروختی فکر میکنی ۵سال اینده سکه همین قیمته تقریبا مطمین باش با این اقتصاد وسیاست ایران بازهم بالاتر میره حالا شاید یه مدت ثبات داشته باشه یا پایین بیاد ولی اخرش رو سودی اشتباه دیگری که کردی تو نوسان قیمت خرید داشتی نه تو ثباتش مثلا الان خرید سکه اشتباه هست مسیر صعود ونزولش مشخص نیست وشاید خوذت نذونی ولی ظاهرا انتظار سود باد اورده رو داشتی نه حفظ ارزش پول....دوست عزیز قدیمی ترین ومعروفترین ضرب المثل ایرانی رو یادت رفته گر صبر کنی زغوره حلوا سازی

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
با سلام خدمت دوستان ودوست عزیزی که سکه خریده و الان مدعی ضرر هستش من هم یه مبتدی هستم ولی تو نکاتی که گفتی مشخصه اشتباهات خود بیشتر از دیگران هستش هر چند ما ایرانی ها عادت داریم تو هر جریانی یه مقصر هم باشه که همه چیز رو بندازیم گردنش دوست عزیز اگر هدفت از خرید سکه نوسانگیزی بوده خریدت خیلی خیلی اشتباه بوده چون تو نوسانگیر نیستی اگر هدفت حفظ ارزش سرمایه بوده پس حداقل باید ۳یا۴سال رو صبر میکردی اون وقت هم موقع نیازت با توجه به قیمت روز میفروختی فکر میکنی ۵سال اینده سکه همین قیمته تقریبا مطمین باش با این اقتصاد وسیاست ایران بازهم بالاتر میره حالا شاید یه مدت ثبات داشته باشه یا پایین بیاد ولی اخرش رو سودی اشتباه دیگری که کردی تو نوسان قیمت خرید داشتی نه تو ثباتش مثلا الان خرید سکه اشتباه هست مسیر صعود ونزولش مشخص نیست وشاید خوذت نذونی ولی ظاهرا انتظار سود باد اورده رو داشتی نه حفظ ارزش پول....دوست عزیز قدیمی ترین ومعروفترین ضرب المثل ایرانی رو یادت رفته گر صبر کنی زغوره حلوا سازی

وقتی ارزش قیمتی ملک ۴۰۰ برابر شده
وقتی مورتور سیکلت ایرانی ۴ میلیونی شده ۱۰ میلیون
وقتی رب ۵ هزار تومنی شده ۲۰ هزار
تلویزون ۱ میلیونی شده ۵ میلیون ـ
دستگاه بازی ۸۵۰ هزاری شده ۳ میلیون
یخچال ۱ میلیونی شده ۷ میلیون
و ....
وقتی همه چی صد برابر هزار برابر گرونتر شده
فقط دلار و سکه میان پایین این منطقی و عقلانی و نوسان گیری نیست

وقتی قیمت جهانی اونس طلا به صورت وحشتناکی اوج میگیره برا مدت طولانی اما تو ایران برعکس هر روز کاهش قیمت بیشتری میخوره
بازم میگم اسم این نوسان گیری نیست . هنه چی هزار برابر رفته بالا از سنگ توالت به بالا
پس نباید انتظار داشت من توقع نداشته باشم حداقل ضرر نکنم چیزی که بخاطر پول دادم مثل بقیه چیزا گرون نشده حداقل پول خودمو که بخاطرش دادم بهم بدن
پول باد آورده که نبوده

کافیه بری ۳ صفحه قبل همین تاپیک به قبل ببین دوستان طلا فروش گفتن بازم کاهش قیمت میخوره و موقعیت ها بهتری برا خرید شکل میگیره

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
:general502: به این شانس، یه بار هم اومدم بخرم دوباره شد 4 میلیون اصلا هیچ چیزش قابل پیشبینی نیست هیچی
اینکه اون روزا سکه خریدی یا نه یه مسئله شخصیه و نیازی نیست اینجا گفته بشه، ولی کسانی که ۲۰ روز پیش همون سکه ۴تومنی رو خریدن، تا امروز روی هر سکه ۵۰۰هزار سود کردن.
یعنی کسی که ۱۰ سکه خریده بود، ۵ میلیون سود
قیمت امروز سکه : ۴۵۷۷۰۰۰

zolali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
60
سکه و طلا طی 10 روز اخیر از ثبات نسبی و حتی کاهشی خارج شده و میشه گفت تازه از خواب بیدار شده و در ابندای حرکت قرار داره و بهترین روش خرید روش پله ای و چند مرحله است و تا پایان و اواخر سال هم باید صبر کرد چون این 3 ماه آخر سال به صورت سنتی همه کالاها شروع به افزایش قیمت می کنند دیگه بماند که انس جهانی طلا هم که داره ریز ریز بالا میره .

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,905
اینکه اون روزا سکه خریدی یا نه یه مسئله شخصیه و نیازی نیست اینجا گفته بشه، ولی کسانی که ۲۰ روز پیش همون سکه ۴تومنی رو خریدن، تا امروز روی هر سکه ۵۰۰هزار سود کردن.
یعنی کسی که ۱۰ سکه خریده بود، ۵ میلیون سود
قیمت امروز سکه : ۴۵۷۷۰۰۰

بله و همینطور که گفتید هر چقدر قیمت بالا بره طمع آدم نمیزاره که بفروشیم و صبر میکنیم بره بالاتر! ;)
البته من قصدم کوتاه مدت نیست فقط میخوام پول تبدیل به پهن نشه

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
چند روز بی خبر بودم از قیمت چه موقعیتیو از دست دادمo_Oدوستان انقدر بحث نکنید ضرب المثل قدیمی ای میگه در کف بخرید در اوج بفروشید;)کف یعنی چی؟یعنی مبلغ یه سکه توی ۵ یا ۶ ماه شاید هم بیشتر ثابت یا رو به پایین باشه هرگز توی نوسانات خرید نزنید هر روز قیمتهارو چک کنید تا کف قیمت دستتون بیاد از دیگران نظرخواهی برای خرید نکنید اونا سلطان سکه نیستن

silva14

Registered User
لایک‌ها
454
چند روز بی خبر بودم از قیمت چه موقعیتیو از دست دادمo_Oدوستان انقدر بحث نکنید ضرب المثل قدیمی ای میگه در کف بخرید در اوج بفروشید;)کف یعنی چی؟یعنی مبلغ یه سکه توی ۵ یا ۶ ماه شاید هم بیشتر ثابت یا رو به پایین باشه هرگز توی نوسانات خرید نزنید هر روز قیمتهارو چک کنید تا کف قیمت دستتون بیاد از دیگران نظرخواهی برای خرید نکنید اونا سلطان سکه نیستن
الان دیگه هر روز سکه کف جدید میسازه و قیمت دیروزش ارزوست

jomong777

Registered User
لایک‌ها
129
اصلاح لازمه بازاره و اصلاح شد ورود کنید - این یک درس میشه که فقط صبر کرد و هی بازاری که توش هستیم را با سود بانکی و این کوفت و زهر مار ها مقایسه نکنیم و از این شاخه به اون شاخه نپریم -

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
نظر شخصیم اینه که در آینده موقعیت های بهتری برای خرید بلند مدت(۲ تا ۳ سال) به وجود میاد.

و در کل از نظر من توی سکه و طلا خریدی که برای بازدهی به زمانی بیشتر از ۱.۵ تا ۲ سال نیاز داشته باشه کم ارزشه.

قیمت و زمان خرید هر دو به یک اندازه مهمن. وگرنه اگه قرار باشه برای بازدهی ۵ سال صبر کنی بانک هم طی ۵ سال پولت رو ۳ برابر میکنه

طبق نظر شما ما که رفتیم فروختیم رو ۳،۸۰۰ با کلی ضرر . همش میگفتی بازم کاهشی تر میشه
الانم که رسیده ۴،۶۰۰ خورده ای
شماهم که ناپدید شدی این چند وقت از وقتی سکه کشیده بالا

حداقل بیا بگو نظرت چیه و این افزایش قیمت چجوریه
ارزش داره الان رفت خرید چه طلا چه ارز؟
خبر استیضاح ترامپ چقدر میتونه تاثیر داشته باشه رو قیمت ها ؟

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
بعید میدونم اصلاح قیمتی بخوره سکه تا قبل از عید خودش به 5.200 نزدیک میکنه (اوضاع اقتصادی و سیاسی حکومت بسیار خرابه تنها راهی که براشون مونده بازی کردن با جیب مردم) زمان انتخاباتم کلا مملکت میره رو هوا و هر کی در حال قیمه پخش کردن خر خودش سواره, بازارهام یابوی خودشون میتازونن

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
طبق نظر شما ما که رفتیم فروختیم رو ۳،۸۰۰ با کلی ضرر . همش میگفتی بازم کاهشی تر میشه

داداش به نظر من اتفاقاتی که توی یه کشور دیگه، اونم امریکا میوفته تاثیری در اقتصاد شپش‌زده ایران نخواهد داشت.

اینکه عده‌ای فک میکنن در انتخابات ۲۰۲۰ امریکا مثلا اگه ترامپ پیروز نشه، اونوقت تحریم‌ها لغو میشن و قیمت طلا و ارز تو کشور میاد پایین، فقط و فقط بازی و شعار رسانه‌ای دولتی‌هاست، تا اینطوری همه مشکلات و گرونی‌ها رو بندازن گردن ترامپ و دار و دسته‌ش ...
وگرنه حداقل خودمون میدونیم که فساد ، رانت ، دزدی‌های داخلی ، بذل و بخشش به کشورهای زالوصفت ، ماجراجویی‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، و خیلی ولخرجی‌های دیگه‌ای که نمیشه اینجا گفت باعث این تورم و بی‌ارزشی پول و اقتصاد نیمه‌مرده مملکتمونه ...

جهت یادآوری ارجاعت میدم به دوران حسین اوباما و روزهای مثلا خوش بعد برجام، که با هجوم شرکت‌های خارجی، همه منتظر دلار هزارتومنی و شکوفایی اقتصاد و کارخونه‌های داخلی و رونق کسب و کارها بودن ... چی شد؟ نه ارز و طلا سقوط کردن، نه شرکتی سرمایه‌گذاری کرد، نه افراد بیکار صاحب شغل شدن ...

استیضاح، یا حتی رای نیاوردن ترامپ توی انتخابات، تاثیرش بر اقتصاد ما توهمی بیش نیست

آزموده را آزمودن خطاست ..

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179

من هیچوقت نگفتم سکه بفروشید(اگه گفتم نقل کن کن) و هیچوقت هم نگفتم کاهشی تر میشه(اگه گفتم نقل قول کن). من حتی اینجا تو تاپیک عمومی به دو سه نفر از اعضا که درباره تعویض سکه امامی و غیر امامی پرسیده بودن و یک نفر دیگه که برای بلند مدت خرید داشت گفتم چیکار کنن و در خصوصی هم یکی دو نفر برای خرید ضروری دلار برای مسافرت و ارز دانشجویی مشورت خواستن تا جایی که میتونستم راهنمایی کردم. اگه کسی ناراضی بوده بیاد بگه من باعث ضررش شدم.

مشکل شما چیز دیگه ایه، شما در درک مفاهیم مشکل داری و باید روی این مسئله و زبان فارسی کار کنید. من حتی مثال هم زدم گفتم در چه شرایطی خرید سکه 5 میلیونی میتونه حتی از خرید سکه 3800 سود آور تر باشه.

من ناپدید هم نشدم و هستم. نظرم رو هم قبلا گفتم و دوباره مینویسم و بولد میکنم: برای خرید بلند مدت(2 3 سال به بالا) موقعیت های بهتری هم پیش خواهد آمد

منظور من از خرید بلند مدت یعنی خریدی که هدفش بالای 8 میلیون و نزدیک به 10 الی 12 میلیون تومن باشه
. اونی که مد نظر شماست و میخواید 4 تومن بخرید 4500 بفروشید بهش میگن نوسانگیری که من حتی بابام هم برای نوسانگیری ازم سیگنال بخواد چیزی بهش نمیگم، اونوقت شما چطوری تشخیص دادی که من گفتم سکه بفروشید؟!

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447

اشتباهت این بوده وقتی قیمت پایین تر اومده بود باید میخریدی تا میانگین خریدت بیاد پایین نه اینکه بفروشی.
من 2 ماه پیش سهام بانک سامان خریدم 345 تومن. روز به روز می اومد پایین. روی 329 تومن و 280 تومن هم مقداری خرید کردم. تو سایت سهام یاب یه بابایی هی میگفت ارزش این سهام 250 تومنه. اگه میفروختم 25 درصد ضرر میکردم، نفروختم. مدتی پیش قیمت شروع کرد بالا رفتن، من روی 339 تومن و 349 تومن فروختم. امروز تا 389 تومن هم رفت.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,905
قیمت سکه از 4 رسید به 4.7 و سریع هم قیمتش برگشت , مفهوم حباب کامل درک شد با اینکه مثقال و... هیچ آمار درستی برای این حباب تقریبا 700 تومنی ندادن , شاید به بنزین ربط داشت ولی اینطور هم نیست چون اولین بار نیست که همچین موردی پیش میاد حتی چند سال پیش حباب خیلی بزرگتری هم داشت تا بالای پنج میلیون تومن پول اون زمان!
خب حالا ترکیدن حباب رو کی میشه تشخیص داد؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
قیمت سکه از 4 رسید به 4.7 و سریع هم قیمتش برگشت , مفهوم حباب کامل درک شد با اینکه مثقال و... هیچ آمار درستی برای این حباب تقریبا 700 تومنی ندادن , شاید به بنزین ربط داشت ولی اینطور هم نیست چون اولین بار نیست که همچین موردی پیش میاد حتی چند سال پیش حباب خیلی بزرگتری هم داشت تا بالای پنج میلیون تومن پول اون زمان!
خب حالا ترکیدن حباب رو کی میشه تشخیص داد؟
چند سال(!!) پیش سکه بالای ۵ میلیون بود؟!!!

سکه کلا یه بار ۴ و ۵ مهر ۹۷ و یه بارم ۸ الی ۱۵ اردیبهشت ۹۸( همین ۷ ماه پیش) بالای ۵ میلیون بود. چند سال پیش یعنی چی؟!

ضمنا سکه در رشد اخیر هیچ حبابی نداشت و به قیمت طلاش معامله میشد.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,905

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
زمان مموتی رو میگم
5 میلیون اون زمان رو نمیشه با 5 میلیون الان مقایسه کرد

پس این چی بود که روی دو هفته 700 تومن بالا پایین شد؟!
به شما پیشنهاد میکنم هیچوقت و هرگز وارد این بازارنشید چون مطلقا مناسب شما نیست.

بالاترین قیمت سکه در دوران احمدی نژاد ۱۱ بهمن ۹۱ بود با ۱۵۶۰۰۰۰۰(یک و نیم میلیون تومن) و در نهایت احمدی نژاد سکه رو با قیمت ۱۰۵۰۰۰۰(یک میلیون و پنجاه هزار تومن) به دولت روحانی تحویل داد.

شما سکه یک میلیونی دوران احمدی نژاد رو ۵ میلیون میبینید(!!!) اونوقت توقع دارید وارد این بازار بشید و سود هم بکنید.

یعنی شما این سوال براتون به وجود نیومده که بالاترین قیمت دلار زمان احمدی نژاد ۳ ۴ هزار تومن بود، چطوری اون زمان با دلار ۳ ۴ تومنی سکه ۵ میلیون بوده اما الان با دلار ۱۴ تومنی ۵ تومن نشده؟ :rolleyes::D

ضمنا ما در یک ماه اخیر "نوسان قیمت" داشتیم، نه حباب. سکه بدون حباب رشد کرد و در تمام این مدت به قیمت طلاش معامله شد و هیچ حبابی نداشت.

Last edited:
بالا