برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع Upgrade & Downgrade ٠

bodybuilder2

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
بادی بیلدر عزیز با تشکر فراوان بابت زحماتی که در این ترید میکشید یک خواهش ازتون داشتم!
البته با توجه به شناخت و فعالیت شما کمی این اشتباه بعید بنظر میرسید! و با عرض پوزش

لطف کنید کمی در موقع کمک بدوستان دقت کنید تا اطلاع غلط به اونها ندید چون امکان بوجود اومدن مشکلات سنگینی رو داره بخصوص سوختن mainboard !و lock ROMبا توجه به عرض جناب _NI

گوشی ایشون G4 هست نه G3 !

تمامی دوستان لطفا مطالب رو با دقت بخونیدتا با مشکلات این چنینی برخورد نکنید

من با برگشت به صفحه قبل و دبدن پستم :blink: باورکردم که این اشتباه تایپی از طرف من بوده . من هنوز هم فکر میکنم که برای ایشون G4 رو تایپ کردم .

اصلاً یک چیزه واضح هستش . فرقش مثل VGA و Qvga که تشخیصش بسیار ساده است . و باز هم میگم که اشتباه تایپی بوده و از این دوست عزیز عذر خواهی میکنم . البته توی (پرانتز) بگم که با نصب G3 گوشی ایشون از اون حالتی که بود بد تر نمیشد چون اصلاً سیستم رام رو قبول نمی کرد ولی بهتر هم نمیشد .

دقیقاً مشکل همین بود اگه ایشون ROMUpdateUtility_NV_G4.exe رو هم تست میکردند احتمال درست شدن گوشیشون 99% میشد .

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
من با برگشت به صفحه قبل و دبدن پستم :blink: باورکردم که این اشتباه تایپی از طرف من بوده . من هنوز هم فکر میکنم که برای ایشون G4 رو تایپ کردم .

اصلاً یک چیزه واضح هستش . فرقش مثل VGA و Qvga که تشخیصش بسیار ساده است . و باز هم میگم که اشتباه تایپی بوده و از این دوست عزیز عذر خواهی میکنم . البته توی (پرانتز) بگم که با نصب G3 گوشی ایشون از اون حالتی که بود بد تر نمیشد چون اصلاً سیستم رام رو قبول نمی کرد ولی بهتر هم نمیشد .

دقیقاً مشکل همین بود اگه ایشون ROMUpdateUtility_NV_G4.exe رو هم تست میکردند احتمال درست شدن گوشیشون 99% میشد .

تاکیدی که روی g3 شما کرده بودین آدم جرات نمیکرد به g4 حتی نگاه کنه تو LCD چه رسد به اجرا!:blush:
ولی کاش زودتر میفهمیدم. لااقل این رو هم تست میکردم بعدش میبردم میدادم آکسون. اشکال version که میداد پس مال همین بودش؟ دوستان آینده توجه کنین به SPL تون.
اینجا رو هم بخونین خیلی خوبه! کاش زودتر میدونستم. lordof persiaاز توجه شما ممنونم.

یه رام کریستال 5 دارن تهیه میکنن که واقعا عالی هستش. خدا کنه تو این دو سه روز تموم بشه که همین رو بریزم رو گوشیم.

آقا این Hspl و sSPL اطلاعات روی گوشی رو پاک میکنن؟ خطری هستش این کار یا نه؟ مشکلی نداره؟ انجامش باید بدیم ظاهرا برای آپدیت.
پریروز آکسون یه s200 فروخت که سیستم عاملش جدید بود. چرا این رامها رو بیرون نمیکشن؟ امکانش نیست؟؟؟

farzin_silver

Registered User
لایک‌ها
12
تاکیدی که روی g3 شما کرده بودین آدم جرات نمیکرد به g4 حتی نگاه کنه تو LCD چه رسد به اجرا!:blush:
ولی کاش زودتر میفهمیدم. لااقل این رو هم تست میکردم بعدش میبردم میدادم آکسون. اشکال version که میداد پس مال همین بودش؟ دوستان آینده توجه کنین به SPL تون.
اینجا رو هم بخونین خیلی خوبه! کاش زودتر میدونستم. lordof persiaاز توجه شما ممنونم.

یه رام کریستال 5 دارن تهیه میکنن که واقعا عالی هستش. خدا کنه تو این دو سه روز تموم بشه که همین رو بریزم رو گوشیم.

آقا این Hspl و sSPL اطلاعات روی گوشی رو پاک میکنن؟ خطری هستش این کار یا نه؟ مشکلی نداره؟ انجامش باید بدیم ظاهرا برای آپدیت.
پریروز آکسون یه s200 فروخت که سیستم عاملش جدید بود. چرا این رامها رو بیرون نمیکشن؟ امکانش نیست؟؟؟

آقا نیما من دوبار نوشتم که به g3 یا g4 بودن گوشیت دقت کن. :(

هی این حرف منو گوشی نکن. :p

این گوشی که میگی آکسون فروخت هم خودشون روش رام 6 میریزن.

رام korand2.6 خیلی رام سریعی هست

lordofpersia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

من هم خودم تهجب کردم مهدی جان! قبلا هم عرض کردم از شما بعید بود با توجه به شناختی که نسبت بهتون پیدا کرده بودم! حالا هم تنها چیزی که پیش اومد یک تجربه برای دوستان بود که در هنگام اطلاع رسانی کمی بیشتر دقت کنن! و NI عزیز کمی دیر و با مقداری ضرر به نتیجه برسن!

lordofpersia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
طی مشکلاتی که دوستان در طول آپگرید باهاش برخورد میکردن یکی از اساسی ترین و متداولترین اونها مشکل BOOTLOADE STUCK هست که گوشی در صفخه ای که SPL /IPL نشون داده میشه قفل میشه و هیچ کار دیگه ای انجام نمیده!
این مشکل معمولا به دلیل بی توجهی در آپگرید بوجود میاد و دوستان می خواههند مستقیما از یک WM6 به WM6 ورژن دیگه ای آپگرید کنن که این امکان پذیر نیست چون باید به WM5 که CID آن unlock شده برگردن و آنگاه به WM6 مورد نظر آپگرید کنن! برای اطلاع بیشتر در مورد اصطلاحات خواهشا مطالب پستهای آغازین را با دقت مطالعه کنید!

برای رفع این مشکل راه حل هایی موجود است!

یکی از بهترین آنها در موقع برخورد با این مشکل پیدا کردن رام WM5 کهCID آن unlock شده است از جمله رامهای TEMP که معمولا به عنوان STEP1 معرفی شده اند قبل از آپگرید!
که لینک ها رو با کمی سرچ در XDA-DEVELOPERS.com میتونید پیدا کنید(چون لینک ها معمولا در طی مدت زمانی expire میشه و لینک های جدید ارائه میشه!)

مشکل دیگه هم این هست که عملیات آپگرید را در ویندوز ویستا انجام ندید چون بسیاری از رام ها مشکل دارن با این سیستم عامل!

lordofpersia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مسئله دیگر هم برای جلوگیری از اینگونه مشکلات راه حل های جدیدی هم که ارائه شده

HARDSPL: در این حالت CID به طور همیشگی UNLOCK میشه و بنابراین میتونید برای همیشه از هر رامی به رام دیگر آپگرید یا دانگرید کنید!

What is Hard SPL?
- a custom G4 SPL patched by Olipro which let your device thing it has SuperCID (aka CID unlocked)

SOFTSPL:این کار CID را به صورت موقت UNLOCK می کند! و باز میتونید از هر رامی به رام دیگر آپگرید یا دانگرید کنید!
ولی برای آپگرید مجدد نیاز به اجرا مجدد آن دارید! این روش بیشتر توصیه میشود چون بصورت موقت است!!!

What is SoftSPL?
-SoftSPL is a patched SPL that will temporary unlock your CID (untill reboot).
-It will be copied to your device and loaded (BUT NOT FLASHED!), the device is tricked to believe it has SuperCID (More accuratly g_cKeyCardSecurityLevel will be 0 ).

Why Temporary?
-1st because of warranty, since there is no CID block written, warranty isn't void
-2nd with this tool it's not necesarry to have a permanently unlocked CID.
-3rd it's safe, it doesn't flash CID block or IPL/SPL by it's own, but choose your ROM you want to flash wisely!

برای اطلاع بیشتر کمی سرچ بفرمائید و قبل از هر کاری اطلاعات خودتون رو نسبت به اون موضوع بالا ببرید تا دچار مشکل نشوید سایت XDA-DEVELOPERS.com مرجع بسیار خوبی برای شما خواهد بود!

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
مسئله دیگر هم برای جلوگیری از اینگونه مشکلات راه حل های جدیدی هم که ارائه شده
.
.
.
برای اطلاع بیشتر کمی سرچ بفرمائید و قبل از هر کاری اطلاعات خودتون رو نسبت به اون موضوع بالا ببرید تا دچار مشکل نشوید سایت XDA-DEVELOPERS.com مرجع بسیار خوبی برای شما خواهد بود!

بهترین راه حل آخرین خط فرمایش ایشون هست!!!!!
بهترین! (و البته در کنارش استفاده از تجربیات دوستان اینجا)

این جا یه سری رام هست. هیچ کدوم بهتر از اینی که الان دارم نیست؟ (Qtek WM5)
مال جمین 5 این رو دارم:
JAMin_Arabic_213923_2139126_022021_ship 860229
JAMin_WWE_213923_2139123_022021_ship

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
سلام

آقا من گوشیم رو امروز بردم که روش 6بریزن هر کاری کردن نتونستن!!!
میخوام اون فایل G4 رو برم اجرا کنم ببینم CDIunlock میکنه اون؟
بعدش این ویندوز 6ای که داشتم رو بریزم مشکلی پیش نمیاد؟
یا اگر احیانا دوباره مثل اون دفعه رو صفحه i-mate (الان کیوتک!!!!) بمونه میشه رام دانلودی از سایت آیمیت رو بریزم روش (WM5)
تو سایت HTC هم یه اکانت دارم ولی رامی توش برای دانلود نیست. یعنی در حقیقت تو صفحه ای که رجیسترش کردم یه محصول HTC رو هیچی برای دانلود نداره!
یه سریال نامبر از یه S200 یا jamin که WM6 داشته باشه ندارین بریم رجیستر کنیم ببینیم سیستم عامل جدید دادن یا نه؟
مثل clubimate نیست که با یه اکانت بشه رام های دیگه رو دید.

خلاصه!
الان رو دستگاهم یه ویندوز 5 کیوتک نصب هست با مشخصات:

میخوام اون فایل G4 رو اجرا کنم. چون تو مغازه که همین فایل WM6 رو که ریختن بازم گیر کرد. (در صورتی که قبلا کار میکرد)
ممنون
نیما

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
سلام

آقا من گوشیم رو امروز بردم که روش 6بریزن هر کاری کردن نتونستن!!!
میخوام اون فایل G4 رو برم اجرا کنم ببینم CDIunlock میکنه اون؟
بعدش این ویندوز 6ای که داشتم رو بریزم مشکلی پیش نمیاد؟
یا اگر احیانا دوباره مثل اون دفعه رو صفحه i-mate (الان کیوتک!!!!) بمونه میشه رام دانلودی از سایت آیمیت رو بریزم روش (WM5)
تو سایت HTC هم یه اکانت دارم ولی رامی توش برای دانلود نیست. یعنی در حقیقت تو صفحه ای که رجیسترش کردم یه محصول HTC رو هیچی برای دانلود نداره!
یه سریال نامبر از یه S200 یا jamin که WM6 داشته باشه ندارین بریم رجیستر کنیم ببینیم سیستم عامل جدید دادن یا نه؟
مثل clubimate نیست که با یه اکانت بشه رام های دیگه رو دید.

خلاصه!
الان رو دستگاهم یه ویندوز 5 کیوتک نصب هست با مشخصات:

Device: i-mate JAMin
ORIGINAL:WM5 * ROM ver. 2.13.9.23 WWE * ROM date. 01/23/06 * Radio ver. 1_02.20.21 * ExtROM ver. 2.13.9.126

CURRENT: 16-01-2008
ROM ver: 2.20.7.34 WWE, Rom date: 7/10/06, Rodio version: 02.47.21, Protocol ver: 4.1.13.24, Ext rom ver: 2.20.7.114 /\/\/\/\ IPL: 2.13.0001, SPL: 2.20.0001, GSM 024221, OS: 220734

میخوام اون فایل G4 رو اجرا کنم. چون تو مغازه که همین فایل WM6 رو که ریختن بازم گیر کرد. (در صورتی که قبلا کار میکرد)
ممنون
نیما

lordofpersia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر wm که مد نظرتون هست g4 اون رو اجرا کنید wm6 هسن نه الان باز نمیشه و باز بریک میشه!

اول شما باید یک رام wm5 که CID unlock هست رو نصب کنید بعد یک wm6 هر چه خواستید!

راه دیگر هم soft SPL رو پیشنهاد میکنم!
فایل رو اتچ کردم اول unzip کن سپس g4 (چون گوشی شما g4 میباشد!)رو انتخاب کن و فایل ها رو توی root دیوایس کپی کن! فایل spl.ink رو اجرا کن و دکمه camera رو بگیر صفحه سفید میشه حالا رام wm6 که می خوای نصب کن! پروگرس بار روی صفحه نشون نمیده طبیعی هست تمامی مراحل رو توی کامپیوتر طی کن تا نصب پایان پذیرد! شاید در حین این مراحل کماکان صفحه سفید باشد این امری است طبیعی! تمام که شد یک هارد رسیت بفرمائید wm آماده است!

این کار برای مواقعی که می خواهید از یک wm6 به یک wm6 دیگه بروید و نیازی به دانگرید به wm5 نیست!!

فایل ضمیمه شد!

فایل های ضمیمه

• softjumpspl.zip
    371 KB · نمایش ها: 43

delapi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

ببخشید اگر امکانش هست سورس ROM WM5,WM6 براای گوشی VODAFONE 1605 VPA COMPACT III پیدا کنید.

OS 5.1.195 (BUILD 14955.2.3.0) :blush:

البته من فکر میکنم همون HTC TYTN باشه.

hamed_ppc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

ببخشید اگر امکانش هست سورس ROM WM5,WM6 براای گوشی VODAFONE 1605 VPA COMPACT III پیدا کنید.

OS 5.1.195 (BUILD 14955.2.3.0) :blush:

البته من فکر میکنم همون HTC TYTN باشه.

بله،گوشی شما همون hermes 200 یا TyTN.این لینک wm5 و اینم لینک wm6 تو xda developers.البته شما اگه CID unlock نکرده باشید فقط میتونید از رامهای وودافون استفاده کنید.
البته واسه wm6 زده که زبانش آلمانیه که فکر کنم میشه عوضش کرد.موفق باشید.

delapi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا خیلی چاکریم.خیلی باهالید.ولی ایکاش ورژن ENG هم بود.به هر حال دستت درد نکنه

delapi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

ممنون میشم سایتی که اطلاعات جامعی در مورد CID UNLOCK بده رومعرفی کنید.

خیلی چاکریم...........

hamed_ppc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

ممنون میشم سایتی که اطلاعات جامعی در مورد CID UNLOCK بده رومعرفی کنید.

خیلی چاکریم...........

قربان،به نظر من قبل از اینکه cidunlock کتید،این رو بخونید.اگه مطمئن نیستید لطفاٌ عجله نکنید که واسه گوشیتون مشکلی پیش نیاد.تو لینکی که دادم نرم افزار cidunlock هم هست که میتونید دانلود کنید.

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
سلام
یه مشکلی داشتم اگر کسی علتش رو میدونه لطفا بگه
من هر موقع می خوام رامی رو بریزم سر گوشیم از WM6 به WM6 وقتی مراحل کار تموم میشه و گوشیم ریست میشه می فهمم که فقط یه Hard reset انجام شده و هیچ فرقی با قبلش نکرده
از WM5 به WM6 هم خود رام نصب میشه ولی هیچ کدوم از برنامه هاش نصب نمیشه
همه این هایی که گفتم مربوط به نصب کردن رام با RUU بود ولی هر موقع رام رو با برنامه ای Flash می کنم این مشکلا پیش نمیاد فقط باید 1 یا 2 ساعت صبر کنم تا کامل نصب بشه
کسی علتش رو میدونه ؟

hamed_ppc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
یه مشکلی داشتم اگر کسی علتش رو میدونه لطفا بگه
من هر موقع می خوام رامی رو بریزم سر گوشیم از WM6 به WM6 وقتی مراحل کار تموم میشه و گوشیم ریست میشه می فهمم که فقط یه Hard reset انجام شده و هیچ فرقی با قبلش نکرده
از WM5 به WM6 هم خود رام نصب میشه ولی هیچ کدوم از برنامه هاش نصب نمیشه
همه این هایی که گفتم مربوط به نصب کردن رام با RUU بود ولی هر موقع رام رو با برنامه ای Flash می کنم این مشکلا پیش نمیاد فقط باید 1 یا 2 ساعت صبر کنم تا کامل نصب بشه
کسی علتش رو میدونه ؟

مشکلتون خیلی عجیب و تقریباٌ غیر ممکنه!!میشه بیشتر توضیح بدید.شما یه رامی که دانلود میکنید باید یه فایل حدود 40و50mb باشه.معمولاٌ تو 10 تا 15دقیقه نصب میشه نه 1 ساعت!!!
ضمناٌ منظورتون از اینکه رام را با یه برنامه فلش میکنید چیه!؟
مدل گوشی و ورژن رامتون هم بگید لطفاٌ.

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
مشکلتون خیلی عجیب و تقریباٌ غیر ممکنه!!میشه بیشتر توضیح بدید.شما یه رامی که دانلود میکنید باید یه فایل حدود 40و50mb باشه.معمولاٌ تو 10 تا 15دقیقه نصب میشه نه 1 ساعت!!!
ضمناٌ منظورتون از اینکه رام را با یه برنامه فلش میکنید چیه!؟
مدل گوشی و ورژن رامتون هم بگید لطفاٌ.
نصب کردن رام با همون فایل exe که داخل فولدر هست (Rom Upgrade Utility) حدودا همون زمان رو میگیره که شما گفتید
ولی بعد از کامل شدن نصب و ریست شدن گوشیم وقتی گوشیم میاد بالا می فهمم هیچ چیز تغییر نکرده و فقط یه Hard reset ساده شده
با برنامه هایی مثل Shelltool وقتی رام رو نصب می کنم بسته به رامش (نه حجمش) ممکنه 2 ساعت طول بکشه و یا حتی بعد از 3 ساعت هم نصب نشه
گوشیم k-jam هست از نوع G4 و CID-Unlocked
اگر کسی علتش رو میدونه لطفا بگه یا اینکه راهی غیر از این هایی که گفتم برای نصب رام

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
مشکلم با ور رفتن به طور موقت حل شده ولی هنوز دلیلشو نفهمیدم
ممنون از توجهتون آقا حامد:rolleyes:

بالا